Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Policijski zapisnik mora biti jp

Pa kazen tudi  :grim .

 

Vsem srečno vožnjo, kjerkoli.  Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a jebga zdj..tko pač je. Ao+ se ne jemlje zaradi praskice na roki.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje.

 

Kje uveljavljam odškodnino za poškodbe na čeladi ter jakni? Čelada je podrajsana, jakna pa ima strgan rokav. Zraven odškodnine iz AO povzročitelja?

 

P.S. Kriv je avtomobilist ki je meni izsilil prednost.

 

LP Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quote

Z zavarovanjem voznika za škodo zaradi telesnih poškodb – AO plus zavarovalnica povrne pravno priznano škodo, ki jo zaradi telesnih poškodb v prometni nesreči utrpi voznik zavarovanega motornega vozila v primeru, ko je za nezgodo odgovoren sam. Če se voznik v primeru nezgode smrtno ponesreči, zavarovalnica povrne škodo njegovim svojcem.

 

Moj primer.

Doživel sem manjšo nesrečo (bil sem sam kriv) in če bi hotel koristiti AO plus, bi moral imeti policijski zapisnik o nesreči. Takoj, ko bi se vpletla policija, bi mi napisala kazen za ogrožanje v prometu. Logično sem razmišljal in sem potegnil zaključen, majhna nesreča malo zavarovanja. Kolega je rekel, da v takih primerih izdajo nalog za okoli 500€.

Torej če je to res, je OA plus za težje poškodbe - no malo resnejše kot pa zvin noge.

Tudi, če greš k zdravniku in ne poveš kaj in kje se ti je zgodilo te zavarovalnica ne bo šmirala, če pa poveš, pa mora zdravnik obvestiti policijo.

Ali se motim???

 

Scarabeo

 

jst mam policijski zapisnik.

 

Pa kazen tudi  :grim .

 

Vsem srečno vožnjo, kjerkoli.  Scarabeo

 

kazni ni bilo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem si imela pa srečo. Ali pa si šarmirala???

Kak mlad policaj, pa se je zlomil.  :grim

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quote

Z zavarovanjem voznika za škodo zaradi telesnih poškodb – AO plus zavarovalnica povrne pravno priznano škodo, ki jo zaradi telesnih poškodb v prometni nesreči utrpi voznik zavarovanega motornega vozila v primeru, ko je za nezgodo odgovoren sam. Če se voznik v primeru nezgode smrtno ponesreči, zavarovalnica povrne škodo njegovim svojcem.

 

Moj primer.

Doživel sem manjšo nesrečo (bil sem sam kriv) in če bi hotel koristiti AO plus, bi moral imeti policijski zapisnik o nesreči. Takoj, ko bi se vpletla policija, bi mi napisala kazen za ogrožanje v prometu. Logično sem razmišljal in sem potegnil zaključen, majhna nesreča malo zavarovanja. Kolega je rekel, da v takih primerih izdajo nalog za okoli 500€.

Torej če je to res, je OA plus za težje poškodbe - no malo resnejše kot pa zvin noge.

Tudi, če greš k zdravniku in ne poveš kaj in kje se ti je zgodilo te zavarovalnica ne bo šmirala, če pa poveš, pa mora zdravnik obvestiti policijo.

Ali se motim???

 

Scarabeo

 

Višina kazni je odvisna od storjenega prekrška. Če napišeš, kaj si skuhal, boš dobil odgovor, koliko si skuhal. Ko poveš zdravniku, da si imel prometno nesrečo, bo on obvestil policijo. Simpl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem si imela pa srečo. Ali pa si šarmirala???

Kak mlad policaj, pa se je zlomil.  :grim

 

Scarabeo

 

ženska je bla :P

pa me je vprašala če mam sprednjo desno roko poškodovano :lol1:

Popravljeno . Popravil rosse20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje.

 

Kje uveljavljam odškodnino za poškodbe na čeladi ter jakni? Čelada je podrajsana, jakna pa ima strgan rokav. Zraven odškodnine iz AO povzročitelja?

 

P.S. Kriv je avtomobilist ki je meni izsilil prednost.

 

LP Blaž

 

Da...iz njegovega AO gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej,

 

čaka me zavarovanje motorja :grim

 

kontaktiral sem Bambija in vse kar lahko rečem je :notworthy:  :notworthy: :notworthy:   

 

njegova ponudba je bila cenejša za celih 80 EUR od ponudbe kolega, ki dela za isto zavarovalnico.... Da ne govorim koliko je bila cenejša od ponudbe družinskega agenta-ful popust (sicer druga zavarovalnica pa vseeno)....

 

Tako da sem z Bambijem zelo zadovoljen in mu bom reklamo delal povsod kjerkoli bom lahko! :yes:

 

imaš :beer2:  v dobrem! :)

 

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bo pa reku,da je 300 flik odlepu :Pp

 

ne, odlepu sem celih 230 ojriča.... AO, AO+. asistenca, zelena karta....  72 KW 599 ccm :grim

 

lani sem pri Triglavu plačal celo malo višjo ceno kot je ta, pa nisem imel vključenega AO+....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

normalna cena .... tolk nekje pri ZM z odkupom prve škode seveda.... ? itak je težko primerjat, vsak ma drug moor, vsak še kej doda al pa ne.... na koncu pa vsi plačamo tolk kot moramo, nbenih strašnih popustov ni.... itak vsak agent prav da je najcenejši :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

normalna cena .... tolk nekje pri ZM z odkupom prve škode seveda.... ? itak je težko primerjat, vsak ma drug moor, vsak še kej doda al pa ne.... na koncu pa vsi plačamo tolk kot moramo, nbenih strašnih popustov ni.... itak vsak agent prav da je najcenejši :)

 

normalna... glej, kolega pri ZM, mi je naračunal 310 eur??? Generalli še malenkost več...  torej je to odlična cena! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, odlepu sem celih 230 ojriča.... AO, AO+. asistenca, zelena karta....  72 KW 599 ccm :grim

 

lani sem pri Triglavu plačal celo malo višjo ceno kot je ta, pa nisem imel vključenega AO+....

A je pol AO+ dražji kot 100€? :eek:

Jaz sem dal za vse to brez AO+ za 1200 ccm in 101 kW  133€ :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je pol AO+ dražji kot 100€? :eek:

Jaz sem dal za vse to brez AO+ za 1200 ccm in 101 kW  133€ :grim

 

ej nimam pojma... jaz sem imel pred sabo 3 ponudbe in je bil Bambi daleč najcenejši....

 

ti pravim, lani sem imel pri Triglavu še dražje, pa je bilo brez AO+

 

je pa res, da nimam drugače nobenih popustov, sem šele prvič zavaroval, no ubistvu drugič...

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je pol AO+ dražji kot 100€? :eek:

Jaz sem dal za vse to brez AO+ za 1200 ccm in 101 kW  133€ :grim

No vidiš, pri meni bi to stalo 120 EUR!Verjetno imaš 55 bonusa?Z AO+ bi stalo 180 EUR!!

Upoštevaje bonus seveda.Tako da je bila "modra" odločitev prihraniti 60EUR (nekaj pirof) in ni zavarovan voznik! Ker voznika tako ali tako skoraj nikoli ni na motorju? :kva1:

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že skoraj vsa leta dam tudi AO+. Raje pogrešam tistih 100 Evrov in nikoli ne koristim tega, kot pa da bi enkrat ucepil, potem se pa po glavi tolkel, zakaj se mi je zdelo škoda tega stotaka. Če pa potegnem skupaj vsa leta in povprečno 100 evrov letno... je pa kar vsota. Sicer pa... malo lažja noga na gasu  pri avtu, pa se pokrije... Mi je pa res brezveze zavarovati posebej voznika in sovoznika z dnevno odškodnino -če je krivec tretja oseba, gre itak iz njegovega AO. Če sam, pa je tu AO+. Sovoznik je pa itak iz naslova AO zavarovan. Ampak, to je le moje mnenje.

Popravljeno . Popravil motofrik
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sel letos z Adriatica nazaj na Triglav. Za isto polico (AO+) za Varadero 1000 so mi pri Triglavu naracunali cca 50 EUR manj. In to na salterju - cloveka sem prvic videl. Nad zastopnikom, ki mi je leta "dajal" super-duper popuste (NOT!) pa sem ze davno obupal. Fora je pa v tem, da so mi na Triglavu zdruzili popuste se iz drugih polic, ki so na istem naslovu. Pa se ker je nova polica, je bil neki dvojni popust... Ne vem, ali je to novo ali ne, je pa ugodno. Ce koga kaj bolj konkretno zanimajo stevilke, pa naj vprasa 8)

 

Srecno in varno voznjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš, pri meni bi to stalo 120 EUR!Verjetno imaš 55 bonusa?Z AO+ bi stalo 180 EUR!!

Upoštevaje bonus seveda.Tako da je bila "modra" odločitev prihraniti 60EUR (nekaj pirof) in ni zavarovan voznik! Ker voznika tako ali tako skoraj nikoli ni na motorju? :kva1:

Jaz sem tako in tako močno zavarovan v firmi in mi ti firma plač, tudi če se mi kaj v prostem času zgodi. Recimo na potovanju z motorjem. Dobr če bi mel še AO+ pa če se kaj zgodi bi potem potegnu zavarovanje iz dveh naslovov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tako in tako močno zavarovan v firmi in mi ti firma plač, tudi če se mi kaj v prostem času zgodi. Recimo na potovanju z motorjem. Dobr če bi mel še AO+ pa če se kaj zgodi bi potem potegnu zavarovanje iz dveh naslovov.

V firmi si nezgodno zavarovan; torej za smrt,invalidnost in dnevno odškodnino(?) .Zlomiš si roko pri padcu z motorjem.Dobiš "gips" za 30 dni in dnevno odškodnino za 30X ?? EUR. Rečiva 20 na dan je 600EUR . Pri AO+ dobiš nekajkrat več! Kaj pa bolečine,strah,nezmožnost za delo,posledice?? Nula!

 

Je pa fajn če si močno zavarovan.Samo zgoditi se ti ne sme nič :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!