Skoči na vsebino

KOVE (450 rally, 500x, 800x in izpeljanke)


MiNa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Priporočene objave

@DAMI34 dej pejd enkrat probat twga koveta, prosm, paprimerji z huso. K gusa ima pa res nizko težišce in ne rea "skriva" svojo težo. Se mi zdi, da bi blo to najboljs!

Jest bom sel s teboj, da ti pokažem kje je lokacija, pa dam za eno kosilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

 

Jest bom sel s teboj, da ti pokažem kje je lokacija, pa dam za eno kosilo...

.

...sej bosta tam dobila za jest :eek:

... baje vsi, ki pridejo tja na ogled moped, dobijo tud narezek za zravn :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, pik1 pravi:

.

...sej bosta tam dobila za jest :eek:

... baje vsi, ki pridejo tja na ogled moped, dobijo tud narezek za zravn :OK:

Sej tega se bojim, kva dobis za jest. Sej vidš, da lol ne vidš druzga kt Kove:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, pik1 pravi:

.

...sej bosta tam dobila za jest :eek:

... baje vsi, ki pridejo tja na ogled moped, dobijo tud narezek za zravn :OK:

Ej..lokacija je Gorenjska...srecen je,kdor dobi kozarec vode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, skalar36 pravi:

Sej tega se bojim, kva dobis za jest. Sej vidš, da lol ne vidš druzga kt Kove:lol1:

.

...glede na prebrano, je najbrž tam kar dobr za jest :blush: ... poznam dva, k nista prov hitr zadovoljna s hrano ... pa sta doma zeloooo pohvalila njihovo spizo :OK:

... tako da jima niti ni bilo druge, kot da po vsem postreženem pohvalita na koncu tud kitajski "dosežek" :kva2:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

@DAMI34 dej pejd enkrat probat twga koveta, prosm, paprimerji z huso. K gusa ima pa res nizko težišce in ne rea "skriva" svojo težo. Se mi zdi, da bi blo to najboljs!

Jest bom sel s teboj, da ti pokažem kje je lokacija, pa dam za eno kosilo...

pa vem kje je kove duma :P ampak sem napaljen na 450 rally, ob priliki bom šel na test, 800x je izven mojih parametrov, pa čeprav je vse ok z njim.

Aja, za kosilo pa loh daš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, pik1 pravi:

.

...glede na prebrano, je najbrž tam kar dobr za jest :blush: ... poznam dva, k nista prov hitr zadovoljna s hrano ... pa sta doma zeloooo pohvalila njihovo spizo :OK:

... tako da jima niti ni bilo druge, kot da po vsem postreženem pohvalita na koncu tud kitajski "dosežek" :kva2:

Morda hrano v kaki gostilni...jedel pri nama ni še nihče. Razen pistacije in piškotov. Kava je pa baje dobra ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, skalar36 pravi:

Sej tega se bojim, kva dobis za jest. Sej vidš, da lol ne vidš druzga kt Kove:lol1:

če je pa lačn :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred eno uro, pik1 pravi:

.

...glede na prebrano, je najbrž tam kar dobr za jest :blush: ... poznam dva, k nista prov hitr zadovoljna s hrano ... pa sta doma zeloooo pohvalila njihovo spizo :OK:

... tako da jima niti ni bilo druge, kot da po vsem postreženem pohvalita na koncu tud kitajski "dosežek" :kva2:

To je predprodajna podpora kupcu pa še v poslovne stroške gre :worship::whistle:( a BMW tega še nima, poprodajna je menda dobra:whistle:) saj jaz zase vem, da sem po malici dosti majn siten in izbirčen  oziroma me dosti majn motijo malenkosti in eto denar na sonce pa je:D

Popravljeno . Popravil Mavti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DESMODUE pravi:

Ej..lokacija je Gorenjska...srecen je,kdor dobi kozarec vode

Lahko potrdim, moj je bil tudi pri vaju in ni dobil ne narezka ne vode. Srečen je pa vseeno bil 😳 800x mu je zbudil pozitivne emocije 🥰

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

800x je izven mojih parametrov, pa čeprav je vse ok z njim

No, moj je visok 175cm in doseže z obema nogama hkrati tla. Je rekel, da je zelo okreten, je imel za zmanevrirati med dvema večjima skalama in ker ga je čuval, je šel zelo počasi in je zvozil brez težav. Ob hitrejši vožnji super požira slabo podlago, na cesti se čuti "21, ampak se presenetljivo lepo pelje med ovinki. Tako da all in all je super za to kar danes večina uporablja motor. Za to ceno pa je sploh dobra kupčija. In ni za se hvaliti, ampak je ploskal enemu, ki mu je prehiteval v škarje, je rekel: "Če sem ga vozil brez rok, najbrž pomeni, da ima dobro ciklistiko". 🤣🤣🤣

Kakšen marketing furajo Kitajci pa naši niso odgovorni, če hočeš biznis, ga boš imel po njihovih pravilih. Meni tudi ni všeč, ampak tudi če boste to nabijali v nedogled, se ne bo spremenilo nič.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, 3nity pravi:

Lahko potrdim, moj je bil tudi pri vaju in ni dobil ne narezka ne vode. Srečen je pa vseeno bil 😳 800x mu je zbudil pozitivne emocije 🥰

No, moj je visok 175cm in doseže z obema nogama hkrati tla. Je rekel, da je zelo okreten, je imel za zmanevrirati med dvema večjima skalama in ker ga je čuval, je šel zelo počasi in je zvozil brez težav. Ob hitrejši vožnji super požira slabo podlago, na cesti se čuti "21, ampak se presenetljivo lepo pelje med ovinki. Tako da all in all je super za to kar danes večina uporablja motor. Za to ceno pa je sploh dobra kupčija. In ni za se hvaliti, ampak je ploskal enemu, ki mu je prehiteval v škarje, je rekel: "Če sem ga vozil brez rok, najbrž pomeni, da ima dobro ciklistiko". 🤣🤣🤣

Kakšen marketing furajo Kitajci pa naši niso odgovorni, če hočeš biznis, ga boš imel po njihovih pravilih. Meni tudi ni všeč, ampak tudi če boste to nabijali v nedogled, se ne bo spremenilo nič.

S tvojim možem sva imela lepo debato o tem,kakšen mora biti motocikel ja..tak, da te ne pusti mlačnega,tak da ni samo OK, ampak tak, da prideš iz vožnje nazaj s širokim nasmehom,poln pozitivnih emocij.

Pri Kitajcih oziroma odzivih nekaterih pa ne gre za marketing,še manj za njihova pravila,ki jih vsaj v mojem primeru praktično ni, za razliko od evropskih proizvajalcev,ampak za preprosto dejstvo:

Da so pač Kitajci.

Če bi na Kove motociklih pisalo kaj drugega gor, bi sledila skupinska masturbacija na izdelek in splošno hvaljenje komponent,izdelave in voznih lastnosti. Tudi če bi bila cena višja za 50%.

Tvoj mož se je oglasil brez predsodkov,odprtih oči in si mnenje ustvaril sam. Za mnoge je to pač pretežka naloga,ne zaradi razdalje in časa,ampak ega.

Bodi lepo in pozdravi ga😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, 3nity pravi:

No, moj je visok 175cm in doseže z obema nogama hkrati tla. Je rekel, da je zelo okreten, je imel za zmanevrirati med dvema večjima skalama in ker ga je čuval, je šel zelo počasi in je zvozil brez težav. Ob hitrejši vožnji super požira slabo podlago, na cesti se čuti "21, ampak se presenetljivo lepo pelje med ovinki. Tako da all in all je super za to kar danes večina uporablja motor. Za to ceno pa je sploh dobra kupčija. In ni za se hvaliti, ampak je ploskal enemu, ki mu je prehiteval v škarje, je rekel: "Če sem ga vozil brez rok, najbrž pomeni, da ima dobro ciklistiko". 🤣🤣🤣

 

nisem mislil dimenzijsko (175 sem tudi sam visok), za tist me sploh ne skrbi.

Mam pa že neki podobnega v garaži (podobne dimenzije, konjenica, oblika), pa bom zadeve bolj raztegnil, ko bom menjaval.(tak plan imam, kaj se bo izcimilo, bom pa videl)

Torej tisto kar sedaj uporabljam pretežno za teren, bo bolj lažje in manj ccm (z 800 na 450ccm, v poštev pride rally 450 ), tisto za asfalt in šoderček, ter daljše potovalne zadeve, mam pa čist drugačne plane in čakam 2 druga modela, ki prideta na trg (990 adv, mogoče xcape1200)

ps. 21 col se čist fantastično pelje med ovinki. Ne verjamem, da bom še kdaj šel na 17 col. Mi bolj ustreza za moj način vožnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 7. 2024 ob 13:21, pik1 pravi:

.

.... glede na to, da sem že iz ene dveh koncev slišal, da si ok dec ... verjamem v del napisanega o tebi (vama)

.... ampak vse ostalo se mi zdi pa tko, kot da ti je Herta spisala za top shop prodajo :kva2:

... ampak ti pa si en sadomazo... se mi zdi, da prov trpiš..

... gledaš samo reklame od Herte po televiziji.... na forumu pa KOVE temo...

..pa sej obstajajo tut drugi programi po televiziji... recimo NovaTV 24 al neki tazga... na forumu so pa tut kake druge, manj obremenjujoče teme, ala Jawa motorji... Ural... Dnepr... DKW... pa še kake druge zanimive znamke...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrnil 1000km na mojem 800x regular verzija. 

Manjši za 3cm.

Vožnja do 5k obratov. 4L poraba.

Motor je natančen, bolj odziven od 500x glede zavojev. Je pa trik da na način kot pelješ 500x tukaj ne gre. 

800tka se pelje drugace. Bolj z boki. Isto kot 450rally. Zelo sta si podobna v vožnji.

Stabilen natančen zelo direkten motor.

Ciklistika sploh k ima spredaj 21" ki se je narod boji, je pa izjemna. Tle ni kaj. Kako sem zadevo gnal in dobesedno norca delal čez razne ovinke,precej hitreje kot z vso mojo bivšo konjenico. Z balanco ne rabiš nič,samo trznes z bokom in zadevo držiš celoten ovinek in čutiš celoten motor, sprednji in zadnji konec. Res stabilen priliman motor (aja pa cst pnevmatike, škoda k jih pri nas ni). Na rallyju sem že opazil da so se zelo izkazale. CST proizvajalec dela res dobre gume na motorje in kolesa. (Jih imam na MTB-ju gor).

500x recimo je gosposki motor. Pogrešal sem to udobnost kar nekaj časa. Vendar se je potem rit navadila in sem spoznal da tale trdota kar koristi.

Vetrna zaščita je malenkost slabša kot pa na 500x. Pa pri 500x mirno spustiš sklopko in on gladko gre kot traktor recimo. Tukaj treba biti previden pri speljevanju in zelo počasni vožnji.

Odzivnost agregata na zelo nizkih obratih (med 1400-2000rpm) je tudi malenkost občutljiva kot je omenjal @mladen vendar je pa res da nimam ok nastavljen "prosti hod" gasa. Ker je preveč "lufta" očitno cuknem malenkost preveč z roko (navajen na 500x).

Glede na to da nisem koristil obrate do konca sem se zelo dinamično lahko peljal skozi ovinke naših Alp, ubistvu kar preveč dinamično na momente 🙈

Nekemu začetniku tale motor ravno ne priporočam ker lahko rečem da konkretno pospeši iz nizkih obratov in zelo hitro lahko pride do težav. 

500x je prava izbira za večino voženj ki jih ima večina Slovencev in širom. Sem pa takole ob poti opazoval gruče motoristov.

Tujci z starimi motorji, nizko kubikazo potujejo vsepovsod. Slovenski bajkerji pa sami top modeli zadnjih letnikov. Noro. Smo bogati 💪.

Za teren pa vsaj za moj občutek bo tole overdose preveč zame (morda). Nekdo z večjim skilom bo tole peljal kot za hec. Jaz pa zaenkrat najbrž samo makadam, kaj težjega pa ne vem še. (Tezava je v meni).

Za večino terenske ture pa pride na vrsto 450 rally. To je moj glavni cilj. Tisto pa mi je tako fajn da ne znam opisat.

Torej 

500x za vsesplošno uporabo

800x za vsesplošno uporabo na steroidih 

450 rally za raziskovanja po terenih in transferje do tja.

Nekak tko 😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
1 hour ago, Zivnorc said:

manj obremenjujoče teme, ala Jawa

Dej stari, mal se updataj.  Zdaj je jawa u bistvu kove, z minimalnimi razlikami. Vem, pol leta nazaj je blo to drgač. Je bil kove blazno edinstven. Novo stalisce  pa jawo pozegna kot kul. 
 

de ne pol nisam znao...

12 hours ago, DESMODUE said:

Jawa uvaža te motocikle iz Argentine,iz podjetja RWM,ki sodeluje s Colove ( KOVE ) od  2007. Par malenkosti je različnih,zaradi specifikacij trga, v bistvu je pa to Kove500x. 

 

880CE914-3AB3-4F20-AC4B-07535E3734B8.jpeg

4D7DC96C-E0F6-4B4E-909A-4ED51D8A8D3B.jpeg

 

Ps:tako na pakkingu mi je delovalo lično. Zaresn motor. Pa relativno velik za 500ccm. Mal mi je na benelija trk502 potegnilo, tud relativno velik bajk in  prostorn zic. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kugelschreiber pravi:

Dej stari, mal se updataj.  Zdaj je jawa u bistvu kove, z minimalnimi razlikami. Vem, pol leta nazaj je blo to drgač. Je bil kove blazno edinstven. Novo stalisce  pa jawo pozegna kot kul. 
 

de ne pol nisam znao...

880CE914-3AB3-4F20-AC4B-07535E3734B8.jpeg

4D7DC96C-E0F6-4B4E-909A-4ED51D8A8D3B.jpeg

 

Ps:tako na pakkingu mi je delovalo lično. Zaresn motor. Pa relativno velik za 500ccm. Mal mi je na benelija trk502 potegnilo, tud relativno velik bajk in  prostorn zic. 

Takole ja. Skoz govorim da je dobra zadeva.

Narod primerja benelija 500 z Kovetom

Ves kje je precejšna razlika?

Teža.

Moj kupec 500tke k ga je vzel,je pred tem probal benelija. Občutna razlika v teži, beneli ni nikamor šel mi je rekel pa res težak (sem probal) seveda ne gre če je težak. "Tole je pa drug svet" mi je rekel po vožnji in se odločil takoj. 

Beneli je večji, masivnejši. Nič narobe, vendar primerjat nikakor ne gre z Kovetom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Screenshot_2024-07-08-09-54-43-579_com.facebook.katana-edit.jpg

Pravkar, miran985 pravi:

Screenshot_2024-07-08-09-54-43-579_com.facebook.katana-edit.jpg

Coober že ima 800x v rokah in bo naredil svojo verzijo ecuja. Glede na pohvale na 450ki bo znalo bit zanimivo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 7. 2024 ob 15:08, DESMODUE pravi:

kakšen mora biti motocikel ja..tak, da te ne pusti mlačnega,tak da ni samo OK, ampak tak, da prideš iz vožnje nazaj s širokim nasmehom,poln pozitivnih emocij.

Bodi lepo in pozdravi ga😉

Hvala enako, mojega sem pozdravila, sem pa dodala, da pozdravljaš tudi soseda 🤣 

Mu je bil kar všeč, ja. To mi je poslal, sem takoj razumela 😅

Screenshot_2024-07-09-12-08-20-443_com.viber.voip2.jpg.692e65a0ea990a1fe9a54d156ea85d55.jpg

IMG-7b9cb5f839fa95f5dae6389859147a2c-V.jpg.7c2eced8dcc8e6d135cd2cd2c7a9dc15.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DESMODUE pravi:

Spet pravljice prodajaš? 

Spet ja 😅😅. Za ene je pravljica. Za ene resnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam še na vago ga porineš, pa si zmagal :P

 

  • Haha 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... to me spominja na une "prank" filmčke od Anatoly v dead-lift...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj tile sportnaoprema so pod vašim okriljem, al je konkurenca? Skos mi FB nabija oglase, pa so že mal tečni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   2 članov

    • miran985
    • DESMODUE
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!