Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

S podpisom police jamčiš za to, da so navedeni podatki resnični. Če se zlažeš, nosiš posledice. To so pa lahko:

- ko zavarovalnica ugotovi, da nisi član kluba, ti pošlje bremepis za doplačilo neupravičeno priznanega bonusa

- ob škodi sam kriješ tak % škode, kolikor velik% neupravičeno priznanega popusta si dobil.

Članstvo v klubih bo preverjala zavarovalnica sama. Sklepalec ti načeloma verjame na besedo, na spremno dokumentacijo k polici le napiše član katerega kluba si.

O članstvu me noben ni nič vprašal...... :hmm: Priznal 50%+50% in je bila zadeva zaključena... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes registriral motor na ZM.

Sem član kluba in nimam avtomobila pisanega nase. Tistih 30% motorističnega bonusa na pogodbi ni prikazanih kot bonus ampak kot "Moto popust". Je klical referent na centralo in pravi, da se bo drugo leto teh 30% normalno povišalo v 35 (seveda v primeru brez škodnih dogodkov). Malo sem skeptičen, da nebodo drugo leto lepo "pozabili na to", po uradni poti pa itak nič ne moreš ker je na pogodbi popust in ne bonus.

Ima kdo kaj več informacij o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes registrirala motorinota na ZT reci in piši: vse skupaj je prišlo 126 eurov . za xjr 1300. samo obvezno zavarovanje.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes registriral motor na ZM.

Sem član kluba in nimam avtomobila pisanega nase. Tistih 30% motorističnega bonusa na pogodbi ni prikazanih kot bonus ampak kot "Moto popust". Je klical referent na centralo in pravi, da se bo drugo leto teh 30% normalno povišalo v 35 (seveda v primeru brez škodnih dogodkov). Malo sem skeptičen, da nebodo drugo leto lepo "pozabili na to", po uradni poti pa itak nič ne moreš ker je na pogodbi popust in ne bonus.

Ima kdo kaj več informacij o tem?

Drugič vzemi vazelin s seboj. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo!

Prej sem prosil za predracun na ZM v velenju in dobil cifro v vrednosti 575€ (polno brez popustov) za osnovno zavarovanje brez dodatkov za 77kw motor, in 306€ z 50% popustom za clanstvo v klubu oz. na neodjavljanje motorja konec leta. res da je s 50% velika razlika v ceni kot sicer, pa bi mogoce vseen se "mogu" kej zravn dobit? :) aja jutri dobim predracun od triglava, pa bom se tist prslonu pol tule zraven

LP, Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O članstvu me noben ni nič vprašal...... :hmm: Priznal 50%+50% in je bila zadeva zaključena... :naughty:

Zavarovalnica Maribor bo preverjala za nazaj zato raje doplačaj ali se včlani v kak klub pri nas v Nm je članarina 20 EUR in pristopnina za nove člane 20 EUR.Danes sem bil osebno na zavarovalnici in so me na to opozorili.Namreč v primiru odškodnine boš moral plačati sam 10%+10 za premalo plačano premijo.Z njimi se ni za hecat preberi drobni tisk,oni imajo škarje in platno. :OK:

Ps. če imaš čas si še profil popravi,sicer si najstarejši član na tem forumu 101-leto. :hmm:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zapelji se v kranj dokler je še čas. jure je danes vprašu, če se mu splača kaj počakat, ker mu maja poteče polica, pa so rekli, da mu ne priporočajo, ker bojo slej ko prej to ukinli.

pa je odjavu in prijavu motor in ima za 1 leto zavarovanje

pogoj? da zavaruješ motor za 1 leto. za manj ti ga ne bojo zavarovali :nono:

vsaj juretu ga niso hotli :nono:

ena stvar je prenos bonusa iz avta na motor, druga stvar pa je prekopiranje od očeta/matere na sina/hčerko :doze:

da bo bolj jasno:

oče ima 50% bonusa na svojem avtomobilu- sin živi v istem gospodinjstvu.

ZT da sinu 50% bonusa na motor - oče ima svoj bonus naprej.

Vsi ostali popusti ......kot sem že napisal

l.p.BONA

Glede na to, da različne poslovalnice ZT različno tolmačijo pravila in nekatere prenesejo bonus iz avtomobila na motor (kot npr. Kranjska), druge pa ti le priznajo komercialni popust (npr. 12% za 45% avtomobilski bonus), bi vas prosil, da pri izjavah tipa: meni so pri ZT prenesli bonus od očeta na moj motor, navedete tudi v kateri poslovalnici ZT ste to uredili. Pri zneskih, ki ste jih plačali pa navedite vsaj KW, in vrsto zavarovanja (AO, AO+, asistenca, ...) tako bo vsaj približno razumljivo, kaj se da doseči pri kateri zavarovalnici.

Očitno so razlike za člane in nečlane, za tiste, ki že imajo bonus in za tiste, ki ga nimajo pri vsaki zavarovalnici drugačne. Pri ZM se splača imeti avto zavarovan pri njih in biti član kluba, zame pa je očitno najugodnejša kranjska poslovalnica ZT. Generali so popolnoma brez popustov (imam pa 120 € cenejše zavarovanje avta od ZM). Adriatic je podoben ZM (meni so naračunali 193€ za AO). Tilie in Grawe pa še nisem kontaktiral.

Je pa res, da je za ljubljančane skok v Kranj le kratek izlet, iz MB pa se kar navoziš. Splača pa se mi predvsem zato, ker mi bodo prenesli bonus, ki bo potem veljal še naslednja leta (upam, da ga ne bom zbijal).

LP Darko

Darko pokliči me...

l.p. BONA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bo bolj jasno:

oče ima 50% bonusa na svojem avtomobilu- sin živi v istem gospodinjstvu.

ZT da sinu 50% bonusa na motor - oče ima svoj bonus naprej.

Vsi ostali popusti ......kot sem že napisal

l.p.BONA

Darko pokliči me...

l.p. BONA

@bona, v MB in okolici ni take ZT :grrr , kje si ti zavaroval-a :?

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok pravkar sm se dobil z agentom iste zavarovalnce ( ZM ), ki mi je naracunal osnovno zavarovanje z AO+ in z nezgodnim zavarovanjem 327€ (vstet popust nevracila premije - klub motorist 50% in moto klub - bonus 30%) za 77kw. to je pa zdej ze kulturno ;) cakam se na odgovor agenta ZT, ce se bo zjasnu ze enkrat (cakam ze 10 dni).

LP, Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil danes na poslovalnici ZT v Kranju, plačal 280€ za nad 72kw in AO+

Kopiral sem bonifikacijo 50% iz police staršev, dobil 12% komercialnega popusta, 20% na neodjavo, 7% za mali avtomobilski paket in 4% na gotovino.

Pa še vedno ni najcenejša varijanta, tako da bi ti moral dobiti še malo nižjo ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bo bolj jasno:

oče ima 50% bonusa na svojem avtomobilu- sin živi v istem gospodinjstvu.

ZT da sinu 50% bonusa na motor - oče ima svoj bonus naprej.

Vsi ostali popusti ......kot sem že napisal

l.p.BONA

Darko pokliči me...

l.p. BONA

ja sej to sem jst isto napisala... :headbang:

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica Maribor bo preverjala za nazaj zato raje doplačaj ali se včlani v kak klub pri nas v Nm je članarina 20 EUR in pristopnina za nove člane 20 EUR.Danes sem bil osebno na zavarovalnici in so me na to opozorili.Namreč v primiru odškodnine boš moral plačati sam 10%+10 za premalo plačano premijo.Z njimi se ni za hecat preberi drobni tisk,oni imajo škarje in platno. :OK:

Ps. če imaš čas si še profil popravi,sicer si najstarejši član na tem forumu 101-leto. :hmm:

Profil popravljen, član sem, izkaznico imel zraven, samo noben me ni nič vprašal...... :grrr :whistle: BTW hvala za pripomobo, glede profila....

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno pri DANES ZT : 72kw - AO IN AO+ , DOBIL 35% BONUSA IZ OČETOVEGA AVTA = 215,48 eur

L.P. BONA

Res, komaj verjamem(o) :ninja:

a seznam vseh dobrih in slabih agentov/poslvoalnic že imamo formiran, pa psihološke profile vseh zaposlenih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko prebiram poste zadnjega tedna, mi pa res ni več nič jasno s to ZT... Ko sem jaz zavaroval v ponedeljek-12.3.2007, je bilo uradno in fiksno dano ven, da se bonus z avta lahko prenaša (copy-paste), premija 30% dol, popusti na neodjavo, itd...

Ne vem, a se nekateri agenti sprenevedajo, ali so res tako neobveščeni. Vse druge zavarovalnice so si enotne (ni razlik znotraj ene zav. hiše), tu pa tak kaos. V glavnem, se da. Če bodo rekli, da ne, vztrajajte, pa naj pokličejo na sedež Triglava. Mislim pa, da dolgo ne bo šlo tako, le hitro izkoristite te ugodnosti. Mi se pa že veselo vozimo, ker ugodneje verjetno ne bo nikoli več. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Če bodo rekli, da ne, vztrajajte, pa naj pokličejo na sedež Triglava. ...

Ja seveda, še pregovarjali se bomo in prosili.

Enostavno odideš k zavarovalnici, ki svoje pogoje in tabele javno objavlja na svojih spletnih straneh, ima celo reklamo na Motosvetu in dela ves čas enako brez sprenevedanja.

Jaz bom ravno zato tudi avtomobil sedaj zavaroval na ZM in ZT rekel , adijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom ravno zato tudi avtomobil sedaj zavaroval na ZM in ZT rekel , adijo!

itak,.. jaz sem že naredu tko :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes registriral motor na ZM.

Sem član kluba in nimam avtomobila pisanega nase. Tistih 30% motorističnega bonusa na pogodbi ni prikazanih kot bonus ampak kot "Moto popust". Je klical referent na centralo in pravi, da se bo drugo leto teh 30% normalno povišalo v 35 (seveda v primeru brez škodnih dogodkov). Malo sem skeptičen, da nebodo drugo leto lepo "pozabili na to", po uradni poti pa itak nič ne moreš ker je na pogodbi popust in ne bonus.

Ima kdo kaj več informacij o tem?

O tem je bilo će nekaj napisanega. Glede zapisa PR ali zapisa motoklub bonu na polici tudi pri ZM ni povsem jasno. Kot sem jaz dojel, ti na polico zapišejo PR v primeru, da imaš pri njih zavarovan tudi avto, drugače ti napišejo motoklub bonus.

No, meni je prijazna agentka napisala PR8 na polico, čeprav avta nisem prenesel na ZM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede ZT, brezveze je gledat "uradne" ponudbe in kalkulirat al pa hodit do enih tet na šalterje. če imaš agenta, je en kup popustov in ugodnosti, ki se jih da dobit. je pa za vsak primer drugače, en ima toliko bonusa, drugi toliko, en ima fotra ki mu lahko da bonus itd. no jaz sem z ponudbo ZT zadovoljen, tako za avto kot za motor :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se da na kasko tudi kak popust dobit?

nimam pojma, kot rečeno agenti že vedo kaj vse se da prenašat in kje so lahko kaki popusti za zvestobo, paketno zavarovanje,.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se da na kasko tudi kak popust dobit?

Sem že stokrat povedal pa bom še enkrat. Na ZM se prenese na kasko isti popust kot ga imaš na obveznem zavarovanju. O.K. ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak,.. jaz sem že naredu tko :grim

V Slovenj Gradcu ni bilo problemov.... Ostajam pri ZT. Kar pa ne pomeni, da pod vsakim pogojem,- če bo kje drugo leto ugodneje, pač gremo tja. Važno da so dali bonus. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.

js bi vas sam prosu če mi kdo pove za katerega od agentov ZT, ki na področju primorske dovoli prenos popusta z očeta na sina (ziviva v istem gospodinjstvu), da ze enkrat koncam to zgodbo z zavarovanjem... prosim, prosim, prosim......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!