Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Hja,

po moje so na zavarovalne vsote tud dali 50% popusta :D

Na moji polici piše naslednje:

za škodo zaradi smrti, telesnih poškodb in prizadetega zdravja v znesku: 550.000,00

za škodo zaradi uničenja in poškodovanja stvari v znesku: 220.000,00

Sam če pa po drugi strani pomislim, so pa zdej €€€, pa cifra le ni tak mala :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če kdo ve, za kakšne zavarovane vsote se zavaruje po teh varjantah... O tem pa res nikjer nisem nič zasledil...

Vseno za kakšno vsoto se zavaruješ vedno se procenti odštevajo.Nas motoriste kdor ni pozoren vedno zavarujejo(nategnejo) pri AO za prevelike vsote :devil: z motorjem nemoreš nikdar narediti tiliko škode kot z osebnim avtom,terencem,kombijem,poltovornim itd. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi, lahko to potrdiš?

Glede na povedano, lahko potrdim, da se to dela. Stvar je v tem, da - kot sem že povedala- vlada trenutno v Triglavu kaos. Začasna navodila si razlaga vsak po svoje, "šefi" pa so tiho in to dejansko dovoljujejo (mesarsko klanje z aklientelo pač, ker se zavedajo, da so kar nekaj izgubili, ko so "zaspali"). Izkoristite, dokler si to upajo, sjekoprej bo tudi tam zavladal red - najkasneje 8.3., ko stopi v veljavo najnovejša uradna okrožnica. Takrat se je bodo morali vsi držati, do takrat pa "trgajo" kolikor se da.

Mene pa zanima če kdo ve, za kakšne zavarovane vsote se zavaruje po teh varjantah... O tem pa res nikjer nisem nič zasledil...

Zavarovalne vsote so predpisane z zakonom, 220.000€ za materialno škodo (avto,ki ga razbijete, ko se zaletite vanj, ograja, ki jo spotoma poderete, ... ... ) in 550.000€ za nematerialno vsoto (poškodbe voznika in sopotnikov v vozilu v katerega se zaletite, pešec, ki g aspotoma poderete in vaš sopotnik na motorju,... ... )

To so osnovne, kot sem rekla, z zakonom predpisane zavarovalne vsote. Po želji jih lahko podvojite, potrojite ali početverite - z doplačilom seveda. Nižje od teh pa ne morejo biti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar je od mene odsel agent od ZT.

Za GS-a (62kW) placal 191,52 € za OA, AO+, nezgodno zavarovanje 15.000/30.000€ z dnevno odskodnino 15€.

Za Aprilio RSV Mille Tuono (92kW) placal 239,24 € za OA, AO+, nezgodno zavarovanje 15.000/30.000€ z dnevno odskodnino 15€.

S podpisano klavzulo za celo leto.

Mi je pa rekel agent od ZT, da so ugodnejsi, ker dajo 50% popusta na vse (OA, AO+, kasko, nezgodno, itd..), medtem ko dajo drugi popust za na OA. Nevem pa, ce to drzi al ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseno za kakšno vsoto se zavaruješ vedno se procenti odštevajo.Nas motoriste kdor ni pozoren vedno zavarujejo(nategnejo) pri AO za prevelike vsote :devil: z motorjem nemoreš nikdar narediti tiliko škode kot z osebnim avtom,terencem,kombijem,poltovornim itd. :OK:

Podvojene zavarovalne vsote delajo vedno in povsod na tehničnih bazah (tehnični pregledi, AMZS, ... ... ), ker jim tudi programi ne dovoljujejo drugače. Zastopniki to delajo redko - skoraj nikoli, razen na željo stranke. Glede na to, da je AO premija enotna in še do nedavnega nanjo ni bilo dovoljeno priznavati nikakršnih popustov (vemo, da je potem Generalli začel s "popustom na vozniške izkušnje), je bila to pravzaprav prednost zastopnikov, da so si izborili svoj delež strank, saj so bili v tem cenejši od tehničnih baz, kjer je bila večina ljudi navajena sklepati AO.

Samo tako, v razmislek;

Pa misliš, da res ne moreš z motorjem narediti take škode, da ti osnovne zavarovalne vsote ne bi pokrile? Si predstavljaš, da izsiliš in zaradi tebe zleti v prepad recimo avtobus, na njem pa posledično 6 mrtvih? Človeško življenje, kot vemo nima cene, če so to ljudje, ki imajo doma še majhne, nepreskrbljene otroke... Ko se sešteje, koliko bi ti ljudje v življenju še zaslužili, koliko otrok je nepreskrblejnih,... in če imajo ti svojci dobrega odvetnika, se lahko kaj hitro zgodi tudi to, da ti zavarovalna vsota za nematerialno škodo 550 000€ ne zadošča več. da pokrije 6 smrti... Kaj praviš, kdo pokrije razliko? (TI!)

Pa res ne želim nikogar strašiti, to je le v razmislek, kaj se teoretično tudi lahko zgodi - torej ne zatrjuj kar prehitro na pamet, da te s tem nekdo "nateguje" samo zato, ker si motorist.

Pravkar je od mene odsel agent od ZT.

Za GS-a (62kW) placal 191,52 € za OA, AO+, nezgodno zavarovanje 15.000/30.000€ z dnevno odskodnino 15€.

Za Aprilio RSV Mille Tuono (92kW) placal 239,24 € za OA, AO+, nezgodno zavarovanje 15.000/30.000€ z dnevno odskodnino 15€.

S podpisano klavzulo za celo leto.

Mi je pa rekel agent od ZT, da so ugodnejsi, ker dajo 50% popusta na vse (OA, AO+, kasko, nezgodno, itd..), medtem ko dajo drugi popust za na OA. Nevem pa, ce to drzi al ne.

Ne drži! Bonus se obračuna na AO in AO+ (nezgodno zavarovanje ne pozna bonusa), popust na nepovračilo pa na vseh zavarovalnicah na koncu, na celotno polico - se pravi na vse, kar je na polici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v primeru nezgode zavarovan voznik + sopotniki, ki so bili prisotni, do števila registriranih potniških mest v/na vozilu s to polico, ne glede na to, kdo je krivcec za nesrečo. V primeru smrti dobiš/dobijo izplačano zavarovalnino za primer smrti. V primeru poškodb pa je višina izplačane zavarovalnine odvisna od stopnje invalidnosti, ki so jo poškodbe pustile.

V primeru AO+ pa je zavarovan samo voznik vozila s to polico. To je v bistvu nadgradnja čistega avtomobilskega zavarovanja (AO), ki ti v primeru, da si ti krivec, ne da ničesar, ne za razbito vozilo in ne za počene kosti, z dodatkom AO+ pa dobi krivi voznik povrnjene zdravstvene stroške in še kakšno odškodninico za bolečine.

Sopotniki v (ali na) vozilu so itak zavarovani že z AO zavarovanjem.

Ni pa mi jasno, ali nezgodno zavarovanje oseb v vozilu izključuje voznika? Če ne, potem res ne razumem, zakaj bi nekdo plačal tako 'nezgodno' kot 'AO plus', kot nam priporoča ZM:

Zato vam priporočamo, da k obveznem avtomobilskem zavarovanju (AO) ali h kasko zavarovanju priključite tudi nezgodno zavarovanje oseb v motornem vozilu ter zavarovanje voznika (AO plus).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je pa rekel agent od ZT, da so ugodnejsi, ker dajo 50% popusta na vse (OA, AO+, kasko, nezgodno, itd..), medtem ko dajo drugi popust za na OA. Nevem pa, ce to drzi al ne.

Ne drži. Na ZM dajo tudi na AO+ (za drugo ne vem, nisem dal).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZT pred pol ure:

Yamaha FZ6 2004,

72kW, 599ccm

AO & AO+

--------------------

Cena: 189,92€

TO BO OJRU OSTALO ZA PIVOTE :kva2:

TI JE RATAL GREM LAHKO ZRAVEN .TUT JAZ DAM ZA RUNDO JE OSTAL NEKAJ EJRU.LOKACIJO PA POZNAŠ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Za zzr-ja 1200 , z ao + in dnevno odškodnino 8€ skupaj prišlo 244 € :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podvojene zavarovalne vsote delajo vedno in povsod na tehničnih bazah (tehnični pregledi, AMZS, ... ... ), ker jim tudi programi ne dovoljujejo drugače. Zastopniki to delajo redko - skoraj nikoli, razen na željo stranke. Glede na to, da je AO premija enotna in še do nedavnega nanjo ni bilo dovoljeno priznavati nikakršnih popustov (vemo, da je potem Generalli začel s "popustom na vozniške izkušnje), je bila to pravzaprav prednost zastopnikov, da so si izborili svoj delež strank, saj so bili v tem cenejši od tehničnih baz, kjer je bila večina ljudi navajena sklepati AO.

Samo tako, v razmislek;

Pa misliš, da res ne moreš z motorjem narediti take škode, da ti osnovne zavarovalne vsote ne bi pokrile? Si predstavljaš, da izsiliš in zaradi tebe zleti v prepad recimo avtobus, na njem pa posledično 6 mrtvih? Človeško življenje, kot vemo nima cene, če so to ljudje, ki imajo doma še majhne, nepreskrbljene otroke... Ko se sešteje, koliko bi ti ljudje v življenju še zaslužili, koliko otrok je nepreskrblejnih,... in če imajo ti svojci dobrega odvetnika, se lahko kaj hitro zgodi tudi to, da ti zavarovalna vsota za nematerialno škodo 550 000€ ne zadošča več. da pokrije 6 smrti... Kaj praviš, kdo pokrije razliko? (TI!)

Pa res ne želim nikogar strašiti, to je le v razmislek, kaj se teoretično tudi lahko zgodi - torej ne zatrjuj kar prehitro na pamet, da te s tem nekdo "nateguje" samo zato, ker si motorist.

Ne drži! Bonus se obračuna na AO in AO+ (nezgodno zavarovanje ne pozna bonusa), popust na nepovračilo pa na vseh zavarovalnicah na koncu, na celotno polico - se pravi na vse, kar je na polici.

ČISTO PRAVI ODGOVOR ISSI.SAJ SMO UDELEŽENCI V PROMET ZA VSE SE ENAKA PRAVILA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor jaz vem je to ali ti zavarovalnica nudi AO+ ali ne odvisno od njih samih.

Vsaj tako mi je razložil agent na adriatiku, da je njihova praksa, da motoristom

večinoma ne nudijo AO+, saj se tako ali tako vsak drugi motorist, ki pade ubije.

To je rekel agent na zavarovalnici. Jst sm ga kr pogledu in ni velik mankal da bi ga nekam poslal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor jaz vem je to ali ti zavarovalnica nudi AO+ ali ne odvisno od njih samih.

Vsaj tako mi je razložil agent na adriatiku, da je njihova praksa, da motoristom

večinoma ne nudijo AO+, saj se tako ali tako vsak drugi motorist, ki pade ubije.

To je rekel agent na zavarovalnici. Jst sm ga kr pogledu in ni velik mankal da bi ga nekam poslal.

TUDI ZA NJEGA OBSTAJA VEČ OPCIJ.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje za ISSI, tokrat za avto:

gledal sem zavarovanje za avto (za mamo) in odkril da je generali najbolj ugodna z popustom za 25 let+ vozniške AMPAK pri delnem kasku imajo edini 170 € (ocenjena vrednost avta 27.700 €) odbitne franšize, medtem ko je ZT dražji za 30 € (na letni ravni, AO, ao+, delni kasko,...), ZM pa 60 € ampak oba brez odbitne franšize. na strani od generali ni videt možnosti brez odbitne franšize, ali je to mogoče in koliko podraži stvar? če računaš da vsako leto menjaš šipo zaradi kamenja ali kako počeno luč, potem generali naenkrat postane najdražji?!?!?!

PS: kot vedo je trik v drobnem tisku :BUA:

Bejž stran od Generalov in kaska. Pri upravičenem zahtevku, ki je malce večji jih bo potrebno tožiti, ker bodo glumili gljivu in ti ne bodo dali NIČ - denjada! Generali obljubljajo in izdajajo krasne police vendar imajo žaluzije pri uveljavljanju upravičenih zahtevkov trdno zaprte! They are Fucking Wankers!

V prevodu (lepem): Generali so pritlehna zavarovalnica!

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tkole je ena pupa iz MS napisala

Baje, da je ena iz Zavarovalnice Zavruj.si rekla, da sploh ne rabiš nič plačat, da je letos zavarovanje zastonj ... če si pa v klubu ti pa še denar dajo za nagrado ... če pa imaš Z750 in si v klubu oldtimerjev pa dobiš še dodaten bonus in kupon za kavo v bližnjem kafiču ...

kakšen z y***** bi se tu notri našel :lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil eMBe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se že ve kaj je z Triglavom uradno, ker je že 8.3. pa naj bi imeli zadevo uradno. .) Upanje umre zadnje :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se že ve kaj je z Triglavom uradno, ker je že 8.3. pa naj bi imeli zadevo uradno. .) Upanje umre zadnje :?

pr men kaže 7.3. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se že ve kaj je z Triglavom uradno, ker je že 8.3. pa naj bi imeli zadevo uradno. .) Upanje umre zadnje :?

POJDI V KRANJ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POJDI V KRANJ

Tako je!

ZT pred pol ure:

Yamaha FZ6 2004,

72kW, 599ccm

AO & AO+

--------------------

Cena: 189,92€

TO BO OJRU OSTALO ZA PIVOTE :kva2:

Ravno prišel s kolegom iz Kranja, kjer je zavaroval svojo FZ6 2002 (70kw) AO, AO+ & zelena karta za 160 EUR!! Priznali so mu 50% bonus od maminega avta, 50% komercialni popust na neodjavljanje, 4% gotovinski popust in 7% popust na mali avtomobilski paket :OK:

Se je pa referentka začudila od kje vse prihajajo ljudje k njim kar naenkrat, saj je kolega iz Ilirske Bistrice :D Tam seveda ne vedo nič o teh ugodonostih :D

Tako da vsi, ki bi radi res ugodno pohitite v Kranj. Ne boste edini in mogoče je danes zadnja šansa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) se pardoniram a ima kdo naslov kje v Kranju

p.s. sem prebiral temo pa naslova nisem zasledil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav, OE Kranj:

http://www.triglav.si/oe_enota.asp?vrsta=0...ars=0&id=13

Bleiweisova 20, 4000 Kranj (Iz avtoceste pičiš čez krožnega naravnost proti centru. Čez most pa še kakih 300m, pa ga maš na levi strani.)

Kontakt ga. Puškarič Ljubica - luštna punca :wub:

Tel.: 04/206 90 00

Popravljeno . Popravil bully
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ne bi blo švoh, da si še starše daš v denarnico, al pa vsaj njihovo pooblastilo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo danes zavaroval ninjo 636 pri zt zavarovanje je prislo 152e cestnina tablca prijava +zelena karta pa se dodatnih 48e

skupaj 200e ugodno:):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zavaroval Yamaho XJ600 45kW pri AS

AO PR07

AO+

zelena karta

avto asistenca

pravna zaščita

261 EUR

Lanski leto PR14, brez AO+ 112.000 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!