Skoči na vsebino

NSVS - nacionalna stanovanjska varč. shema


corser

Priporočene objave

in se eno vprasanje:

dobri linki za slovenske nepremicnine? nekaj sem jih nasel na netu,samo ne vem koliko so "resni".zato sprasujem.

www.studiomaksima.si oz. www.studio-maksima.si (nevemkterbopotegnu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

www.nepremicnine.net

tenk juri veliku macku. :D 8)

se kaksni drugi? za primerjavo,gustiranje,drooling,whatever?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med drugim Mačica : kje se dajo dobit garsonjere za 7 milj. v Lj in kakšne so ?

Ja to pa tudi mene zanima ... kupim TAKOJ !!!

Nisem je vidla, je pa velika 17 kvadratov (seveda absolutno premal za dva) in v stolpnici v Dravljah, stara 20 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to. Jaz ne iščem stanovanja v ljubljani, ker so absolutno predraga. Iščem pa kake variante nekoliko izven ljubljane. Tam pa so cene celo znosne. Samo ta pravo stvar morš zvohat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 kvadratov 7 miljonov?

haha :shock:

Ha - pri nas dobiš za to 50 kvadratov.... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 kvadratov 7 miljonov?

haha :shock:

Ha - pri nas dobiš za to 50 kvadratov.... :lol:

V Lenartu dobiš za 7 milijonov že ene 80 kvadratov stanovanje, če daš še 3 milje zraven, lahko kupiš že kakšno 100-140 kv. metrov veliko, max 10 let staro bajto s parcelo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in se eno vprasanje:

dobri linki za slovenske nepremicnine? nekaj sem jih nasel na netu,samo ne vem koliko so "resni".zato sprasujem.

www.studiomaksima.si oz. www.studio-maksima.si (nevemkterbopotegnu).

prva verzija je prava.hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti pomaga vse to, če imaš službo v ljubljani?

... si prestaviš službo v Lenart ... Home Remote Office ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti pomaga vse to, če imaš službo v ljubljani?

Ja, saj :cry:

Sem se eno leto vozil vsak dan cca. 40 km v službo in nazaj. Mesečno zmetal za gorivo cca. 65 jurjev (okej, imel potraten avto, vozil hitro, pa še včasih po mestu opravki). Letno zmetal cca. 750 jurjev. V 10 letih je to ... 7,5 miljona...

Torej - 7 miljonov za poceni 1-sobno stanovanje + 7,5 za bencin = 15 miljonov, kar je pa že stanovanje v Ljubljani ... Pa še na cajtu prišparaš ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je anuiteta kredita 7 mil. cca. 70.000 SIT zopet mislim da 12-16 let ne vem točno katera cifra je ta prava.

Menim, da se bolj splača odplačevati kredit 70.000,00 SIT in je po 12-16 letih garsonjera tvoja kot pa 12-16 let plačevat 50.000,00 in si potem še vedno podnajemnik.

S tem da status lastnika imaš od prvega dne, kot podnajemnika te pa lahko vedno "podj......."

Med drugim Mačica : kje se dajo dobit garsonjere za 7 milj. v Lj in kakšne so ?

Bom vzel tvoje številke RAN in se omejil zgolj na finančno plat zadeve!

- Jaz 14 let plačujem 50.000 SIT/mesec najemnine!

- Ti 14 let plačuješ 70.000 SIT/mesec kredita + 5.000 SIT/mesec stroškov, ki jih jaz, kot najemnik, ne plačujem (obnova strehe, fasade, napeljav, druge investicije, ...)!

Kaj sva dosegla v teh 14 letih?

- Ti imaš stanovanje in nič dolga! :D

- Jaz imam 7.000.000 SIT :shock: (če mi uspe, razliko 25.000 SIT/mesec nalagat po 6-7% obrestni meri)!

In teh 7.000.000 (oziroma 25.000 SIT/mesec) je tisto česar ljudje v svojem razmišljanju ne vidijo!

In s takim razmišljanjem jaz po 14 letih nimam nič, kar pa ni res!

Kar se tiče varnost pa tole!

V primeru, da se mi vmes zalomi (ostanem brez službe,...) imam nekaj privarčevanega denarja! :)

Kaj pa ti? Kredita ne boš mogel odplačevat, dolg bo naraščal, pritiskale bodo obresti, ... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tvoj račun ima nekaj nedoslednosti.

1.)Procenti ki jih navajaš recimo da so ta pravi vendar gre dobršen delež za kritje inflacije ali drugače povedano res boš imel 7.000.000,00 po toliko letih ampak takrat bo taka garsonjera že po 10.000.000,00 SIT in temu primerno tudi tvoja najemnina se bo zviševala tja do 70.000,00 SIT.

Vse seveda ob predpostavki 3-4 % inflacije.

Vrednost nepremičnine se skozi leta obdrži, ne popolnoma vendar vseeno. Poglej danes 10-15 let stara stanovanja jih vrednotijo, kot da bi bila nova.

2.)Kar se tiče varnosti v primeru bolezni recimo prodam to mojo garsonjero sedaj za 10 milj. SIT in se grem zdravit ti jih imaš pa samo 7 milj SIT po toliko letih.

Jaz v tem primeru seveda grem za podnajemnika, kjer si ti že skozi.

Najbolj važen argument pa je, da mi noben na glavo ne serje z forami tečnih lastnikov.

Redki so taki, ki so fer.

Drugače pa tople vode se tukaj ne da odkriti. Tisti ki je nameraval zaslužiti z stanovanjem je to že zdavnaj naredil. (Investitor ki je šel v zidavo in stanovanja prodal - profit tja do 30 % in več) Ko ga enkrat kupiš ne moreš več podjetniškega interesa v stanovanju dobit.

To je tko kot bi avte kupoval, da bi z njimi pol služil. To je bilo samo v bivši JUGI, kjer je bilo vse skregano z logiko trga.

Kdor gleda z stališča podjetnika je kakršenkoli vložek denarja v to, bolj donosna zadeva, kot kupovanje stanovanja. Obstaja pa seveda pri tem riziko totalne izgube.

V bistvu je kupovanje neke nepremičnine zgolj zagotavljanje najmanjše možne izgube trenutne vrednosti. Zaslužiti se s tem ne da. Razen če so druge stvari v ozadju, ampak to so izjeme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tvoj račun ima nekaj nedoslednosti.

Se strinjam, izračun je zelo površen! :D

Ni pa bil moj namen podat neke natančne številke, ampak samo opozorit na tisto tipično napako v razmišljanju...

..."jaz bom, ko odplačam kredit, na svojem, ti pa ne boš imel nič!"

Pa še nekaj!

Prevač je ljudi, ki se brezglavo zaletijo v nakup stanovanja, nakup ali gradnjo hiše,... brez da bi prej naredili kakeršenkoli finančni načrt!

Potem se pa zalomi pa jokajo in stokajo... in naslednjih 15 let živijo v garaži napol zgrajene hiše, zadloženi prek glave...

Da bi pa pred tako velikim finančnim zalogajem obiskali kakšnega svetovalca, pa na kraj pameti nobenmu ne pride!

In razmišljanja v stilu:

"samo da bom na svojem..."

"v bloku pa že ne bom živel..."

...

so povsem skregana z razumom!

Želje so eno, realnost pa drugo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste mi dali misliti :? :? :oops:

Predvsem s tistim www.arcont.si :lol: v katerem sem bil zadnje 4 leta :shock: (v času službe) :twisted:

Zdaj pa res ne vem kaj naj naredim z mojim denarjem ko bo nekoč prišel s Triglava :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.)Procenti ki jih navajaš recimo da so ta pravi vendar gre dobršen delež za kritje inflacije ali drugače povedano res boš imel 7.000.000,00 po toliko letih ampak takrat bo taka garsonjera že po 10.000.000,00 SIT in temu primerno tudi tvoja najemnina se bo zviševala tja do 70.000,00 SIT. Vse seveda ob predpostavki 3-4 % inflacije.

Tudi pri kreditu so verjetno obresti in obrok raste, kajne?

Vrednost nepremičnine se skozi leta obdrži, ne popolnoma vendar vseeno. Poglej danes 10-15 let stara stanovanja jih vrednotijo, kot da bi bila nova.

To je tista čudna komponenta, ki jo lahko kakšne direktive iz EU zdrmajo. Zaka bi 30 let stara luknja bila enakovredna novi luknji?

2.)Kar se tiče varnosti v primeru bolezni recimo prodam to mojo garsonjero sedaj za 10 milj. SIT in se grem zdravit ti jih imaš pa samo 7 milj SIT po toliko letih. Jaz v tem primeru seveda grem za podnajemnika, kjer si ti že skozi.

Odvisno, kdaj se tebi, kot lastniku nepremičnine zalomi - če se ti prehitro, se zna zgoditi, da nepremičnino prodaš zgolj zato, da plačaš posojilo in morda malo obresti, in zna biti, da ti zaradi dolgega ni obrestno dragega kredita ne osta nič, ali pa bistveno manj, kot onemu, ki je denar dajal na stran in ga obračal... Se strinjaš? Saj veš - kupiš flat za 7 milijonov, kredit je v celoti vreden recimo 12 milijonov, ko odplačaš 5 milijonov obresti po možnosti se ti zalomi, flat prodaš za 8 milijonov in odplačaš še preostalih 7 od 12 milijonov kredita... ostane ti milijon, kar je ravno za burek, glede nato, da si že 5 milijonov vložil v odplačevanje posojila... Seveda je odvisno, pri kateri banki imaš posojilo in kako oni v projekt vkalkulirajo obresti... Pri NLB recimo najprej plačuješ obreti, šele potem glavnico... Ki torej ostaja... Avstrijske banke imajo malo bolj realno tehnologijo kreditiranja...

Najbolj važen argument pa je, da mi noben na glavo ne serje z forami tečnih lastnikov. Redki so taki, ki so fer.

To se da vse urediti med iskanjem/najemanjem stanovanja in z ustreznimi dogovori/pogodbami... Enako je lahko pri lastništvu - kupiš flat v čudnem bloku in si, po domače povedano, v črni pizdi...

Drugače pa tople vode se tukaj ne da odkriti.

Povej to vsem, ki so tako veseli, daso "končno na svojem"... Ki so ravno pred letom dni "pogruntali, da se bolj splača kupit, kot pa metat dnar skozi okno za najemnino"...

V bistvu je kupovanje neke nepremičnine zgolj zagotavljanje najmanjše možne izgube trenutne vrednosti. Zaslužiti se s tem ne da. Razen če so druge stvari v ozadju, ampak to so izjeme.

Da, to je res. Ljudje vidijo samo prednost, ne pa tudi slabosti posojila in podobnih projektov... Imeti finančnoobveznost na glavi za naslednjih 15 let, ko niti ne veš, kako in če boš živel čez 1 leto, je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sva dosegla v teh 14 letih?

- Ti imaš stanovanje in nič dolga! :D

- Jaz imam 7.000.000 SIT :shock: (če mi uspe, razliko 25.000 SIT/mesec nalagat po 6-7% obrestni meri)!

Premza, pa ti res nalagaš vsak mesec 25.000SIT po ustrezni obrestni meri, al je to samo teorija? Šparat take cifre, če te situacija ne prisili (kredit, varčevalna shema) je zelo težko. Če ti ratuje, je vsekakor pohvale vredno.

Jaz sem se raje odloču za prvo varianto, se pravi stanovanje.

Je pa seveda zelo pomembno, v kaki zgradbi kupiš stanovanje. Če je to stolpnica s 50 strankami, so stroški bistveno nižji, kot če je to blokec z 20 strankami in npr veliko strešno in fasadno površino (nizki bloki).

Treba je pogledat vsako situacijo posebi, kakšni so vzdrževalni stroški zveš pri tvojem morebitnem novem sosedu in lepo izdelaš kalkulacijo.

Odločitev je pa seveda stvar vsakega človeka, nekateri bi radi meli svoj prostor za življenje, drugi pač ne. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej. Kaj se zdaj bolj splača?

Najbolj se splača bit tiho in delat po svoje.

Maš prav. Jaz sem tiho.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa seveda zelo pomembno, v kaki zgradbi kupiš stanovanje. Če je to stolpnica s 50 strankami, so stroški bistveno nižji, kot če je to blokec z 20 strankami in npr veliko strešno in fasadno površino (nizki bloki).

Odločitev je pa seveda stvar vsakega človeka, nekateri bi radi meli svoj prostor za življenje, drugi pač ne. 8)

Jaz ne bi skoraj nikoli živel v bloku, ki ima 50 stanovanj... Po navadi so to kake stare grdosije, po možnosti 10 nadstropij... Ne hvala....

Kot drugo pa - saj vsi iščemo prostor za življenje. Jaz iščem prijeten prostor za življenje. Prijetnost ima prednost pred tem, da je to "moja nepremičnina".

Itak pa - tisto "končno na svojem" se po mojem vleče še iz časov nakupov 60 metrskih stanovanj po 20.000 DEM. Takrat so vsi rekli "končno na svojem". In to so prenesli tudi starši na otroke, ki sedaj še vedno govorijo "no, zdaj bom pa na svojem".

Pri tem marsikdo pozabi zračunat, kako in kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!