Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

u joj berem tale forum vsak neki drugač po svoje. Zej bi pa enga lepo prosu, kam naj grem registrirat motorno kolo. Nimam avta, nimam bonusa nism član nobenega moto kluba. Namen ga mam pa registrirat v ponedeljek 5.3.2007.Zej pa res lepo lepo enga prosu da mi pove, k se je to že mal bl pozanimov k jest, pa da je prepričan da je res tko k je. HVALA ZA ODGOVOR :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojt na zavarovalnico, ki se ti zdi, naredi ponudbo, stopi na drugo in primerjaj. tako boš prišel najbolj konkretno do odgovorov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teme ne spremljam tako da se opravičujem če morebiti zastavljam že 37X zastavljeno vprašanje,ampak vseeno...

Ata ma avto zavarovan pri adriaticu,motor(pod 72kW)pa trenutno pri triglavu ampak itak je odjavljen tko da praktično nikjer...na avtu mamo torej 50% bonifikacijo(Adriatic ponavljam),torej če zavarujemo motor tudi pri adriaticu se nam šteje 50% bonifikacija za motor+50% popusta...torej zastojn registracija?!? :blink: :?

Še nekaj...trenutno mam tadrug motor registriran nase in letos izpolnim mislim da pogoj za 5% bonifikacije(3 leta redno zavarvan pri ZT-1 kuponček=5% če se ne motim)...torej mati ma na avtu pri triglavu 50% bonifikacije in če odjavim motor iz prometa pa ga prijavim nanjo se mi ta popust,ki ga priznavajo pri triglavu tut na moj motor prenese čeprav sm lastnik jst?!? :?

Hvala za odgovore...

Najbolj enostavno je,da greš k Mariborski dobiš takoj 30% bonifikacije in na ostanek sume še dodatnih 40% popusta za 1-leto registracije(12m) nemoreš prekinit,če si član kakšnaga MK dobiš namesto 40% popusta 50%. Prednost je,da imaš motor nasre napisan in tebi raste bonifikacija.Tako boš naslednje leto imel 35% popusta in kot član kakšnega MK še 50%.Nikoli neveš kaj bo drugo leto in je bolje da imaš nase napisan motor in pridobivaš na bonifikaciji.Npr. če boš registriral na starše se tebi bonifikacija nepovečuje problemi bojo tudi,ko te ustavi policaj in pri prehodih čez mejo na jug rabiš potrdila večna nadloga. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ata ma avto zavarovan pri adriaticu,motor(pod 72kW)pa trenutno pri triglavu ampak itak je odjavljen tko da praktično nikjer...na avtu mamo torej 50% bonifikacijo(Adriatic ponavljam),torej če zavarujemo motor tudi pri adriaticu se nam šteje 50% bonifikacija za motor+50% popusta...torej zastojn registracija?!? :blink: :?

:slap:

Pa kje si že vidu, da se popusti seštevaju?

Ne, najprej imaš 50% bonifikacije. Torej namesto npr. 100€ plačaš 50€. Potem pa imaš še 50% popusta - torej namesto 50€ plačaš 25€.

Še nekaj...trenutno mam tadrug motor registriran nase in letos izpolnim mislim da pogoj za 5% bonifikacije(3 leta redno zavarvan pri ZT-1 kuponček=5% če se ne motim)...torej mati ma na avtu pri triglavu 50% bonifikacije in če odjavim motor iz prometa pa ga prijavim nanjo se mi ta popust,ki ga priznavajo pri triglavu tut na moj motor prenese čeprav sm lastnik jst?!? :?

Najprej počakaj, da se Triglav dokončno zjasni, kaj bodo priznavali in kaj ne. Zaenkrat je na Triglavu vse megleno in vsak jodla po svoje.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdite tja kjer so obveščeni kaj in kako. Sem precej preklicaril ta teden na ZT in ZM pa lahko samo rečem da sem na ZM poslovalnicah in pri agentih dobil enake podatke medtem ko so si na ZT različni od agenta do agenta in od poslovalnice do poslovalnice.

Kar nekaj mutijo in noben ne ve povsem točno zakaj se gre.

Ker se nimam časa ukvarjat z ljudmi ki ne vejo kaj prodajajo sem pač šel na ZM in posledično bodo šla tudi vsa ostala zavarovanja tja.

isto pri meni! Totalno zmesano pri ZT. Zaposleni so nesposobni. Ena usluzbenka v poslovalnici ZT sploh ne ve nic o tem.

Naslednji teden grem k ZM in fertik. Za drobiz se pa ne bom sekiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

končno. registriral in zavaroval motor pri ZM. :OK: plačal pa le 1/4 tistega kar sem plačal lansko leto. :worship:

seveda sem moral zavarovati tudi avto pri njih, da sem dobil 50% bonus in 50% popust.

to pa še ni vse. tudi za avto sem plačal skoraj 100 evrov manj, kot prej pri ZT.

pa tolk slabo vest sem imel, ker zapuščam ZT po vseh teh letih. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne bit P...E pa gremo vsi ki še nimamo bonusa iz ZT na MARIBORSKO,z avtom in vse komplet-povej naprej-tam je fiksno da ne dobiš BONUSA ampak samo popust-to pa veste kaj pomeni če se ti kaj zgodi in grejo KUPONČKI-bog ne daj,samo boljše je če imaš BONUS ker drugač je naslednje leto pri registraciji VELIK PROBLEM(se ve +25%)če se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne bit P...E pa gremo vsi ki še nimamo bonusa iz ZT na MARIBORSKO,z avtom in vse komplet-povej naprej-tam je fiksno da ne dobiš BONUSA ampak samo popust-to pa veste kaj pomeni če se ti kaj zgodi in grejo KUPONČKI-bog ne daj,samo boljše je če imaš BONUS ker drugač je naslednje leto pri registraciji VELIK PROBLEM(se ve +25%)če se ne motim.

Saj razumem, da si vesel, ker si dobil dobre pogoje na ZM -- jaz sem tudi, sem registriral že pred desetimi dnevi. Ampak zakaj bi morali zdaj "vsi" iti "skupinsko" tja, kjer sva midva, pa mi tudi ni jasno. Vsak se pač po svoje odloča in mislim, da potrebe po takšnih objavah v tej temi ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry: :angry: :angry: :angry:

Sem vedu.....da vas malo morje lapa totalne bedastoče.

Če imate frende na Triglavu......jim povejte, naj se najprej naučijo brat.....al pa pozanimajo na centrali, kjer jim bodo RAZTOLMAČILI najnovejšo okrožnico!!!!!

Kot prvo!!!

Zavarovanje se v ponedeljek poceni za 30%

Kot drugo........

Če imaš na avtomobilu pr 4 ( 50% )......potem ti za motor priznajo komercialni popust 12%

Kot tretje......

Dodajo ti popust 20%.......če podpišeš, da ne boš vračal....pardon ......odjavljal motorja.

Kot četrto.......

Na motor ti ne prensejo pr. iz avtomobila......pač pa imaš priznanega samo tega.......ki si ga dosegel.......s tem, da še vedno velja, če si imel lani prijavljenega 6 mesecev in en da........napreduješ za en pr.

Torej?????????????????????????

BTW......info izpred 5ih minut.......po kupu telefonskih klicev centralo......preračunavanju vseh možnih popustov........itd

Je pa še ena zadeva........če si invalid take kategorije.......da si oproščen cestnine.......potem ti Triglav doda še dodatni 10%ni popust!!!!!!!

Pogoj......potrdilo SPIZ......in dokazilo, da nisi plačal cestnine!!!!!

Preverjal včeraj na ZT, pa je mož triglavski neuradno (ker uradno še ni smel, a je potrdil, da ima dokončna navodila) potrdil vse od prve do četrte točke, ki jih je napisal Klimbra.

Posebej pa je poudaril: BONUSA SE Z AVTA NA MOTOR NA TRIGLAVU NE BO KOPIRALO!!!

Tega ne bi smeli početi niti do sedaj. Kar pa se tiče polic s kopiranim bonusom(ki smo jih lahko videli nalepljene par strani nazaj), se je pa zvijal ko črv na soncu in mrmral, da je šlo za napačno tolmačenje navodil s strani nekaterih angentov in da obstaja možnost popravkov teh polic v obliki poračunov, "zaradi takih in drugačnih napak v postopku in vsebini" (:slap:).

Na mojo pripombo o veliko ugodnejši konkurenci pa je omenjal možnost, da npr. naslednje leto ZT ne bo priznala bonusa od ZM, če se bo kdo želel vrniti.

Vprašanje za Issi: bodo lahko na ZT zavračali bonuse drugih zavarovalnic?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojo pripombo o veliko ugodnejši konkurenci pa je omenjal možnost, da npr. naslednje leto ZT ne bo priznala bonusa od ZM, če se bo kdo želel vrniti.

Jasno, s tem si bodo pridobili ogromno novih strank... :lol1:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da bojo priznali.

ZM si je z to akcijo pač pridobil nove stranke in s tem dodaten kapital, ki ga bo lahko obračal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojo pripombo o veliko ugodnejši konkurenci pa je omenjal možnost, da npr. naslednje leto ZT ne bo priznala bonusa od ZM, če se bo kdo želel vrniti.

Vprašanje za Issi: bodo lahko na ZT zavračali bonuse drugih zavarovalnic?

To sploh nima veze, bomo pač vsi ostali pri ZM, pa je problem rešen, kdo bi se sekiral, saj bodo oni tisti, ki bodo brez strank :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tuki jest gledam za zavarovalnico Maribor. Se pravi če sem bil sedaj na zavarovalnici Triglav(1 leto, 5%), se prepišem na Mariborsko, mam samo pač 40% popusta. Če sem pa član še nekaterega moto kluba, mam pa dodatno 30 % bonusa. mam prov?

:headbang: :grim

Popravljeno . Popravil pibo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjal včeraj na ZT, pa je mož triglavski neuradno (ker uradno še ni smel, a je potrdil, da ima dokončna navodila) potrdil vse od prve do četrte točke, ki jih je napisal Klimbra.

Posebej pa je poudaril: BONUSA SE Z AVTA NA MOTOR NA TRIGLAVU NE BO KOPIRALO!!!

Tega ne bi smeli početi niti do sedaj. Kar pa se tiče polic s kopiranim bonusom(ki smo jih lahko videli nalepljene par strani nazaj), se je pa zvijal ko črv na soncu in mrmral, da je šlo za napačno tolmačenje navodil s strani nekaterih angentov in da obstaja možnost popravkov teh polic v obliki poračunov, "zaradi takih in drugačnih napak v postopku in vsebini" (:slap:).

Na mojo pripombo o veliko ugodnejši konkurenci pa je omenjal možnost, da npr. naslednje leto ZT ne bo priznala bonusa od ZM, če se bo kdo želel vrniti.

Vprašanje za Issi: bodo lahko na ZT zavračali bonuse drugih zavarovalnic?

Nikakor! Nobena zavarovalnica si ne more in NE SME privoščiti, da ne bi priznavala bonusa druge zavarovalnice. To so le nepremišljene grožnje posameznih agentov kot zadnji poskusi obdržati stranke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tuki jest gledam za zavarovalnico Maribor. Se pravi če sem bil sedaj na zavarovalnici Triglav(1 leto, 5%), se prepišem na Mariborsko, mam samo pač 40% popusta. Če sem pa član še nekaterega moto kluba, mam pa dodatno 30 % bonusa. mam prov?

:headbang: :grim

Imaš prav, s tem, da je v tem primeru tudi popust 50% namest 40% :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav, s tem, da je v tem primeru tudi popust 50% namest 40% :)

Če se pa upišem v nek avto-moto klub, pa mi pripada še dodatnih 30% bonusa. To se mi pa splača zavarovalnica Maribor bolj kot Triglav. Koliko pa je ponavadi članarina za v nek klub??

NORO KR ŠTEKAM :kva1: :yea1: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne bit P...E pa gremo vsi ki še nimamo bonusa iz ZT na MARIBORSKO,z avtom in vse komplet-povej naprej-tam je fiksno da ne dobiš BONUSA ampak samo popust-to pa veste kaj pomeni če se ti kaj zgodi in grejo KUPONČKI-bog ne daj,samo boljše je če imaš BONUS ker drugač je naslednje leto pri registraciji VELIK PROBLEM(se ve +25%)če se ne motim.

Pa kva nakladaš. Pojma nimaš, kaj ti nudijo. Zavarovanje na ZT sklenil včeraj v KR. Dobil bonus (PR4) in popust (50%). Tko, da mislm, da je dovolj fer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sploh nima veze, bomo pač vsi ostali pri ZM, pa je problem rešen, kdo bi se sekiral, saj bodo oni tisti, ki bodo brez strank :)

TAK JE :yea1:

Pa kva nakladaš. Pojma nimaš, kaj ti nudijo. Zavarovanje na ZT sklenil včeraj v KR. Dobil bonus (PR4) in popust (50%). Tko, da mislm, da je dovolj fer.

LEPO LEPO te prosim za telefonsko številko zavarovalnice ali agenta .še za pijačo jim :? dam .ne bo zastonj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si z avta prenesel PR4?

Itak. Na AMZS KR so to naredili. Najprej pa sem seveda poklicu po telefonu in vprašu. Rekl so, da je možn. Nato sem se odpelu v KR in sklenil zavarovanje, danes pa sem se že vozil.

P.S: Uspešno sem opravil policijsko kontrolo na Planini!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak. Na AMZS KR so to naredili. Najprej pa sem seveda poklicu po telefonu in vprašu. Rekl so, da je možn. Nato sem se odpelu v KR in sklenil zavarovanje, danes pa sem se že vozil.

P.S: Uspešno sem opravil policijsko kontrolo na Planini!

Moja soseda dela na Alpetour Remont na Primskovem in je povedala isto verzijo, kot si jo ti napisal! Pa še to o kakšnih spremembah jutri ne ve nič....... :grrr

Jutri poročam, kako je bilo, ker grem v akcijo, saj se stara polica počasi izteka......

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani je Slovenica spomladi štartala eno akcijo (niti slučajno ne tako ugodno) in jo je morala po treh dneh ukinit (takoj ko je zadeva prišla na ušesa zavarovalniškega združenja). Me zanima kako dolgo bo tole trajalo. Upam da vsaj do srede, ko grem tudi sam zavarovat. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam na avtu in na mopedu 50% bonusa, a zdej bom dubu lohk še kakšen popust za moped al kva :? :? :?

OK, priznam; ne da se mi več!!!! Ne da se mi več ponavljat ena in istih stvari samo zato, ker vse razčistimo, potem se pa najde nekdo in vpraša najbolj osnovno stvar! Pa kaj vam je!?!

Če bi vas to res tako zelo zanimalo, bi si prebrali kako stran nazaj. Da ne govorim o tem, da imate na prvi strani www.motosvet.com napisan članek o tem z jasnimi razpredelnicami.

Kapituliram!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, priznam; ne da se mi več!!!! Ne da se mi več ponavljat ena in istih stvari samo zato, ker vse razčistimo, potem se pa najde nekdo in vpraša najbolj osnovno stvar! Pa kaj vam je!?!

Če bi vas to res tako zelo zanimalo, bi si prebrali kako stran nazaj. Da ne govorim o tem, da imate na prvi strani www.motosvet.com napisan članek o tem z jasnimi razpredelnicami.

Kapituliram!

Saj si kar dolg zdržala. :headbang: Maš kar dobre živce :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!