Skoči na vsebino

Nakup stanovanja v Ljubljani


Priporočene objave

Spremljam malce stanovanja po Ljubljani, pa me zanima vaše mnenje. Glede na to, da se mi ne mudi in da je to srednjeročna do kratkoročna želja(2 do 4 let) ali pridejo v poštev tudi starejše gradnje ali se naj človek v tem trenutku in po takšnih majhnih razlikah v ceni osredotoči samo na novogradnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 4. 2023 ob 11:40, Vidko44 pravi:

Spremljam malce stanovanja po Ljubljani, pa me zanima vaše mnenje. Glede na to, da se mi ne mudi in da je to srednjeročna do kratkoročna želja(2 do 4 let) ali pridejo v poštev tudi starejše gradnje ali se naj človek v tem trenutku in po takšnih majhnih razlikah v ceni osredotoči samo na novogradnje?

.

... zelo pomembno vprašanje pri tvojem razmišljanju je, kaj pomeni zate "v tem trenutku" :eek:

... dobesedno "v tem trenutku" so cene tudi glede na tuje trge nenormalno živalsko navite ... zavedati se moraš, da smo na nepremičninskem trgu z miselnostjo RES pravi balkanci ... za šest in več jurjev po kvadratu, kot se zdaj gibljejo novogradnje, pri čemer je potrebno upoštevati še to, da ti bo prodajalec v "ta kvadratni meter" prodajne cene zapakiral še vse tehničnne prostore in ostale pritikline, mora biti res prav posebno prijeten občutek podpisati prodajno pogodbo :D

... sicer pa ... cene za sedaj niso šle dol še niti za milimeter ... se je pa zato zelo zmanjšala realizacija prodaje... le-ta je namreč v zadnje pol leta močno upadla ... tko da ... :eek:

... od tu naprej je lahko odprta debata za več ali manj argumentirane trditve o pričakovanjih .. predvsem pa je to vedno znova zanimiva tema za špekulacije in ostale "gostilniške" debate samozvanih vsevedov in znalcev :kva2:

... dobrodošel bo najbrž tudi vedeževalec Blaž :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 4. 2023 ob 11:40, Vidko44 pravi:

ali se naj človek v tem trenutku in po takšnih majhnih razlikah v ceni osredotoči samo na novogradnje?

Če boš sam obnavljal stanovanje je morda res bolje poiskat kakšno nevzdrževano stanovanje. Težave imaš pa lahko z uveljavljenjem garancij v novogradnji, kot tudi s "presenečenji" v starejšem stanovanju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!