Skoči na vsebino

Sušilni stroj


superca

Priporočene objave

No, pa da še jaz nekaj povem o svojih izkušnjah:

Pri naši hiši imamo sušilec (s cevjo) že cca 6 let. Od tega morda 10 dni ni bil v pogonu, drugače pa teče vsak dan, tudi poleti, ob nedeljah pa vsaj 4x. Obnese se super in brez njega res ne bi znala več živeti. Po svojih izkušnjah in izkušnjah drugih kolegic, ki ga imajo, pa si bom naslednjega kupila s kondenzacijsko posodo iz razloga:

- ker je perilo hitreje suho (od zunaj čez cev doteka mrzel zrak, kar pozimi, pri nizkih temperaturah zelo podaljša sušenje)

- ker se ti cev nikoli ne sname (ker je nimaš) in nimaš 100% vlage v stanovanju

- ker imaš lepo toplo kopalnico in ne rabiš nobene infra pečke pred tuširanjem :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa se obnesejo kombinirane zadeve - prolno sušilni stroj???

Je ceneje, kot oba skupaj, vendar me skrbi kakovost opravljenega dela.

Ma kdo izkušnje???

zadnjic sem bila pri eni zenskici, ki ima Indesitov kombiniran stroj in ni zadovoljna, ker ji prevec zmecka cunje (ceprav je sprobala vse variante: razlicni obrati, razlicne kolicine etc.) ... in zdaj zato raje susi zunaj ... rekla je, da je bila pri kolegici, ki ima susilni stroj posebej in je bila totalno navdusena, da oblacila pridejo ven res nezmeckana ...

Ta ženskica še ni natrenirala,na kaj je treba nastavit PŠS.Ampak ji bomo kmalu vse razložili kako in kaj,potem bo pa lahko sušila po mili volji.

BTW.......če nastaviš PŠS na preveč suho,ga ni boga,da spegla tiste cune!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BOSCH......ta je zakon!!!!!!!DEla že nekaj let BP in kvalitetno.Kako se pegla me pa ne zanima.......FATASERVIS!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW......Indesit je edini PŠS ki posuši in opere 4-5 kg perila naenkrat......ostali imajo kapaciteto 2,5 kg sušenja in 4-5 kg pranja!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem bi te opozorila, da ne dajaj sušit stvari, ki imajo kakršenkoli odstotek volne not... pa tut druge tkanine znajo bit občutljive... gre namreč za to, da se take zadeve zelo rade skrčijo v sušilcih... izkušnje :oops: ... velik izkušenj :roll: ... sam je pa dobra stran tega, da sem tako jest prišla do ene par Bladzotovih puloverjev :twisted: .... sušilc jih zmer skrči na mojo mero.... 8)

sicer pa mamo mi sušilc Gorenje, s kondenzacijsko posodo, dela kot urca... men je predvsem všeč tut "stranski produkt", ki ga je omenila Dada - prijetno topla kopalnica :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve slučajno kdo kaj več glede razredov porabe elektrike pri sušilnih strojih?

Zdaj imajo namreč v Merkurju akcijo, pa so večina v C razredu (A,B,C; A je najbolj varčno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve slučajno kdo kaj več glede razredov porabe elektrike pri sušilnih strojih?

Zdaj imajo namreč v Merkurju akcijo, pa so večina v C razredu (A,B,C; A je najbolj varčno).

Sušilni stroji so med največjimi porabniki elektrike, zato si nabavi vsaj takega v razredu B (ta še ni tako kritičen), če že ne moreš kupiti A. Jaz C ne bi nikoli kupila, ker porabi preveč elektrike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Pa še v davčno olajšavo ne gre, če je razred C 8)

Se mi zdi :roll:

Na žalost so vsi sušilni stroji od razreda C naprej (za informacijo, če ga bo še kdo kupoval). Tolažba je samo v tem, da razlike med razredi A, B in C v porabi električne energije niso tako velike, za razred D pa je odstopanje že večje.

Drugače pa smo uspeli kupit Gorenjev sušilni stroj WT 781. Pohvalim ali pa skritiziram ga drugič, ko ga uspem uporabit (upam, da bo to še ta teden).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še v davčno olajšavo ne gre, če je razred C 8)

Se mi zdi :roll:

Na žalost so vsi sušilni stroji od razreda C naprej (za informacijo, če ga bo še kdo kupoval). Tolažba je samo v tem, da razlike med razredi A, B in C v porabi električne energije niso tako velike, za razred D pa je odstopanje že večje.

Drugače pa smo uspeli kupit Gorenjev sušilni stroj WT 781. Pohvalim ali pa skritiziram ga drugič, ko ga uspem uporabit (upam, da bo to še ta teden).

Veliko veselja ob uporabi sušilca. Čakamo na test report.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko veselja ob uporabi sušilca. Čakamo na test report.

8)

Sušilnik je dobro prestal svojo prvo preizkušnjo.

Rešila sem se likanja kar nekaj belih majic, ki jih moj nosi pod puloverji in srajcami.

Prvi test me je najprej razočaral, ker se mi je zdelo, da bo potrebno majice likati. Kasneje (podaljšano sušenje) se je izkazalo, da temu ni tako in so zložene kar lepo ravne in brez tistih črt, ki so mi ostajale od vredu scentrifugiranega perila in se jih tudi z likanjem nisem znebila.

Skratka, če nisi očutljive sorte, potem nekaterih oblačil iz sušilnika ni potrebno likat (predvsem spodnjih majic ali pa drugih, ki se nosijo pod puloverji), če jih pa že, so na koncu lepše zlikane, ker se že predhodno znebiš tistih močnih črt.

Zaključek: likali še bomo, vendar manj.

P.S.: Pri Gorenjevem sušilniku tista funkcija za obračanje (proti mečkanju) po končanem sušenju deluje še max. 1 uro. Sušenje traja cca 1 uro (odvisno od vrste, količine in mokrote perila). Torej bosta mogoče ti dve uri dovolj za vožnjo z motorjem :wink: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pri nas doma je Indesit, vendar niso zadovoljni z njim....Pere obupno dolgo, program se vsake toliko časa sfuzla oz. se ga ne da nastaviti. Suši premočno, tako da so cunje čisto zasušene in zmečkane. Ob koncu sušenja so cunje tako vroče, da sem se dvakrat že opekla ob gumb od kavbojk... Čas sušenja je najmanj eno uro, oz se ga ne da nastaviti na manjši čas....Uglavnem, jaz ne priporočam Indestia.

Jaz imam Boschovega in je zakon...cunje na koncu sušenja ohladi, tako da sploh ni nevarnosti opeklin. Še nikoli nisem likala bombažnih majic ob koncu sušenja, ker so nezmečkane. Čas sušenja lahko nastavljam, kot tudi obrate centrifuge. Edino kar me moti, je da nima zakasnitev pranja, ampak se da preživeti tudi brez tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa pri mojem moti le, da ko dam sušit primerno majhno količino, enostavno traja 2 uri ... pa še potem ni vse čisto suho. No, tudi orenk zmatrana je tkanina po tem. Bom pogledal, katerga imam. Tak majhen je, v kopalnici. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sestavek o pralno/sušilnih strojih se nahaja v zadnji številki revije VIP (Zveza potrošnikov). Seveda sem revijo uspel ločeno zbrati v kontejner za papir, tik preden se je pojavilo vprašanje na motomarsu :doze:

Ampaq takole iz glave se mi zdi, da tehle kombiniranih zadev na splošno niso kaj extra v zvezde kovali. Slabo spiranje, sušenje manjših količin, pa to.

Kukrkol, Krca, mogoče se ti pa še uspe prigrebst do revije VIP...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!