Skoči na vsebino

KOVE (450 rally, 500x, 800x in izpeljanke)


MiNa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Priporočene objave

pred 36 minutami, object pravi:

Full mi je zanimivo, da nisi videl in sprobal, ne spremljaš teh motorjev, a veš pa popolnoma vse... To je super... Dobra genetika... 

Ja vidim, da ti je zanimivo basanje na prazno.... 800X sem povsem slučajno videl in sprobal v Missanukonec aprila, prej ko vsi znanstveniki tukaj, ki so teoretizirali in vedeli vse....kaj vem in kaj spremljam, vozim je moja stvar ..... no da preberemo tvoje občutke o vožnji z njim, kaj se ve o njem, tehnično, + in -  pa ne sam prazno hvalo, realo.....da vidimo tvojo genetiko in "zakladnico" moto tehničnega znanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Fadil pravi:

Ko zmanjka pa...?

Torej je vse to pisanje in modrovanje brezpredmetno.

Vsaka naj proba in se potem odloči. Nisem vedel...🙂

Isces potovalni motor z dvema cilindroma.

Izbira je pestra.

Konjenica in kubiki ti ne pomenijo veliko

Cenovni razponi veliki.

veliko daš na garancijo

Kolikor sem razumel,ti je cf moto450 všeč.

Pojdi ga probat,ce ti bo pasal, ga vzemi.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Fadil pravi:

Ko zmanjka pa...?

Torej je vse to pisanje in modrovanje brezpredmetno.

Vsaka naj proba in se potem odloči. Nisem vedel...🙂

Ali verjameš na besedo ali pa preizkusiš sam .. to je to... Srednje opcije ni...

pred 5 minutami, Luka66 pravi:

Ja vidim, da ti je zanimivo basanje na prazno.... 800X sem povsem slučajno videl in sprobal v Missanukonec aprila, prej ko vsi znanstveniki tukaj, ki so teoretizirali in vedeli vse....kaj vem in kaj spremljam, vozim je moja stvar ..... no da preberemo tvoje občutke o vožnji z njim, kaj se ve o njem, tehnično, + in -  pa ne sam prazno hvalo, realo.....da vidimo tvojo genetiko in "zakladnico" moto tehničnega znanja.

Jaz sem povedal kaj si mislim. Osebno zame, kar se tiče voznih lastnosti, se konkurenca lahko skrije, če se z vsemi dodatnimi kilogrami sploh temu lahko reče konkurenca. Izdelani so res lepo in dobro, če rečeš da ni res, lažeš. Če si ga vozil pa itak veš. Najprej ti povej kaj ti ni bilo všeč in zakaj ne. Da vidimo argumente. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 6 minutami, DESMODUE pravi:

Isces potovalni motor z dvema cilindroma.

Izbira je pestra.

Konjenica in kubiki ti ne pomenijo veliko

Cenovni razponi veliki.

veliko daš na garancijo

Kolikor sem razumel,ti je cf moto450 všeč.

Pojdi ga probat,ce ti bo pasal, ga vzemi.

 

Bom

 

Popravljeno . Popravil Fadil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Luka66 pravi:

Ja vidim, da ti je zanimivo basanje na prazno.... 800X sem povsem slučajno videl in sprobal v Missanukonec aprila, prej ko vsi znanstveniki tukaj, ki so teoretizirali in vedeli vse....kaj vem in kaj spremljam, vozim je moja stvar ..... no da preberemo tvoje občutke o vožnji z njim, kaj se ve o njem, tehnično, + in -  pa ne sam prazno hvalo, realo.....da vidimo tvojo genetiko in "zakladnico" moto tehničnega znanja.

Najbolj zanimivo je,da se tvoje mnenje popolnoma razlikuje od vseh,ki so motor videli in stestirali.

Še več, tvoje mnenje se razlikuje od vseh strokovnih reviewov.

Morda ima tvoj odpor in zaničevanje kitajcev in njihovih proizvodov kaj pri tem,še vedno ti namreč ne uspe objaviti posta brez sarkazma glede porekla.

 

 

pred 3 minutami, Fadil pravi:

Bom

 

Ce si se nasel v mojem opisu tistega,kar pricakujes od motorja, s cf moto 450mt ne bos zgresil. Veliko motorja dobis za ta denar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... čakam, da bo še naš Miran kakšno besedo dodal :kva2:

... če ne bo kar tale tanov "object" namest njega kej pohvalil :eek:

... ne vem zakaj, ampak glede na to, da teli prodajalci in "prepričevalci" radi menjajo svoje niknejme ... me ne bi čudilo če .... :eek: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, pik1 pravi:

.

... čakam, da bo še naš Miran kakšno besedo dodal :kva2:

... če ne bo kar tale tanov "object" namest njega kej pohvalil :eek:

... ne vem zakaj, ampak glede na to, da teli prodajalci in "prepričevalci" radi menjajo svoje niknejme ... me ne bi čudilo če .... :eek: :D

Nadaljuješ s samosmešenjem? Do kam še?😅😅

Enostavno ne prenesete ene pohvale na račun Kove, kar se mi zdi bolano.

Zagovarjate pravico do svojega mnenja, a ko ga izrazi nekdo,ki je zadevo sprobal, začnete s teorijami zarote,podkupovanji...patetično do konca😅😅

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, pik1 said:

 

... ne vem zakaj, ampak glede na to, da teli prodajalci in "prepričevalci" radi menjajo svoje niknejme ... me ne bi čudilo če .... :eek: :D

Pik, pridi do mene. Sem te ze povabil. Greva na teren in preizkusiva tehniko. 
 

S tvojimi posti si me ze nestetokrat posredno žalil kot kupca motorja Kove.
Znaš žalit samo preko tipkovnice? Pridi da stestirava v zivo na terenu pa vidiva kako in kaj. 
 

iz tega foruma delate greznico brez primere. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Luka66 said:

A to je glasovanje in se štejejo pohvale in kritike?? Lej tudi mi smo z marsičem vozili in marsikaj prevozili, ne skrivamo se pod nekimi imeni in ne žalimo osebno drugih, temveč le izražamo svoje mnenje o bajkih, kar je zaenkrat še dovoljenoin....tukaj je običajno hudo hvaljenju bajkov preden ga je kdo videl in se usedel nanj,  en kup basanja, običajno od takih, ki so povsem slučajno novi na forumu, ali se oglasijo po dolgem času in si ne upaj opokazat svojeg ksihta, komentarji pa so kot tudi tale, neke primitvne osebne žalitve in duvanje sveznalica. Pa, če je kvaliteta izdelav kitajca prepričala potem so merila zelo nizka.....

1. Ne skrivam se pod nobenim izmisljenim imenom

2. kot kupca motorja Kove ste me ti in tvoja kompanija ze nestetokrat uzalili. 
 

3. brez tezav pokazem svoj ksiht. Pik ima odprto vabilo da pride mimo da se peljeva po terenu in pregledava Kove 800x v detajle, lahko ga tudi razdreva do neke mere. 
 

4. mnenje o motorju sem napisal po prevozenih 1300km, vecinoma po terenu. 
 

Vse kar si tukaj napisal v odgovoru na moj post ne drzi in me spet žališ. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, MiNa pravi:

INe spomnim se, če sem kdaj kak motor kupil s srcem in očmi, mogoče moj prvi pri sedemnajstih TOMOS 90 Electronic.

Če bi tega tomosa obdržal in lepo čuval,bi ga danes brez težav zamenjal za novega Koveta !

Sam povem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aleš, kaj lahko storima, da bo ženin enako nizek kot testni ?

Zdej, kit je na Aliju 100€, pa poštnina pa carina, pa bo hit 200!

Fedre proti vagici ne morem spustit, ker je eyelet obupno velik štirioglati kos aluminija...niti ne vem, če sploh gre feder čez.

Ideja je, da se z fedro pa śublerjem oglasim k Zlatarju iz Hajdine in kupim 2cm krajšo vzmet.

Kaka druga ideja ?

 

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Buschi pravi:

Aleš, kaj lahko storima, da bo ženin enako nizek kot testni ?

Zdej, kit je na Aliju 100€, pa poštnina pa carina, pa bo hit 200!

Fedre proti vagici ne morem spustit, ker je eyelet obupno velik štirioglati kos aluminija...niti ne vem, če sploh gre feder čez.

Ideja je, da se z fedro pa śublerjem oglasim k Zlatarju iz Hajdine in kupim 2cm krajšo vzmet.

Kaka druga ideja ?

 

Temu še poglej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, mladen pravi:

1. Ne skrivam se pod nobenim izmisljenim imenom

2. kot kupca motorja Kove ste me ti in tvoja kompanija ze nestetokrat uzalili. 
 

3. brez tezav pokazem svoj ksiht. Pik ima odprto vabilo da pride mimo da se peljeva po terenu in pregledava Kove 800x v detajle, lahko ga tudi razdreva do neke mere. 
 

4. mnenje o motorju sem napisal po prevozenih 1300km, vecinoma po terenu. 
 

Vse kar si tukaj napisal v odgovoru na moj post ne drzi in me spet žališ. 

Veš kako potekajo zadeve tukaj?

Če napišeš karkoli pozitivnega glede Kove, je to avtomatsko napad na njih in njihovo mišljenje. Odzovejo se z žaljenjem in zasmehovanjem.

Seveda je njim absolutno dovoljeno žalit in zasmehovat, ne sme pa veljati obratno,ker začnejo takoj jokcati, da se ne spoštuje njihovega mnenja.

Zdaj so pa sploh v paniki,ker je pohval glede Kove vedno več in se zatekajo k še bizarnejšim oblikam diskreditacij.

Malo so pozabili,kakšen je naslov teme..so ga pomešali s kako drugo očitno. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Fadil pravi:

Vsaka naj proba in se potem odloči. Nisem vedel...🙂

Preden kupiš čevlje, kaj narediš. Po raznih forumih in FB sprašuješ kateri model, za kakšen namen...

Ali greš v trgovino in pomeriš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Buschi pravi:

Če bi tega tomosa obdržal in lepo čuval,bi ga danes brez težav zamenjal za novega Koveta !

Sam povem.

VEM!

Se zavedam, da sem v življenju napravil tudi kakšno napako... Seveda sem se iz napak tudi kaj naučil...

 

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... ojooooj joj joj joj ... sej ne morem verjet ... pejte rajš v otroski vrtec prodajat tole svojo meglo ... in če nimate niti osnovne mere augenmasa kaj je še hec in kaj resna pripomba ... pa makar podana med vrsticami ... potem res jadna majka vsem kupcem tega mopeda ... to gre prodajalcem in njihovim "podizvajalcem" :sleep2:

... kar se pa tiče tebe Mladen, pa kolikor vem, nisem čez tebe nikoli izrekel nobene žaljivke ... tako da mi ne rabiš vzbujati slabe vesti 

... če imaš pa ti slabo vest ker si nabavil pac moped, ki ni vsem všeč, je pa to tvoj problem 

... sicer pa ... ne rabim tekmovat s tabo tam za bajto ... ker sem najbrž glih še enkrat starejsi od tebe ... in verjamem, da voziš bolje od mene ... si zdej zadovoljen z mojim priznanjem ??? :D

.... kar pa vse tole napisano še ne pomeni, da sem kakorkoli spremenil mnenje o kitajskih polizdelkih ... za katere bi bil zelo na mestu tud tisti pregovor ... "Nimam tolk denarja, da bi kupoval poceni" :eek:

... IN ŠE NEKAJ VSEM TLE GOR ... ker je veliko osebkov tolk "kratkovidnih", da pač nikakor ne razumejo poante teh podjebavanj

Vsega tega najbrž ne bi bilo, ali pa vsaj mnogo manj, če bi predstavniki te znamke zadevo že od vsega začetka vsaj mal realno predstavljali ... ker pa so čez noč te polizdelke povzdignili nad vse ostalo, evropejce in japončke pa začeli nenormalno žaljivo primerjat s tem vašim materijalom ... je pa cela zgodba tle kot je 

 

 

Ps.

.... aja, pa ne samo to, da tle veliko ljudi tapka po tipkovnici samo za skritim niknejmom, ki ga vsake tri tedne zamenja ... tudi vi, vsi lastniki Kovetov ste bili že ničkolikokrat naprošeni, da date sem gor tudi kakšen filmček, ki nas bo prepričal v nasprotno ... pa nič ... samo neka vabila nekam, da ne bi hodil preverjat plastične kose na mopedu, kolk lepo skup pašejo in vabilo na "tekmo dokazovanja" kdo je boljsi za bajto 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Buschi said:

Aleš, kaj lahko storima, da bo ženin enako nizek kot testni ?

Zdej, kit je na Aliju 100€, pa poštnina pa carina, pa bo hit 200!

Fedre proti vagici ne morem spustit, ker je eyelet obupno velik štirioglati kos aluminija...niti ne vem, če sploh gre feder čez.

Ideja je, da se z fedro pa śublerjem oglasim k Zlatarju iz Hajdine in kupim 2cm krajšo vzmet.

Kaka druga ideja ?

 

Dec, je treba tud batnico skrajsat. Ne sme imet amortizer daljsega hoda od vzmeti. Pa tud bodi pozorn na progresijo. 1cm na dogbone je vcasih tud 5cm na stolu. Krajsat amortizer za 2cm se mi zdi hudo radikalno.  
 

2 hours ago, DESMODUE said:

Če napišeš karkoli pozitivnega glede Kove

To ni res. Ce pa napises de je kove idelana mesanca afrike, multistrade in nx500, za pol dnarja prvih dveh…a naj to resno uzamem(o)? Sam se da je bol markantn ko bmw je manjkalo. 

dejmo rect da se ne pogovarjamo o motorju. Si predstavlajas kak drug izdelek? Recimo traktor. da se pojavi en tako nenadjebliv traktor, da nardi vse, cist vse, pa se stane pol manj? Da je lazji, mocnejsi, bols sestavljen, z vsemi prkljucki…za pol cene. Pojavi se par kerlcov, pa razlozi da so cist vsi traktorji do zdaj bezvezni polizdelki? Bi blo to kar suho zlato?  Jah, ne vem. In na koncu? Se zmer je samo traktor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Dec, je treba tud batnico skrajsat. Ne sme imet amortizer daljsega hoda od vzmeti. Pa tud bodi pozorn na progresijo. 1cm na dogbone je vcasih tud 5cm na stolu. Krajsat amortizer za 2cm se mi zdi hudo radikalno.  
 

To ni res. Ce pa napises de je kove idelana mesanca afrike, multistrade in nx500, za pol dnarja prvih dveh…a naj to resno uzamem(o)? Sam se da je bol markantn ko bmw je manjkalo. 

dejmo rect da se ne pogovarjamo o motorju. Si predstavlajas kak drug izdelek? Recimo traktor. da se pojavi en tako nenadjebliv traktor, da nardi vse, cist vse, pa se stane pol manj? Da je lazji, mocnejsi, bols sestavljen, z vsemi prkljucki…za pol cene. Pojavi se par kerlcov, pa razlozi da so cist vsi traktorji do zdaj bezvezni polizdelki? Bi blo to kar suho zlato?  Jah, ne vem. In na koncu? Se zmer je samo traktor. 

Napisal sem,kar je stranka povedala.

Ni moje mnenje ampak povzetek mnenja drugega.

Lazje je nekaterim prebrati,da je kove povprecen do slab, kot pa da se ga pohvali,to je dejstvo.

Na vsako hvalo odreagirate enako. Z nejevero,zasmehovanjem...klasika pac.

In ne,ni vaše mnenje! Mnenje si ustvariš samo sam, z ogledom in preizkusom.

pred 21 minutami, MiNa pravi:

Preden kupiš čevlje, kaj narediš. Po raznih forumih in FB sprašuješ kateri model, za kakšen namen...

Ali greš v trgovino in pomeriš?

Pravilen odgovor je seveda A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 3 urami, DESMODUE pravi:

 

 

 

Komaj čakam, da kitajci svoje polizdelke nehajo prodajat in izdelovat za druga podjetja. Potem pa bomo videli koliko bodo koštali kakšni, evropski motorji brez kitajskih delov.

Med tem pa bodo kitajski polizdelki dodelani v nulo, gospodarsko bodo napredovali, vlagali v svoje končne izdelke in potem je to konec evropskega gospodarstva

Popravljeno . Popravil object
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Kugelschreiber pravi:

Dec, je treba tud batnico skrajsat. Ne sme imet amortizer daljsega hoda od vzmeti. Pa tud bodi pozorn na progresijo. 1cm na dogbone je vcasih tud 5cm na stolu. Krajsat amortizer za 2cm se mi zdi hudo radikalno.  

Da. V kolesarskem svetu imaš distančnike, ki si jih dal pod shaft in s tem skrajšal eye-to-eye razdaljo...pač moraš amortizer podret.

2cm ni hudo, ker lahko z preloudom našponaš na isto trdoto, kot je bil tovarniški, edino hod zmanjšaš, ker se ti vzmet prej skupaj stisne.

V bistvu je najbolje ista dolžina pa 1mm manjši premer-vse ostane isto, edino sag je ob isti kilaži večji, kar pomeni, da se motor bolj posede, ko se ti vsedeš nanjga. Minus je, da motor bolj "plava".

Čakam Aleša, da najde odgovor.

Pa tudi zanima me, kaj pomeni nastavljiv KYB: samo preload, kar imajo vsi, ali imamo tudi compresion in rebaund !

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je vedno fasciniralo, kako se v kaki temi pojavi nov član, čist slučajno registriran pred 20imi urami, pa že v prvi objavi izlije cel spev lastnih dosežkov (razen slovnice, namreč S in Z zamenjuje), hkrati pa star član izgine :D. Vsekakor bi si želel od sogovornikov mal znane zgodovine, sodelovanja tudi v kaki temi, mogoče potopis, vtis, objava izleta, šoder, asfalt itd...

ok, šalo na stran, je pa mal nehigijensko. (prav neumen ravno nisem)

-Mene osebno nekaj motorjev na anetu prav nič ne moti, (sem tudi že zapisal, da se bodo z lahkoto prodali), jaz tudi osebno precej pogosto menjujem motorje, večinoma v roku treh let, nekateri majo 25kkm, drugi 35kkm, občasno mam kakega tudi do 60kkm. Kje se vozim, je tudi razvidno, ter kako skrbim za motorje. Tako, da zlahka predvidevam, da se pri prodaji gre za "nadgradnjo". Kar marsikdo počne.

-Prav tako vem, da razpravljanje o dizajnu ne igra prav bistvene vloge, namreč vsak od nas motor vidi po svoje, če je grd, si ga pa predela po svoje (in ja,moj 790adv je grd, sam je pa tok fajn)

In s tem zapisom nikogar ne žalim, nikomur nočem hudega, niti se ne napihujem, kaj sem, kdo sem in da sem boljši od drugih.

 

Bo pa vedno potrebno razumeti nekoliko skeptike, če se pri lastnostih določene blagovne znamke pretirava. In s tem nočem povedati, da je tisti, ki je testiral vse motorje Kove govoril bogokletno. Kje pa. Verjamem, da je v svoji glavi, z ozirom na svoje potrebe ocenil, da je to best buy. Seveda, pa to ni nujno, da 100% zaupam njegovi objavi in da je zame sveta. Namreč, kaj želim od motorja, koliko denarja bom odkartal, kaj mi pomeni garancija in servis kje in kako se bom vozil, ter kaj zmorem, vem samo jaz. 

Testov motorjev Kove se dobi na netu veliko. Od poznavalcev, do "fanatikov". Selekcijo bom delal sam. Nenazadnje so tudi tule objavljene kar relavantne informacije nekaterih članov, ki jim zaupam. Pa še bodo.

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Buschi pravi:

Da. V kolesarskem svetu imaš distančnike, ki si jih dal pod shaft in s tem skrajšal eye-to-eye razdaljo...pač moraš amortizer podret.

2cm ni hudo, ker lahko z preloudom našponaš na isto trdoto, kot je bil tovarniški, edino hod zmanjšaš, ker se ti vzmet prej skupaj stisne.

V bistvu je najbolje ista dolžina pa 1mm manjši premer-vse ostane isto, edino sag je ob isti kilaži večji, kar pomeni, da se motor bolj posede, ko se ti vsedeš nanjga. Minus je, da motor bolj "plava".

Čakam Aleša, da najde odgovor.

Pa tudi zanima me, kaj pomeni nastavljiv KYB: samo preload, kar imajo vsi, ali imamo tudi compresion in rebaund !

 

Tudi povrat in kompresija.

En italijanski review 800tke. Plusi in minusi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni in drugi se neverjetno obremenjujete z tole znamko. Eni za eni proti. Ja, vsak ima moznost kupt kar mu paše, tko da... Prepricevat prepricanega...oboji ste dosadni enako za doprispevek motosvetu. 

K bi vsi tok vsebine dal v temo potovanja, izleti...

Čist dobronanerno pisem. Z nasmehom na obrazu. Da nav kdo preveč se vzburil spet. 

Precej bl fajn bi blo, ce bi snecer spet organiziral en izlet na GG, pa se, dobimo tam, pa da vidmo ce nasi kitajci pridejo vbenem kosu gor in dol. 

Energija za drkanje je, za kej organizirat pa ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, DESMODUE said:

Na vsako hvalo odreagirate enako. Z nejevero,zasmehovanjem...klasika pac.

again.  Kaj naj si mislim, ko nekdo motor opise kot najbolse od africe, multistrade in nx500? Ce bi bil sendvic, bi imel lastnosti mcdonaldsa, zobatca in goveje juhe. Kaj naj si mislim, ko 10 strani berem o votlih kolesnih pušah, posebnih nissin pincah, da je motor cista eksota, 20kil lazji od klonov, in pol miran ne najde frenda in vage? 
 

Samo zase lahk recem. U dveh urah jaz ne pogruntam skoraj nič. Nism nadnaravn talent, ne znam vozit z boki, ko šakira. Zato ostajam zadrzan do piscev. Ne do motorjev. Takim ljudem ne verjamem. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   9 članov

    • Slash13
    • mladench
    • Marko P.
    • DESMODUE
    • Poni
    • boris1970
    • miran985
    • Rdeči
    • krucymucy
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!