Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Za vse zavarovalnice vam ga ne bom delala, ker imam v življenju še kaj drugega početi.

Tale je od ene zavarovalnice - ni važno katere - odstopanja so pa med posameznimi zavarovalnicami - preverjeno - do 1,5€

To so premije brez 6,5% DPZP (davka).

hvala Issi

tvoja tabela - popust na nevračilo premije + davek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala Issi

tvoja tabela - popust na nevračilo premije + davek

[/quote

Točno! Upam, da vam bo v pomoč.

Aha, pozabila; prva tabela je AO, druga pa AO+

Hvala Vanga in SymRu :blush:

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a na kosilo jo noben ne upa povabit :hmm:

z moje strani je povabilo že dano :P

ne vem če ga bo sprejela :hmm:

PS danes odjavil spljoh ne bom zavaroval :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2Noise: za ZT popravite, da je kopiranje bonusa odvisen od PE. :slap:

in a še vedno samo v Kranju kopirajo (al še tukej ne več?), al se to da tudi kje drugje (v Gorici sm vprašal ne kopirajo)?

Popravljeno . Popravil xopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok -

s to objavo Issi neuradno podeljujem doktorat iz zavarovalništva ter posebno pohvalo za potrpežljivost.

:OK:

Poleg tega, da ji pojete hvalnice, jo rajši PM-jajte za ponudbo in pojdite k njej sklenit zavarovanje. Mogoče ji pa nato šef še 15-ega da kakšno "pohvalo" :naughty:

vevrihpress :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na amzs.si sem gledal informativni izračun premij zavarovalnic. O.K., za popuste vemo in bonuse, samo nekaj je govora o 30% manjši premiji pri ZT, pa so čisto enake, kot prej... Verjetno stran ni bila posodobljena, samo na uradni spletni strani ZT, pa za motor sploh ne moreš pogledat.

Drug teden tako grem zavarovat, za osnovo sem vzel tisto premijo, zmanjšano za 30 %, približno vem koliko bo. Ah, bo že. Issi bo spet huda, ker mešamo meglo... :blush: :blush:

Gledam na cesto, mater, je že bajkov gor. Moj pa drug teden :kva2: :kva2: :kva2:

Btw, v katerem rajonu pa deluješ, Issi? Se zna marsikateri motomarsovec oglasiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na amzs.si sem gledal informativni izračun premij zavarovalnic. O.K., za popuste vemo in bonuse, samo nekaj je govora o 30% manjši premiji pri ZT, pa so čisto enake, kot prej... Verjetno stran ni bila posodobljena, samo na uradni spletni strani ZT, pa za motor sploh ne moreš pogledat.

Drug teden tako grem zavarovat, za osnovo sem vzel tisto premijo, zmanjšano za 30 %, približno vem koliko bo. Ah, bo že. Issi bo spet huda, ker mešamo meglo... :blush: :blush:

Gledam na cesto, mater, je že bajkov gor. Moj pa drug teden :kva2: :kva2: :kva2:

Btw, v katerem rajonu pa deluješ, Issi? Se zna marsikateri motomarsovec oglasiti...

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=3141&c=1#komentar (za pojasnilo o ZT)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je bilo že večkrat povedano so prenosi bonusov odvisni od tega na katero poslovalnico greš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Za ostale boš se pač potrudu pa prebral vsaj 20 postov nazaj :OK:

Tudi jaz se umikam iz te debate saj Klajbinemu podobnih vprašanj ne razumem :P ker sem malo debilen .)

Hja, od ostalih sem prebral ponudbo 1.3., ki mi je bila poslana na mail iz motosveta, za triglav pa ni pač pisalo, in sem vprašal. Zahvaljujem se vsem za odgovore, ki ste jih napisali.

Azhome, še neboš zastopil vprašanj, če boš preveč :headbang: , ker boli glava.

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj pa če sploh nimaš avtomobila :?

Potem bo verjetno tista varianta od ZT najugednejša (v osnovi 30% nižja premija).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva izgleda v praksi takole:

prizna se ti tolikšen popust,kolikor ga že imaš na motorno kolo (variante skupaj z življenskiim od 30-50% tudi za čisto frišnega motorista) ALI prenos iz avtomobilskega zavarovanja s tem,da na avtomobilu ne izgubiš popusta.

Če si član katerega od motoklubov in se nameravaš voziti celo leto (glede na letošnjo zimo je bilo kar velikokrat toplo in primerno za manjši izletič).Konec koncev ne odjaviš,plačaš pa itak za pol sezone tako,da si pri tem na istem.Edina caka mislim,da je v tem ko ti motor prodaš pred iztekom zavarovanja...v tem primeru kao ne moreš zahtevati premije nazaj.

Kakorkoli,jaz sem zavaroval mojega 600-kubikaša pri ZM za borih 180€ skupaj z AO+ in zeleno karto (rabiš jo v primeru nesreče v tujini in menda tudi za Bosno -stane 4€ pa še nekaj drobiža,na meji z bosno pa menda nekaj manj kot 25€)Imam 50% bonus od prej (skupaj z naložbenim življenskim zavarovanjem,pa še 50% bonu kot član motokluba,v bistvu me je letna premija stala le 25% celoletne in to je bomba..! In to je to.Pa že pridno nabiram kilometre in kmalu bo treba nove gume :( ....

Če ste pa prebrali članek na motosvetu,je najbolj razočarala naša Triglav, ponuja le 20% bonusa na neodjavljanje oz. bonuzst s prenosom iz avtomobilskega zavarovanja.Tilia pa ponuja isto kot Zavarovalnica Maribor,ki je po moje tudi najboj ugodna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste pa prebrali članek na motosvetu,je najbolj razočarala naša Triglav, ponuja le 20% bonusa na neodjavljanje oz. bonuzst s prenosom iz avtomobilskega zavarovanja.Tilia pa ponuja isto kot Zavarovalnica Maribor,ki je po moje tudi najboj ugodna.

Triglav ima v resnici že osnovne cene 30% nižje, druge zavarovalnice tega niso spremenile, kar je bistven podatek, če zavarujete pri ZT.

Res pa je ZMB na koncu najugodnejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je bilo že večkrat povedano so prenosi bonusov odvisni od tega na katero poslovalnico greš..

Nič več - uradna navodila govorijo drugače. Koliko jih upoštevajo na posameznih poslovalnicah pa ne vem, jih pa definitivno bodo morali začeti.

Ja kaj pa če sploh nimaš avtomobila :?

Potem bo verjetno tista varianta od ZT najugednejša (v osnovi 30% nižja premija).

Glede na to, kar so govorili - DA. Ampak ne vem kje se je izgubilo njihovih 30% :hmm:

Uzela jih magla...

Triglav ima v resnici že osnovne cene 30% nižje, druge zavarovalnice tega niso spremenile, kar je bistven podatek, če zavarujete pri ZT.

Res pa je ZMB na koncu najugodnejša.

Ja? In kako bi razložil dejstvo, da z njihovimi za "30% nižjimi izhodiščnimi premijami", kopiranjem bonusa in popustom na nevračilo ne pridejo niti blizu ceni ZM-ja ali AS-a?

Pa smo seveda upoštevali dejstvo o verižnem računu pri %. Jasno, da pride razlika zaradi tega, ampak morala bi biti minimalna.

Je pa velika. Kje je tistih 30%?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole... danes sem dobila uradne informacije od agenta zavarovalnice triglav v šentjurju. povedal je, da se je to s prenosom oz. s kopiranjem bonusa od staršev do otrok dalo narediti par dni. temu so nekateri rekli deljenje bonusa. ker so se nekateri ljudlje na to pritoževali, so sedaj to ukinili. možno pa je še vedno dobiti toliko popusta, kolikor imajo starši bonusa na avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič več - uradna navodila govorijo drugače. Koliko jih upoštevajo na posameznih poslovalnicah pa ne vem, jih pa definitivno bodo morali začeti.

Glede na to, kar so govorili - DA. Ampak ne vem kje se je izgubilo njihovih 30% :hmm:

Uzela jih magla...

Ja? In kako bi razložil dejstvo, da z njihovimi za "30% nižjimi izhodiščnimi premijami", kopiranjem bonusa in popustom na nevračilo ne pridejo niti blizu ceni ZM-ja ali AS-a?

Pa smo seveda upoštevali dejstvo o verižnem računu pri %. Jasno, da pride razlika zaradi tega, ampak morala bi biti minimalna.

Je pa velika. Kje je tistih 30%?

V redu. Še enkrat. Bonus SE NE prenaša pri ZT, temveč je avto bonus le osnova za "komercialni popust". V primeru, da je na vozilu 50% bonus (PR 4), je komercialni popust maksimalni = 12%. Torej nekako takole:

100 enot je premija po starem. - 30% nižje cene = 70 enot. -12% popusta = cca 61 enot. - 20% na "nevračilo premije" = cca 50 enot. Izračun je malce drugačen, če se morda 12+20% seštevata in je popust od 70 enot - 32, kar potem znesek cca 47 enot.

Ali na dejanskem primeru: stara premija za motocikel 105 kW je bila (PR 14, brez bonusa torej) 610 EUR. Po novem je 300 EUR (za celo leto, jasno).

Je sedaj morda bolj razumljivo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@TSC-LABA

Danes sem šel osebno za ZT (verovškova) in mi ženska ni znala povedati kako točno je, je rekla da bo v pon točno jasno, ampak naj bi se bonus prenesel!!

ker ni točno vedela, mi je naredila 2 izračuna!

Motor 600ccm in razred med 44 in 72 kw

1)

Bonus se ne prenese:

dobim 30% komercialnega bonusa

Imam bonus od prejšne sezone 5%

dobim 20% na neodjavljanje

tistih 12% na avto ni vedela nič!!! torej ga NI

------------------------

AO : 265€

AO+: 326€

------------------

591€ ->popusti 412,87€ :slap:

2)

bonus od avta se prenese

PR:6 torej 40% popusta

20 % na neodjavljanje

zopet tistih 12% od avta kao ni!

--------------------------

AO:157€

AO+:206€

----------------------------

373€ :slap:

Nato sem poklical V KRANJ zopet na TRIGLAV!!

Tam mi punca pravi da se bonus od avta 100% prenese na motor!

torej

PR6 -> 40% popusta

20% na neodjavljanje

12% na avto!!! tukaj izgleda da obstaja!!

še nekaj na gotovino 5% se mi zdi

------------------------------

AO:128€

AO in AO+ skupaj 266,4€!!!

Torej pri ISTI zavarovalnici 3 različni izračuni!!!

Sem klical tudi na Mariborsko in me pride zavarovanje 257€AO...AO in AO+ skupaj pa 445€, ker nisem v moto klubu niti nimam avta pri njih!!

PS: pri triglavu dobiš bonus PR le v primeru da imaš avto PRI NJIH zavarovan!! drugače pa dobiš le komercialni bonus v isti ali manjši vrednosti!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem napisal, velja na podlagi uradnih pisnih navodil, priloženih triglavskemu zavarovalniškemu programu AVTO PER in na podlagi dejanskega delovanja programa, ki smo ga prejeli včeraj. Torej le na podlagi tistega kar je napisano, nič "rekla-kazala".

Vse tabele za izračun cen premij so 30% nižje, o prenosu bonusa ni nikjer niti omenjeno - za razliko od komercialnega in "nevračilo premije" popusta.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje, da nebo tema zaspala :P

Kaj je bol primerno sklenit, AO in AO+ ali AO in nezgodno zavarovanje? To je zdaj vprašanje, med tem ko iščem klub.

Pa še to, kaj je avtomobilska asistenca(AXA)?

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za poškodbe ki niso resne (nategi, udarci in podobno) je bolj primerno nezgodno zavarovanje.

ko pa se gre tu za zlome, zvine, izpahe,... pa je AO+ seveda primernejša izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem poklical na ZT na Verovškovo. Zanimalo me je, ali lahko iz očetovega avta prenesem oz.kopiram PR na moj motor. Ni bila čisto sigurna, zato je šla vprašat šefe, ki so potrdili, da če z očetom živim na istem naslovu, se bonus lahko kopira!!!

Glede informativnega izračuna, ki sem ga hotel imeti, pa je rekla, da me bo poklicala nazaj, ampak me žal ni, tako da ne vem, koliko bom plačal za moped nad 74kw in nad 500 kubiki! Sicer bi si sam izračunal (upošteval bi PR4, 20%popusta na neodjavljanje, 7%popusta na paket zavarovanj in 4& popust na gotovino), vendar ne vem, koliko je izhodiščna cena!?

Sicer pa v ponedeljek pride z dopusta moj agent in takrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem napisal, velja na podlagi uradnih pisnih navodil, priloženih triglavskemu zavarovalniškemu programu AVTO PER in na podlagi dejanskega delovanja programa, ki smo ga prejeli včeraj. Torej le na podlagi tistega kar je napisano, nič "rekla-kazala".

Saj ravno v tem je problem ZT. Eno so kvazi navodila, drugo so uradna navodila, tretje pa je samosvoje razlaganje teh "navodil" in navodil. ZT = WWW... pa ne world wide web, ampak wild wild west...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za poškodbe ki niso resne (nategi, udarci in podobno) je bolj primerno nezgodno zavarovanje.

ko pa se gre tu za zlome, zvine, izpahe,... pa je AO+ seveda primernejša izbira.

Hola!

Rozi ne govor neumnosti. V VSAKEM primeru se iz AO+ naslova potegne mnogo več kot pa iz nezgodnega zavarovanja!!!

primer 1: ob padcu utrpel udarec v nogo. Posledica modrica, ravno dovolj za obisk urgentnega bloka. Sledi 14 dnevna bolniška in odhod na zavarovalnico. Nezgodno; 14 x kolikor pač imaš dnevnega nadomestila. AO+ 350k sit.

primer 2: izpahnjen gleženj, zlom maleola. Bolnica operacija, vijaki ... 139 dni bolniške, 45 terapij, zadebeljen gleženj stalne bolečine, vijaki ki bodo ostali v moji nogi do konca zivljnenja .....

zavarovalnica. Nezgodno; 139 dni bolniške x nadomestilo. AO+ okoli 15k ojrov, zdravljenje še traja.

Zaključek. Letos imam sklenjeno AO+ zavarovanje in nezgodno v sklopu AO police. Že od prej imam sklenjeno življensko nezgodno zavarovanje in uredil sem si še drugo življensko nezgodno polico. Aja pa nimam se namena stran metat .....

lp g.

Popravljeno . Popravil skiper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!