Skoči na vsebino

Italija po dolgem in počez


HyperJack

Priporočene objave

pred 3 urami, gaberkosir pravi:

LP

A lahko kakšno sliko ceste ali pokrajine. Mati božja, saj si se šel vozit z motorjem, ne pa jest in pit...

kaj pa če bi kliknil eno stran nazaj? Hvala bogu, da se komu sploh da še kaj objavit. In če sem prav razumel, je šel potovat po italiji, ne pa dirkat. Torej, ogledi, hrana uživancija in vožnja z motorjem. Najbrž je tut sexal... :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, franc pravi:

Brez slik ne velja...

... to najbrž leti na Damijev zadnji stavek....   :lol1: 

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

kaj pa če bi kliknil eno stran nazaj? Hvala bogu, da se komu sploh da še kaj objavit. In če sem pral razumel, je šel potovat po italiji, ne pa dirkat. Torej, ogledi, hrana uživancija in vožnja z motorjem. Najbrž je tut sexal... :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, gaberkosir pravi:

LP

A lahko kakšno sliko ceste ali pokrajine. Mati božja, saj si se šel vozit z motorjem, ne pa jest in pit...

Nazadnje si prilepil fotke s poti leta 2019? :D

Predvidevam, da je imel @HyperJack kar nekaj povezovalnih cest in bolj malo ovinkov. Kakšen drug bi mu v primeru slik cest najverjetneje očital, da ni delal ogledov :D

Dejansko se v Bologni najbolj občuti vročino od vseh italijanskih mest (zaradi visoke zračne vlage) in trenutno obdobje je povsem neprimerno za moto izlete v tiste kraje, tako da je prav dobro "pot" izbral po mojem mnenju :whistle:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, 3nity pravi:

Nazadnje si prilepil fotke s poti leta 2019? :D

Predvidevam, da je imel @HyperJack kar nekaj povezovalnih cest in bolj malo ovinkov. Kakšen drug bi mu v primeru slik cest najverjetneje očital, da ni delal ogledov :D

Dejansko se v Bologni najbolj občuti vročino od vseh italijanskih mest (zaradi visoke zračne vlage) in trenutno obdobje je povsem neprimerno za moto izlete v tiste kraje, tako da je prav dobro "pot" izbral po mojem mnenju :whistle:

Hej! Ni pošteno. V albume skoz pridno slike limam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, gaberkosir pravi:

LP

A lahko kakšno sliko ceste ali pokrajine. Mati božja, saj si se šel vozit z motorjem, ne pa jest in pit...

Men pa čist kul objava, sam lačen sem gratu. 🙄

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... mah, jebeš ceste ... :dry:

... in kilometražo :kva2:

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, 3nity pravi:

Nazadnje si prilepil fotke s poti leta 2019? :D

Predvidevam, da je imel @HyperJack kar nekaj povezovalnih cest in bolj malo ovinkov. Kakšen drug bi mu v primeru slik cest najverjetneje očital, da ni delal ogledov :D

Dejansko se v Bologni najbolj občuti vročino od vseh italijanskih mest (zaradi visoke zračne vlage) in trenutno obdobje je povsem neprimerno za moto izlete v tiste kraje, tako da je prav dobro "pot" izbral po mojem mnenju :whistle:

Se mi zdi, da sem ujel zadnji dober termin. Čez noč se je vedno ohladilo, da se je dalo spat. Najbolj vroče pa je bilo v Napoliju in Amalfiju cca. 31-33°C ampak se je nekak še dalo preživet. 

Kopiram še zapis iz FB.ja.

Nekaterim je pomemben cilj, meni je pa pomembna pot in vse kar je za pojest na tej poti .

Dopust se je iz prvotno planiranega dobrega tedna podaljšal na dva. Predvsem zaradi tega ker sem dva dni pred pričetkom dopusta pogruntal, da trajekt iz Barija v Split vozi samo enkrat na teden, pa še to ob sredah...sredi tedna, bravo res . Smer poti Toskana - osrednja Italija vse do Amalfi obale in cik cak do juga, kjer se pot zaključi v Bariju.

Splaniral sem samo teden cest, a ker se je dopust nepričakovano podaljšal, se je tud nadaljna pot odvijala v nepričakovane smeri .

Spanje sem rezerviral nekaj dni pred odhodom z razlogom, da ti na dopustu ni treba sproti razmišljati in iskati nastanitev. To pomeni, da te soba čaka kadarkoli na večer in zjutraj lahko mirno spiš in ti ni potrebo hiteti.

Na sporedu je bilo cca. 270km/dan, ki sva jih že drugi dan na poti krepko podaljšala, saj so bile nekatere ceste povsem neprevozne zaradi zemeljskih plazov, ki jih je povzročili močno deževje nekaj tednov nazaj, zato je bilo potrebno narediti par obvozov iz začrtane poti. Kapo dol Italjanom, ker se izjemno trudijo pospraviti nastalo škodo na in ob cestah. V podzavesti sem vedno imel slabo mnenje glede vozniške kulture v Italiji ampak se je izkazalo za povsem napačno. Res, da vozijo vse povprek ampak imajo vseeno visoko stopnjo tolerance, ni nobene živčnosti kot pri nas. Razna prehitevanja skuteristov in avtomobilistov občasno spominja na moto Gp in formulo, vendar za čuda ni nobenemu nič. Vsi pravi čas zbremzajo ali reagirajo .

4 dni sva kruzala od Bolonje dalje vse po osrednji Italiji, držala sva se "hribov" in praznih stranskih cest. Nikamor se nam nama ni mudilo bolj kot so bile zavite ceste bolj sva uživala. Prometa malo. Vozila po takšnih delih, da tudi po uro ali dve nisva srečala avtomobila. Prej nekaj čobanov s tropom ovac. Da ne rečem, da je delovalo kot da smo v Bosni. Na eni strani hribi, na drugi strani travniki do koder seže pogled. Hiše zapuščene, industrijski objekti propadajo. Večjim mestom sva se izzogibala k pes ježa. Resnično sva uživala tam v "divjini". Prvih nekaj dni, sva spala v odročnih krajih, turistov zelo malo. Nam je kasneje lastnica stanovanja razložila, da enormno število turistov - Italjanov pričakujejo avgustu, ko se pridejo hladit v hribe. Ko sem to zvedel, me je situacija malo pomirila, ker sem prvotno mislil, kam za boga sem rinil v vukojebino kjer ni žive duše.

Bližava se Napoliju....se nadaljuje

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za južno Italijo in Sicilijo je zdaj itak prevroče... idealno je bilo v začetku junija, ko sem pred nekaj leti kolenčku po Kalabriji in Siciliji ;) 

 

Skor sam :P

Sicilija.jpg

Tuki sem pa raj hitr šu, ker so mislili, da sem jaz prevrnu kip :huh: 

Sicilija1.jpg

Več slik je na mojem FB profilu Moto turca Sicilija 2015

p.s.

pa slikce z rid tut, kjer sem pa res čist sam :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 7. 2023 ob 13:23, DAMI34 pravi:

. Najbrž je tut sexal... :P

 

 

.

... a mislš da je kej ??? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!