Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Pri Trigavu novi popusti za neodjavo vozila...po novem od 25% na ao+ do 40% na obvezno zavarovanje in ostala zavarovanja...

vsi ostali popusti (komplet, stalnost, moj bonus, takojšnje plačilo) ostanejo....

Popravljeno . Popravil cisco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je policijski zapisnik ne rabiš met evropskega poročila. Evropsko poročilo se izpolnjuje samo v primeru če ni prisotne policije.  Vpraši na policijo, ki je obravnavala nesrečo za podatke o njegovi zavarovalnici.

Men pa prijatelju so lanko leto policaji brez problemov dal vse podatke, tako da sva lahklo vse uredila z njegovo zavarovalnico. Aja, policaji so bili makedonski, ker se je tam vse zgodilo.

Sem poklical na policijsko postajo in grem jutri po zapisnik. Mislim da mi je sedaj jasen postopek, ko dobim informacije o povzročitelju grem na njegovo zavarovalnico z zapisniki in motorjem in po cenitvi ukrepam dalje. Poslal sem tudi email na brezplacnapravnapomoc, kjer upam, da mi bodo svetovali oziroma sestavili odškodninski zahtevek za zavarovalnico. Ali lahko premoženjsko in nepremoženjsko škodo uveljavljam tudi naknadno ali je bolje, da obiščem to pravno svetovanje še preden odpeljem motor in dokumente na zavarovalnico? Upam da se tudi tukaj najde kakšen pravnik ali zavarovalni agent:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zakaj bi nucu pravnika pa pravno pomoč, pejt lepo najprej na zavarovalnico in oceni škodo, pol pa boš

že vidu kako bo s cenitvijo ali poravnavo če bo totalka....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem napisati drugače kot da kvasiš bedarije! Sem pa že kakšnim 7 Motosvetovcem takšno zavarovanje tudi naredil!!

Koga pa kličeš na ZM da tega ne ve??Čistilko?? Pa je to retorično vprašanje, ker če boš nanj odgovorila s priimkom mu bom zrihtal da leti s službe!

 

Cela ZM na Celjskem področju o tem nič ne ve! Niti tisti, ki so na vodilnih položajih. Zato... Dokler ni trdnega dokaza (kopija kakšne police, ki je sklenjena že kakšen mesec), o tem ne verjame nihče (ne jaz, ne vrh ZM Celje!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za svojo fazerco, v začetku maja, plačal 122,08 € za celo leto. Imam pa PR 4,AO+,5 % popust na moj bonus, 1 % stalnostni popust, 20 % popust na nevračilo premije in 55 % popust na neodjavo vozila. Zavarovalnica pa je Triglav v Postojni, agentka pa Polona.

popust na nevračilo in popust na neodjavo? tole za neodjavo slišim prvič, je to kaj novega??? jaz sem v začetku maja zavaroval na triglavu, pa tega ni blo. bil je le 20% komercialni popust. lahko kako kopijo police in računa (z zatemnjenimi osebnimi podatki) dobimo tule gor na forum, da si raztolmačimo zakaj točno gre in morebiti tudi uporabimo pri svojmu agentu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cela ZM na Celjskem področju o tem nič ne ve! Niti tisti, ki so na vodilnih položajih. Zato... Dokler ni trdnega dokaza (kopija kakšne police, ki je sklenjena že kakšen mesec), o tem ne verjame nihče (ne jaz, ne vrh ZM Celje!).

Prejsnji teden zavaroval pri bambiju! 165 eur, pr04, 57kw, agent na triglavu mi je rekel ca. 300. Se sploh nisem trudil dalje. Ao, ao+ in asistenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejsnji teden zavaroval pri bambiju! 165 eur, pr04, 57kw, agent na triglavu mi je rekel ca. 300. Se sploh nisem trudil dalje. Ao, ao+ in asistenca.

 

še vedno nobenih DOKAZOV o popustih!

eno je rečit, drugo je pokazat :P

Popravljeno . Popravil rosse20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cela ZM na Celjskem področju o tem nič ne ve! Niti tisti, ki so na vodilnih položajih. Zato... Dokler ni trdnega dokaza (kopija kakšne police, ki je sklenjena že kakšen mesec), o tem ne verjame nihče (ne jaz, ne vrh ZM Celje!).

Sej ne rabiš verjet , važno ,da smo mi dobil popust. ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cela ZM na Celjskem področju o tem nič ne ve! Niti tisti, ki so na vodilnih položajih. Zato... Dokler ni trdnega dokaza (kopija kakšne police, ki je sklenjena že kakšen mesec), o tem ne verjame nihče (ne jaz, ne vrh ZM Celje!).

Ha ;ha :ha kaj misliš da sem po kisli župi priplaval! Jaz tebi kopijo police ti pa potem na drugo zavarovalnico izsiljevat?!!Ali verjameš ali pač ne! In kaj misliš da police ,kisem jih sklenil potem jaz sam doplačam al kaj??

Za ZM Celje pa res žalostno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej... Jaz imam urejeno zavarovanje. Ampak... Zaenkrat nobenega dokaza! A je tako hudo, če eni želimo dokaz?

 

Če ti recimo jaz zdaj ponudim čelado X-lite 802R, recimo barvo Chece za ceno 460€, katero povsod prodajajo za 512,99€, a boš verjel na besedo ali boš želel "dokaz" (recimo predračun), preden se odločiš? Ti boš mogoče ugibal, pa je ne boš vzel, ker se ti ne bo zdelo "resnično", eni pa so jo že vzeli in vedo, da je res!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem bil presenečen, ker mi je zavarovalni agent izračunal veliko nižjo premijo kot prejšnja leta. Še nikol se mi ni zgodilo, da bi se kaj pocenilo kar samo od sebe, vedno sem moral vložiti svoje znanje in poučevati agenta, kaj vse ni upošteval in kaj mora.... No in tako sem sklenil novo polico, ki je bila veliko cenejša od prejšnjih. Po enem mesecu in pol pa me kliče agent.... Po 7 letih zavarovanja je ugotovi, da se mi šteje bonifikacija od avta tudi za motor (v mojem primeru 50%) le v primeru, da vzamem neodjavo za celo leto. Moja praksa v vseh teh 7 letih pa je bila, da nisem vzel neodjave, ker sem si izračunal, da mi pride zavarovanje ceneje (govorim pa AO, AO+ in asistenci). Plačal pa sem 230 eur za 100 konjski motor, ki ga imam ponavadi prijavljenega pol leta, kar nanese, natančno polovico zgornjega zneska na leto. Ali je to pravilo samo pri zavarovalnici Triglav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je agent razložil, da potrebuješ polico za avto s popustom samo prvo leto zavarovanja motorja. Ko je enkrat motor zavarovan z bonifikacijo je to to. Naslednje leto se šteje isto kot da bi na motorju zaradi let zavarovanja dosegel popust. Tako je meni samo prvo leto rekel naj prinesem številko police za avto, potem pa sploh ne več.

In še nekaj, kar mi je povedal agen (to govorim za triglav seveda): do pred nekaj let je bilo tako, da so agenti imeli kar proste roke pri raznih popustih itd, sedaj pa je menda tako, da lahko nardijo to kar centrala pusti in nič več. Vse akcije, popusti, itd morjo bit določeni iz centrale. KAr posledično pomeni tud, da lahko vsi agenti uredijo iste stvari, če le hočejo. Nihče pa naj ne bi mogel dati nekaj procentov več, če tako ni določeno na Triglavu. Ali je res tako ali ne, ne vem, mu pa nekako zaupam. nisem pa še videl kopij polic z nekimi bajnimi dodatnimi popusti tukaj, da bi verjel kontra.

 

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja z mariborsko je isto tisto kaj dovolijo glavni,mi je pokazal kodo ki jo more vpisat.Je pa generirana (GJHKN69JNJ9 samo primer) in ko je vpisal je napisalo varijabilni popust 49%..vglavnem da pa se če se hoče  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

70 kW; AO, AO+, zelena karta, nezgodno zavarovanje, obročno odplačilo = 171 evrĆkov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

70 kW; AO, AO+, zelena karta, nezgodno zavarovanje, obročno odplačilo = 171 evrĆkov

v čem je smisel AO+in še nezgodno? pa kaj so zavarovalnce čist  u pm da skor zastonj zavarujejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v čem je smisel AO+in še nezgodno? pa kaj so zavarovalnce čist  u pm da skor zastonj zavarujejo?

 

odškodnina iz AO plusa in odškodnina iz nezgodnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v čem je smisel AO+in še nezgodno? pa kaj so zavarovalnce čist  u pm da skor zastonj zavarujejo?

 

za AO+ dobiš izplačilo samo ob težjih poškodbah (sem spada tisto, kar se na slikah vidi!), nezgodno pa izplačajo vse (tudi tisto, kar se na slikah ne vidi). poleg tega imaš nezgodno še za sopotnika (če želiš), ao+ pa je samo za voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za AO+ dobiš izplačilo samo ob težjih poškodbah (sem spada tisto, kar se na slikah vidi!), nezgodno pa izplačajo vse (tudi tisto, kar se na slikah ne vidi). poleg tega imaš nezgodno še za sopotnika (če želiš), ao+ pa je samo za voznika.

od kdaj pa to??? poškodba je poškodba, če jo dokažeš pač je... v pogojih nikjer ne piše da mora bit "težja".... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni so letos celo zavrnili ao+ za lani. argument: ne izgleda kot poškodba za motorista. zdaj se s tem ubada odvetnik.

drugače pa... ao+ je samo za tisto, kar se vidi (tako so razložili!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni so letos celo zavrnili ao+ za lani. argument: ne izgleda kot poškodba za motorista. zdaj se s tem ubada odvetnik.

drugače pa... ao+ je samo za tisto, kar se vidi (tako so razložili!).

ok, itak so poškodbe vidne, če te pa na psihiatrijo pelejo pa verjamem da težko plačajo odškodnino.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam notr za poškodbo prsta, nobenih psihičnih težav ali kaj podobnega. vsa dokumentacija, ampak... se je nekje zataknilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj filozofirate?

 

 

 

Z zavarovanjem voznika za škodo zaradi telesnih poškodb – AO plus zavarovalnica povrne pravno priznano škodo, ki jo zaradi telesnih poškodb v prometni nesreči utrpi voznik zavarovanega motornega vozila v primeru, ko je za nezgodo odgovoren sam. Če se voznik v primeru nezgode smrtno ponesreči, zavarovalnica povrne škodo njegovim svojcem.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quote

Z zavarovanjem voznika za škodo zaradi telesnih poškodb – AO plus zavarovalnica povrne pravno priznano škodo, ki jo zaradi telesnih poškodb v prometni nesreči utrpi voznik zavarovanega motornega vozila v primeru, ko je za nezgodo odgovoren sam. Če se voznik v primeru nezgode smrtno ponesreči, zavarovalnica povrne škodo njegovim svojcem.

 

Moj primer.

Doživel sem manjšo nesrečo (bil sem sam kriv) in če bi hotel koristiti AO plus, bi moral imeti policijski zapisnik o nesreči. Takoj, ko bi se vpletla policija, bi mi napisala kazen za ogrožanje v prometu. Logično sem razmišljal in sem potegnil zaključen, majhna nesreča malo zavarovanja. Kolega je rekel, da v takih primerih izdajo nalog za okoli 500€.

Torej če je to res, je OA plus za težje poškodbe - no malo resnejše kot pa zvin noge.

Tudi, če greš k zdravniku in ne poveš kaj in kje se ti je zgodilo te zavarovalnica ne bo šmirala, če pa poveš, pa mora zdravnik obvestiti policijo.

Ali se motim???

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!