Skoči na vsebino

Sluzba - nujno


Priporočene objave

No pa smo tam. Ze vec kot dober mesec prosim za 1 dan dopusta, nic. Za zrihtat sem mel dokumente, brez katerih ne gre, ampak koga to briga. Glavno da nas lahko izkoristijo do maksimuma, jebe se njim za nase pravice. Klicem pred cca. 2 tedni na center in zahtevam sefa - gospod sef, kaj ze mogoce vete kdaj bom lahko dobil ta en dan dopusta, nujno je. G. ...., bote obvesceni, nasvidenje. Konec debate. Cakam en tedn nakar se prejsni torek javi pri meni in upal sem da bom v sredo dobil dopust. V sredo mate dopust, naslednjo sredo (danes torej) da se razumemo. O.K. sem si reko, spet bom se vozo 1 tedn brez vozniske, malo po stranskih ulicah, da me kje ne dobijo. Na motosvetova srecanja ne bom hodo ker tam ponavadi stojijo. Ali pa bom vozil tik za kakim autom da me ne morjo ustavit. Kaj pa potni list? V tem casu bi lahko ze 15x sel v tujino, med prostim casom, ampak nisem mogo ker nimam potnega lista. 1 DAN! 1 jebeni dan! Nazadnje sem ta dan dopust imel , 26. augusta 2002(!!!!) Nadur mam za dober mesec, dopusta od letos in lani ne morem koristit, placo so brez kakrsne koli obrazlozitve znizali za 10 cukov...kaj si naj pol clovek misli? In za nagrado me je se vceraj skoraj srce izdalo, so me ze misli pelat z resilcem pa sn reko da rajsi ne (mater sn tele!!), da bom potrpel ker nocem zasrat delovnega plana. Ampak ker me se vedno rahlo boli in tezko diham, sem se popolan po sluzbi odloco, da grem k zdravniku. Valda - nujno napotnica za laboratorij, cez slabo uro grem po izvide pol pa dalje. Vmes pa sem se stopo na obcino po voznisko in potni list. In sef me je vido. In ni priso do mene, ampak se je cez 20 minut po tistem ko sem priso domov prpelal na dom, in mi dal neki zapisnik za podpisat, da me vido tam pa tam. In da naj posledice pripisem sebi. Ker pa jaz nisem tako budalo za kakrsnega me ma sem se na delovni inspekciji pozanimal kak je na stvari: pogodba o delu ni v skladu z dolocili ker ne pise datum od kdaj do kdaj delam (me je vprasala ce bom prijavo al ne), 1 dan dopusta ti po 165. clenu zakona o delovnih razmerjih pripada kadarkoli, ko to sam dolocis, mores pa najavit to NAJMANJ 3 dni pred koriscenjem. In jaz sem to najavo ze najmanj 10 x po 3 dni prej!!! In to da delam PO PLANU 44,5 ur na teden (kar mi sploh ni problem, ce bi le dobil placano, ali ce bi lahko koristil nadure, ali ce bi te vsaj obravnavali kot cloveka in ne kot zival) tudi ni v skladu s predpisi. In zdaj ne vem kaj sledi (ni hoto povedat)- obvescen bom po posti torej. Vprasal me je ce mislim prit jutri delat al ne in sem reko da ne vem - odvisno kaj bojo izvidi pokazali in ce bom mogo it v bolnico al ne...kaj naj nardim? Razmisljam o tem da bi jih prijavo ker so mi spili tolko zivcev da brezveze. Pol kurac mam vsega in razmisljam tud da bi sluzbo pustil, motor prodal in tak dalje odpaceval leasing. Kaki nasvet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kruta ...

Ne bom vprašal kje delaš ampak kaj delaš. Definitivno službo menjat, takoj ko pride na dan kaj primernega!!! :evil:

Glede zakonov pa sem čisto na plitvem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sindikat si verjetno že slišal ! Če ga nimaš v svojem podjetju se obrni na panožnega !

sindikalisti svinjskih polovic,

pripravlajo veliki shod

baje da prašičje tace

visoko kotirajo na borzi

delavci delajo da se kar kadi

še posebej na čistilce moraš paziti

delodajalce delojemalce

skregati in jim vladati

rad bi videl vse to

dva metra pod zemljo

SINDIKAT BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijavi delovni inšpekciji. Prijava je itak anonimna in ne smejo povedat delodajalcu kdo jih je prijavil. Sama sem imela isti primer, smo ga prijavili, ampak ker je VELIKA ŽIVINA mu niti delovna inšpekcija ni naredila nič, čeprav je kršil vse kar se je dalo :evil:

Menjaj službo, če lahko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti predlagam, da počakaš, kaj bodo naredili. Če si ti to delal v popoldanskem času, ko bi načeloma že končal s službo (torej si oddelal 8 ur, oz. kolikor je v pogodbi), te ne more jebat. Če te pa bo.... obstajajo pa res sindikati.

Samo povem vam, da ti sindikat čisto nič noče pomagati, če nisi včlanjen. Tudi nasveta ti bedaki ne dajo.... sem se že zanimala zaradi enih problemov, ki sem jih imela jaz v službi.

AREA - pogalam ti roko na srce.... počakaj, nobena juha se ne poje tako vroča, kot se skuha.

Pa daj (če le lahko) malo živčke na pašo, ker ti to sekiranje ne bo nič pomagalo (čeprav vem, da je to težko), predvsem je pa vedno zdravje NA PRVEM MESTU!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to. Inšpekcija ne more naredit nič drugega, kot mu dat denarno kazen, ki pa niti niso visoke. Vse ostalo lahko urejaš preko sindikata, ki ti lahko zelo pomaga. Če nisi včlanjen se včlani!

Še nekaj osnovnih stvari, ki jih delovna inšpekcija ob svojem prihodu pregleda:

- beleženje prihodov in odhodov

- beleženje nadur

- pogodbe o delu

- plačilne liste

- koriščenje dopusta

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti predlagam, da počakaš, kaj bodo naredili. Če si ti to delal v popoldanskem času, ko bi načeloma že končal s službo (torej si oddelal 8 ur, oz. kolikor je v pogodbi), te ne more jebat. Če te pa bo.... obstajajo pa res sindikati.

Samo povem vam, da ti sindikat čisto nič noče pomagati, če nisi včlanjen. Tudi nasveta ti bedaki ne dajo.... sem se že zanimala zaradi enih problemov, ki sem jih imela jaz v službi.

AREA - pogalam ti roko na srce.... počakaj, nobena juha se ne poje tako vroča, kot se skuha.

Pa daj (če le lahko) malo živčke na pašo, ker ti to sekiranje ne bo nič pomagalo (čeprav vem, da je to težko), predvsem je pa vedno zdravje NA PRVEM MESTU!!!!

Pupa, saj v tem je lih problem! Delam v enem delu obcine kot varnostnik in uradne ure za urejanje ne trajajo tak dolgo kot moj delavnik! Vsak dan koncajo vsaj pol ure prej kot jaz, tak da...pa se nekaj je: kljub temu da sem bil 90% preprican da ne bom dobil kredita (zarad butasto sestavljene pogodbe) sem dal potrdit kreditno polo. Vse lepo in prav, ampak tud ta mi je potekla ker smo vmes dobili eno placo in spet bi mogo dat jovo na novo potrjevat (nisem uspel tekom meseca nic uredit). Svasta...bom probal smirit zivce, se mi kaj drugega ne preostane. Hvala vsem za nasvete, bom obvestil ko bo kaj novega (verjetno ze cez cca. 3 ure) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hudiča, sej vem, da je sedaj že prepozno, ampak sej a malice nimaš?? Da bi med malico šel???

Ok, kakorkoli že..... boš videl, kaj te čaka. Sigurno te pa ne morejo kar tako zjebati.... vsaj upam, da ne.......

Želim ti vso srečo.... pa sporoči kaj, ko boš izvedel.

Vem, da to le ne bo najboljša vzpodbuda, ampak varnostnikov se vedno manjka in vedno boš dobil službi... če ne v tej firmi, pa v kaki drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake malce?:) Nimamo mi pol ure malce po pogodbi, denar sicer dobimo ampak pauze ni. Ne vem kdaj sn nazadnje pojedo sendvic v miru brez da bi mi kaka stranka prisla...pa ok nebomo komplicirali, sn se ze navado...recimo:) Mas pa prav da nas vedno fali, tud v nasi firmi in tega se oni dobro zavedajo, ampak zakaj bi nas blo vec ce tud mi "lahko" to naredimo? :rolleyes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ampak zakaj bi nas blo vec ce tud mi "lahko" to naredimo? :rolleyes

zato, ker je delovni teden 42 ur s polurnim premorom za malico ... je pa problem, če je individualna pogodba, kjer so pogoji verjetno lahko drugačni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato, ker je delovni teden 42 ur s polurnim premorom za malico ... je pa problem, če je individualna pogodba, kjer so pogoji verjetno lahko drugačni ...

Ampak mora biti ta pogodba še vedno vsaj tako liberalna, kot so krovne pogodbe. Torej malica mora biti, pa če ne vem kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečni tisti, ki imate plačane odmore za malico :wink: in oddelate tistih 8 ur (od tega kakšno urco na Motosvetu :lol: ) potem pa greste domov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečni tisti, ki imate plačane odmore za malico :wink:

Smo pa zato bolj debeli in holesterol in :( :wink: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Area nadeni si :D in se pogovori na 4 oči s šefom - reci mu naj se ne zeza s Štajerci, če ne :2gunfire: - po mojem bo štekal, da si dost odštekan (igraj!!), da bo :snipersmile: , če ga bo sral.. drugače pa pri Parksu vedno dobiš službo, verjetno boljšo plačo, pa še odmor za malico :drinking:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pust službo u kurac.Pa si drugo najd za pridne se vedno kaj najde.Jst vem da se jim nebi pustila tako nategovat.Škoda živcev,pa zdravja.Začni si iskat drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pust službo u kurac.Pa si drugo najd za pridne se vedno kaj najde.Jst vem da se jim nebi pustila tako nategovat.Škoda živcev,pa zdravja.Začni si iskat drugo.

Sam kaj, ko to ni kar tako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry: seveda ne če sediš doma v stolu in jokaš :cry: :cry:

moraš si nadeti :P in potlačiti :evil: v sebi in iskaaaatiiii in ko najdeš novo službo daš za :drinking:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 samo tolko za info: v prvi rundi sem poslal 143 prosenj, zaj v drugi rundi se 19, dobil pa sem samo 22 negativnih odgovorov...vecina jih je prispela 2-3 dni po tem ko sem prosnje poslal. Kaj naj se nardim? Hodim od direktorja do direktorja osebno in fehtam? Emm..kdaj pa ce skoz delam ko bi se kaj dalo? :D Zdaj sem nardil plan glede sluzbe: verjetno bom dobil po posti tisto stvar, ki se ji rece vabilo na suspenz. In ce me takrat spet nihce nebo hoto poslusat al pa se bojo prevec pametne delali se jim bom pac zahvalo in se bojo menli z mojim odvetnikom, na vrat pa bojo dobli se delovno inspekcijo in sindikat v katerega se bom v najkrajsem moznem casu vclanil (takoj ko pridem z bolniske da nebojo rekli da sn okoli hodo).

ENDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem nardil plan glede sluzbe: verjetno bom dobil po posti tisto stvar, ki se ji rece vabilo na suspenz. In ce me takrat spet nihce nebo hoto poslusat al pa se bojo prevec pametne delali se jim bom pac zahvalo in se bojo menli z mojim odvetnikom, na vrat pa bojo dobli se delovno inspekcijo in sindikat v katerega se bom v najkrajsem moznem casu vclanil (takoj ko pridem z bolniske da nebojo rekli da sn okoli hodo).

ENDE

Tak se govori! Bomo držali pesti, da se odvije stvar v tvoje dobro! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Area tudi jaz sem nekaj casa delal s takim ali pa se hujsim tempom. Pol sem pa spoznal, da je bolje zame, ce grem stran in sem sel. Pa se je po nekaj mesecih nasla druga - veliko boljsa sluzba.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!