Skoči na vsebino

NSVS - nacionalna stanovanjska varč. shema


Priporočene objave

1.a sploh veste koliko stane staneovanje in za koliko najemnin je to ?

2.a si je treba od ust trgat in motor prodat, da si kupiš stanovanje ?

3.... skratka si na istem in če ti uspe preklopit miselnost je precej koristno, ker imaš več od življenja ...

1.Jaz osebno do tolarja natančno...Preden se za kaj odločaš, moraš kar neki listov z izračuni ponucat, pa nehat govorit na pamet.

2.Motor enačiš s stanovanjem? No comment...

3.Definitivno nisi na istem, sploh če te bo nekdo vsaki dve leti iz najemniškega stanovanja na cesto metu...boš pol povedu, kolk bi blo fino, če bi meu en svoj prostor, razen če se ne zanašaš na starše.

Po moje nucaš samo eno pravo izkušnjo, pa boš hiter "slovencelj" ratu.. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.a sploh veste koliko stane staneovanje in za koliko najemnin je to ?

2.a si je treba od ust trgat in motor prodat, da si kupiš stanovanje ?

3.... skratka si na istem in če ti uspe preklopit miselnost je precej koristno, ker imaš več od življenja ...

1.Jaz osebno do tolarja natančno...Preden se za kaj odločaš, moraš kar neki listov z izračuni ponucat, pa nehat govorit na pamet.

jaz tudi ... PREVEČ !!! sem dovolj računal, da vem, da se ne izplača ...

2.Motor enačiš s stanovanjem? No comment...

ne vem kje ti vidiš enačenje ...

primer ... ko sem kupoval motor mi je kar nekaj prodajalcev odgovorila, da mora prodat, ker zida bajto ali kaj podobnega ... jaz se zaradi hiše ali stanovanja ne mislim odpovedat nobeni od pridobljenih ugodnosti, ki jih imam in uživam.

3.Definitivno nisi na istem, sploh če te bo nekdo vsaki dve leti iz najemniškega stanovanja na cesto metu...boš pol povedu, kolk bi blo fino, če bi meu en svoj prostor, zrazen če se na starše ne zanašaš.  

Po moje nucaš samo eno pravo izkušnjo, pa boš hiter "slovencelj" ratu.. 8)

menda se dogovoriš za normalno najemno pogodbo z normalnimi najemodajalci z pravim odpovednim rokom itd ... ne boš verjel, ampak obstajajo ljudje, ki so najemniki že več deset let v istem stanovanju ... ni nujno, da gre vedno kaj narobe ...

... saj ne živimo v srednjem veku ... stvari bodo vedno bolj štimale ... trg bo naredil svoje ...

... sploh so pa cene nepremičnin in najemnin v Sloveniji še posebej v Ljubljani absolutno previsoke ... za enak denar kot dobiš v Lj 100m2 stanovanje v najem, dobiš na Dunaju v strogem centru še enkrat večje stanovanje (1000EUR za 200m2 ... preverjeno).

pa mal je treba brskat in ne biti preveč izbirčen in komot ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh pa doma poleg večerje in spanja ne počnem skoraj nič drugega ... a se vam ne zdi potem stanovanje prevelika investicija za 10 ur na dan ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschmeister, ne bodi no tako hud :wink: Mogoče imaš pri svoji računici do neke mere prav, ne morem pa reči, da si me prepričal. Moram priznati, da sem malo ven iz te scene, ker teče peto leto, odkar sem v sedanjem stanovanju. Sem se pa od leta '88 do '98 selil petkrat. Vedno nakup/prodaja ali zamenjava. Sploh ni komplicirano. V začetku je bil križ s krediti, zdaj pa jih že nekaj časa ni več. S svojim brlogom sem zadovoljen. Če bi se na začetku odločil za najem, močno dvomim, da bi se dokopal do njega. Res pa je, da sem si denimo moped nudil šele pred dobrimi dvemi leti, čeprav sem si ga želel že ohohooooooooo časa. Ampak to je le vprašanje prioritet.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh pa doma drugega kot večerje in spanja ne počnem skoraj nič drugega ... a se vam ne zdi potem stanovanje prevelika investicija ...

No, če na zadevo gledaš tako, imaš nedvomno prav. Osebno imam svoje stanovanje tudi za dom, drugače bi se morebiti odločil za camp prikolico. Ponekod ni to nič neobičajnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo, ena pesimisticna moznost - zgodi se ti kaj zelo slabega z motorjem, postanes odvisen od nekih podpor itd. ...  :shock:

si zavarovan in če je taka pizdarija, dobiš dovolj zavarovalnine, da zlahka plačuješ stroške, dokler nisi spet opravilno sposoben...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ne verjamo Hotschkotu naj se vpraša naslednje:

Imam 15.000.000 SIT, kako jih bom naložil?

1. Kupil bom stanovanje in ga dal v najem (v tem primeru sebi).

2. Denar bom naložil drugam (vrednostni papirji, skladi, ustanovil bom svoje podjetje, ...).

A ste še tako prepričani, da je nakup stanovanja najboljša rešitev? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ne verjamo Hotschkotu naj se vpraša naslednje:

Imam 15.000.000 SIT, kako jih bom naložil?

1. Kupil bom stanovanje in ga dal v najem (v tem primeru sebi).

2. Denar bom naložil drugam (vrednostni papirji, skladi, ustanovil bom svoje podjetje, ...).

A ste še tako prepričani, da je nakup stanovanja najboljša rešitev?  :wink:

Sej smo že ugotovili..kakor za koga...če ga še ne bi mel (stanovanja), bi ga kupu takoj. :P :wink:

Ti pa čestitam...za teh 15.000.000SIT 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK. En čist kratek izračun:

Garsonjero se da dobit za 7mio sit. Najemnina za to isto je v ljubljani 50k sit. Se pravi da ceno stanovanja pokriješ s 140 najmninami, kar je 11,6 let. Odplačaš pa jo lahko v 10 letih.

Torej si po 10 letih na svojem in nimaš več skrbi z najemnino ali pa plačevanjem kredita. In če ti zadeva ne paše, jo lahko še vedno prodaš. Pa glede na trend rasti cen stanovanj, bi to verjetno storil z dobičkom. Torej s tega stališča lahko gledaš na nakup stanovanja tudi kot neke vrste varčevanje.

Po enajstih letih in pol plačevanja najemnine pa si še kar brez vsega. Pa tut prodat nimaš ničesar. Torej si praznih rok.

OK, če ti kak terorist požene bajto v luft si v primeru nezavarovanega premoženja praznih rok tudi v prvem primeru. Pa še obresti nisem upoštevala, tako, da bi se verjetno število najemnin povzpelo na 15 let. S tem, da bodo verjeto tudi najemnine rasle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Mačica, drži, če imaš kje stanovat zastonj (beri pri starših) in lahko šparaš za stanovanje. Če pa nimaš možnosti in si prisiljen v najem stanovanja, pa ta tvoj izračun nima pomena!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj če stanuješ pri starših ti pa sploh ni treba skrbet, ko maš pa stanovanje zastonj. Nisem govorila o šparanju ampak odplačevanju kredita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, če je nekdo kreditno dovolj sposoben, tudi jaz ne vem zakaj bi najemnino plačeva :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK. En čist kratek izračun:

Garsonjero se da dobit za 7mio sit. Najemnina za to isto je v ljubljani 50k sit. Se pravi da ceno stanovanja pokriješ s 140 najmninami, kar je 11,6 let. Odplačaš pa jo lahko v 10 letih.  

Torej si po 10 letih na svojem in nimaš več skrbi z najemnino ali pa plačevanjem kredita. In če ti zadeva ne paše, jo lahko še vedno prodaš. Pa glede na trend rasti cen stanovanj, bi to verjetno storil z dobičkom. Torej s tega stališča lahko gledaš na nakup stanovanja tudi kot neke vrste varčevanje.

Po enajstih letih in pol plačevanja najemnine pa si še kar brez vsega. Pa tut prodat nimaš ničesar. Torej si praznih rok.

OK, če ti kak terorist požene bajto v luft si v primeru nezavarovanega premoženja praznih rok tudi v prvem primeru. Pa še obresti nisem upoštevala, tako, da bi se verjetno število najemnin povzpelo na 15 let. S tem, da bodo verjeto tudi najemnine rasle.

Mislim da je anuiteta kredita 7 mil. cca. 70.000 SIT zopet mislim da 12-16 let ne vem točno katera cifra je ta prava.

Menim, da se bolj splača odplačevati kredit 70.000,00 SIT in je po 12-16 letih garsonjera tvoja kot pa 12-16 let plačevat 50.000,00 in si potem še vedno podnajemnik.

S tem da status lastnika imaš od prvega dne, kot podnajemnika te pa lahko vedno "podj......."

Med drugim Mačica : kje se dajo dobit garsonjere za 7 milj. v Lj in kakšne so ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK. En čist kratek izračun:

Garsonjero se da dobit za 7mio sit. Najemnina za to isto je v ljubljani 50k sit. Se pravi da ceno stanovanja pokriješ s 140 najmninami, kar je 11,6 let. Odplačaš pa jo lahko v 10 letih.  

no ja....mačka ni tolk enostavno; www.nlb.si

če vzameš kredo 7mio. za dobo 10let plačuješ cca. 90.000sit/mesečno, če pa hočeš plačevat po 50k sit je pa doba 360mesecev za kar pa ti odobrijo kredo samo 5.1mio. sit. :oops: + vsi stroški odobritve. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med drugim Mačica : kje se dajo dobit garsonjere za 7 milj. v Lj in kakšne so ?

Ja to pa tudi mene zanima ... kupim TAKOJ !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če vzameš kredo 7mio. za dobo 10let plačuješ cca. 90.000sit/mesečno, če pa hočeš plačevat po 50k sit je pa doba 360mesecev za kar pa ti odobrijo kredo samo 5.1mio. sit. :oops:  + vsi stroški odobritve. 8)

Kredit ti mora bit en del celotne kupnine...neki moraš pa tud našparat, ne?

Jaz sem prej mel en dober avto, en dober motor, vse prodal, kupu en manjši avto, ostalo gre pa v stanovanje. Plus kredit, pa je, ne?...Motor bo pa že še pršu na vrsto čez kako leto al pa dva. Če ustrezno planiraš, si ti ni treba trgat od ust, no. Res pa je, da ne govorimo samo o ljubljanskih stanovanjih, ker ne bote verjel, nismo vsi motosvetovci iz lublane... :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 15.000.000 SIT, kako jih bom naložil?

A ste še tako prepričani, da je nakup stanovanja najboljša rešitev?  :wink:

Fora je v tem, da folk za nepremičnino, vredno 15 milijonov dobi takoj kredit, za 15 milijonov gotovine, ki bi jo potem obračal, pa malo težje, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med drugim Mačica : kje se dajo dobit garsonjere za 7 milj. v Lj in kakšne so ?

Ja to pa tudi mene zanima ... kupim TAKOJ !!!

www.arcont.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garsonjero se da dobit za 7mio sit. Najemnina za to isto je v ljubljani 50k sit. Se pravi da ceno stanovanja pokriješ s 140 najmninami, kar je 11,6 let. Odplačaš pa jo lahko v 10 letih.

No, a v tej garsonjeri potem živiš naslednjih 10 let ali kaj? Meni bi se zrolalo...

Torej si po 10 letih na svojem in nimaš več skrbi z najemnino ali pa plačevanjem kredita.

Imaš pa stroške s popravilom strehe, popravili, "urejanjem okolice", itd... Se kar nabere...

In če ti zadeva ne paše, jo lahko še vedno prodaš. Pa glede na trend rasti cen stanovanj, bi to verjetno storil z dobičkom.

Ni nujno. Eden od polov pri nas trdi, da se bodo cene zmanjšale. Ker so umetno rasle zaradi denacionalizacije in čudnih hipotek. In ker smo - glede na EU - blazno neurejen nepremičninski trg. In ker ni tarif, ker ni klasifikacije in ker ni nič, je trg malodane "divji". In zato naj bi v prihodnjih letih (menda največ v 10 letih) EU narekovala ureditev razmer. In da - cene naj bi po tej projekciji, ki je samo ena izmed mnogih, padle. Se torej še 100% splača vzeti kredit za 7miljonsko garsonjero, ki bo morda čez nekaj let vredna 6 mio, 5 mio ali 4,5 milijona? Jaz nisem ziher, zato zaenkrat ne kupujem flata, čeprav bi lahko dobil svinjsko ugoden kredit...

Torej s tega stališča lahko gledaš na nakup stanovanja tudi kot neke vrste varčevanje.

Smo argumentirali, da ni nujno... In kdor hoče varčevati, mu ne privoščim, da bi šlo potem v obratno smer. Previdnost je na mestu.

Po enajstih letih in pol plačevanja najemnine pa si še kar brez vsega. Pa tut prodat nimaš ničesar. Torej si praznih rok.

Moraš vedeti, da ko si lastnik, sicer imaš v eni roku ključe stanovanja, v drugi pa imaš tudi obveznosti ,ki jih taka nepremičnina povleče za seboj. Jaz imam zaenkrat raje predvidljive mesečne stroške in tako naprej, ne mislim pa plačevati 15 milijonov za enosobno stanovanje, ki mi bo čez 3 leta absolutno premajhno in ki bo morda čez 5 let izgubilo 10, 20 ali 30% vrednosti...

OK, če ti kak terorist požene bajto v luft si v primeru nezavarovanega premoženja praznih rok tudi v prvem primeru. Pa še obresti nisem upoštevala, tako, da bi se verjetno število najemnin povzpelo na 15 let. S tem, da bodo verjeto tudi najemnine rasle.

15 plet plačevati za nekaj, kar bo verjetno premajhno če v 5 letih - je to smiselno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med drugim Mačica : kje se dajo dobit garsonjere za 7 milj. v Lj in kakšne so ?

Ja to pa tudi mene zanima ... kupim TAKOJ !!!

www.arcont.si

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :rofl:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med drugim Mačica : kje se dajo dobit garsonjere za 7 milj. v Lj in kakšne so ?

Ja to pa tudi mene zanima ... kupim TAKOJ !!!

V Ljubljani je že za 5 milijonov možno dobiti kakšno skoraj dokonca plesnivo garsonjero s kolektivnim sekretom na hodniku (zagrnjen z zaveso :D).

Kar je pametnih stanovanj (kolikor toliko nova in prijetna za bivanje) pa se začne muzika šele pri 10, no, raje pri 12-13 milijonih. Idealni flati zame so cca. 45 kvadratov (Mostec, pa tudi ta, kjer smo sedaj...), stanejo pa 15-20 milijonov. Žal. Ampak raje to - (lepa, velika okna, svetloba, garaža,.itd...), kot pa zatohla luknja z majhno špranjo do sonca in kljub temu kredit z mega-preplačilom za nadaljnjih 15 let.

In fora je v tem, da ko se enkrat odločiš za garsonjero s kreditom, je žalostno to, da kadarkoli se premisliš, si lahko spet skoraj praznih rok - torej je treba moment, v katerem se zapufaš do amena, ustrezno izbrati. TAko, da je stanovanje zadovoljivo in da bo takšno vsaj še 4-8 let...

Tko da - raje čakam na možnost, ko se bom lahko zapufal za 20 milijonov, kot pa da bi se sedaj na vrat-na-nos zapufal za 7 milijonov in bi me to zgolj oviralo enkrat v prihodnosti... Zato sem rad podnajemnik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in se eno vprasanje:

dobri linki za slovenske nepremicnine? nekaj sem jih nasel na netu,samo ne vem koliko so "resni".zato sprasujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: da, raje zaenkrat plačujem 90 jurjev najemnine za nek flat, kot pa da bi za tega plačeval 160 jurjev mesečno kredita, da bi bil potem čez 15 let "končno moj"... Kajti - razliko lahko vmes, če mi hodi odveč, investiram po mili volji in si tako zagotovim že v 5 letih, lahko pa še prej, nakup stanovanja z gotovino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki se mu zdi najemnina v današnjih razmerah smiselna in se bolj splača od lastnega stanovanja, nikoli ni plačeval najemnine. Ker le-te so v današnji Ljubljani ubijajoče.

Moraš se zavedati, da je še bistveno bolj ubijajoč 10 ali 15-letni kredit. In še bolj ubijajoče so same cene nepremičnin.

Zaenkrat: raje imam, da me enkrat delno ubijejo z najemnino (z eno roko pa še mal mešetarim naokoli), kot pa dvakrat in dokončno pri nakupunepremičnine :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!