Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

KAJ PA ČE PODPIŠEM, DA NE BOM PREKINIL ZAVAROVANJA, PA ČEZ 2 MESCA PRODAM MOPED?????

Drugače pa, ker sem nedojemljiv, koliko bom plačal za moj moped (z AOP+) ?

Hvala za izračun :)

Kot so ti že odgovorili; o tem smo že pisali. Lahko prodaš motor in prekineš zavarovanje (da sprostiš morebitni bonus), nisi pa upravičen do povračila neizkoriščenega dela premije.

Izračun bi rad? Na podlagi česa pa? Žal nimam telepatskih sposobnosti in te ne poznam osebno, da bi vedela kak moped imaš (koliko kw ima, koliko imaš bonusa, ga lahko od kod preneseš, ali si član kluba,... ... ) Če želiš točen izračun me lahko kontaktiraš na PM, ampak prej prometno v roke ;)

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pri vsem cirkusu okoli zavarovalnic vidim da je predvsem pomembno kakšnega agenta imaš. v naši družini smo imeli še iz stare juge, od prve hiše in avtov dalje (tam nekje 1955) vse na ZM. jasno so prihajali drugi avti in motorji, dodatne nepremičnine (vikendi, poslovni prostori) in življenska zavarovanja - vse na ZM. letos pa nam je prekipelo zaradi nefleksibilnosti ZM ko se pri zavarovanju 2 avtov ni dalo dobiti niti toliko popusta (recimo na zvestobo) da bi se izenačili z recimo generali, ki ponuja popust na stare voznike. na triglavu so nas sprejeli odprtih rok in sedaj počasi prenašamo vsa zavarovanja (po izteku) na triglav in takoj dobivamo vse možne popuste.

je žalostno da ti agent, ki je najmanj 20 let služil na račun tebe reče da ne more nič več dosečt glede popustov (pa vem da se je trudil), pri triglavu pa rečejo "ja najmanj 10% vam lahko jaz odobrim, za ostalo pa morem šefe vprašat!" - in gre tudi več.

torej jaz že vem da bom aprila na triglavu zavaroval motor najmanj tako ugodno kot bi ga na ZM. pa tudi če ga nebi, sem razliko prišparali pri drugih zavarovanjih. zgleda je agent res odločilen in koliko izrednih popustov lahko doseže pri šefih. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pri vsem cirkusu okoli zavarovalnic vidim da je predvsem pomembno kakšnega agenta imaš. v naši družini smo imeli še iz stare juge, od prve hiše in avtov dalje (tam nekje 1955) vse na ZM. jasno so prihajali drugi avti in motorji, dodatne nepremičnine (vikendi, poslovni prostori) in življenska zavarovanja - vse na ZM. letos pa nam je prekipelo zaradi nefleksibilnosti ZM ko se pri zavarovanju 2 avtov ni dalo dobiti niti toliko popusta (recimo na zvestobo) da bi se izenačili z recimo generali, ki ponuja popust na stare voznike. na triglavu so nas sprejeli odprtih rok in sedaj počasi prenašamo vsa zavarovanja (po izteku) na triglav in takoj dobivamo vse možne popuste.

je žalostno da ti agent, ki je najmanj 20 let služil na račun tebe reče da ne more nič več dosečt glede popustov (pa vem da se je trudil), pri triglavu pa rečejo "ja najmanj 10% vam lahko jaz odobrim, za ostalo pa morem šefe vprašat!" - in gre tudi več.

torej jaz že vem da bom aprila na triglavu zavaroval motor najmanj tako ugodno kot bi ga na ZM. pa tudi če ga nebi, sem razliko prišparali pri drugih zavarovanjih. zgleda je agent res odločilen in koliko izrednih popustov lahko doseže pri šefih. :blush:

Mercedes tudi stane več od Opla, pa sta oba avtomobila :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pri vsem cirkusu okoli zavarovalnic vidim da je predvsem pomembno kakšnega agenta imaš. v naši družini smo imeli še iz stare juge, od prve hiše in avtov dalje (tam nekje 1955) vse na ZM. jasno so prihajali drugi avti in motorji, dodatne nepremičnine (vikendi, poslovni prostori) in življenska zavarovanja - vse na ZM. letos pa nam je prekipelo zaradi nefleksibilnosti ZM ko se pri zavarovanju 2 avtov ni dalo dobiti niti toliko popusta (recimo na zvestobo) da bi se izenačili z recimo generali, ki ponuja popust na stare voznike. na triglavu so nas sprejeli odprtih rok in sedaj počasi prenašamo vsa zavarovanja (po izteku) na triglav in takoj dobivamo vse možne popuste.

je žalostno da ti agent, ki je najmanj 20 let služil na račun tebe reče da ne more nič več dosečt glede popustov (pa vem da se je trudil), pri triglavu pa rečejo "ja najmanj 10% vam lahko jaz odobrim, za ostalo pa morem šefe vprašat!" - in gre tudi več.

torej jaz že vem da bom aprila na triglavu zavaroval motor najmanj tako ugodno kot bi ga na ZM. pa tudi če ga nebi, sem razliko prišparali pri drugih zavarovanjih. zgleda je agent res odločilen in koliko izrednih popustov lahko doseže pri šefih. :blush:

Ja, kot sem že večkrat napisala, je marsikaj odvisno od agenta in od tega, kakšen status uživa v svoji zavarovalnici. Torej ne moreš reči, da je hiša nefleksibilna, če se njen zaposleni ne potrudi zate.

Samo za info: očitno je bilo res kaj narobe s tvojim agentom, saj je na ZM že skoraj eno leto v veljavi, da se da dobiti posebni popust na AO, in sicer toliko, da se izenači s konkurenčno ponudbo. (agent mora le predložiti konkurenčno ponudbo)

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem odkril na Adriaticovi spletni strani!!!!!!!

Izračunal sem, da me pod temi pogoji obvezno zavarovanje za Varadero, stane okoli 120 evrov.

Se pravi trikrat do štirikrat manj kot lansko leto.

:OK: :grim :grrr :OK: :010 :grupni:

Velika pomladanska akcija za MOTORISTE

.

S 1.3. 2007 motoristom ponujamo NOVE ugodnosti:

* 50% popust ob plačilu letne zavarovalne premije,

* 50% popust ob sklenitvi nove Moto asistence AS,

* 50% popust ob sklenitvi nezgodnega zavarovanja voznika in potnikov,

* možnost uveljavljanja pridobljenega bonusa na osebnem avtomobilu tudi za motorno kolo.

Ugodnosti veljajo za letna zavarovanja z odpovedjo vračila premije.

Več informacij o ugodnostih na vseh PE Adriatica Slovenice.

Ne zamudite. Pomlad je že tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem odkril na Adriaticovi spletni strani!!!!!!!

Izračunal sem, da me pod temi pogoji obvezno zavarovanje za Varadero, stane okoli 120 evrov.

Se pravi trikrat do štirikrat manj kot lansko leto.

:OK: :grim :grrr :OK: :010 :grupni:

Velika pomladanska akcija za MOTORISTE

.

S 1.3. 2007 motoristom ponujamo NOVE ugodnosti:

* 50% popust ob plačilu letne zavarovalne premije,

* 50% popust ob sklenitvi nove Moto asistence AS,

* 50% popust ob sklenitvi nezgodnega zavarovanja voznika in potnikov,

* možnost uveljavljanja pridobljenega bonusa na osebnem avtomobilu tudi za motorno kolo.

Ugodnosti veljajo za letna zavarovanja z odpovedjo vračila premije.

Več informacij o ugodnostih na vseh PE Adriatica Slovenice.

Ne zamudite. Pomlad je že tu.

Si slučajno popuste sešteval?

Moram te malo razočarati; samo enkrat dobiš 50% popust - to, da je napisan trikrat, pomeni samo to, da lahko na polici dodatno skleneš še nezgodno zavarovanje in asistenco in se ta 50% popust obračuna na celotno polico. Bonus ti pa z osebnega avta prenesejo na motor le, če imaš tudi avto zavarovan pri njih oziroma se obvežeš, da ga boš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se ve... Da se nič ne ve oz. da se bo "vedelo" 8.3. ... http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=3151

Prav imaš! :grim

Upam da niso toliko lukavi pri ZT, da čakajo ostale zavarovalnice, da umaknejo to spomladansko akcijo pol pa juriš po starem uderuškem sistemu. Sicer pa je to prvič, da so se znašle v neenotnem delovanju na trgu, razen če odmislimo tu pa tam kaki popustek, ki je več ali manj kozmetični dodatek :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Informacije iz prve roke:

ZT je zakon.....

KER

obvezno zavarovanje + AO+ stane reci in piši 236,70 EUR (FJR 1300)! Plačal sem še zeleno karto..... nekaj manj kot 5 eur!

Ob prijetnem kramljanju z agentko na šaltarju v Kranju sem dobil še 4% na cash, 7% na mali paket in ven pade zgornja cifra!

Do 8. 3. veljajo ti pogoji, potem se bo zavarovanje pocenilo, samo vprašanje je kako bo s popusti - baje bodo nekoliko nižji! Tako mi je neuradno zaupala gospa za šaltarjem! Zavarovalne police pa ne morete dobiti nikjer drugje, kot na poslovalniicah Triglav - do 8.3!

Pa lep dan :kva2: :kva2: !

PS sem hotel poskenirat polico pa skener nekaj štrika.... pač tako je!

I

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je danes na ZT naračunal 112 eur za mojo varo pa še okoli 30 eur če hočem še nezgodno zav. voznika :OK: :OK: :OK: :OK: :yes: :yes: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonus ti pa z osebnega avta prenesejo na motor le, če imaš tudi avto zavarovan pri njih oziroma se obvežeš, da ga boš.

Pravkar sem govoril z agentom in moj izračun je bil pravilen.

Avto je zavarovan pri Adriaticu- bonifikacija 50%, ta procent se upošteva pri zavarovanju motorja in na dobljeno vsoto mi pripada še 50% pod pogojem, da se odpovem vračilu premije ob odjavi motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 72kW motor me je skupaj z zeleno karto, nezgodnim zavarovanjem, asistenco na cesti in pravno asistenco (se splača pravna asistenca, verjemte, za tistih 6 EUR al kolk je je to skoraj najbolje vložen denar na svetu) naračunala 132,22 EUR od tega 99,72 EUR samo obvezno zavarovanje AO.

Torej:

- mi ni bilo treba odjavljat in ponovno zavarovat avta :OK: ,

- da se narediti tudi če trenutno nisi njihov zavarovanec (kar so mi na drugem Adriaticu trdili, da kao ni mogoče :angry: ),

- ni ti treba bit v klubu,

- pa ni ti treba ničesar drugega zavarovat pri njih, samo izjavo podpišeš.

lp

Rudi

@saint

mi lahko zaupaš (lahko tudi pvt) na kateri poslovalnici AS si to uredil.

Danes sem bil namreč na njihovi poslovalnici v Lj. na pa ženska (kao) ni nič vedela o t.i. "ZAVEZI za sklenitev" avtomobilskega AO zavarovanja pri njih, kot pogoju za priznanje enakega bonusa, tudi za motorno kolo. Čeprav na tisti njihovi okrožnici to lepo piše je vztrajala, da mora biti polica avtomobilskega AO zavarovanja pri njih že sklenjena, kar seveda pomeni odjavo/orijavo avta in dodatne stroške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz imam za pivo Te častim :grim

nimaš kaj razmišljat pred 3 tedni na ZM :P

verjemi da ceneje ne bo nikjer :grrr

če pa bo ....častimmmmmmmmmmm :beer2:

in to na ridah 5 gajb

Koliko si že plačal - zdi se mi, da postajam žejen........... :grim :grim :grim :grim !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko si že plačal - zdi se mi, da postajam žejen........... :grim :grim :grim :grim !

Tebe častim vedno in povsod s :beer2:

al kaj ko te ni več za dobit odkar imaš drugo službo :glare:

sicer pa odkar pomnim se nisem nikoli toliko obremenjeval z registracijo kot eni primerki tu gor :eek:

jim issi nariše pa jim še ni jasno :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem imel nekaj časa in sem naredil izlet po okoliških zavarovalnicah!

Moja ugotovitev je,razlika med najcenejšo in najdražjo varianto(ZT,TI,AS)Znaša 20€,za moj motor seveda(VFR).Glede na celo štalo ki jo imaš pri prenosu avtomobilskega zavarovanja :( ,k bolj ugodni zavarovalnici za 20€ razlike,se mi definitivno ne izplača menjat zavarovalnice :blink: Že sama razlika med letošnjim in lanskim letom je več kot 50% :)

Torej pot pod noge in v akcijo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi lepo prosim za odgovor

Danes bil na ZT-na avtu imam 40% to je 06PR-ta BONUS prenesel na MOTOR kjer sem imel 0% oz 14PR-

dobil še 50% popust za nepovračilo denarja pri odjavi(kar je OK)potem še neke popuste za pakete.:življensko,...itd aja AVTO mam zavarovan pri ZT plačal za ČOPER nekaj čez 100 EUR-

NO na polici od motorja piše 06PR-TO SMO ČAKAL BRAVO TRIGLAV-sam me pa zanima:

ALI MI LAHKO NA BILO KAKO FINTO VZAMEJO PR.RAZRED DRUGO LETO -SORY SEM PAČ MALO SKEPTIČEN

KER ŠE ZDAJ NE MOREM VERJET-PO VSEH TEH ŠTORIJAH????????????????????

Issi -plis

Zaenkrat lahko rečem--------TRIGLAV JE ZAKON--------------aja danes že naredil okoli 180 Kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pravkar sklenil zavarovanje pri svojem agentu pri Triglavu.

Na avtu imam PR5, od danes imam ta razred (bonus) tudi na motorju (57 KW).

osnovna premija za obvezno zavarovanje (PR5): 223,78 EUR

nezgodno zavarovanje voznika in sovoznika: 14,53 EUR

komercialni popust 50% in popust za mali avtomobilski paket 7%

SKUPAJ (vključno z davkom na promet od zavarovalnih poslov): 126,36 EUR + 4,17 EUR (zelena karta) = 130,53 EUR :D :OK: :kva1:

Jutri bom probal zadevo prilimat, če mi bo ratal v pisarni poskenirat. Navodila vsem pri Triglavu so jasna, ker mi je pokazal žigosano razpredelnico z navodili. Če jih pa nekateri v njihovi hiši ne znajo (ali nočejo) razumet, bodo morali pa šefi malo metlo v roke. Jebiga, v vsaki firmi so norci, če je hiša velika, je pa ta možnost še toliko večja. Poleg tega je izrecno zagotovil, da ni možnosti za naknadno spremembo zavarovalne pogodbe (če bi zajebal, bi pač plačal sam). :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem imel nekaj časa in sem naredil izlet po okoliških zavarovalnicah!

Moja ugotovitev je,razlika med najcenejšo in najdražjo varianto(ZT,TI,AS)Znaša 20€,za moj motor seveda(VFR).Glede na celo štalo ki jo imaš pri prenosu avtomobilskega zavarovanja :( ,k bolj ugodni zavarovalnici za 20€ razlike,se mi definitivno ne izplača menjat zavarovalnice :blink: Že sama razlika med letošnjim in lanskim letom je več kot 50% :)

Torej pot pod noge in v akcijo .)

Bravo,to je beseda iz prve roke,ne pa je REKU,BAJE,JE REKLA............ :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil na zavarovalnici triglav premija za moje motorno kolo je 402 eur

- 50% bonusa =201 eur

- 50% popusta za neodjavo =100.5 eur

- 50% popusta na višino pod 190 cm = 50.25 eur

- 50% popusta na modre oči = 25.12 eur

- 50% popusta na številko čevljev manjših od 45 številke = 12.61 eur

+ 15 eur za reklamno nalepko Zavarovalnica triglav, katero moram imeti nameščeno na motornem kolesu pod registrsko tablico

+7 eur za nošenje reklamne nalepke zavarovalnice triglav na zadnjem delu varnostne čelade...tako zaslužim 9.39 eur in imam zavarovan motor za celo leto... :headbang:

Kakšno vprašanje? :kva2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil na zavarovalnici ...

Jes tut... če samo pomislim, da sm namesto 960€ plačal "samo" 380€.... res se bomo vozil :grim

Sicer je pa Kađiva že takoj 1.1.2007 ob 00:01 reku: "Tole leto bo zakon"

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes tut... če samo pomislim, da sm namesto 960€ plačal "samo" 380€.... res se bomo vozil :grim

Sicer je pa Kađiva že takoj 1.1.2007 ob 00:01 reku: "Tole leto bo zakon"

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

počak, da še jz drug teden registriram :P :P :D ...pol bom pa res govoru to, sevede pod pogojem, da se Tilia hitr zmiga :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil na zavarovalnici triglav premija za moje motorno kolo je 402 eur

- 50% bonusa =201 eur

- 50% popusta za neodjavo =100.5 eur

- 50% popusta na višino pod 190 cm = 50.25 eur

- 50% popusta na modre oči = 25.12 eur

- 50% popusta na številko čevljev manjših od 45 številke = 12.61 eur

+ 15 eur za reklamno nalepko Zavarovalnica triglav, katero moram imeti nameščeno na motornem kolesu pod registrsko tablico

+7 eur za nošenje reklamne nalepke zavarovalnice triglav na zadnjem delu varnostne čelade...tako zaslužim 9.39 eur in imam zavarovan motor za celo leto... :headbang:

Kakšno vprašanje? :kva2: :lol1:

Sej si res izviren, ni kaj :angry: . Ampak brezveznih postov je v tej temi že preveč. Kje si (boš) pa ti zavaroval? Če se ti uspe zmenit za kakšen popust glede na tvoj brezhiben videz, mi pa povej. Imam namreč več kot dovolj razlogov, da še jaz kaj zaslužim... :grim Čeprav naknadno... Bom že očaral kakšno na šaltarju... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil pri agentu Zavarovalnice Triglav in fant ni vedu ne o preskoku premiskega razreda, ne o popustih. Pa mi vedno zdila kako dobro ponudbo. Mi lahko kiri pove kje se dobi prepis iz avta na motor (na avtu mam 50%, na motorju 20% bonifikacije) pa še tist popust za neodjavo? Čeprav je reku, da majo res jutr nek sestanek, pa ne ve o čem bo govora.

Popravljeno . Popravil xopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, ne glede na to, kje je zavarovan avto. Če pa avta sploh ni.....(pa ni od kje prenašati bonusa, ne?)
nisva se razumela, v tabeli piše, da dobiš najmanj 30% samo, če si član moto kluba, torej ne v vsakem primeru...

mene je prišlo zavarovanje 214˙62 EVR (575˙78 - 30% klub - 50% nevračilo premije) za motor z 90kW pri ZM.

obstoječi bonus pa se ne prišteje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!