Skoči na vsebino

NSVS - nacionalna stanovanjska varč. shema


corser

Priporočene objave

Tudi za hranilnice je "jamčila" BS pa so ljudje brez denarja ostali. Komu pa še lahko človek danes zaupa? Državi pa še najmanj!

Kolikor vem, BS ni jamčila za hranilnice, ampak so le-te lagale varčevalcem, da je tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za hranilnice je "jamčila" BS pa so ljudje brez denarja ostali. Komu pa še lahko človek danes zaupa? Državi pa še najmanj!

Kolikor vem, BS ni jamčila za hranilnice, ampak so le-te lagale varčevalcem, da je tako?

Sej se mi je zdelo, da je blo nekaj takega oz. da so potem našli nek izgovor na BS, zato sem dala "" :oops: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komu pa še lahko človek danes zaupa?

Zaupanja vrednih ljudi ala Luj XIV, ki je dejal, država to sem jaz, že dolgo ni več. :twisted:

Sadam je poskušal, pa mu Amerikanci ne dajo. In bo šla njegova verodostojnost.

Kjer je karšenkoli pojav determiniran z splošno gotovostjo in verjetnostjo enako 1 tam je zaupanje lahko popolno.

In ker takih pojavov v življenju ni, se zaupanje ko se stvar zalomi sprevrže v razočaranje.

Nikoli nisem igral nobene finančne igre ala catch the cash ali fer play, pa veste za kaj.

Nisem zaupal igri ?

Ne !

Nisem zaupal sebi.

Smisel teh iger je, da se pravi čas vključiš vanjo in si gradiš piramido pod seboj.

Če to zmoreš in znaš, če uspeš prijatelje nasrat kako je to dobro in fajn, tedaj lahko uspeš in dobiš nazaj mnogo več kot vložiš.

Jaz ne znam.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če to zmoreš in znaš, če uspeš prijatelje nasrat kako je to dobro in fajn, tedaj lahko uspeš in dobiš nazaj mnogo več kot vložiš.

Jaz ne znam.

8)

A ni Pupa enkrat nekaj na to temo .... :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, kolikor se spomnim je Pupa strokovnjakinja za naložbe v vzajemne sklade :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za NVSS jamci drzava, v Sparkasse pa?

Pa ne, da ti tej naši državi še kaj verjameš? Sicer pa sem rekla samo, da je bolj ugodno. Ker pa je bolj tvegano pa že zaradi tega mora bit višja donosnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom raje mal več reskirala, mam vsaj kako šanso. Ne bom nkol nardila več take napake kot sem jo s certifikatom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na radiu sem zvečer slišal, da tokrat ni bilo pretiranega zanimanja za sklepanje pogodb NSVS. Menda je zaenkrat le Koroška banka že oddala vse dodeljene lote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na radiu sem zvečer slišal, da tokrat ni bilo pretiranega zanimanja za sklepanje pogodb NSVS. Menda je zaenkrat le Koroška banka že oddala vse dodeljene lote.

Res je ... včeraj sem bil dvakrat na NLB na Šubičevi, urejal ene druge zadevščine... na "šalterju" za NSVS so bili ene trije-štirje, enako ob 10:00 in ob 14:00... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na radiu sem zvečer slišal, da tokrat ni bilo pretiranega zanimanja za sklepanje pogodb NSVS. Menda je zaenkrat le Koroška banka že oddala vse dodeljene lote.

Res je ... včeraj sem bil dvakrat na NLB na Šubičevi, urejal ene druge zadevščine... na "šalterju" za NSVS so bili ene trije-štirje, enako ob 10:00 in ob 14:00... :?

saj je logično, kdor je mislil že varčuje ... zdaj bo vse bolj normalno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varčujem že 4 leta. one more year to go...Obroka niti ne porajtam več, ker sem se na nižji OD že zdavni navadu. 8)

Nikoli in nikdar ne bi našparu 2.5mio SIT, če se ne bi odloču za shemo. To mi omogoča vzet še stanovanjski kredit v višini 5 mio SIT, že danes (premostitveni). :lol:

Moja izkušnja je, da je takšno varčevanje izključno dobro in ga toplo priporočam takim, ki jim starši ali drugi sponzorji ne bodo kupovali stanovanja. :wink: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja je, da je takšno varčevanje izključno dobro in ga toplo priporočam takim, ki jim starši ali drugi sponzorji ne bodo kupovali stanovanja. :wink:  :P

Sam sicer tudi varčujem, vendar se mi zdi nakup stanovanja tudi na dolgi rok manj smiseln od najema ... razlogov je dosti.

Večina se s tem ne bo strinjala, ker je potreben miselni preskok stran od pri slovenceljnih zelo vkoreninjene ideje "potem pa ne bom na svojem" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sicer tudi varčujem, vendar se mi zdi nakup stanovanja tudi na dolgi rok manj smiseln od najema ... razlogov je dosti.

Jih lahko nekaj navedeš? Brez zajebancije, me zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli in nikdar ne bi našparu 2.5mio SIT, če se ne bi odloču za shemo. To mi omogoča vzet še stanovanjski kredit v višini 5 mio SIT, že danes (premostitveni).

tu se pa malo zaplete, premostitveni kredit lahko dobiš samo v vrednosti tvojega vložka do sedaj, pa še to ne pod 700.000 sit. če pa že imaš privarčevanih 700.000 pol pa lahko dobiš ta denar, ki ga odplačaš po poteku sheme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

tu se pa malo zaplete, premostitveni kredit lahko dobiš samo v vrednosti tvojega vložka do sedaj, pa še to ne pod 700.000 sit. če pa že imaš privarčevanih 700.000 pol pa lahko dobiš ta denar, ki ga odplačaš po poteku sheme.

Marijan, tole pa ni res. Rihtam si nekoliko nižji kredit, kot mi ga omogoča shema! Res pa je, da varčujem že štiri leta, in mam še enga do konca. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sicer tudi varčujem, vendar se mi zdi nakup stanovanja tudi na dolgi rok manj smiseln od najema ... razlogov je dosti.

Večina se s tem ne bo strinjala, ker je potreben miselni preskok stran od pri slovenceljnih zelo vkoreninjene ideje "potem pa ne bom na svojem" ...

Tole me pa res zanima, glede na to da po tvoji definiciji pašem med "slovenceljne"...Dej povej, kaki so ti razlogi, no... :o

Z najemnino boš v svojem življenju kupu ene tri stanovanja...mel ne boš pa nič "svojga" če že hočeš. Najemnina je približno enaka obroku kredita, ki ga pa po 10 letih odplačaš. Res pa je, da če kupiš stanovanje v neki podrtiji, jo je pa potrebno pol precej rihtat in vlagat, pol se pa ta računica ne izide.

Ne vem, no, razsvetli me, pa še koga... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sicer tudi varčujem, vendar se mi zdi nakup stanovanja tudi na dolgi rok manj smiseln od najema ... razlogov je dosti.

Večina se s tem ne bo strinjala, ker je potreben miselni preskok stran od pri slovenceljnih zelo vkoreninjene ideje "potem pa ne bom na svojem" ...

Jaz se strinjam! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sicer tudi varčujem, vendar se mi zdi nakup stanovanja tudi na dolgi rok manj smiseln od najema ... razlogov je dosti.

Večina se s tem ne bo strinjala, ker je potreben miselni preskok stran od pri slovenceljnih zelo vkoreninjene ideje "potem pa ne bom na svojem" ...

Jaz se strinjam! :D

ž

Kaki so vajini razlogi za tako mnenje? 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki se mu zdi najemnina v današnjih razmerah smiselna in se bolj splača od lastnega stanovanja, nikoli ni plačeval najemnine. Ker le-te so v današnji Ljubljani ubijajoče. Navsezadnje je pa tudi nakup stanovanja neke vrste varčevanja. Po desetih letih odplačaš tist kredit in če ti zadeva ni več všeč, ga prodaš pa maš neki denar v rokah. Če pa po desetih letih plačevanja najemnin ostaneš brez stanovanja, ostaneš praznih rok.

In meni gre plačevanje najemnin že POŠTENO na živce. Kot bi imela eno veliko lopato s katero mečem denar skozi okno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm ... tele hotschkotove teorije tudi sam ne razumem najbolje ... najprej je dejstvo da bi v zivljenju preplacal stanovanje z najemninami, poleg tega pa cisto tako - recimo da se ti v zivljenju na nek nacin zalomi (se ve - *po* odplacanem kreditu :wink: - ce kupis ...), imas vedno redni strosek - najemnina, to ti pa lahko kdaj hodi hudo narobe.

Recimo, ena pesimisticna moznost - zgodi se ti kaj zelo slabega z motorjem, postanes odvisen od nekih podpor itd. ... :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marijan, tole pa ni res. Rihtam si nekoliko nižji kredit, kot mi ga omogoča shema! Res pa je, da varčujem že štiri leta, in mam še enga do konca.

sem se pozanimal, ravno danes, sem našel za ženko eno nevado za ugoden denar, pa sem poklical in so mi tako obrazložili. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica kaj še čakaš ... hitro začni metat denar za stanovanje namesto za najemnino ...

a sploh veste koliko stane staneovanje in za koliko najemnin je to ? kdor ga lahko odplača v 10 letih naj ga kupi, ostali pa sanjajte dalje !!!

a je treba ravno v centru Ljubljane 2 minuti od službe živet ??

a si je treba od ust trgat in motor prodat, da si kupiš stanovanje ?

a ko imaš pa enkrat stanovanje pa ni več nobenega stroška z njim ... ne se hecat ...

... stroškovno si približno na istem, če se ti priseli debilen sosed, se bistveno bolj enostavno preseliš, lastnik je dolžan vzdrževati stanovanje infrastrukturo, skupne prostore, plačevati takse in davke od lastnine ... bla bla ...

... skratka si na istem in če ti uspe preklopit miselnost je precej koristno, ker imaš več od življenja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marijan, tole pa ni res. Rihtam si nekoliko nižji kredit, kot mi ga omogoča shema! Res pa je, da varčujem že štiri leta, in mam še enga do konca.  

sem se pozanimal, ravno danes, sem našel za ženko eno nevado za ugoden denar, pa sem poklical in so mi tako obrazložili. :roll:

Jaz govorim o stanovanjskem premostitvenem kreditu, ki ga dobiš v tisti banki, kjer varčuješ v stanovanjski shemi, marijan. definitivno je tako kot sem ti povedu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!