Skoči na vsebino

MotoGP 2023


Shillien

Priporočene objave

pred 2 urami, Rossi pravi:

Bol se bojim, da bo potopu Ducatija (glej kaj je iz Honde naredu).

Ja....Hondi je naredil to, da ji je pripeljal 6 naslovov v moto GP, pa verjetno je bil bajk kako sezono tudi slabši od Yam in Dučeja.......ni bilo lahko, saj je imel prave v vseh pogledih hudo fajterske nasprotnike, taki mi danes manjkajo in malo ekscesov, sedaj so vsi "otmeni i fini", vse preveč sterilnosti kot v F1, še vedno pa tu več odvisno od pilota......ne vem, če je še komu to uspelo do sedaj pri Hondi, kar je MM in ni dvoma, da japanerji to cenijo,..... je šampion, pa bilo komu to všeč ali ne, edino on, se je to sezono, od Hondašev vozil blizu vrha, ostali v podnu, tudi odlični bajkerji in vključno z njim, so se vsi veliko valjali, očitno je bil njihov bajk v tej sezoni podn........Duče in Audi sta dobro združila tehnologijo, predvsem se pa dobro organizirala, imajo 4 ekipe in posledično ogromno podatkov za pripravo dirkalnikov, so se marsikaj naučili tudi, iz porazov od MM.....kljub ogromnim resursom Honde, bodo težko čez noč nadoknadili zaostanek, ali pač, če jim dajo kakšne bonuse....... absolutno pa ni dvoma, če se pri njih vrhovni šefi odločijo, da naredijo zmagovalni bajk v moto GP ga bodo, no meter of cost......... so daleč največji proizvajalec dvokolesnikov v svetu, tudi tehnično-tehnološko v svetovnem vrhu in izdelujejo še marsikaj drugega kot le dvokolesnike.....samo odločit se morajo, očitno pa se še niso, ni dvoma, da je bil MM med dirko na Jap na razgovorih pri najvišjih odgovornih, verjetno ni bilo jasnih stališč in to je botrovalo njegovi odločitvi, je že v letih in očitno mu je težko oditi, Honda mu je dala vse in nedvomno tudi on nazaj, kar je lahko........je pa res, da rabimo konkurenco različnih proizvajalcev v moto GP, sedaj imamo interno prvenstvo Dučejev, saj KTM in Aprilia nista konstantno konkurenčna, le z redkimi prebliski.....njihovi vozniki pa dvomim, da pravi šampionski material.....tako se Gigiju samo smeji pod brki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne cvil vec tako kot vcasih, v bistvu je poniknu. Kolega njegov pa podobno, ampak on ma razlog: F1... Hahahahahaha! 🥰

Drgac pa MM svinjarija, katera je sla mim mene, ocitno sm na wc skocu takrat. Je pa karma nardila svoje, je tud on po luftu letu danes. Makaroni danes nardil pasto iz paele, pa Valentino Rossi direkt na steni paddocka itak pove vse. Ne more Moto GP brez kralja GPja! VR46 rulez!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

In kazen ne bo 3sec, ampak diskvalifikacija. A se bo rezultate cakalo do vecera, pol sele podij in peninca? 
 

razn za frajerja. Zanj kazni ne bo. 
 

 

Fak pa lih VR, ga je hotu vzet v svojo ekipo  🤣....nič posebnega, dirkaški stik, ki jih je kar nekaj med dirko, razlage in posledice pa so zelo različne..... vsaj nekaj akcije, da bo kaj za debatirat jutri v službi, da ne poslušamo samo jamranje od dirkačev o gumah in napačnih programih....tudi MM je bil torpediran pa....to je dirkanje, itak je že vse preveč sterilno, če mu tako ni všeč, naj Marco gleda dirke skupaj z VR doma iz fotelja, bosta lahko v duetu šimfala MM 😉  pa moram priznat, da mi je tak kuštrav in užaljen simpatičen, skupaj z njegovo itangleščino v paketu 👍 mu privoščim, da naslednjo sezono zmaguje in tudi on zbije enkrat MM 🤪

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, TakeALookAround said:

Lepo je povedu, da bo lahko shili spet cvilil. 😂

Naceloma tvoje debilne komentarje ignoriram, sam teh direktnih pa nebom. A ni zanimivo da si tako prekleto neumen da me še vedno nonstop omenjaš, ta tvoja obsedenost ni zdrava. Je pa res da kreteni tvoje sorte z mentaliteto pohojenega dreka na cesti tega nemorete razumet.

Glede mm, pa sta od vseh na forumo z niim obsedena ti, in debil št.2 ki si še svojega forum imena ni sposoben izmisliti in se imenuje kar po dirkaču (ker vem da sta preneumna da bi pogruntala o kom govorim povem za vaju še direkt, Rossi). Oba nonstop govorita samo o markezu, oba sta preneumna da bi bila vsaj blizu objektivnosti, in oba skupaj sta še vedno 10x preneumna da bi bla sposobna vsaj zapreti rilce če že nista sposobna povedat kaj pametnega. 

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, prosim pokazi mi vsaj en tvoj 'pametni' post? Oz. nisi ravno kompetentna oseba za to. Ocitno se ne zavedas tega ampak to te ne opravicuje. Da ne bi slucajno mislu, da si kaj boljsi... 😆

Popravljeno . Popravil Rossi
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Rossi pravi:

@Luka66 Drži. Zato pa ze zdaj komaj cakam naslednjo sezono.

Zdaj si grem se danasnjo F1 pogledat, pred spanjem super zadeva...

Jaz lih pogledu, "dolgčas" z desetinkami in gumami, zmagovalec letos znan naprej....sam vseen gledam, zanimivo :) ....in noben v družini me ne razume, še sin ne (običajno me vsaj moralno podpore, pri ženi), zakaj zabijam čas za nekaj tako nezanimivega 🤪

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

F1? Zdej vsi gledamo in cakamo, da jih sodavičarji dobijo po repu.  Prej smo par let upali da bo nekdo namahal merčedese.  Monopoli so za cifre na dirkaliscih dobri.  
 

@Luka66 tak dirkaski dotik Binderja vedno poslje v dolgi krog.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

“Afterwards, I started battling with Maverick. I didn't understand why he was overtaking back, because he knew I was battling for a championship, so was no sense. But it's what it is.”

Po njegovem bi po tem ko je sam zajebal svojo dirko moral cel grid gledati kje je in se mo umikati da lahko dohiti pecca. 

Bezeci je pa itaq iz akademije vr46,ko on zbija dirkace ni problema, ko hoce izsilit linijo in poleti, so spet problem drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Kugelschreiber pravi:

F1? Zdej vsi gledamo in cakamo, da jih sodavičarji dobijo po repu.  Prej smo par let upali da bo nekdo namahal merčedese.  Monopoli so za cifre na dirkaliscih dobri.  
 

@Luka66 tak dirkaski dotik Binderja vedno poslje v dolgi krog.  

BB je bil po tem, ko je fulal zaviranje, pri prehitevanjih na silo hudo agresiven, sreča, da ni bil še kdo v pesku, očitno brez agresije pri prehitevanjih ne gre, če so bajki in bajkerji tako izenačeni......brez napake, bi verjetno zmagal, bi mu privoščil. Takih dotikov je bilo že ogromno, odločitve pa različne, Marco je v tem ovinku preveč odprl vrata in je imel takoj MM na notranji strani, tak dotik pa je lahko padec, ali nič in se vozi naprej.......odvisno je kaj presodijo komisarji, kdo so na posamezni dirki, bi bilo zanimivo vedeti, pred vsako dirko (ne vem ali imajo stalno komisijo, ali so različni glede na lokacijo dirke, objavijo njihova imena na katerem prenosu?), nekatere odločitve so res "čudne", ko so se Ducatisti na začetku sezone med sabo zbijali in bile tudi resne poškodbe, je bilo vse tiho pri komisarjih, pa bi lahko kdo kaj pokasiral, nihče od bajkerjev si ni "upal" kogarkoli, karkoli obtoževat....podobno danes pri F1, Perezu dali kazen za zame povsem OK prehitevanje, je pa LN zajamral, ker je bil v igri za dobro skupno razvrstitev, beri mio€,  in so komisarji hitro dali Checu 5s kazni (niso ugotavljali po dirki, kot pri kakem drugem podobnem incidentu) in posledično  postavili za par točk Mercedes na drugo mesto v skupnem seštevku, pred Scuderio, ter s tem X mio€ več letne nagrade. Vse skupaj ena kuhinja.....očitno tudi v športu meter ni za vse enak, tako kot je na žalost v življenju. Kazen za Mavericka se mi zdi brezvezna, pa velik + za FB........ta dotik MB in MM res ni bil videti neko zbijanje, hujše je bilo nabijanje HM v MM od zadaj, sreča, da ni bilo poškodbe, sicer v tej situaciji MM nasmejan odpušča, če bi se boril za naslov in bi zaradi tega trka popušil zmago, ali naslov, bi bila pa svetovna štala.....razni komisionarji bi se potili, ter prelilo bi se ogromno črnila, super reklama.......na koncu pa mlačna voda....... kot preiskovalne komisije v naši politiki, v nečem smo pa le na ravni EU 😉

Popravljeno . Popravil Luka66
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kugelschreiber said:

F1? Zdej vsi gledamo in cakamo, da jih sodavičarji dobijo po repu.  Prej smo par let upali da bo nekdo namahal merčedese.  Monopoli so za cifre na dirkaliscih dobri.  
 

@Luka66 tak dirkaski dotik Binderja vedno poslje v dolgi krog.  

Ravno pogledal... Jajc je ratalo, skoda besed za to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, TakeALookAround said:

Evo ga, shilicvili v vsem svojem sijaju. 😂

Al on je nekaj vec, mors razumet. Like pameten, plemenit ... hahahahaha... Tragikomedija, cista 😄 Zdaj k sta kastrirana sta decka cist hecna. En se bogega dela, drug pa F1 gleda, kao 🤣

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Luka66 said:

očitno brez agresije pri prehitevanjih ne gre,

Kaj pa vem. Oba Fabia prehitevata zelo odlocno in cisto. Bagnaia tudi redko naslanja in spodbija. Najvecji gentleman je Vinales. On pocaka.  Za vami, gospod. Hehe. 
 

Bol kot bunkanje z oklepi me motijo tako zelo razlicni vatli za kaznovanja.  Binder je v indoneziji povozil robnik, je otreslo, ostal brez bremze, zapel Marinija. Long lap. Brez mislt, kazen. Cez par krogov mal pretirava, kresne v Oliveiro, prec se en long lap. Oliveira v Katarju skeglja aleixa, fase kazen za naslednjo sezono??! Marc skajla Beza. Nic. Martin v ihti storpedira Marca, nic. Na prvi dirki Marc pregazi Oliveiro in v pesk nazene Martina…kazn zastara. Ne vem, je vse to vpliv kozmicnega dezja?!

 

Se to. Vceraj sem pomislil, da lahko Vinales KONCNO postane prvi motogp pilot z zmagami na treh razlicnih motorjih. Sred dirke je kazalo da to lahko uspe Millerju. Ocitno bo to naslednjo sezono Rins!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kugelschreiber pravi:

Kaj pa vem. Oba Fabia prehitevata zelo odlocno in cisto. Bagnaia tudi redko naslanja in spodbija. Najvecji gentleman je Vinales. On pocaka.  Za vami, gospod. Hehe. 
 

Bol kot bunkanje z oklepi me motijo tako zelo razlicni vatli za kaznovanja.  Binder je v indoneziji povozil robnik, je otreslo, ostal brez bremze, zapel Marinija. Long lap. Brez mislt, kazen. Cez par krogov mal pretirava, kresne v Oliveiro, prec se en long lap. Oliveira v Katarju skeglja aleixa, fase kazen za naslednjo sezono??! Marc skajla Beza. Nic. Martin v ihti storpedira Marca, nic. Na prvi dirki Marc pregazi Oliveiro in v pesk nazene Martina…kazn zastara. Ne vem, je vse to vpliv kozmicnega dezja?!

 

Se to. Vceraj sem pomislil, da lahko Vinales KONCNO postane prvi motogp pilot z zmagami na treh razlicnih motorjih. Sred dirke je kazalo da to lahko uspe Millerju. Ocitno bo to naslednjo sezono Rins!

Se strinjam, kot sem napisal, me zanima kdo sestavlja in kdo je v teh komisijah, ki določajo kazni za dirkače in po kakšnih pravilih jih določajo, ali jo je za oddelat med dirko, ali naslednjo....dvomim, da je kje kaj zapisno....kako kaznujejo mahanje po čeladi kao pretep, zadnji je kar izginil......odločajo se glede na........ tudi Peco je že odnesel koga s proge, npr. konkurenta Martina in Fabio tudi že koga....to je tak šport, če ni vožnje na meji in rizika ni uspeha....manj konkurenčen je bajk več je potrebno skilsov in rizika za uspeh, tudi več sreče včasih. Vsi večkratni prvaki do sedaj pa so bili nekoliko kontraverzni v določenih pogledih in to je dajalo dodatno publiciteto tem športu, ter veselje sponzorjem :)    Peco izgleda res tak kulturen, umirjen, neekscentričen dečko, ima pa hudo srečo da sedi na trenutno najboljšem bajku in z največjo možno podporo tovarniške, ter še kakšne druge duce ekipe, sicer bi bil s "kulturno" vožnjo težko prvak,......bi pušil v epskih in klavskih dvobojih kot so bili Biaggi vs VR vs Gibernau, VR vs Lorenzo vs MM,  Dovi vs MM, ko se je odločalo v zadnjem ovinku tudi z rinjenjem koga v pesek in sekanjem ovinkov, pa je bilo vse OK, v smislu šova in kovanja moto zvezd, ter velike naklade časopisov, branja spletnih strani, pridobivanja novih sponzorjev. Predvsem pa zanimanja za ta šport, tudi v smislu takega nakladanja med bajkerji kot je tole 😉  Marsikateri racer je na gridu v dobri ekipi, ker je z določene države ali tudi celine, zakaj vemo,.... tako imamo sedaj v glavnem It-Esp prvenstvo, z občasnim šampioni, v glavnem iz Aus ali ZDA, nazadnje iz F.....in trenutno bi vse ekipe "dušo dale" (beri veliko mio€) za dobrega amera, ker bi naredili hud biznis preko luže, ga pa na žalost ni na vidiku. Tudi ta šport je v prvi vrsti en velik biznis. 

Popravljeno . Popravil Luka66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisano kar se mene tice, drzi v nulo. Brez teh 'norcev' bi nam blo dolgcas, verjamem da se vsi strinjamo. Seveda ma MotoGP svoje minuse (poleg vsega ostalega je predvsem business, kot napisano) ampak se vedno je razred, dva zanimivejsi od katerega drugega hitrostnega sporta. Motokros mi se edino pride na misel, seveda zaradi Tima, ostalo je pa ze zalost. Vsekakor upam, da bo zanimivost s casom samo se rastla. Druga sezona ze ima prave nastavke 😝

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavni organizator MotoGP je še vedno  Dorna Sports, ki pa je špansko podjetje, (aja, MM je tudi španec) specializirano za športne dogodke in televizijske pravice. Imajo ekskluzivne pravice za organizacijo in promocijo MotoGP in drugih pomembnih motociklističnih dogodkov. Vso strategijo imajo v rokah še vedno oni in zato bodo vedno iskali nove ali pa priklicali stare matadore, ki so atraktivni tudi komercialno. Zato so tudi tako prisotne pristranskosti pri kaznovanju voznikov. Vse je denar in biznis.
Pravne službe na strani organizatorja in ekip imajo vsako leto dosti dela in provizij. Tistih 10 MIO, ki jih je MM kao popusil pri menjavi ekipe ja samo navideznih, saj ima za tovrstne prestope D Sports velike interese in so MM oziroma njemu povezanim osebam zagotovo šli nasproti s kontra ponudbami in sponzorji ki to kompenzirajo. In kao da MM ni važen denar, ampak mu je glavno veselje do dirkanja. Ma ni varijante da bo izgubil 10 MIO s prestopom, samo zaslužil bo še več. MotoGP, kot ena izmed najbolj priljubljenih motociklističnih "serij" na svetu, prinaša precejšen dohodek preko televizijskih pravic, sponzorstev, promocije dogodkov in prodaje vstopnic. Te številke v MIO so noro visoke in s tem, ko bo MM startal pri Gressiniju bodo v 2024 zagotovo še mnogo visje kot so bile v 2023, ki je bilo že itak zanimivo. Prepričan sem, da nisem edini, ki že komaj čaka novo sezono, in to samo zaradi tega, ker so se tako pomešali letos, pa itak sem si ogledal vse v zvezi z vožnjo MM na Ducatiju na netu, res bo zanimivo... no in tako bomo vsi dvignil rejting motogp-ju, tako se to dela, dajmo gasa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to, dolgocas je ze ratal, k mece Hondo po pesku ze tolk let, dohtrje ze vse pozna, to smo se ze navelical. Zdej bo lahko ostale lepo rinil po pisti, pa bo pokal spet in bodo rejtingi gledanosti visoki. Vsi srecni :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč hvaljenja MMja na testiranjih prinaša samo pritisk nanj. Zdej bodo vsi hoteli samo in takoj zmage..ni mu lahko. Bi blo bolje mal žlajfat na testiranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Decu se je po dolgem času smejalo, po prvih odpeljanih krogih......mislim, da ni bilo potrebe, da bi navijal na polno.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kakorkoli tisti iz stroke so si enotni o njem....eni so realni, eni navdušeni :)  drugi morajo s kislim ksihtom neki pozitivnega povedat  🤪

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!