Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Na motorju je brez veze delat zavarovanje za sopotnika,ker ja že zavarovan z AO zavarovanjem,preverjeno ,ko mi je žena padla z motorja je dobila vse plačano iz AO (strah,bolečine in dnevno odškodnino)jaz kot voznik pa nič. Namreč sovoznik se tretira kot tretja oseba. :OK:

točno tako, sopotnik je zavarovan v vsakem primeru! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav zastopim ( MARE 65, dne10.3.) razlage ZT: AO+ za nad 82 kW z 50% bonusom ( 509€ izračun na spletni strani AMZS ):

509 € - 30%( pocenitev ) = 356,30 €

356,30 € - 22% ( komercialni popust ) = 277,91 €

277,91 € - 20% ( neodjava ) = 222,33 € :OK:

Saj ne morem verjet, kje sem falil :hmm: ?

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da je res tako...

Po meni znanih informacij AO ne vključuje ožjih družinskih članov oziroma če živijo v skupnem gospodinjstvu z voznikom/povzročiteljem, zavarovalnica ne izplača :cry:

Mogoče bi znala Issy, kaj več o tem povedat, če je še tle gor :hmm:

Družinski člani so izključeni le v naslednjem primeru: recimo da se mož z avtom zaleti v avto svoje žene. Žena ne more dobiti izplačano iz odgovornosti moža (izključitev zaradi možnosti zlorab)

Kadar pa je družinski član sopotnik v našem vozilu in povzročimo nesrečo, ima kritje iz naše odgovornostne police. Takrat je to tretja oseba - ne glede na družinske vezi.

točno tako, sopotnik je zavarovan v vsakem primeru! :grim

No, tule pa kopiram, kar sem enkrat že napisala (na strani 107)

Razlika med AO in AO+ :

AO (avtomobilska odgovornost ali, kot rečemo po domače, obvezno zavarovanje) krije odgovornost lastnika motornega vozila do tretjih oseb. To pomeni, škodo na vozilu v katerega se bomo zaleteli, ograjo ki jo bomo spotoma podrli, telesne poškodbe udeležencev v tistem vozilu in naše sopotnike - saj so oni tudi tretja oseba za katere poškodbe smo odgovorni.

Naših poškodb ne krije, saj ne moremo sami do sebe uveljavljati odgovornosti.

AO+ krije naše poškodbe (oziroma voznika našega vozila, ni važno ali smo to mi kot lastnik ali žena, mož, prijatelj - skratka vsakokratni voznik) To zavarovanje krije telesne poškodbe, ne pa strahu, strganih oblačil in podobnega.

Za strah, izgubo dohodka, bolečine, stroške zaradi zdravlejnja, uničena oblačila,... lahko zahtevamo odškodnino le, kadar smo udeleženi v prometni nezgodi, katere povzročitelj je nekdo drug. (torej to uveljavljamo iz njegove avtomobilske odgovornosti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a se že kje vidi konec??,.. mislim,.. ena in ista vprašanja. V jesen se bodo pa vprašanja glasila: "a sem upravičen do vračila razlike zavarovanja če odjavim motor, čeprav sem dobil na neodjavo popust???". In to na 1000 in 1 način. :slap:

Upa kdo stavit da ne bo tako??? :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil king
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo, sigurno bo takšno vprašanje. Ljudje smo pač taki, da bi radi napol zastonj, pa da bi nam še plačali. :lol1:

Večina pa se nas bo veselo vozila tudi v ''zimskem'' času, sploh zdaj, ko so zime bolj zelene. :OK:

Upam, da bo zdaj malo manj neučakancev brez tablic zgodaj spomladi (ko pa bomo imeli vsi registrirane). Pa boš brez strahu pred orožniki šel na cesto. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar dobil še nekaj informacij iz ZT, da ne bo nejasnosti, bonus se lahko prenese od družinskih članov, ki živijo v istem gospodinjstvu, se pravi npr. od očetovega avta na motor, bonusi in popusti veljajo za vse vrste zavarovanj AO+, kasko... in kot sem že omenil, možno je , da povsod še niso seznanjeni z novimi pogoji posebno na kakšnih tehničnih pregledih.

Bil pred slabo uro v poslovalnici ZT in niso imel pojma o tem...sm jim reku nej se mal pozanimajo...in sedaj čakam kaj bo iz tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil pred slabo uro v poslovalnici ZT in niso imel pojma o tem...sm jim reku nej se mal pozanimajo...in sedaj čakam kaj bo iz tega...

Pokliči na Verovškovo 60b ali na drugo poslovalnico - bi ti svetoval na katero pa ne smem-

napiši telefon pa te pokličem.

l.p. BONA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil pred slabo uro v poslovalnici ZT in niso imel pojma o tem...sm jim reku nej se mal pozanimajo...in sedaj čakam kaj bo iz tega...

A lahko zaupaš v kateri poslovalnici ZT si bil, da niso imeli pojma?

Res me zanima....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na katero poslovalnico si klical in kdaj ? Zgoraj sem že omenil, da verjetno še niso vse poslovalnice seznanjene s tem. Tekom dneva so bili vsi obveščeni.

V zgornjem postu sem pozabil omeniti, da se bonus iz avta prenaša ne glede na to, kje je avto zavarovan.

Dejstvo je, da je po sedanjih pogojih ZT na pool position na prvem mestu. :OK:

Ta teden registriram, pol bo pa ziher sneg, kakršne sem sreče. :slap:

če prav razumem lahko prenesem očetov bonus, ki ima zavarovan avto na konkurenčni zavarovalnici na svoj motor (pri ZT). :OK:

Pravkar prišo iz ZT (maribor) delavka pravi da je možen prenos samo med zakonskima partnerjema in ne iz očeta na sina (v mojem primeru), kaj še le da bi on imel avto zavarovan drugje. :cry:

Če je res izvedljiva prva varianta, mi naj negdo napiše telefonsko agenta (na PM), ki bi mi to uredil. Okolica MB. .)

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bo zdaj malo manj neučakancev brez tablic zgodaj spomladi (ko pa bomo imeli vsi registrirane). Pa boš brez strahu pred orožniki šel na cesto. :naughty:

Zavarovalnice opravljajo družbeno koristno delo..........

V principu pa bi morala veljati polica od avta in to zastonj.......... še ta korak manjka ampak prej nas bodo še par let lupili po 100 - 200 EUR! :headbang:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravte me če se motim.....pa sry če je že bil takšn vprašanje. Prva sta možnost prenosa bonifikacij ponudila ZM in AS. Sedaj pa še ZT. Koliko časa že ponujata prenos bonifikacij ZM in AS?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnes registriral motor CBR 1000 RR na zavarovalnici Maribor. Cena AO in AO+ je bila nič več in nič manj kot 231 EUR. Na Triglavski mi niso želel zavarovati AO+!

Popravljeno . Popravil NO_FEAR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravte me če se motim.....pa sry če je že bil takšn vprašanje. Prva sta možnost prenosa bonifikacij ponudila ZM in AS. Sedaj pa še ZT. Koliko časa že ponujata prenos bonifikacij ZM in AS?

ZM cca. 3tedne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravte me če se motim.....pa sry če je že bil takšn vprašanje. Prva sta možnost prenosa bonifikacij ponudila ZM in AS. Sedaj pa še ZT. Koliko časa že ponujata prenos bonifikacij ZM in AS?

ZM ima to ponudbo zunaj točno od 1. Februarja, za AS nevem. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnes registriral motor CBR 1000 RR na zavarovalnici Maribor. Cena AO in AO+ je bila nič več in nič manj kot 231 EUR. Na Triglavski mi niso želel zavarovati AO+!

Napiši,še da si najvrjetneje imem klubski popust od 50% na nepovračilo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkurenca je prišla do izraza, ampak čez ZT ga pa ni!!!!!

Pa ne mislite, da zavarovalničarji tega ne čitajo. Nekateri se obnašajo in pišejo kot, da je vse večno....pamet v glavo sicer bo kmalu vse po starem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tem ko eni tu pametujejo kaj narest, smo drugi že zavarovali za 106 eur 1200 kubikov... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če prav razumem lahko prenesem očetov bonus, ki ima zavarovan avto na konkurenčni zavarovalnici na svoj motor (pri ZT). :OK:

Pravkar prišo iz ZT (maribor) delavka pravi da je možen prenos samo med zakonskima partnerjema in ne iz očeta na sina (v mojem primeru), kaj še le da bi on imel avto zavarovan drugje. :cry:

Če je res izvedljiva prva varianta, mi naj negdo napiše telefonsko agenta (na PM), ki bi mi to uredil. Okolica MB. .)

Lp, Gregor

Pozanimal sem se glede tega in kolega pravi, da si na žalost določene poslovalnice po svoje razlagajo okrožnico, ki so jo vsi dobili, tudi glede prenosa bonusa. Je pa družinski prenos pogojen z življenjem v skupnem gospodinjstvu.

Če ne gre drugače, bi se jaz osebno oglasil v drugi poslovalnici v bližini ali pa tudi v Ljubljani če imaš računico (če se ti gre za 50% pa sploh). :yes:

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši,še da si najvrjetneje imem klubski popust od 50% na nepovračilo :D

tako je 50% prenosa z avta in 50% (član kluba-IPA izkaznica)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zavaroval na ZM, brez zapletov, s popusti 30+50 zneslo 233 ojre :) ...Zanima me edino, kako bodo pristojni preverjali če si včlanjen v kak moto klub ali ne, ker ma agentka ni nič drugo vprašala, kot to, če sem včlanjen v kak klub, sploh ni zahtevala nobene članske izkaznice ali karkoli drugega :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zavaroval na ZM, brez zapletov, s popusti 30+50 zneslo 233 ojre :) ...Zanima me edino, kako bodo pristojni preverjali če si včlanjen v kak moto klub ali ne, ker ma agentka ni nič drugo vprašala, kot to, če sem včlanjen v kak klub, sploh ni zahtevala nobene članske izkaznice ali karkoli drugega :hmm:

Torej si se zlagal na uradno vprašanje. Mislim, da je to dokaj blizu poneverbi. :whistle:

Jaz bi bil na tvojem mestu vsaj modro tiho! :angry:

Zakaj? Ker v primeru, da boš uveljavljal škodo, oz. jo bodo uveljavljali drugi, ker jo boš ti povzročil, in se ugotovi to zavajanje, lahko zavarovalnica od tebe zahteva povračilo celotne škode. Podobno kot če bi bi l vinjen, ipd. Kar igrajte se! :evilgrin:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej si se zlagal na uradno vprašanje. Mislim, da je to dokaj blizu poneverbi. :whistle:

Jaz bi bil na tvojem mestu vsaj modro tiho! :angry:

NE, nisem se, samo čudno mi je blo, da tak slepo verjamejo na besedo :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE, nisem se, samo čudno mi je blo, da tak slepo verjamejo na besedo :doze:

Zakaj pa ne bi? Saj si polnoletna in odgovorna oseba in se ja zavedaš, da je pogodba nična, če navajaš napačne podatke. Poberejo denar in se lahko sladko smejijo, če si tak butl, da jim na nek način obljubiš, da boš vso škodo kril sam in ne bodo imeli nikoli stroškov s teboj. Za njih si čisti profit, zase pa totalna zguba. Le tako naprej! :evilgrin:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!