Skoči na vsebino

Moja aprilia se je vzgala???!!?


Unknown

Priporočene objave

Nejprej na zavarovalnco ocent škodo.

Potem do tja ki si ga kupil pa nej pogruntajo kaj je bil vzrok. Potem jim pa samo predstaviš ocenjeno škodo, pa nej zrihtajo. Za račun nej se pa zmenjo oni pa zavarovalnca.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej lohk da je tole mim, ampak poznam primer, ko je med vožnjo zablokirala zadnja bremza, ampak čist mal, tako da je motor še šel, ampak je zgubljal moč - npr. s ful gasom (med prehitevanjem, jasno) komaj 90. Pol pa zmeri slabš.... v glavnem, po norem blendanju zadaj vozečih avtov ustavljanje motorja - in na zadnjem kolesu plamen, ogenj! Bremze so se toliko segrele, da se je vžgala plastika ob ploščicah, al neki tazga, pa saje in vse to. Vendar je plamen na srečo sam ponehal (šlo je za naked motor), samo zadnje bremze so bile fuč, vse ostalo BP.

BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....samo zadnje bremze so bile fuč, vse ostalo BP.  

BMG

In potem se je hitro odpeljal domov, da se mu nebi slucajno vmes zgodila kaka nesreca!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po toči zvoniti je prepozno - nauk tega reka - ne kupi Aprilie :wink:

Drgač pa sočustvujem z Unknown-om, pejt k Aprili in povej kaj se ti je zgodilo z motorjem njihove znamke.-drgač jih pa tož zaradi duševnih bolečin :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, absolutno ocenit škodo na zavarovalnico, da veš pri čem si, potem pa k trgovcu in probat zdilat za so/financiranje popravila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

največkrat pride do kratkega stika na elektriki, ampak mi je čudno ker praviš, da je motorju zmanjkalo moči. Lahko bi bilo tudi, da ti je začel teči bencin in je motor zalivalo, dokler se ni vžgal. Razlogov je 100 in težko je sedaj reči kaj je bil vzrok. Škoda, da že takrat ko si se prvič ustavil, nisi raje motorja spravil domov s prikolico.

Hmm, OK Wild Guess! sicer nisi napisal koliko časa si se vozil, ampak a je samo načelno možno, da si vozil pod zaugom?

Tako bi lahko prišlo do pregretja, + da bi ti bencin čez useku + slaba dihtunga ali slabo zategnjeni rori, potem pa ... žalost in škoda. :cry:

Kakorkoli škoda in upam da bo takih smovžigov čim manj v letošnji sezoni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aprilie (vsaj moja) so na zaug fffuuuulllll obcutljive, men z zaugom sploh ne vzge, ce pa se ga pri delujoci masini dotaknes pa bo v trenutku ugasnla. BTW, z uplinjacem ni nc narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

največkrat pride do kratkega stika na elektriki, ampak mi je čudno ker praviš, da je motorju zmanjkalo moči. Lahko bi bilo tudi, da ti je začel teči bencin in je motor zalivalo, dokler se ni vžgal. Razlogov je 100 in težko je sedaj reči kaj je bil vzrok. Škoda, da že takrat ko si se prvič ustavil, nisi raje motorja spravil domov s prikolico.

Hmm, OK Wild Guess! sicer nisi napisal koliko časa si se vozil, ampak a je samo načelno možno, da si vozil pod zaugom?

Tako bi lahko prišlo do pregretja, + da bi ti bencin čez useku + slaba dihtunga ali slabo zategnjeni rori, potem pa ... žalost in škoda. :cry:

Kakorkoli škoda in upam da bo takih smovžigov čim manj v letošnji sezoni.

zdej ne vem kdaj misls kok casa sm vozu, a po tem ko mi je zacel motor zajebavat al celotna vozna. ubistvu celotna vozna je bla 45 min, od takrat ko mi je zacel motor zajbavat pa 5min. Pod zaugom pa 100% nism vozu ker, ko sem se prvic ustavu sem pogledal tudi to moznost.

Uglavnm dons sm ga pelu na servis, pa sm reku da nc se popravlat da naj sam pogledajo kaj je sploh vse narobe,da bom vidu prblizno ceno(ce bo previsoka ga bom sam prodal :cry: :cry: ). No tm so mi rekl da je najbolj verjetno da se je cev za gorivo presekala(al karkoli ze) in da je zacel bencin tect po izpuhu in tako se je vnel. Ne vem, zdele je brezveze govort, bom vidu ko mi bodo sporocil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa v kakem stanju je?? a mas mogoce kako slikco?? tud js sn potencialni interesent... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za ceno ne bi nc vedu, najprej bi mogu vidt kaksn je sploh skoda.

Sam da bi ga prodal je res ZADNJA moznost in upam da jo ne bo treba izpolnit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa v kakem stanju je?? a mas mogoce kako slikco?? tud js sn potencialni interesent... 8)

ma sej stanje glih ne zgleda slabo, na pogled bo treba desno stranico zamenjat, pa cevi, pa pri zadnji bremzi so tudi ene cevi prezgane, za ostalo kar je notr pa ne vem ker nism dol sravfal oklepa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo motor sm dobil nazaj po 1 mescu in 1 tednu. Plus tega da je zgorel je bila se masina zaribana(1 cilinder). No zamenjal smo 1 cilinder in 2 bata. To me je prislo okol 180.000(s popustom) sit z delom(priznal so mi 15% popusta- to je vse kar sem lahko naredil). Glede stranske stranice(tista ki je gorela) so mi zrihtal eno staro(mal podrajsano) za 10.000. Tako da sem saj tle cenej skos prisel.

Dobr, sem si rekel, morm se sprijaznit da sem dal 200 jurju za brezveze, ker to sploh ni bilo po moji krivdi in sem se danes odpeljal proti logarski dolini da nadoknadim mal sezone in glej ga HUDICA SATANOVEGA!!!

Malo pod Cernivcem se je spet zacel tko kot takrat. Motor je zgubil moc. No dons sem bil ze tolk pameten(sej veste, izkusnje :) ) da sem hitr motor ugasnil in pogledal kaj bi bilo narobe. No ugotovil sem da je bil izpuh(tisti del ki pride iz masine) cist moker od olja. No pol sm poklicu tastare da so s kombijem po mene prsli in smo sli kar direkt na servis. No tam mislm da me majo ze pošten dost(sam kaj jest morem ce skos motor neki serje) in so ugotovil da ena svečka ne dela(včasih dela, včasih ne) in da je to razlog za tezave ker baje ni izgorevanja in pol vn useka. No uglavnm jutr naj bi ga nazaj dobil. Upam........

Zdej ne vem, a se mi je ze taprve zarad tega vzagl al kaj, zarad ene usrane svecke???? sam to mi ni jasn zakaj bi pol zaribal.

Ma ne vem, svašta kaj se men dogaja s temu motorjem. Če mi naslednič se eno tako stvar nardi ga bom sam naložu pa v tapru graben vrgu. Kar je pa prevec je pa prevec.

Za piko na I sem pa ucer dobil se posto od ministrstva za obrambo da lahko uporabljajo moj motor! ma kr naj ga, me prou zanima do kam bojo prlezel z njemu! :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za piko na I sem pa ucer dobil se posto od ministrstva za obrambo da lahko uporabljajo moj motor! ma kr naj ga, me prou zanima do kam bojo prlezel z njemu! :P :D

KWWWWAAAA?

A za aprilijo si dubu pošto?

Ja kwa jo bojo pa rabl- če sm prov razumu, maš RS 250?

To je pa italjanska roba- skor vsakega, ki ga poznam, da ma italjanski motor, se je že prtožu čez njega.

Žal :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za piko na I sem pa ucer dobil se posto od ministrstva za obrambo da lahko uporabljajo moj motor! ma kr naj ga, me prou zanima do kam bojo prlezel  z njemu! :P  :D

KWWWWAAAA?

A za aprilijo si dubu pošto?

Ja kwa jo bojo pa rabl- če sm prov razumu, maš RS 250?

To je pa italjanska roba- skor vsakega, ki ga poznam, da ma italjanski motor, se je že prtožu čez njega.

Žal :(

ja sej o tem sm ze napisu v tole temo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa italjanska roba- skor vsakega, ki ga poznam, da ma italjanski motor, se je že prtožu čez njega.

Žal  :(

Še dobro da se ne poznava. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za piko na I sem pa ucer dobil se posto od ministrstva za obrambo da lahko uporabljajo moj motor! ma kr naj ga, me prou zanima do kam bojo prlezel z njemu! :P :D

KWAAA?!?!? kok?!? zka??? na kak nacin?!? v cem je fora?!? djte obrazlozt mal tole!!! :o :huh: :angry: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE!! NI SANS!! MOJGA MOTORJA SE NBEN NAU PIPNU BREZ D MU PREJ DAM PISNO PRIVOLJENJE, pa ce je vredn tri miljone al pa pedeset jurjou!! :angry:

usebompoklaupress!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal se okol voz z novimi svečkami, pa mal merkej kaj se mu kej dogaja... sej sem vedno pluval čez te naše servise sam tole je pa že mal 3 much... Če bi oba stranska deklca dal delat iz karbona te nebi smel pridet več kot 15kSIT. Da ti nardi kopijo navadnega pa ene 4-5kSIT. Da ne omenjamo da so sam popravl vse skupi, nejbrž pa ne odpravl vzroka za vse skup. Da popizdiš. A so ti vsaj zamenjal tesnila pri avspuhih? Glede na to da je tam ven spet teklo vse skupej bi se ti lahko še enkrat zakuru...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal se okol voz z novimi svečkami, pa mal merkej kaj se mu kej dogaja... sej sem vedno pluval čez te naše servise sam tole je pa že mal 3 much... Če bi oba stranska deklca dal delat iz karbona te nebi smel pridet več kot 15kSIT. Da ti nardi kopijo navadnega pa ene 4-5kSIT. Da ne omenjamo da so sam popravl vse skupi, nejbrž pa ne odpravl vzroka za vse skup. Da popizdiš. A so ti vsaj zamenjal tesnila pri avspuhih? Glede na to da je tam ven spet teklo vse skupej bi se ti lahko še enkrat zakuru...

LP

ej ne vem ce so mi zamenjal tesnila. Dons me poklicejo, baje da so ga postimal zdej, sam zdej ga se probavajo. Bom videl kaj bo. Ja sej vem da se bi kmal se enkrat vzgal sej zato sem ga pa sam hitr ugasnu. To res ne mors verjet kaj se men dogaja.

Aja pa ze to mi je blo cudn k sm ga nazaj dobil, se mi je skos iz avspuha kadil(tud ko je bil ogret), tko da ce sem nazaj v spegu pogledal se je za mano videl tak moder dim. Ko sem ga pa v garazo zapeljal se je pa se zmer kadil(ene par minut)? Ne vem no, mogoce je to normaln. Oni so mi rekl da je to zarad mesance, sam zakaj mi pa prej 14.000km ni nc kadil? a je mozn da je kej olja v aspuhu al kaj?

No ja bom vidu kaj bo iz tega ratal. Ja upam da bo motor zdej vsaj 1 teden zdrzal brez servisa :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se ti sam iz enga, pol to definitivno NI normaln!!

ce so kaj brkljali tud okrog crpalke za olje, pol so ti v tank najbrz nalil en tank mesanice - vsak odgovorn serviser bi jo, da neb zarad zracnega mehurcka v napeljavi ribnu. ce se ti je kadil se po tem ko si masino ugasnu, pol je verjetno v auspuhu neki olja, pa se ti greje pa se kadi vstran.

a to se ti zdej kadi k si ga nazaj dobu?? mogu bi ti pocas nehat kadit, k po moj ni glih liter ola not v auspuhu, pa tankat pejd da se ti mal razredci mesanica v tanku (ce je mesanica not).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, ce mas olje v auspuhu, pol bi se ti mogl sam iz enga kadit, ce pa kuris mesanico, pol pa iz obeh... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo zdej sem ga ze nazaj dobil! Vceraj sm naredu 100km pa je blo vse vredu, zaenkrat. Pa tut zdej se je nehal kadit iz avspuha. Mislm da bi zdej moral bit tole vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!