Skoči na vsebino

Otroški sedež za motor


Yucco

Priporočene objave

Preveri legalnost. Če se ne motim otrok do leta ni dovoljeno vozit na motorjih (in mopedih) v sloveniji. Sicer so z zakonom o 25km/h mopedih vse neki sjebali... tako da ne vem kako je sedaj, včasih ni bilo dovoljeno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(pogoji za udeležbo motornih koles in mopedov v cestnem prometu)
(uradno prečiščeno besedilo)

(1) Motornemu kolesu sme biti priklopljen lahki priklopnik za prtljago na največ dveh kolesih, ki ga vleče za seboj. Ta priklopnik ne sme biti širši od enega metra in mora biti pripet tako, da se ne more sam odpeti in da je zagotovljena njegova stabilnost.

(2) Voznik motornega kolesa sme prevažati potnika samo, če je na vozilu za potnika vgrajen poseben sedež in stopalke za noge ali če ima stranski priklopnik. Potnik na motornem kolesu mora imeti med vožnjo noge na stopalkah.

(3) Potnik na motornem kolesu je lahko le oseba, starejša od 12 let. Enako velja za potnika na mopedu, trikolesu, lahkem štirikolesu in štirikolesu.

(4) Voznik motornega kolesa ne sme voziti osebe, ki je očitno pod vplivom alkohola, prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravili ali drugih psihoaktivnih snovi.

(5) Voznik motornega kolesa se ne sme držati za drugo vozilo, prevažati, vleči ali potiskati predmetov, ki bi ga ovirali pri vožnji, ali potiskati oziroma vleči drugih udeležencev cestnega prometa.

(6) Določbe tega člena, razen določba prejšnjega odstavka, se uporabljajo tudi za moped.

(7) Voznik mopeda, mlajši od 16 let, ne sme prevažati potnika.

(8) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega, tretjega ali sedmega odstavka tega člena .

(9) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega ali petega odstavka tega člena .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/26/2022 at 10:45 AM, Yucco said:

Pozdravljeni, 

vprašal bi ali ima kdo izmed vas izkušnje glede tega.

Slučajno sem zasledil omenjeni sedež kateri pa ni več na voljo. 

https://www.ceneje.si/Izdelek/3357855/avto-oprema/motorni-deli-in-oprema/motoristicna-oprema/givi-otroski-sedez-za-na-motor

 

Hvala za nasvete.

www.cbdshop.si/cbd-konopljina-mazila

o waw pa to je dejansko legalno?

Popravljeno . Popravil aceofs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Pri nas na zadnjem sedežu ne moreš voziti otrok pod 12 let.

Niti v prikolici od prikoličarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...do zdaj sem mislil, da je to zajebancija.

Niti pod razno si ne predstavljam scenarija, da slučajno padeš z motorjem, otrok pa pripet v sedežu na motorju..  WTF?!?   

Prvo in osnovno pravilo v slučaju padca je, ...čimprej in čimbolj stran od motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Yucco pravi:

Očitno bo treba iti v eno od ustanov kjer sem registriral vozila in povprašati kako gledajo na omenjeno in če bi mi priznali homologacijo

(5) Voznik mopeda, motornega kolesa, trikolesa, lahkega štirikolesa ali štirikolesa sme kot potnike voziti le osebe, starejše od 12 let.

Lahko pa voziš otroški sedež zadaj :) kot prtljago 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa videl že nekaj primerov ko vozijo otroke v otroških sedežih v mopedautih (Aixam, Ligier, ...), štirikolesniku z dvojno kabino, Piaggio Ape, ipd...

Zakonodajo imamo pač zastarelo oziroma bo potrebna posodobitve.

Dosti imaš tudi primerov ko v dolino pripelje otroka z mopedom/skuterjem tipa 25km/h do avtobusne ali železniške postaje in policaji nič ne reagirajo ; očitno so stari znanci in to pogledajo pod prste ter jim seveda ne težijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Yucco pravi:

Sem pa videl že nekaj primerov ko vozijo otroke v otroških sedežih v mopedautih (Aixam, Ligier, ...), štirikolesniku z dvojno kabino, Piaggio Ape, ipd...

Zakonodajo imamo pač zastarelo oziroma bo potrebna posodobitve.

Dosti imaš tudi primerov ko v dolino pripelje otroka z mopedom/skuterjem tipa 25km/h do avtobusne ali železniške postaje in policaji nič ne reagirajo ; očitno so stari znanci in to pogledajo pod prste ter jim seveda ne težijo

Tudi na kolesih jih je veliko zadaj v sedežih ... jaz bi še to prepovedal.

Deco je treba zaščitit, če se staršem ne da več pomagat ...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Yucco pravi:

Sem pa videl že nekaj primerov ko vozijo otroke v otroških sedežih v mopedautih (Aixam, Ligier, ...), štirikolesniku z dvojno kabino, Piaggio Ape, ipd...

Zakonodajo imamo pač zastarelo oziroma bo potrebna posodobitve.

Dosti imaš tudi primerov ko v dolino pripelje otroka z mopedom/skuterjem tipa 25km/h do avtobusne ali železniške postaje in policaji nič ne reagirajo ; očitno so stari znanci in to pogledajo pod prste ter jim seveda ne težijo

 

pred 11 urami, Yucco pravi:

Očitno bo treba iti v eno od ustanov .....

...poznam nekaj takih ustanov, kamor bi te lahko napotili, če boš še naprej tako razmišljal.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, MiNa pravi:

 

Evo, nala zaščitena...

Takih in podobnih primerov imaš veliko in res ne sodijo v promet.

Samo z razliko od metropol in velikih vasi kot na drugih celinah so pri nas velike hitrosti ; v Indiji je povprečna hitrost 10 km/h in vlačijo vse živo. 

pred 27 minutami, Zivnorc pravi:

 

...poznam nekaj takih ustanov, kamor bi te lahko napotili, če boš še naprej tako razmišljal.

 

Saj zaradi takih imamo potem takšno zakonodajo kot jo imamo pa ne-le-na prometnem ampak tudi na drugih področjih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snečer pravi:

Tudi na kolesih jih je veliko zadaj v sedežih ... jaz bi še to prepovedal.

Deco je treba zaščitit, če se staršem ne da več pomagat ...

 

ni treba daleč... v Ljubljani dnevno vidim starše, ki vozijo svoje otroke na kolesu v nasprotno stran, preko rdečih semaforjev, mimo prehodov za kolesarje, pogovor po telefonu med vožnjo in še pa še bi naštel... 10 x kazen bi bila premajhna :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Kaj pa včasih ko smo se kot mulci vozili v stranskih prikolicah in ni nihče jamral?

A misliš da če bi peljal otroka z Bmw C1 ne bi komplicirali ?

Popravljeno . Popravil Yucco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Yucco pravi:

Kaj pa včasih ko smo se kot mulci vozili v stranskih prikolicah in ni nihče jamral?

...a ti si še iz teh "cajtov" 😉?

Mene je stric vozil na taki javi brez stranske prikolice 😇😜....

20230610_164737.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Akito pravi:

...a ti si še iz teh "cajtov" 😉?

Mene je stric vozil na taki javi brez stranske prikolice 😇😜....

Točno tako!

To so bili cajti ko si se lahko vozil brez skrbi kljub temu da je bilo že dosti prometa. 

Z Aixamom in podobnimi moped auti mislim da danes ne bi bil problem, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!