Skoči na vsebino

KOVE (450 rally, 500x, 800x in izpeljanke)


MiNa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Priporočene objave

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Za stare babe, ki najraje pljuvajo po MSju je res hud problem. A kaj ko večina njih najraje pljuva, joče in stoče. Komur ni ms ok, naj se izbriše, ostali majkemi lahko najdejo tut kako pozitivno informacijo.

In ja .....od te točka dalje bodo začeli Banovci. Dost mam jokic, ki ne ločijo med trolsnjem tipa Sneci, ki dejansko komplicira a išče nek podatek in med takimi, ki se ubadate s profilom sočlana in takimi, ki niso niti sposobni slediti temi.

Hvala...bo bolelo definitivno prvega...pa tudi drugega.

Da bo mir... poiščem dve vage pa pomočnika pa vse dokumentiram glede teže. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem čakal, da se vnese vsaj malce reda in kulturnega dialoga v tehnično obarvane teme!

Rad pa preberem kaj o drugem segmentu motorjev, ki ga vozim.

V temah, ki so namenjene nabijanju, pa naj se nabija.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, miran985 pravi:

Da bo mir... poiščem dve vage pa pomočnika pa vse dokumentiram glede teže. 

 

ampak slikaj rezervoar in glej da bo poln!!! :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aleš, še eno vprašanje:

bo obstajal kak višji ali širši vizir?

Če ga naredi in prodaja kitajc, bo koštal 10€, če ga naredi lah ali švab bo 100€.

Hvala.

Za 500X.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Buschi pravi:

Aleš, še eno vprašanje:

bo obstajal kak višji ali širši vizir?

Če ga naredi in prodaja kitajc, bo koštal 10€, če ga naredi lah ali švab bo 100€.

Hvala.

Obstaja nekaj ja...je pa takole..z mojimi 175cm sem vizir spustil na spodnji nivo in je ratal popolni mir z vetrom in mi ugaja. Brez mešanja zraka, res smooth. Tako da velikokrat višina vizirja ni tisto glavno..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagradno vprašanje

Kateri Slovenec je to napisal?

I spent a great time with John in the last day. He has a lot of past motorcycle experience and provides a clear and objective explanation of motorcycle engeenering aspect. Today, I really wanted to clean the motorcycle, blow it dry, lubricate the chain, and tinker around the bike... which is great for getting to know the motorcycle, how it's made, and how it is working on it. John also made oil and filter change. It took him about 45 min of everithing in no rush at all. I think with some practice can be done in less than half an hour. Than I went for a test ride. This bike is adventure-ready and well-built, with no shortcuts apparent. You don't need any modifications like the 690/701 to make it adventure-ready. The engine has been tested by other companies for years, like Fantic Caballero. It works well, with low fuel consumption, around 4 to 4.5 liters per 100 km. I believe the tank holds around 31 liters, giving it a range of about 750 km. It weighs 135 kg dry. I rode it with a full tank, and it's still more agile off-road than my  rally built 701, with tower and fairing. Feels like a toy, with a lower center of gravity. It's not more powerful, but it pulls well slow speeds at low revs in first and second gear with good low-end response on slow technical terrain. For transfers? It cruises nicely at 120 km/h, with the sweet spot between 6,000 and 7,000 RPM. There are no vibrations, and the red area starts at 9,000 and above. Geometry and ergonomy feels better than on 690/701 too. More relaxed position when standing with good distance and height of the handlebar. Overall, it runs smoothly and doesn't vibrate. Parts are readily available in the UK as I hear and dealers have a significant stock, with prices for parts and consumables often more than 50% cheaper than Mattighofen. In many construction details and in terms of riding, it's often slightly better than 690/701. Its built for the purpose from scratch. The only important downside for me is lower power, but after some riding, you don't miss it as much; you get used to it, and it's sufficient. It's not weak, but I'm used to the power of my modified 701 with around 78 horsepower. Very few adventure riders really want or can use more power or want to ride even faster than Kove offers. I would say it's a well-made and reliable motorcycle, and the parts are apparently readily available. Right now, I have a good bike in the garage, but if I were looking for a capable adventure enduro motorcycle, I would rather buy Kove 450 Rally for likely less than €10,000, which is already adventure-ready out of the box instead of buying a new 701 for around €11,000 and then spending another €4,000-€5,000 on modifications to make it similarly adventure-ready as Kove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Buschi pravi:

Aleš, še eno vprašanje:

bo obstajal kak višji ali širši vizir?

Če ga naredi in prodaja kitajc, bo koštal 10€, če ga naredi lah ali švab bo 100€.

Hvala.

Za 500X.

Obstaja ja, ampak kot je Miran rekel, prakticno nepotrebno menjati. Ocitno so imeli srečo in zadeli v prvem poskusu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 12. 2023 ob 21:43, DESMODUE pravi:

Mnogo tvojih trditev izhaja iz tvoje splosne negativne naravnanosti in posmeha,ter nejevere do kitajckov,kakor jih rad imenujes.

Zato ne preberes,oziroma noces prebrati dejstev, ki bi jih z lahkoto preveril v praksi.

Jasnega odgovora na moje tri trditve mi nisi dal.

Rezervoar na kove800x kopija hondinega? Resno? Kove ima skoraj  polovico goriva pod horizontalnim nivojem sedeza. Visje,kot je pozicionirano gorivo,visje je tezisce.

To je vsakemu laiku jasno.

Cestitke za laskave naslove, sem se pripravljen kaj novega nauciti ja. Morda bom tudi kako trditev spremenil. Bi te pa povabil , da se oglasis pri meni in ti v praski pokazem kako je s fiziko pri kove.

Morda bos tud nti spremenil kako svojo trditev.

Im srecno seveda tudi tebi😉

To so vaše neutemeljene insinuacije bi rekel JJ, namreč, da sem negativno naravnan do kitajckov, kaj menim o vseh njihovih resursih in sposobnostih, sem napisal že predhodnih postih,.......si ne jemljem k duši, tvojega napačnega razumevanja mojih razmišljanj, nekatere zadeve ja pač treba enostavno razumet.....čudežev na svetu ni, za vse je potreben čas, znanje, izkušnje, resursi.........posmeh?   Ne, žalost, ker njihov diktatorsko-komunajzersko-kapitalističnem sistemu krši vse možne pravice ogromno ljudi, narodov, jih zatira in izkorišča,.....dovolj so pokazali na Trgu nebeškega miru, kjer so mlade študente, intelektualce, ki so razmišljali napredno, drugače in se niso strinjali z enoumnim izkoriščanjem dobesedno povozili, bolan nekaznovan zločin, uničili so cvet svojega naroda.....ob sončnem vremenu ljudje v velemestih ne vidijo sonca zaradi smoga, ljudje hodijo okoli z maskami, tudi to je na žalost razvita, napredna China.......kar se tiče ugotovljenih dejstev njihovih kitajskih testerjev o 800tki, ki so objavljeni in sem jih nekaj napisal, si jih ti spregledal, npr. o šalabajzerskih varih in superduper kitajskih nikakvih zavorah, ki jim pada učinek, itd........na sliki, ki si jih sam objavil ni videti, da bi bila "skoraj polovica" volumna rezervoarja pod sedežem, dobro lahko bi bil tudi "skoraj" cel,  temveč na palec iz slike tretjina, kar je seveda dobro, ni pa čudeža zaradi tega pri težišču, le nekoliko več od količine rezerve, s katero se običajno malo vozi.....tako, da nič kaj bistveno bolje kot običajna Honda AT, ki ima rezervoar nekaj pod 19L in tudi malenkost volumna rezervoarja spredaj pod sedežem, na palec količino slabe rezerve, res, da manj kot kitajc, kakorkoli, je v tej tehnični inovaciji, tovrstnega znižanja težišča, absolutni zmagovalec KTM 790/890, pa kakorkoli to že izgledalo .........nejevera?  Sam imam s kitajskimi izdelki, kitajskih brendov izkušnje, da so šrot, stran vržen denar,....... sicer morda nekomu zadovoljijo želeje in potrebe, meni pač ne.....govorim o nekih konkretnih izdelkih z nekaj tehnologije, ne kabelčkih in vtikačih..... star Slo pregovor velja: malo denarja, malo muzike, na žalost pa ne velja vedno obratno, veliko denarja veliko muzike.....tako, da hvala za povabilo, zaenkrat še verjamem v Newtonove zakone fizike in njihove dokaze, jih ne rabim preizkušat s kitajskim bajkom......priznam pa, da bi bil full šokiran, če jih super kitajski bajk zruši 😮   sem pa kljub temu, da se po SLo pregovoru: zarečenega kruha največ poje, povsem prepričan, da si kitajskega brenda bajka nikoli ne bom kupil, imam pač svoje razloge za to. Vsem, ki si ga bodo pa želim vse dobro in 

SREČNO

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podrobnejša predstavitev še enega modela znamke Kove,ki bo v 2024 na voljo tudi pri nas.

Zasnova in namen je enaka kot pri vseh ostalih modelih, z jasnim ciljem:

Izdelati lahek,vodljiv,zabaven motocikel z veliko praktične uporabe v realnih pogojih vožnje, z enostavnostjo, ki je primerna za voznike zelo širokega spektra znanja in izkušenj.

KOVE 450RR

Na začetku zasnovan kot tekmec Kawasakiju zx4rr,kasneje so mu zaradi bolj navadnim cestam primerni uporabi povečali prostornino za cca 10%, in vzmetenje prilagodili stanju cest.

Ima polno nastavljivo KYB vzmetenje,amortizer krmila, traction control,quick shifter.

Zgornja meja vrtenja v lastni hiši razvitega linijskega štirivaljnika je 16.000 obratov na minuti, zaradi nastavitve ECU, odmičnih gredi in kratkih prestavnih razmerij, je uporabno območje agregata zelo široko.

Izjemno zanimiv podatek je seveda spet masa motocikla,ki je daleč pred ostalimi in dejansko primerljiva z dvotaktnimi sportnimi 250ccm motocikli iz 90ih let ( aprilia rs250,suzuki rgv 250 )

Suha masa: 152kg

Mokra masa: 165kg

Za lažje razumevanje,kako se nizka masa obnese v praksi, sem spodaj pripel še link do videa.

 

 

Screenshot_20231217_072623_Google.jpg

Screenshot_20231217_072445_Gallery.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, miran985 pravi:

Nagradno vprašanje

Kateri Slovenec je to napisal?

 

jaz vem, ker sem v tej temi to objavil :P verjetno pa ni pošteno da napišem odgovor :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, miran985 pravi:

👍

Definitivno informacije avtorja teme TET, tem ki vsebujejo naslov "GRAND ENDURO" in nekoga ki je 701 (pa še kaj) precej predelal ter jo pozna do zadnjega vijaka ni za metat v koš oziroma ima svojo težo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes  sem se po parih letih vrnil na MS in najdem to temo. Ni se dosti spremenilo 🤣

Opažam ogromno enega znanja in trdnih informacij... predvsem močna mnenja iz strani tistih, ki še niso videli KOVE v živo, si ga podrobno ogledali, morda kaj pošraufali ali se bog ne daj celo peljali z njim.   

Stara garda me pozna, je pa verjetno v vseh teh letih dosti novih članov tu.. lahko pregledate mojo zgodovino na MS. Se ne spuščam v prepire in pregovarjanja. Povem svoje mnenje in to je to. Kdor ga razume ga razume. Kdor se ponavlja nima zato nič bolj prav. 

Js sem vplačal 800X PRO. Ko pride ven Rally, menjam za 800x Rally.

Kdor me pozna, ve da bom dal temu motorju vetra in če ima težave jih bomo spoznali. Za nekaj drobnarij vemo ampak nič drastičnega. Mi je rekel moj dober prijatelj enduraš a ne bi raje počakal da bodo tile KOVE preverjeni? Moj odgovor je bil: A  počakamo tko kt pri 701, da bo preverjeno krhek in z napakami? Vsak motor ima svoje težave le da kitajcem manj odpuščamo? KTM ima že veliko proizvodnje na kitajskem, ampak zaradi drugačnega brandinga to drugače vidimo... Zakaj ne kitajski motor? A vsak, ki tole bere ima nekaj kitajskega na sebi ali pa v žepu... 

@Dami34 če ti uspe pridno moderirat tole temo in čistit vse kar ni tehnično povezano s temo, potem se bom še kaj javljal tule publiki in poročal sproti o dognanjih. 🙏

 

pred 16 urami, miran985 pravi:

Nagradno vprašanje

Kateri Slovenec je to napisal?

I spent a great time with John in the last day. He has a lot of past motorcycle experience and provides a clear and objective explanation of motorcycle engeenering aspect. Today, I really wanted to clean the motorcycle, blow it dry, lubricate the chain, and tinker around the bike... which is great for getting to know the motorcycle, how it's made, and how it is working on it. John also made oil and filter change. It took him about 45 min of everithing in no rush at all. I think with some practice can be done in less than half an hour. Than I went for a test ride. This bike is adventure-ready and well-built, with no shortcuts apparent. You don't need any modifications like the 690/701 to make it adventure-ready. The engine has been tested by other companies for years, like Fantic Caballero. It works well, with low fuel consumption, around 4 to 4.5 liters per 100 km. I believe the tank holds around 31 liters, giving it a range of about 750 km. It weighs 135 kg dry. I rode it with a full tank, and it's still more agile off-road than my  rally built 701, with tower and fairing. Feels like a toy, with a lower center of gravity. It's not more powerful, but it pulls well slow speeds at low revs in first and second gear with good low-end response on slow technical terrain. For transfers? It cruises nicely at 120 km/h, with the sweet spot between 6,000 and 7,000 RPM. There are no vibrations, and the red area starts at 9,000 and above. Geometry and ergonomy feels better than on 690/701 too. More relaxed position when standing with good distance and height of the handlebar. Overall, it runs smoothly and doesn't vibrate. Parts are readily available in the UK as I hear and dealers have a significant stock, with prices for parts and consumables often more than 50% cheaper than Mattighofen. In many construction details and in terms of riding, it's often slightly better than 690/701. Its built for the purpose from scratch. The only important downside for me is lower power, but after some riding, you don't miss it as much; you get used to it, and it's sufficient. It's not weak, but I'm used to the power of my modified 701 with around 78 horsepower. Very few adventure riders really want or can use more power or want to ride even faster than Kove offers. I would say it's a well-made and reliable motorcycle, and the parts are apparently readily available. Right now, I have a good bike in the garage, but if I were looking for a capable adventure enduro motorcycle, I would rather buy Kove 450 Rally for likely less than €10,000, which is already adventure-ready out of the box instead of buying a new 701 for around €11,000 and then spending another €4,000-€5,000 on modifications to make it similarly adventure-ready as Kove.

Hehe, js tut 😅 vem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ni3ousse bom potrudil :D . 

Je pa vedno tako, da so tudi napačna, zmotna ali čudna mnenja o nečem dovoljena. V kolikor so zapisana brez žaljenja drugih članov oziroma bomo rekli vsaj malo "normalno" in seveda v skladu ali povezavi s temo. Za nazaj se mi ne da ćistit, za naprej bodo vsi odkloni, kot sem že zapisal brisani (in so že).

 

Eno vprašanje: zakaj si se odločil za 800x? Zaradi daljših potovanj? Sem bil 100% da si 450 rally naročil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kitajskim kilogramom ne verjamem, tu se je začelo, z neumnim reklamiranjem nizkega težišča in majhne teže.

In seveda temu ni tako kot se je oglaševalo in to me precej zmoti.

Še prodajalec ima na svoji strani navedeno težo 178 kg, sam pa pravi da ga je zvagal na 193kg.

In potem eni provociramo.

Dajte začet z resnimi podatki in testi, ni treba fopat, samo škoda se na koncu dela, če stvar nima oglaševanih lastnosti. Kupci pri nas ne odpuščajo, slovencelj pride na hof utrujat za rjast vijak itd.

Drugih težav pa jaz ne vidim, saj je sestavljanka iz japonskega agregata in ostalih komponent, lastnih komponent je minimalno, še dizajn je gs look :)

Kitajci so se na vseh področjih popravili, nenazadnje imam njihov mobilnik (precej soliden HW, slabši hroščat SW), kitajca se jaz ne bojim.

Bojim se prodajalcev...

image.png.3d53a955f57f7dbfb205ee40d3223d86.png

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma obstaja kaka teza, da so prodajalci kitajskih znamk kaj drugačni od prodajalcev drugih znamk (japonska, eu, zda, korejskih itd? )

 

Kar pa se teže tiče, vsaj jaz bi običajno začel z uradno težo na proizvajalčevi strani, pa potem iskal napake dalje. Ti si ugotovil 15kg razlike, mislim, ker ne sledim vsemu, da je bilo zapisano ali pojasnjeno, kaj pomeni ta razlika. In na koncu, če nekdo zvaga mašino in navede 15kg več od tovarniškega, bi bilo za obsodit tovarno, da zavaja? Sprašujem, ker ne vem točno. Če se ne motim, pa tovarna običajno nalije 30% rezervarja in to označi za Curb weight.

Moram priznati, da Kove ima takšno spletno stran kot jo ima, še kako leto nazaj je bila veliko slabša in počasna, vsaj kar se spomnim.

 

  • Dry weight: This is often used to represent the weight of the motorcycle as manufactured and shipped from the factory. It doesn’t include the weight of a tank of fuel. Depending on the manufacturer, it can also exclude the weight of engine and transmission oil, coolant, battery, and, in some cases, the hydraulic fluid for brakes and clutch.

  • Wet weight/Curb weight: This weight measurement is used to describe a motorcycle in ready-to-ride condition, with all its necessary fluids. It includes the weight of fuel, oil, coolant, hydraulic fluids, and battery. Know that the weight of fuel in the tank can vary among sources – it can easily vary from half to a full tank. Curb weight, a term usually used for automobiles, is the same as the wet weight.

  • Carrying capacity: This is the magic number that represents how much weight the motorcycle can carry. You reach it by subtracting the wet or curb weight from the GVWR. It’s important to do the research to determine that the wet or curb weight accurately represents your motorcycle in ready-to-ride condition, which includes the weight of any accessories you may have added.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Ma obstaja kaka teza, da so prodajalci kitajskih znamk kaj drugačni od prodajalcev drugih znamk (japonska, eu, zda, korejskih itd? )

 

Kar pa se teže tiče, vsaj jaz bi običajno začel z uradno težo na proizvajalčevi strani, pa potem iskal napake dalje. Ti si ugotovil 15kg razlike, mislim, ker ne sledim vsemu, da je bilo zapisano ali pojasnjeno, kaj pomeni ta razlika. In na koncu, če nekdo zvaga mašino in navede 15kg več od tovarniškega, bi bilo za obsodit tovarno, da zavaja? Sprašujem, ker ne vem točno. Če se ne motim, pa tovarna običajno nalije 30% rezervarja in to označi za Curb weight.

Moram priznati, da Kove ima takšno spletno stran kot jo ima, še kako leto nazaj je bila veliko slabša in počasna, vsaj kar se spomnim.

 

  • Dry weight: This is often used to represent the weight of the motorcycle as manufactured and shipped from the factory. It doesn’t include the weight of a tank of fuel. Depending on the manufacturer, it can also exclude the weight of engine and transmission oil, coolant, battery, and, in some cases, the hydraulic fluid for brakes and clutch.

  • Wet weight/Curb weight: This weight measurement is used to describe a motorcycle in ready-to-ride condition, with all its necessary fluids. It includes the weight of fuel, oil, coolant, hydraulic fluids, and battery. Know that the weight of fuel in the tank can vary among sources – it can easily vary from half to a full tank. Curb weight, a term usually used for automobiles, is the same as the wet weight.

  • Carrying capacity: This is the magic number that represents how much weight the motorcycle can carry. You reach it by subtracting the wet or curb weight from the GVWR. It’s important to do the research to determine that the wet or curb weight accurately represents your motorcycle in ready-to-ride condition, which includes the weight of any accessories you may have added.

Ja nesoglasja so glede mer, vsak si po svoje razlaga. Vem da so nesoglasja. 

Ene firme si drugače razlagajo neko vrsto teže recimo pod curb ali wet itd...eni vagajo z vsem tekočinam razen goriva recimo ne...pa take...čist odvisno. Ne držijo se vsi istega žal.

Kot rečeno jaz bom zvagal mojega pa da vidimo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, miran985 pravi:

 

Kot rečeno jaz bom zvagal mojega pa da vidimo. 

saj to je nabolje, poln rezervar, pa napiši še kaj si dodal na moped in stvari bodo jasne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

saj to je nabolje, poln rezervar, pa napiši še kaj si dodal na moped in stvari bodo jasne.

Velja 👍

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

 

Bojim se prodajalcev...

 

Ti ne dam prav!

Ravno se vračama od Aleša in Bože, kjer je draga dala en konc pologa za 500X. 

Super par, vse se da zmeniti, Aleš tehnično ful podkovan in so dve uri minili ko bi reku keks.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Buschi pravi:

Ti ne dam prav!

Ravno se vračama od Aleša in Bože, kjer je draga dala en konc pologa za 500X. 

Super par, vse se da zmeniti, Aleš tehnično ful podkovan in so dve uri minili ko bi reku keks.

 

Tako je! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, miran985 pravi:

Ja nesoglasja so glede mer, vsak si po svoje razlaga. Vem da so nesoglasja. 

Ene firme si drugače razlagajo neko vrsto teže recimo pod curb ali wet itd...eni vagajo z vsem tekočinam razen goriva recimo ne...pa take...čist odvisno. Ne držijo se vsi istega žal.

Kot rečeno jaz bom zvagal mojega pa da vidimo. 

čakam vaganje s polnim tankom, lahko brez kufrov

potem dobimo končno odgovor na prvo vprašanje

in najbrž že na vsa ostala

 

 

image.png.8497aa3b5aa62f64a0dd989dad4cb576.png

 

 

image.png.61126e6672614971dad95c895453bc86.png

LP, 1993, 4. mesto

image.png.2b1a38b35fa33ddc5fbd974d836adc8c.png

pravi dakar, lepo do cilja, 4. mesto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Najots
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!