Skoči na vsebino

KADILCI POZOR!!!


Alla

Priporočene objave

Alla... :wub: SPAT PEJD, NE PA DA TAKE BEDARIJE PISES! :angry:

z dizlom ( :( ) ne mors bit tak zasvojen ko z bencinom ( :wub: )... ...s ciki ( :smoke: ) pa si baje lahk... :hmm: ...ni dost d mi je ze mama ( :angry: ) prepovedala ( :nono: ) kadit ( :smoke: ), d mam zaj se vecje veselje?? ( :devil: )

( :P )

pi es: dizlaci majo filtre za saje na izpuhu (sploh pa ce je bil v akciji tanov model). se spomnim prvega tehnicnega pregleda fotrovga tovornjaka - mel je eno leto (prejsnji zakoni so se bli) in nekaj cez 150.000 kilometrov... ...pazi to - Renault Magnum 440 prejsnje generacije, masina z 12 litri delovne prostornine (za kolk mestnih avtov je ze to?? 10?? :devil:), turbodizel z interkulerjem, 440 konjev, ga priklopjo na masino za merjenje izpusnih plinov, pa ni zaznala nic. ko da bi bla ugasnjena masina. pol je mehanik skaku po gasu da je pokazal neki cist minimalnega. to delajo filter saj, in pa visok pritisk v common railu, ki razprsi kapljice dizla na mikroskopske kapljice - vse za cisto izgorevanje. ce bi rad kdo imel cisto izgorevanje v cikih, si nej kupi West White. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med poskusom je bil v zaprti garaži prižgan dizelski motor avtomobila ford mondeo, zatem pa so pol ure gorele tri cigarete. Vsaki dve minuti so znanstveniki odčitavali raven delcev v zraku in prišli do nepričakovanih rezultatov.

Če si pol ure v zaprti garaži z vžganim avtomobilom si mrtev. O:-) Pol ure s tremi cigareti v zaprtem prostoru smo pa že nekajkrat preživeli. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in pa moj lubi sva natako pred 2 mesecoma in 14 dnevi nehala kadit. Jaz sem kadila (strastno) malo manj kot 8 let. Zanjga nisem čist ziher.

Imam še občasno krizo, ko mi včasih, ko sem utrujena, zvečer zapaše enga prižgat, sam ko pa zavoham tisti smrad, pol pa :SS

Če bi vedla, da bo tako lahko nehat, bi nehala že prej; sem se bala, da se bom zredila; pa se nisem; niti za gram (čeprav sem bolj take sorte, k gre še prehitro kakšna kilca gor).

Bravo jaz! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in pa moj lubi sva natako pred 2 mesecoma in 14 dnevi nehala kadit.

A sta mogoče pred dvema mesecema in 15 dnevi tole temo prebrala :P

No le tako dalje :OK:

Jaz sem že dvakrat za pol leta nehal, vendar sem se potem spet vrnil na stara pota :( Zdaj pa spet razmišljam, da bi res lahko nehal- za zmeri :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sta mogoče pred dvema mesecema in 15 dnevi tole temo prebrala :P

No le tako dalje :OK:

Jaz sem že dvakrat za pol leta nehal, vendar sem se potem spet vrnil na stara pota :( Zdaj pa spet razmišljam, da bi res lahko nehal- za zmeri :hmm:

Odločitev je padla praktično čez noč; odločil se je moj lubi; jaz pa sem rekla, da ne bom nič slabša od njega in nehala. Pa še to mi ni všeč, da bi mu smrdela, kot kot da bi bila "dimljena".

Pr dnarju se nč ne pozna; se pa pozna zjutraj, ko ne kreham-va kot en star čiko; pa tut tistega grdega okusa v ustih ni več. :D

Srčno upam, da nama je ratal - za zmeri!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

:eek:

5.000 dolarjev za 'čik'

Auckland | 12.4.2005 | K.L.

Na internetni dražbi so se za cigaretni ogorek kar nekaj ur borili trije ponudniki. Zadnja ponudba je dosegla 5.000 ameriških dolarjev.

Koliko bi za ogorek bili pripravljeni plačati vi?

Ogorek rdečih Marlboro je razstavljen v škatlici iz pleksi stelka na lesenem stojalu, ob tem pa je tudi plakat, ki potrjuje, da gre za 'zadnjo cigareto uradno pokajeno ob 23:59, 9. decembra 2004 v restavraciji Malt in baru'. Minuto kasneje je namreč že začel veljati izredno strogi novozelandski zakon o omejevanju kajenja.

Lastnik je kasneje ogorek ponudil na dražbo na internetu in zanj so se najdlje potegovali trije kupci. Na koncu je ogorek dosegel ponudbo za 7.305 novozelandskih dolarjev oziroma okoli 5.000 ameriških dolarjev. Za primerjavo. Zavojček cigaret iste vrste, seveda nepokajenih, na Novi Zelandiji stane 10 dolarjev.

Kot je dejal lastnik in vodja interentne dražbe TradeMe, Mike O'Donnell, so vse ponudbe zakonite in da ne gre za šalo. Lastnik restavracije Luke Dallow pa je dejal, da je O'Donnell 'pravi car', če bo uspel ogorek zares prodati.

:wacko:

post-5241-1113309494.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alla vse lepo in prav sam, zakj se ne vprašamo pol ZAKAJ BI VOZIL MOTOR? Vecji procent je mrtvih motoristov, kot kadilcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kadim že tri mesece in pol :OK: ...za denar ,ki sem ga s tem prišparal sem si pa kupil digitalca :) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema nikomur ne ukazuje, da naj neha kadit. Je samo informacija, ki sem jo podala in za katero smatram, da je dobro, če s(m)o vsi kadilci seznanjeni z njo.

Potem naj se pač vsak sam odloči ali bo nadaljeval ali pa bo (kao) zdravo živel in nehal kaditi.

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alla vse lepo in prav sam, zakj se ne vprašamo pol ZAKAJ BI VOZIL MOTOR? Vecji procent je mrtvih motoristov, kot kadilcev.

:nono: nap, to je pač odvisno od starostne skupine...

sicer je pa to čist individualna odločitev vsakega posameznika...

P.S. je pa tak al tak vseen, nihče ne živi večno.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Nova odkritja, zakaj je tako težko prenehati s kajenjem.

Vsak kadilec ve, kako težko je prenehati kaditi. Znanstveniki so našli razlog. Nove raziskave strokovnjakov z univerze v Pensilvaniji so pokazale, da nikotin sproža povsem enake reakcije možganov, kot jih sprožajo droge, na primer heroin in kokain.

Študija, ki jo je vodila dr. Julie Blendy iz raziskovalnega centra Transdisciplinary Tobacco Use, je preučila učinke nikotina na miši, povezavo med nikotinom in okoljem in dejansko škodo, ki jo povzroča. Po mnenju izvajalcev študije bodo njihove ugotovitve med drugim privedle tudi do učinkovitejših sredstev za preprečevanje odvisnosti od mamil, ki bodo pomagale tudi kadilcem odpraviti svojo odvisnost od nikotina.

Nikotin, ki zasvoji kadilce, naj bi vplival na stopnjo dopamina v možganih, ki jo je mogoče povezati s čustvi - s srečo in z udobjem. Raziskovalci so med drugim opazili tudi, da z nikotinom zasvojene miši raje ostajajo na mestih, kjer so prejele dozo nikotina, kar podpira mnenje, da lahko nekatere situacije v okolju sprožijo željo po omami.

Miši, zasvojene z nikotinom, so pokazale povišanje stopnje proteina, imenovanega CREB, ki ga je mogoče povezati z odzivom možganov na številne droge. Stopnja ni bila povišana le, kadar so miši redno prejemale nikotin, ampak tudi, če so bile nikotinu izpostavljene v preteklosti.

Izkazalo se je, da zdravilo Naloxone, ki blaži učinke heroina in drugih podobnih drog, blokira tudi zasvojenost z nikotinom. (Vir:svarog.org)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

po prebiranju te teme bo definitivno treba it enga prižgat...

:yea1: see ya in 5 mins.. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!