Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Če ti je to bila najugodnejša varianta... vsaka čast. Ko sem jaz pred... sedmimi leti silom prilike na šalterju delal zavarovanje, sem teti za pultom govoril 'popust na neodjavo' in še neke popuste, se je kar čudila... Zdaj, a res ni vedela... za vsak popust je šefa klicala, če res lahko da...  AO+pa le daj, Če padeš po svoji krivdi, si vsaj malo popraviš motor iz te odškodnine....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je prijazna gospodična na tehničnih tut dala 25% popusta (glede na to da sem pri avtu imel 20% in je pol leta razlike je upoštevala kot premijski razred za naslenjde leto) in nato sm dobiu iz triglava pismo da morem še 5% doplačat.. kiri brezvezniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lohk en v praksi pove kok res znaša AO+ za 40kW in 600 ccm. Mam pa 50% popusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj registriral !

Zavarovanje za BMW K-1200-R obvezno+nezgodno  125,56€

Tehnični pregled                                                      17,65€

Letna dajatev za ceste                                             33,00€

Podaljšanje                                                               8,98€

                                                                              ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

                                                                 Skupaj  185,19€

                                                                =============

Ps ; AO+(za voznika) nikoli ne naredim, ker se vedno dodatno nezgodno zavarujem in pri življenskem zavarovanju imam tudi nezgodno zavarovanje z dnevno odškodnino(20€ na dan) tako, da v slučaju nezgode po moji krivici dobim izplačano od obeh zavarovanj,če nisi kriv za nezgodo in je npr.kriv drugi udeleženec v nesreči dobiš izplačano(AO+) od njegovega zavarovanja,če motorist sam povzroči nesrečo ali samo padeta dobi sovoznik na motorju izplačan AO+ po obveznem zavarovanju proti tretji osebi !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja itak...k tuk let nis mel nč...hvala kermu že,

kaj pa če bi že prvo leto imel sranje....lej Mausa...

veš kako pravjo...če človk bil vedež ne bi bil revež....

Mene ne potrebuješ poučevat sem že kar nekaj časa na tem svet, jaz pravim sam sebi in to velja tudi za ostale motoriste - vedno vozi tak motor,da vsak čas lahko kupiš drugega enakega,če že ne novega, npr.če ti ga ukradejo,padeš in ostaneš "cel" se zahvališ kermu že...... !

Ps; sranja sem že imel ne malo ampak k serči večinoma ne po moji krivdi, nekaj malega tudi kar se mi ni poznalo niti finančno niti v popškodbah imam pa zasabo samo z avti ca 2Milj. Km in z motorji ca 200K Kil.++ :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, ce kdo ukrade motor je cist simpl....koljem. :grim

...če ga le dobiš. Rokice polomit, kremplje izpulit, z nožem porezat in pa soli natret... ne nujno v tem vrstnem redu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bomo samo "pljuvali" po zavarovalnicah, še ena lepa in dobra izkušnja. Pri Triglavu sem poleg obveznega zavarovanja doplačal še asistenco. In lani na dopustu, mi je moped cca 30 pred Sarajevom rekel adijo. Pokličem zavarovalnico na brezplačno št. Takoj je stekla akcija. BIHAMK me pride iskat z vlečno službo, motor parkirajo v njihovi bazi, mene in ženo dostavijo v hotel. Medtem pa vlečno vozilo Triglav asistence naloži moje osebno vozilo v Ljubljani, ter ga naslednji dan dostavi pred hotel v Sarajevu, naloži moped in ga odpelje v Ljubljano. Dopust sem nadaljeval nato z avtom. Prenočitev in storitev asistence me ni stala niti centa, kajti asistenca krije višino storitev do 1500 eur. Pohvale vredno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj registriral !

Zavarovanje za BMW K-1200-R obvezno+nezgodno  125,56€

Tehnični pregled                                                      17,65€

Letna dajatev za ceste                                             33,00€

Podaljšanje                                                               8,98€

                                                                              ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

                                                                 Skupaj  185,19€

                                                                =============

Ps ; AO+(za voznika) nikoli ne naredim, ker se vedno dodatno nezgodno zavarujem in pri življenskem zavarovanju imam tudi nezgodno zavarovanje z dnevno odškodnino(20€ na dan) tako, da v slučaju nezgode po moji krivici dobim izplačano od obeh zavarovanj,če nisi kriv za nezgodo in je npr.kriv drugi udeleženec v nesreči dobiš izplačano(AO+) od njegovega zavarovanja,če motorist sam povzroči nesrečo ali samo padeta dobi sovoznik na motorju izplačan AO+ po obveznem zavarovanju proti tretji osebi !

sam kaj k če si en let v bolniški dobiš kumi 7000 € ... iz ao+ pa vsaj ene 3x tolk (tam nekje..) za bogih 50 € (tam nekje...)  razlike pri zavarovanju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam kaj k če si en let v bolniški dobiš kumi 7000 € ... iz ao+ pa vsaj ene 3x tolk (tam nekje. .) za bogih 50 € (tam nekje.. .)  razlike pri zavarovanju....

Nisi vse računal saj sta 2 (dva) nezgodna zavarovanja in tudi 50 € + ni dovolj za AO+ če imaš motor z 1000 ccm+ se moraš sam pozanimat kajti mena AO+ sploh ne muči !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bomo samo "pljuvali" po zavarovalnicah, še ena lepa in dobra izkušnja. Pri Triglavu sem poleg obveznega zavarovanja doplačal še asistenco. In lani na dopustu, mi je moped cca 30 pred Sarajevom rekel adijo. Pokličem zavarovalnico na brezplačno št. Takoj je stekla akcija. BIHAMK me pride iskat z vlečno službo, motor parkirajo v njihovi bazi, mene in ženo dostavijo v hotel. Medtem pa vlečno vozilo Triglav asistence naloži moje osebno vozilo v Ljubljani, ter ga naslednji dan dostavi pred hotel v Sarajevu, naloži moped in ga odpelje v Ljubljano. Dopust sem nadaljeval nato z avtom. Prenočitev in storitev asistence me ni stala niti centa, kajti asistenca krije višino storitev do 1500 eur. Pohvale vredno.

Problem je ker ti zavarovalnice kar avtomatsko obračunajo asistenco in sploh nočejo slišat, da je nebi naredil tudi pri skuterju ti jo zaračunajo čeprav se voziš samo v bližini doma "barabe " ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi vse računal saj sta 2 (dva) nezgodna zavarovanja in tudi 50 € + ni dovolj za AO+ če imaš motor z 1000 ccm+ se moraš sam pozanimat kajti mena AO+ sploh ne muči !

mene tut ne muči več mi drug mesec poteče :) aja mal je več ja ene 80€ :) al pa kak euro še zraven, ampak je to tako mal glede na vse kar se lahko zgodi :)

za en mesec bolniške torej dobiš ene 150 € iz nezgodnega , z ao+ pa precej več.. ampak pustmo stat, vsak zase najboljš ve kako se bo zavaroval.če se bo sploh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer ni res. Ob zavarovanju sem plačal 28 eur in to je bilo vse. Do danes še nisem prejel nobenega računa.Evo še slike iz Sarajevske AMZ baze.

post-8405-0-29097200-1393448651_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kako pomembno je imeti zavarovanje pri pravi zavarovalnici.

Sam imam dve negativni izkušnji - zavarovalnice ne bom imenoval.

Zdaj pa imam vse produkte na Triglavski - moto+avto. Lahko potrdim, da kvalitetno opravljajo svoje delo - pomoč na cesti. :OK:

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kako pomembno je imeti zavarovanje pri pravi zavarovalnici.

Sam imam dve negativni izkušnji - zavarovalnice ne bom imenoval.

Zdaj pa imam vse produkte na Triglavski - moto+avto. Lahko potrdim, da kvalitetno opravljajo svoje delo - pomoč na cesti. :OK:

 

Scarabeo

Potrjujem

Sploh asistenco sem imel v nekaj letih možnost vsaj 4 x preizkusit :(

Če je kej dobr pol pa tuki ne šparat tistih par evrov :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Oj

 

Na Trigalavu je po novem čisto nanovo klasifikacija razredov zavarovanja.

do sedaj kot vsi se pravi po moči motorja, po novem pa po moči in razmerju masa-moč.

 

Zavarovanja pridejo dosti bolj ugodno, Ao+ se je pocenil, popust na neodjavo je 40%....

+komercijalni popust + triglav komplet....se splača preverit....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom videl čez en teden pri avtu, ter čez mesec in pol pri motorju, kaj mi bo teta na šalterju naračunala  :grim . Pri avtu sem dobil od lizing hiše dve ponudbi za zavarovanje avta. Prva je bila 943€ (AO, kasko, asistenca - polna), druga pa 1138€ (AO,voznik, kasko + dodatno tatvina ključev, tablic, divjad, najem nadomestnega vozila, parking, steklo, luči, .. .)  V v obeh je vključeno tudi zavarovanje dodatne opreme: kovinska barva, klima, park senzorji, avtomatski menjalnik. Saj so mi že lani tudi naračunali nek astronomski znesek pri ZM, tako, da sem kar ostal na Triglavu.

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

 

Na Trigalavu je po novem čisto nanovo klasifikacija razredov zavarovanja.

do sedaj kot vsi se pravi po moči motorja, po novem pa po moči in razmerju masa-moč.

 

Zavarovanja pridejo dosti bolj ugodno, Ao+ se je pocenil, popust na neodjavo je 40%....

+komercijalni popust + triglav komplet....se splača preverit....

Uh...bo pa še manj za plačat. Poročam čez teden dni, ko podaljšam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem si prvič zavarovanje uredil kar prek spleta saj ravno ko mi je poteklo nisem imel časa na pretek in lahko rečem da je super, izogneš se vrstam pa še ugodneje je bilo kot ko sem to rihtal na tehničnih.

 

Zavaraval sem prek te spletne strani http://e-zavarovanja.com/pogosta-vprasanja/dopolnilno-zdravstveno-zavarovanje , če koga zanima si naj pogleda. Lahko si tudi zračunate koliko bi vas zadeva stala, jaz bom odsedaj to rihtal kar preko spleta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom videl čez en teden pri avtu, ter čez mesec in pol pri motorju, kaj mi bo teta na šalterju naračunala  :grim . Pri avtu sem dobil od lizing hiše dve ponudbi za zavarovanje avta. Prva je bila 943€ (AO, kasko, asistenca - polna), druga pa 1138€ (AO,voznik, kasko + dodatno tatvina ključev, tablic, divjad, najem nadomestnega vozila, parking, steklo, luči, .. .)  V v obeh je vključeno tudi zavarovanje dodatne opreme: kovinska barva, klima, park senzorji, avtomatski menjalnik. Saj so mi že lani tudi naračunali nek astronomski znesek pri ZM, tako, da sem kar ostal na Triglavu.

 

 

LP Robert

Če voziš avto na lizig si pa res kasko do zob zavarovan jaz nedam toliko za vsa obvezna zavarovanja,cestne takse,tehnične preglede za 2 motorja,2 skuterja in 2 avta eden Toyota Yaris in avtodom Ducato 3l registriram ga vsako leto samo za 3 mesece (Junij,Juluj,Avgust) in še mi ostave,da kupim vinjete za oba motorja in 1 avto !

Eni imate res denar za zavarovalnice avte pa po slovensko,da vidi sosed na "lizing" !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si kdaj, polpismen, kot si, dobro prebral in razumel prednosti/slabosti leasinga, kasko zavarovanja itd.. Tako kot vse ne-lastnike BMW podcenjuješ (ne vem, če se tega sploh zavedaš) tako sedaj s edino svojo pravo resnico prepričuješ tiste, ki imamo(jo) vozila zavarovana kasko, da niso na pravi poti. Nekateri tu so strašni ciniki, nekateri se znajo pošalit na račun drugih, včasih tudi neprimerno, ti pa JEBEŠ u glavo. In to stalno. V katerikoli temi favoriziraš tistega K1200,.., pa tisti mali grdi BMW serije 1, pa ženino kiblo, Švica gor, pa Švica dol...

Daj vse to napiši v avatar, pa ti ne bo potrebno stalno ponavljati v v vseh rubrikah. Pa ne pozabi na avtodom.

Pa da ti povem še to: Jaz sem imel avto na leasing, in polni kasko. In to zato, ker sem na ta način dobil tak popust, da je bil avto 15% cenejši, kot če bi ga kupil na keš, kredit..ali kakorkoli.

Sedaj imam kasko tudi motor. Ko me je  z mesec starim podrla srna, se mi je več kot obrestovalo. Ali 980€ za kasko, ali pa 2800 za popravilo. Vsak ima možnost izbire...ampak tebe očitno  drugačna izbira od tvoje - moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam eno vprašanje glede zavarovanja in registracije pri menjavi motorja.

Torej prodajam motor, ki je registriran in zavarovan do novembra letos. Hkrati bom v kratkem kupil nov motor.

Zanima me sledeče: ali se da karkoli od zavarovanja in registracije s starega motorja prenesti na nov motor, ki ga bom šele kupil.
Ali če prekinem registracijo in zavarovanje - dobim kaj vrnjenega denarja?

Ali lahko prenesem registracijo in zavarovanje na kupca mojega motorja? 

Vem, da se slišijo vprašanja popolnoma laična, ampak sam s temi zadevami nimam nobenih izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem si prvič zavarovanje uredil kar prek spleta saj ravno ko mi je poteklo nisem imel časa na pretek in lahko rečem da je super, izogneš se vrstam pa še ugodneje je bilo kot ko sem to rihtal na tehničnih.

 

Zavaraval sem prek te spletne strani http://e-zavarovanja.com/pogosta-vprasanja/dopolnilno-zdravstveno-zavarovanje , če koga zanima si naj pogleda. Lahko si tudi zračunate koliko bi vas zadeva stala, jaz bom odsedaj to rihtal kar preko spleta.

 

In kje dotična stran ponuja zavarovanje za motocikle? V meniju ni nobene ustrezne kategorije, iskalnik pa tudi ne pozna besede "motocikel" ali "motorno kolo"..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!