Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Ne, za celo življenje !!! :headbang:

:grrr :grrr , še par let po smtri :grim :grim :lol1:

ps: jaz grem v ponedeljek zjutraj z fotrovo polico v Slovengradec, ni druge.

Popravljeno . Popravil gregor46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: jaz grem v ponedeljek zjutraj z fotrovo polico v Slovengradec, ni druge.

pa glih reklis o da v pondelk zjutrej bojo nekaj spremenili sistem ... matr ... upam, da ti še rata ujet ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes registriral oba motorja BMW-K-1200-R in Kawasaki R-5-N .Zavarovanje ZM AO in nezgodno za oba motorja 282 EUR in registracija za oba 82 EUR :devil: .Lani samo AO za BMW-eja 86K (359 EUR)!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregor46: Preden greš v Slovenj Gradec pokliči še na njihovo poslovalnico v Radljah ob Dravi (če ti je bliže). Verjetno tam tudi poslujejo pod enakimi pogoji kot v SG. Jaz sem jih včeraj zamudil, ker delajo le od 8-16 pa še danes se mi je mudilo v službo in sem zato šel v SG, kjer odprejo že ob 7.

Mimo grede: Jaz sem pozabil vzeti še asistenco za 1 cent, čeprav me je BONA lepo opomnil. Pa saj upam, da je ne bom potreboval.

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes registriral na ZT Hondo CBR 600 RR z 86 Kw z AO, AO+, nezgodno, asistenca,... za 289 €. Pa še tehničnega nisem rabu ker baje je zdej na 4 leta potreben.

Aja drgač pa je ZT v Velenju. Vse dela tut prenosi iz avta in drugih zavaroalnic.

LP Cveto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me zanima od avtomobila dobim 50% za neodjavo dobim 40%. :OK:

Med sezono pa imam prometno za katero pa moram dati kupon iz moje zavarovalne police. :headbang:

Zato vas sprašujem ali bom naslednje leto plačal samo za motorno kolo 15% več ali mi bodo tudi na avtomobilu uzeli teh 15% ker namreč 50% bonifikacije sem dobil od tam in mislim da zavarovalnice že vedo kaj sklepajo,da bi nas potem ožele tudi pri zavarovanju od avtomobila.

No tisti ki ste že sklenili zavarovanja al ste bli seznanjeni oziroma ste uprašal kako je kaj glede tega al je sam men to mal sumljivo.

Ne pa me narobe razumet vsekakor podpiram take odločitve zavarovalnic v prid nam motoristov,in to moje vprašanje je zgolj moje mišlenje. :?

Zato prosim,da me ne opluvate s kakšnimi neumesnimi pripombami ampak napište če kaj veste glede tega.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med sezono pa imam prometno za katero pa moram dati kupon iz moje zavarovalne police. :headbang:

Zato vas sprašujem ali bom naslednje leto plačal samo za motorno kolo 15% več ali mi bodo tudi na avtomobilu uzeli teh 15% ker namreč 50% bonifikacije sem dobil od tam in mislim da zavarovalnice že vedo kaj sklepajo,da bi nas potem ožele tudi pri zavarovanju od avtomobila.

Ni panike, drugo leto boš pač prenesel bonus s fotrove police ali pa z mamine ali pa stričeve,... tko kot sem jaz (pa še marsikdo) letos. Za staro polico me ni nihče nič vprašal, ji pač manjkajo kuponi. Zdaj je itak že v smeteh. Sem lani uveljal AO+ in bi moral imeti zdaj +30% imam pa -50%. Hvala ata! Hvala Triglav! :OK:

Bonus je bila včasih nagrada za nerizičnost...

...letos pa je nagrada za življenje pri starših! :lol1:

Popravljeno . Popravil gnoj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je tako enostavno vse skupaj. Da bi delali škodne primere, pa kar od vsega sorodstva prenašali bonuse... Mislim, da neka kontrola že bo. Sploh pa sem mnenja, da je akcija kopiranja bonusa z avta bila le letos, pa vprašanje, kako dolgo še bo.

Bo o tem sissy vedela več povedati, pa andi1 verjetno tudi, če menda dela na ZT. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cveto...a je to se popust iz avta prenesen zraven? meni je naracunal 345€ za fzr 600 r 77kw osnovno in ao+ na gotovino.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP. Sem nov.

Zanima me, če res ko vrneš tablice za 6 mesecev izgubiš vso bonifikacijo (popust) na obveznem zavarovanju?

LP. Meni so na tehničnih pregledih rekli, da se ti bonifikacija šteje, če imaš v sezoni motor registriran več kot 4 mesece.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik

Se ne strinjam s teboj,da bi bili samo letos ti popusti,ker ti boš že dobil ta popust ampak poglej še malo na druge ki pa nebodo imeli te možnosti letos.

Popravljeno . Popravil danixxx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se nisva razumela. Po vsej verjetnosti ne bodo večno, ti popusti. Si pa vsi želimo, da bi bili.

Je pa vse pogojeno s ponudbo ostalih zavarovalnic,- če bo popuste ponudila ena, ji bodo sledile ostale. Ker, če ne, bomo šli tja, kjer je ugodneje. Pa saj to veva oba.

Mi je pa pri letošnji registraciji v zavarovalnici agent sam rekel, da so motoristi že vsa leta nekako previsoke premije plačevali. Torej lahko pri ZT upamo, da bodo premije od ostalih zavarovalnic nižje za 30%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je tako enostavno vse skupaj. Da bi delali škodne primere, pa kar od vsega sorodstva prenašali bonuse... Mislim, da neka kontrola že bo. Sploh pa sem mnenja, da je akcija kopiranja bonusa z avta bila le letos, pa vprašanje, kako dolgo še bo.

Bo o tem sissy vedela več povedati, pa andi1 verjetno tudi, če menda dela na ZT. :?

Drugo leto boste imeli PR, ki ste ga pridobili letos v akciji, oziroma napredovali za en PR v kolikor ne bo škode (in če še nimate 50% bonusa).

Če boste povzročili škodo, boste izgubili 15%. In to na tistem vozilu, s katerim boste povzročili škodo.

Če boste povzročili škodo, nikakor ne boste mogli spet prenašati bonusa z avtomobila. Na vsakem vozilu se bonus evidentira po svoje. Ta akcija prenašanja je le letošnja, pa še to ne bo celo leto.

Prihodnje leto ob podaljšanju zavarovanja boste predložili letošnjo polico, kjer se bo videlo ali je bila škoda ali ne. Zavarovalnice niso neumne in bodo to zahtevale. Če boste želeli zamolčati letošnjo polico kjer je bil škodni primer in boste trdili, da tega motorja še niste imeli registriranega, boste morali to dokazati z računom ali kupoprodajno pogodbo, kjer bo razvidno da ste ga ravnokar kupili. Če tega ne boste imeli, bo pač jasno, da je bil že prejšnje leto zavarovan na vaše ime in boste morali predložiti to polico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, sem issi preimenoval v sissy... :blush:

V glavnem, berite njen komentar med vrsticami. To, s kopiranjem avto bonusa je letošnja pomladna akcija. Ne čakajte na toplejše vreme za registracijo, ker zna takrat biti akcije konec. Zavarovalnice so ponudile prst, ne čakajte na celo roko. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, sem issi preimenoval v sissy... :blush:

Sicer malo :topic: ampak vseeno. Če si fizično in psihično zdrav moški s pozitivno domišljijo, ti njen originalni nick kar samo od sebe potegne na tvojo izpeljanko :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebi ga, čisto podzavestno.... Sorry, no.

V glavnem, izkoristimo lepo vreme, menda prihaja polarna zima, po napovedih vremenoslovcev sodeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi,mene pa zanima,če lahko kopiram bonus iz ženinega avta :? In če,na kateri zavarovalnici? :hmm:

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi na ZT niso hoteli prenesti bonifikacije z avtomobila na motor sem se pozanimal pri ZM.

Pri ZM so mi prenesli bonifikacijo iz avtomobilske police pri ZT.

Plačal: PR4(bonifikacija 50%), 40% za neodjavo za 70kW --> 230 Eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi,mene pa zanima,če lahko kopiram bonus iz ženinega avta :? In če,na kateri zavarovalnici? :hmm:

Praviloma to ni možno, vemo pa, da to počnejo nekatere poslovne enote Triglava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obljuba dela dolg, tu so podatki za Zavarovalnico Triglav.

Cena osnovnega zavarovanja za Premijski razred 14 (0% bonifikacije):

moč v kW.......cena v €

do 4...................63,03

4 - 8..................87,06

8 - 14...............122,21

14 - 26.............188,79

26 - 44.............309,23

44 - 72.............398,89

nad 72..............571,11

Te cene so brez davka, fizične osebe plačajo na to ceno še 6,5% DDV. Če imate že priznano bonifikacijo, si ustrezno ceno izračunajte sami.

Bonus ti pripada po NAJMANJ štirih mesecih neprekinjenega zavarovanja.

Pri zavarovanju ti na zahtevo priznajo enak bonus, kot ga imaš na avtomobilu, če je ta zavarovan pri Triglavu.

Popusti: 20% na nevračilo premije (če motor odjaviš iz prometa in ne zahtevaš vračila premije)

12% komercialnega popusta (kaj je to, ne vem, jaz mu rečem 'popust kar tako')

do 10% na bonus od prej (mišljen je bonus, katerega si pridelal na motorju in ne

prenešeni z avta - višina popusta je odvisna od višine bonusa)

Članstvo v MC ali MK ne prinaša dodatnega popusta.

Možno je tudi zavarovanje za manj kot leto dni, cena je odvisna od dolžine zavarovanja, a v tem primeru popustov ni.

Premija za AO-PLUS ostaja nespremenjena, a to ni več osnovno temveč že dodatno zavarovanje.

Npr.: mene osebno bi polno obvezno zavarovanje prišlo 425 € (razred 44-72 kW), z bonusom in vsemi popusti vred pa mi je dama za šalterjem naračunala 105 €. Kar lepa razlika!

Upam, da sem vam s temi podatki vsaj malo pomagal.

Lep pozdrav vsem skupaj, Andi.

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obljuba dela dolg, tu so podatki za Zavarovalnico Triglav.

Cena osnovnega zavarovanja za Premijski razred 14 (0% bonifikacije):

moč v kW.......cena v €

do 4...................63,03

4 - 8..................87,06

8 - 14...............122,21

14 - 26.............188,79

26 - 44.............309,23

44 - 72.............398,89

nad 72..............571,11

Pri zavarovalnici Tilia....za 44-72 kw .......400 eur. Kje je tistih 30% znižana premija pri ZT :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri zavarovalnici Tilia....za 44-72 kw .......400 eur. Kje je tistih 30% znižana premija pri ZT :hmm:

To tudi mene zanima in na to "znižanje" osnovne premije sem že opozorila. Cene so popolnoma enake tistim, k veljajo na vseh ostalih zavarovalnicah (z odstopanjem do 1,50€) in sem jih objavila v tabeli na strani 177.

6,5% DPZP (davka od prometa zavarovalnih poslov) pa plačjo VSI, ne samo fizične osebe (to ni DDV).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tudi mene zanima in na to "znižanje" osnovne premije sem že opozorila. Cene so popolnoma enake tistim, k veljajo na vseh ostalih zavarovalnicah (z odstopanjem do 1,50€) in sem jih objavila v tabeli na strani 177.

6,5% DPZP (davka od prometa zavarovalnih poslov) pa plačjo VSI, ne samo fizične osebe (to ni DDV).

Glede davka se opravičujem, dama za šalterjem je rekla davek in jaz sem to narobe razumel kot DDV.

Osnovna premija ni nikjer znižana, znižajo jo popusti.

Pa še pojasnilo o prenosu bonusa z avta: ni nujno, da si lastnik avta, važno je, da sta z lastnikom na istem naslovu (družinski člani).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!