Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Praviloma to ni možno, vemo pa, da to počnejo nekatere poslovne enote Triglava.

Jaz sem v ZT lahko prenesel bonus iz ženinega avta.Njej bonus ostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovna premija ni nikjer znižana, znižajo jo popusti.

Info iz Triglava je bil, da so osnovno premijo znižali za 30%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno kar prišo iz ZT, sklenil AO, AO+ in zelena karta, reči in piši 270 EUR (72+kw) :OK:

Na polici pa seveda PR4, katerega sem kopiral od fotra, ki ima zavarovanje sklenjeno na ZM :D :OK:

Edin problem je, da sem se mogo iz Ptuja, kjer nimajo pojma o kakšnem prenašanju bonusa, peljat v Sloven Gradec. Ampak se je splačalo :grim

Če se gdo odloči podobno, naj prej pokliče. Baje majo danes popoldan sestanek na katerem bi naj dobili neke nove info. glede zavarovanja motorjev .)

Ps:ko gledam polico sije sonce, čeprav zunaj sneži :P

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Info iz Triglava je bil, da so osnovno premijo znižali za 30%.

Jaz sem za to zvedel na forumu MS in nikjer drugje.

Ampak:

- lani sem za zavarovanje plačal 52.747,00 SIT (220 €)

- danes so mi naračunali premijo 105 €.

V obeh primerih gre za enak bonus (50%), torej se je stvar pocenila za 52%.

A se vam ne zdi, da se je neumnost loviti na besede, pri tem pa spregledate, da so zavarovalnice KONČNO drastično pocenile zavarovanja motornih koles?

In trditev, da so osnovno premijo znižali za 30%, je lahko, roko na srce, ob drugačnem tolmačenju stavka še kako resnična: so jo pač znižali s popusti. In to v določenih primerih še precej več kot 30%.

Če pa kdo misli, da bo ena zavarovalnica od drugih cenejša za kar 30%, je pa, milo rečeno, zelo naiven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi me razumel. Na Triglavu so izrecno dejali, da so osnovno premijo znižali za 30%...ne pa da so jo znižali z popusti.

Če rečejo tako, pomeni da bi premija morala biti za 14 pr cca 280 eur. Meni so na PR 10, z vsemi popusti, naračunali občutno več kot drugje.

Govora je o tem, kako Triglav muti vse poprek in da se ne grejo ferpleja. (različne PE, različni pogoji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za to zvedel na forumu MS in nikjer drugje.

Ampak:

- lani sem za zavarovanje plačal 52.747,00 SIT (220 €)

- danes so mi naračunali premijo 105 €.

V obeh primerih gre za enak bonus (50%), torej se je stvar pocenila za 52%.

A se vam ne zdi, da se je neumnost loviti na besede, pri tem pa spregledate, da so zavarovalnice KONČNO drastično pocenile zavarovanja motornih koles?

In trditev, da so osnovno premijo znižali za 30%, je lahko, roko na srce, ob drugačnem tolmačenju stavka še kako resnična: so jo pač znižali s popusti. In to v določenih primerih še precej več kot 30%.

Če pa kdo misli, da bo ena zavarovalnica od drugih cenejša za kar 30%, je pa, milo rečeno, zelo naiven.

Oprosti, ampak res bi si lahko prebral kakšno stran nazaj.

Že lep čas se tule pogovarjamo o različnih ponudbah zavarovalnic.

VSE so dodale popust na nevračilo premije, VSE prenašajo bonuse (ene tako, druge drugače), NEKATERE pa so tudi obljubljale znižanje osnovne premije za 30% (zato pa dajejo 20% popust, medtem ko je drugje 40% ali 50%).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še niste obglodal tele teme :hmm: Pravi motoristi se že lep čas vozijo :grim Pa kje je razlika, če registriraš marca, al pa maja... tko al tko je za celo leto. Brez veze neke tople vode odkrivat.... na (sebi najljubšo) zavarovalnico, plunte tiste solde (katere boste mogl tko al tko) pa na moped.

Jest se že kar neki cajta furam brez skrbi in prav prijazno maham P-rijatelčkom :D

ISSI,.. občudujem te,... ene in iste stvari razlagat znova in znova,.. v nedogled :grim

Eni majo jeklene živce :grim No, poboljšane z manganom, silicijem in magnezijem :lol1: :lol1: Issi, bravo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ISSI,.. občudujem te,... ene in iste stvari razlagat znova in znova,.. v nedogled :grim

pa sej ima tudi nekaj biznisa od tega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem, zakaj sem šel danes zjutraj spraševat na šalter Triglava za podatke. Mi je že hudičevo žal! Hotel sem samo izvedeti in vam potem povedati, kakšna je situacija na Triglavu, nič drugega. In kaj je nastalo iz tega? Prerekanje o znižanju osnovne premije in debata o tem, a popust je znižanje ali ne!

Kaj me briga, kako se znižanju reče in na kakšen način je do njega prišlo. Meni je bolj pomembno, da bom letos plačal 52% manj kot lansko leto! Vi pa kakor hočete.

Ali prosto po Prešernu: 'A prav se reče kaša ali kasha?'... Okus imata obe enak!

Lep pozdrav, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma noben se noče prerekat.

Gre se za to, da mogoče nekdo ne bo zahteval popust na povračlilo (20%) in takemu, bi se RES znižana osnovna premija poznala.

Napaka Triglava je, da oglašuje nekaj...kar ni res (ali pa tudi je..odvisno na kateri PE :slap: ) in s tem zavaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej ima tudi nekaj biznisa od tega :)

Saj je tako tudi edino pravilno.

Ce primerjam njo, glede na to, koliko se trudi tule (sploh ne stejem, kaj vse verjetno dozivlja na PM), z

vsemi ostalimi meni znanimi agenti, posredniki, prodajalci, ki so placani od procentov za sklenjeni posel, res upam, da nima samo "nekaj"...

Lp!

Flight

Pa sorry za :topic: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z

vsemi ostalimi meni znanimi agenti, posredniki, prodajalci, ki so placani od procentov za sklenjeni posel, res upam, da nima samo "nekaj"...

dejmo realno pogledat in pljunit reesnici v oči: kolikor so letos zavarovanja za motorje poceni, prav obogatet od teh premij ne more nihče, kaj šele en vmesni člen - agent :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejmo realno pogledat in pljunit reesnici v oči: kolikor so letos zavarovanja za motorje poceni, prav obogatet od teh premij ne more nihče, kaj šele en vmesni člen - agent :-)

"Sedi 5" so vcasih za tole rekli v soli :grim - se toliko bolj ji je za cestitat...

Uff, spet nas bojo brisaaaal...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejmo realno pogledat in pljunit reesnici v oči: kolikor so letos zavarovanja za motorje poceni, prav obogatet od teh premij ne more nihče, kaj šele en vmesni člen - agent :-)

No, tu se absolutno strinjam. Verjemite da noben agent ne bo obogatel od tistega 1,5% provizije, kolikor dobi za AO.

Kot sem pa že kar nekaterim povedala, to počnem zato, ker se mi zdi škoda, da ljudje plačujejo neko premije, pa sploh ne vedo kaj imajo zavarovano. Recimo AO+, tu kar nekaj ljudi sploh ne ve kaj to pomeni. Ogromno ljudi ne ve, da so sopotniki zavarovani že po osnovnem zavarovanju in slišiš "ja pa potnike mi še zavarujte, pa tisti AOP al kaj je že,..."

In to je edini razlog, zaradi katerega sem se na prepričevanje enega od vaših članov registrirala - da vam pomagam z nasveti in razlagami.

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno kar prišo iz ZT, sklenil AO, AO+ in zelena karta, reči in piši 270 EUR (72+kw) :OK:

Na polici pa seveda PR4, katerega sem kopiral od fotra, ki ima zavarovanje sklenjeno na ZM :D :OK:

Edin problem je, da sem se mogo iz Ptuja, kjer nimajo pojma o kakšnem prenašanju bonusa, peljat v Sloven Gradec. Ampak se je splačalo :grim

Če se gdo odloči podobno, naj prej pokliče. Baje majo danes popoldan sestanek na katerem bi naj dobili neke nove info. glede zavarovanja motorjev .)

Ps:ko gledam polico sije sonce, čeprav zunaj sneži :P

Lp, Gregor

Oj, kolega da na ptuju nimajo pojma ne drži :grrr sam se sem zavarovanje sklenil na ptuju in to že 28.02. 2007 :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Royal, pa si na isti zavarovalnici, kot gregor46? ZT že tako od vsega začetka nekaj muti po svoje. Meni je najbolj važno, da sem lahko z avta kopiral bonus (prej pr14, zdaj pr04).

Glede znižanja pa... Andi1 je za razred 26-44kW navedel premijo 309,23 Eura. Na moji polici pa piše 108,31 Eura (torej je polno 216,62 Eura...). Potemtakem bi rekel, da 30% znižanje je. Potem so pa tu še ostali popusti spodaj na polici,- za neodjavo, pa komercialni, pa za gotovino...

Skratka, ljudje, odvisno kje zavarujete. Od kraja do kraja si drugače tolmačijo. .)

AO 108,31 Eur in nezgodno zavarovanje 18,35 Eur skupaj pride 126,66 Eur. Premijski razred 04.

4% na takojšnje plačilo,

7% mali paket,

20% na nevračilo,

12% komercialni popust

----------------------------

93,49 Eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, kolega da na ptuju nimajo pojma ne drži :grrr sam se sem zavarovanje sklenil na ptuju in to že 28.02. 2007 :grim

Nisem reko da ne sklepaj zavarovanj :grrr , pravim da mi niso hoteli kopirat bonusa od fotra :grim :grim , skleno bi jaz tudi lahko, samo bi se zdaj po glavi tuko :headbang: :headbang:

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo stavit, da bo s koncem tega snega tudi konec teh akcij s prenosom bonusa, itd...? In, ko bo toplo sonce prignalo na plan martinčkarje, ki bodo potem jokcali zakaj ni več teh ugodnih zavarovanj...

Kako že gre tista lepa pesem: ''Ne čakaj pomladi, ne čakaj na maj...'' .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem reko da ne sklepaj zavarovanj :grrr , pravim da mi niso hoteli kopirat bonusa od fotra :grim :grim , skleno bi jaz tudi lahko, samo bi se zdaj po glavi tuko :headbang: :headbang:

Lp, Gregor

sem ga sklenil preko agenta ZT, :OK: sicer če pa si zadevo uredil drugje, pa tudi v redu :grim

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa ni jasno kako ZT v eni poslovalnici prenese bonus iz avta na motor, druga poslovalnica pa ne. ima kdo kakšno razlago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam razlago.. ZT je cela čudna :D

No, tu se absolutno strinjam. Verjemite da noben agent ne bo obogatel od tistega 1,5% provizije, kolikor dobi za AO.

Kot sem pa že kar nekaterim povedala, to počnem zato, ker se mi zdi škoda, da ljudje plačujejo neko premije, pa sploh ne vedo kaj imajo zavarovano. Recimo AO+, tu kar nekaj ljudi sploh ne ve kaj to pomeni. Ogromno ljudi ne ve, da so sopotniki zavarovani že po osnovnem zavarovanju in slišiš "ja pa potnike mi še zavarujte, pa tisti AOP al kaj je že,..."

In to je edini razlog, zaradi katerega sem se na prepričevanje enega od vaših članov registrirala - da vam pomagam z nasveti in razlagami.

:worship: :worship:

Mislim da si ogromno folku pomagala razjasnit pojme glede zavarvanja in občudovanja vredno je, da nisi že davno izgubila živcev :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem issi hvaležen za njene nasvete. Sem dolgo prebiral in tuhtal, potem pa oborožen z njenimi nasveti šel zavarovat. Še enkrat hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz razumel popuste ZT gre takole: osnovna premija znižana za 30%

razred 26-44kw: 309,44€, znižano na 216,61€.

Komercialni popust na neodjavo: 20%,

Potem pa razlike: Načelno naj bi (to je v mariborski enoti in podružnicah) za premijski razred kateregakoli avtomobila v skupnem gospodinjstvu neglede na to, kje je zavarovan (torej najugodnejšega) priznali sledeče:

12% za PR4,5,6 (50, 45, 40% popusta)

8% na PR7,8,9 (35,30,25% popusta)

4% na PR10,11,12 (20,15,10% popusta).

ker imam avto zavarovan pri Generalih in PR5 45% popusta so mi v MB izračunali:

309,44 - 30% je 216,61€

20+12% popusta je agentka kar seštela torej 32% popusta kar znese 147,29€.

6,5% davka kar znese končnih 156,86€.

No v SG, LJ, in KR pa ti (mi) prenesejo še premijski razred in s tem bonus. Ker imam PR5 dobim poleg 45% zbižanja avtomatsko še 12% komercialnega popusta (ki je v osnovi namenjen namesto bonusa) in vse ostale popuste (20% na neodjavo in 30% znižanje premije). Res pa je, da je agent v SG popust 12% in 20% množil ne pa sešteval (kar je matematično bolj pravilno, saj bi mi sicer morali denar še vrniti - 30% + 20% + 12% + 45% = 107%).

4% na gotovino pa naj bi dobil samo za dodatna zavarovanja, čeprav tu nisem prepričan, kako to počnejo posamezni agenti.

To je torej zgodba o znižanjih, popustih in prenosih premije. Moje osebno mnenje je, da je vodstvo ZT predvidelo scenarij, ki ga upoštevajo v Mariboru, drugi pa so svojevoljno dodali še prenos premijskega razreda, s čimer pa so ugodnejši od drugih. Morda je tako ugodna še ZM, če imaš avto pri njih in si član kluba (50% + 50%, kar znese 75%), toda veliko članov kluba ima motorje že dalj časa in imajo že bonuse na motorjih. Jaz ki nisem član kluba in nima avta pri ZM bi moral plačati cca 200€.

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"To je torej zgodba o znižanjih, popustih in prenosih premije. Moje osebno mnenje je, da je vodstvo ZT predvidelo scenarij, ki ga upoštevajo v Mariboru, drugi pa so svojevoljno dodali še prenos premijskega razreda, s čimer pa so ugodnejši od drugih. Morda je tako ugodna še ZM, če imaš avto pri njih in si član kluba (50% + 50%, kar znese 75%), toda veliko članov kluba ima motorje že dalj časa in imajo že bonuse na motorjih. Jaz ki nisem član kluba in nima avta pri ZM bi moral plačati cca 200€."

na ZT na miklošičevi v LJ, kjer naj bi bla centrala mi zatrjujejo, da se pr njih bonus prenaša iz avta na motor. tako, da so očitno tako predvidli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!