Skoči na vsebino

KOVE (450 rally, 500x, 800x in izpeljanke)


MiNa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Priporočene objave

pred 25 minutami, Snečer pravi:

Kolikor gledam bi bila za versysa dobra zamenjava 800x, čeprav sem v testu videl porabo 6.3l (od Kavčiča), vendar je še daleč do menjave :) Morda čez 10 let, ko se Kawa iztroši. Osebno pa bi raje imel kaj z avtomatskim menjalnikom. 

Verjamem, da bo Kove vse to ponudil v naslednjih 10ih letih.

Zamenjava gor dol..ti sam veš kaj rabiš zase..pustimo to. Samo omenim ti REALNO porabo povprečnega voznika glede 800tke.

Peljem jo lahko na 4L na 100. Pa ne gre počasi. Dinamično (gas,bremza nonstop..) okoli 4,5-4,6L/100. Na terenu sem prišel na 5L. To kar je Peter delal nima nobene povezave s tem kar bo večina voznikov delala.

Tvoj stil vožnje (sodeč po slikah tvojih gum in kilometrov ki si jih naredil na njej itd..) bi bila 4L/100. Nič se ne norčujem ali kaj ampak samo povem kako bi bilo če bi bilo. 

Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

na testu je motor nažigal, ne verjamem da je neka normalna poraba taka. Podobni agregati (beri ktm) so dokaj skromni. Odvisno od načina vožnje in zunanjih temperatur (pozimi pije več itak) se povprečna poraba giblje med 3,7-max nekih 5 l.

Na mojem testnem po 4000km je povprečna poraba 5,2l. Pol offroada,pol ceste...pa veš,da ga fantje ne šparajo ravno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

Glej, @pik1 ... ti si eden najbolj zaslužnih za delanje reklame za KOVE na MS.

 ... tko, da se še malo angažiraj in počasi razmisli v kateri barvi ti naredijo enga special pik1 edition.

 

 

.

... ja malo računam na to :kva2:

... čeprav, če pa malo pogledam edinega predstavnika tle gor, ki se "pohvali" z 800-tko, bi pa res zelo razmislil o barvi  :eek: .... ker .... takega kot ga tle gor gledam, pa res prav sigurno ne bi hotel imet :eek:

 

 

ps.

.... res ne vem, al je to barvo prodajalec svetoval kupcu, al je bil to sploh edina možnost :huh: ... ampak ok ... mogoče je pa to komu všeč 

... sto ljudi, sto čudi :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, pik1 pravi:

.

... ja malo računam na to :kva2:

... čeprav, če pa malo pogledam edinega predstavnika tle gor, ki se "pohvali" z 800-tko, bi pa res zelo razmislil o barvi  :eek: .... ker .... takega kot ga tle gor gledam, pa res prav sigurno ne bi hotel imet :eek:

 

 

ps.

.... res ne vem, al je to barvo prodajalec svetoval kupcu, al je bil to sploh edina možnost :huh: ... ampak ok ... mogoče je pa to komu všeč 

... sto ljudi, sto čudi :D

 

Sto ljudi,.sto čudi ja...pa še en pik za povrhu😅

Klasa zase definitivno

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, DESMODUE pravi:

Na mojem testnem po 4000km je povprečna poraba 5,2l. Pol offroada,pol ceste...pa veš,da ga fantje ne šparajo ravno.

ja no, sej to sem nekje zapisal.

dejstvo je in to velja za vsak moped, če je nekaj testnega, pa ga nekomu daš za par urc, bo mašino nažigal, testiral, bo laufala precej verjetno tudi v prazno in temu primerna bo poraba. tudi nov moped malce več žre, po kakih 5 jurjih se poraba umiri.

Isto sicer velja za kratke zimske fure, kjer gre preko 5l. ampak en normalen izlet poleti ali pri temperaturah ki presegajo 20C, mešan cikel nekaj šoderčka, nekaj asfalta dolžine med 2 in 3kkm, sem 99,9 % da bo poraba nekje max 4,5. Ne bom pretiraval, verjetno bo tudi manj, ker moje porabe so poleti v tem ciklu so 3,7 ali 3,8. Zmerjeno po moped indikatorju, sicer na 790ki.

Če posplošim 5l je čisto kul. In @Snečerčakat še 10 let...v tem času bo lahko konec sveta. Živi se danes. Menjaj. Razn 21 col spredaj, jaz to z lahkoto požrem, tudi na asfaltu, pa me poznaš, da rad mal pritisnem :D če ti to odgovarja, sem prepričan, da s kove 800x ne boš falil. Da, ne bo dvoma, ni to reklama za Kove. Mene 800x ne zanima, pa ne ker bi bil slab moped, ampak ker rabim/hočem več konjev, čeprav je 95 taman in super za eno osebo ter brezpotja. Razvadil sem se na zelo dobro elektronsko podporo KTM in pri 800x mi to manjka, prav tako mi linearnost agregata pri Husi 901 bolj ustreza.

Da ima 800x prekleto dobro vzmetenje, primerno višino sedeža, dobro ciklistiko in nizko težo in pa verjetno ne rabim poudarjat, mar ne.

 

pred 19 minutami, pik1 pravi:

.

... ja malo računam na to :kva2:

... čeprav, če pa malo pogledam edinega predstavnika tle gor, ki se "pohvali" z 800-tko, bi pa res zelo razmislil o barvi  :eek: .... ker .... takega kot ga tle gor gledam, pa res prav sigurno ne bi hotel imet :eek:

 

 

ps.

.... res ne vem, al je to barvo prodajalec svetoval kupcu, al je bil to sploh edina možnost :huh: ... ampak ok ... mogoče je pa to komu všeč 

... sto ljudi, sto čudi :D

 

prajtu, vinil se lahko sprinta v vseh barvah in s kakršnemkoli napisom...tudi "Pik je car" al pa "Yamaha" lahko piše gor, barve daš pa plave, da zgleda kot Yamaha (oranžno odsvetujem, ker sugerira na ktm, tisto so pa jajca, ki jim agragat razpada "baje" ) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ja no, sej to sem nekje zapisal.

dejstvo je in to velja za vsak moped, če je nekaj testnega, pa ga nekomu daš za par urc, bo mašino nažigal, testiral, bo laufala precej verjetno tudi v prazno in temu primerna bo poraba. tudi nov moped malce več žre, po kakih 5 jurjih se poraba umiri.

Isto sicer velja za kratke zimske fure, kjer gre preko 5l. ampak en normalen izlet poleti ali pri temperaturah ki presegajo 20C, mešan cikel nekaj šoderčka, nekaj asfalta dolžine med 2 in 3kkm, sem 99,9 % da bo poraba nekje max 4,5. Ne bom pretiraval, verjetno bo tudi manj, ker moje porabe so poleti v tem ciklu so 3,7 ali 3,8. Zmerjeno po moped indikatorju, sicer na 790ki.

Če posplošim 5l je čisto kul. In @Snečerčakat še 10 let...v tem času bo lahko konec sveta. Živi se danes. Menjaj. Razn 21 col spredaj, jaz to z lahkoto požrem, tudi na asfaltu, pa me poznaš, da rad mal pritisnem :D če ti to odgovarja, sem prepričan, da s kove 800x ne boš falil. Da, ne bo dvoma, ni to reklama za Kove. Mene 800x ne zanima, pa ne ker bi bil slab moped, ampak ker rabim/hočem več konjev, čeprav je 95 taman in super za eno osebo ter brezpotja. Razvadil sem se na zelo dobro elektronsko podporo KTM in pri 800x mi to manjka, prav tako mi linearnost agregata pri Husi 901 bolj ustreza.

Da ima 800x prekleto dobro vzmetenje, primerno višino sedeža, dobro ciklistiko in nizko težo in pa verjetno ne rabim poudarjat, mar ne.

 

prajtu, vinil se lahko sprinta v vseh barvah in s kakršnemkoli napisom...tudi "Pik je car" al pa "Yamaha" lahko piše gor, barve daš pa plave, da zgleda kot Yamaha (oranžno odsvetujem, ker sugerira na ktm, tisto so pa jajca, ki jim agragat razpada "baje" ) :P

 

Zakaj bi menjal, če imam sedaj zase vrhunsko zadevo. Po 10ih letih pa računam, da bo iztrošen in zato menjava.

Nič bolje se ne bi vozil s Kove :) za moje vožnje, nima avtomatike, razlika v teži majhna, udobje že sedaj na nivoju, v glavnem, uživam že (še) sedaj :)

Ko bo pa bo čas za menjavo, potem pa ni nujno, da bo Kove izključen (čeprav v hribe in naravo se odpravljam peš in me ta segment ne zanima).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

Zakaj bi menjal, če imam sedaj zase vrhunsko zadevo. Po 10ih letih pa računam, da bo iztrošen in zato menjava.

Nič bolje se ne bi vozil s Kove :) za moje vožnje, nima avtomatike, razlika v teži majhna, udobje že sedaj na nivoju, v glavnem, uživam že (še) sedaj :)

Ko bo pa bo čas za menjavo, potem pa ni nujno, da bo Kove izključen (čeprav v hribe in naravo se odpravljam peš in me ta segment ne zanima).

 

čez 10 let bo drug svet. Če te menjava ne mika in si sedaj v coni udobja, je popolnoma irelavantno gledat drug motor (neglede na znamko) in si nekaj želeti. V tem primeru je to čista izguba časa.

V 10ih leti, bo en kup novih modelov, pol električnih, en kup brez menjalnikov in sklopk, polovica samovozečih z aktivno ciklistiko in prilagajanjem težišča....moj prajtu @pik1ma prav ko pravi: še dva petka sta mi ostala. Pol pa tut Kove pogleda :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, miran985 pravi:

Zamenjava gor dol..ti sam veš kaj rabiš zase..pustimo to. Samo omenim ti REALNO porabo povprečnega voznika glede 800tke.

Peljem jo lahko na 4L na 100. Pa ne gre počasi. Dinamično (gas,bremza nonstop..) okoli 4,5-4,6L/100. Na terenu sem prišel na 5L. To kar je Peter delal nima nobene povezave s tem kar bo večina voznikov delala.

Tvoj stil vožnje (sodeč po slikah tvojih gum in kilometrov ki si jih naredil na njej itd..) bi bila 4L/100. Nič se ne norčujem ali kaj ampak samo povem kako bi bilo če bi bilo. 

Lp

 

Tako je, ni enga razloga, da bi "moral" menjati... kot pravim največja pridobitev bi bila kakšna avtomatika, ki pa je nima.

Iz radovednosti, da bi se peljal, pa si ga je možno sposodit, a ne ... 

Torej, kot nov nakup je opcija, kot zamenjava pa ne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

čez 10 let bo drug svet. Če te menjava ne mika in si sedaj v coni udobja, je popolnoma irelavantno gledat drug motor (neglede na znamko) in si nekaj želeti. V tem primeru je to čista izguba časa.

V 10ih leti, bo en kup novih modelov, pol električnih, en kup brez menjalnikov in sklopk, polovica samovozečiš z aktivno ciklistiko in prilagajanjem težišča....moj prajtu @pik1ma prav ko pravi: še dva petka sta mi ostala. Pol pa tut Kove pogleda :D

 

Antigravitacija in nove kitajske tehnologije so me pritegnile, reala pa je kot pišeš, izgubljam čas s prebiranjem :) vseeno pa še malo spremljam.

Iz cone udobja, da se gre v še višji nivo cone udobja? tega nisem razumel :) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Snečer pravi:

Antigravitacija in nove kitajske tehnologije so me pritegnile, reala pa je kot pišeš, izgubljam čas s prebiranjem :) vseeno pa še malo spremljam.

Iz cone udobja, da se gre v še višji nivo cone udobja? tega nisem razumel :) 

 

 

enostavno, greš poskusiš, če ti testosteron nabija, če so usta do ušes, ne razmišljaš in menjaš. :D 800x je prizze/ performace best buy, za versača dobiš še vedno ogromno in to je to.

če tega efekta ni, se ne sekiraš in guliš to kar maš dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

enostavno, greš poskusiš, če ti testosteron nabija, če so usta do ušes, ne razmišljaš in menjaš. :D 800x je prizze/ performace best buy, za versača dobiš še vedno ogromno in to je to.

če tega efekta ni, se ne sekiraš in guliš to kar maš dalje.

Bravo Dami. To je namen testnega motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DESMODUE pravi:

Bravo Dami. To je namen testnega motorja.

saj pa nismo mala deca, da se bom po Sloveniji vozil in motorje probaval :) da bi na koncu ugotovil, da je glih tak obut v gume in da se pelje...

tu pa tam tudi kaj zapeljem, ko kdo kaj posodi, pa uau efekta ni bilo nikoli... še vedno je to le motor

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, DESMODUE pravi:

Bravo Dami. To je namen testnega motorja.

to je pošteno, mar ne. Recimo Kawasakija ne boš dobil na test, to vem za zihr, pa še kake druge znamke ne. Meni je to, da je nekdo pripravljen posoditi motor na test in to brez obveznosti za nakup, vsekakor dobra in hvalevredna poteza. Čeprav nisem v življenju še kupil motorja, da bi ga prej testiral. Mogoče sem imel srečo da sem vedel kaj hočem, mogoče sem se samo zaletel. Vem pa to, da vsaj 50% kupcev rado prej poskusi kar mislijo kupiti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, DAMI34 pravi:

to je pošteno, mar ne. Recimo Kawasakija ne boš dobil na test, to vem za zihr, pa še kake druge znamke  ne. Meni je to, da je nekdo pripravljen posoditi motor na test in to brez obveznosti za nakup, vsekakor dobra in hvalevredna poteza. Čeprav nisem v življenju še kupil motorja, da bi ga prej testiral. Mogoče sem imel srečo da sem vedel kaj hočem, mogoče sem se samo zaletel. Vem pa to, da vsaj 50% kupcev rado prej poskusi kar mislijo kupiti.

edino eno zlato pravilo je pred nakupom ...

da ne kupuješ prve serije oz. edicije... in počakaš da se napake odpravijo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

edino eno zlato pravilo je pred nakupom ...

da ne kupuješ prve serije oz. edicije... in počakaš da se napake odpravijo :) 

 ja in ne....včasih lahko prva edicija traja tudi 2 modela, če matična tovarna noče ali ne zna ali ne more odpravit napake. No vsaj jaz imam tako mnenje, pa sem kar nekaj prvih edicij imel in to od znamk, ki ne slovijo ravno po zanesljivosti (pa mi ni žal). Hočem povedat, bolj je bistvo garancije, kdo jo potrdi in popravi in koliko časa garancija traja.

Kove ima XX let garancije na določen model, servis je dokaj razpršen po Sloveniji, imajo tudi mobilno servisiranje, vsaj v štartu je to to.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Snečer pravi:

tu pa tam tudi kaj zapeljem, ko kdo kaj posodi, pa uau efekta ni bilo nikoli... še vedno je to le motor

Ja nc, nasledna sobota, jadranka, bova mal zamenjala...loh ti ga skotam, pa bos mel razlog za menjavo...:D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, skalar36 pravi:

Ja nc, nasledna sobota, jadranka, bova mal zamenjala...loh ti ga skotam, pa bos mel razlog za menjavo...:D

Vabljen k meni bova mal primerjala 😉.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snečer pravi:

Eni pa isti z drugimi profili in imeni :)

Daj nas razsvetli kdo je Tpu ladder prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snečer pravi:

Iz tvoje sfere :) verjetno kar ti oz iz tvoje hiše

 

Vedno prepričan v svoj prav a?😉

Preimenuj se v Hans Christian Snečersen😅

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, miran985 said:

Takole po svetu govorijo pravljice, ne samo pri nas...

 

Screenshot_2024-09-13-22-59-37-276_com.facebook.katana-edit.jpg

Screenshot_2024-09-13-23-00-06-600_com.facebook.katana-edit.jpg

lol, to sem jaz komentiral. Zato Snecerja razmetava. 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

54 minutes ago, Snečer said:

Iz tvoje sfere :) verjetno kar ti oz iz tvoje hiše

 

Ni on, vidis da ima crash bare kontra zmontirane :)

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Snečer pravi:

Iz tvoje sfere :) verjetno kar ti oz iz tvoje hiše

 

Tpu ladder je lastnik iz Avstrije.

Imam ga na FB chatu osebno, ker me je spraševal o motorju preden je šel v nakup.

Sicer je polno takih podobnih objav na netu, pokazal sem samo enega izmed vsakodnevnih odzivov.

Popravljeno . Popravil miran985
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!