Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Predn se kej zgodi vsi oblublajo oh in sploh....ko pa stojimo pred drekom, so pa vsi brihtni in si spet sam v dreku. O oh in sploh odskodninah pa ne duha ne sluha... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni še ena možnosti da pri zavarovanju motorja namesto AO+ imaš neko nezgodno zavarovanje, kaj menite o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni še ena možnosti da pri zavarovanju motorja namesto AO+ imaš neko nezgodno zavarovanje, kaj menite o tem?

Je, jaz vzamem to, je cenejše. Verjetno je sicer manjši znesek za poškodbo, ampak itak je pri zavarovanjih tako, več kot plačaš več dobiš...če...upam da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bambi61:

Ne vem, če je bilo to že kje omenjeno - vsaj nisem zasledil - in glede na to, da si pri ZM boš znal verjetno najbolje odgovoriti. Namreč imam 2 motorja, na enem 50%, na drugem pa mi je ZM agent rekel, da ne more biti enak popust kot pri prvem in mi je dal (lani) le 35% popusta. Ker mi zdaj poteče zavarovanje tega drugega motorja me zanima ali to res drži?

Pa še tole - a ta komercialni/posebni popust 20% še vedno velja pri ZM?

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je clo reku,da mam lahko samo en motor s popustom,druzga pac polno...zato pac ni registriran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je clo reku,da mam lahko samo en motor s popustom,druzga pac polno...zato pac ni registriran.

Jaz sem slišal, da bi naj šlo ... ampak "baba čula, baba rekla", zato pa iščem info iz "prve roke"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bambi61:

Ne vem, če je bilo to že kje omenjeno - vsaj nisem zasledil - in glede na to, da si pri ZM boš znal verjetno najbolje odgovoriti. Namreč imam 2 motorja, na enem 50%, na drugem pa mi je ZM agent rekel, da ne more biti enak popust kot pri prvem in mi je dal (lani) le 35% popusta. Ker mi zdaj poteče zavarovanje tega drugega motorja me zanima ali to res drži?

Pa še tole - a ta komercialni/posebni popust 20% še vedno velja pri ZM?

Hvala :)

Govoriš o 'popustu' ali 'bonusu' (bonitetnem razredu)'?

 

   D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pardon - bonitetni razred mislim

 

Normalna pot za napredovanje v višji bonitetni razred je, da imaš vozilo registrirano celo leto in da v tem letu nimaš nobenega odškodninskega zahtevka po tej polici. Bonitetni razred se vodi za vsako vozilo ločeno (kar je sicer malo nelogično, saj naj bi s tem 'nagradili' voznike, ki ne povzročajo škode), tako da če nabaviš dodatno vozilo in starega ne odjaviš, ima novo vozilo na začetku bonus 0%, drugo leto 5%, itd. To, da si že na začetku dobil 35%, je itak že dosti...

 

Po drugi strani pa je tudi res, da zavarovalnica lahko 'varnemu vozniku' že s prve odobri tudi 50% bonus na drugo (tretje, četrto, ... ) vozilo, vendar je treba za to zaprositi višje instance v zavarovalnici - tega agent najbrž ne more oz. ne sme odobriti na lastno pest.

 

 

   D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalna pot za napredovanje v višji bonitetni razred je, da imaš vozilo registrirano celo leto in da v tem letu nimaš nobenega odškodninskega zahtevka po tej polici. Bonitetni razred se vodi za vsako vozilo ločeno (kar je sicer malo nelogično, saj naj bi s tem 'nagradili' voznike, ki ne povzročajo škode), tako da če nabaviš dodatno vozilo in starega ne odjaviš, ima novo vozilo na začetku bonus 0%, drugo leto 5%, itd. To, da si že na začetku dobil 35%, je itak že dosti...

 

Po drugi strani pa je tudi res, da zavarovalnica lahko 'varnemu vozniku' že s prve odobri tudi 50% bonus na drugo (tretje, četrto, ... ) vozilo, vendar je treba za to zaprositi višje instance v zavarovalnici - tega agent najbrž ne more oz. ne sme odobriti na lastno pest.

 

 

   D.

No, to je tudi meni malo nelogično, a če se da to urediti s prošnjo na "šefe", bom pa poizkusil

Hvala za info :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v čem je smisel AO+in še nezgodno? pa kaj so zavarovalnce čist  u pm da skor zastonj zavarujejo?

Sj zate lah tut draži nardijo.. Ni problema, majo radi take, ki raj več plačajo.. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker ti, po napisanem sodeč, ni po volji, da se da dobit relativno poceni zavarovanje.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa je doletelo tudi mene.

Imel bljižnje srečanje z avtom. Starejša voznica me je izsilila tako, da sem zadel desno stran avta. Na motorju poškodovana leva ročka (šla skozi sovoznikovo steklo) in barva na rezervoarju - upam, da ni še kaj. Pri vožnji domov nisem nič opazil, res pa je, da sem bil precej pretresen. Po trku je motor ostal pokonci z levo ročico skozi sovoznikovo okno in jaz sedeč na njemu.

 

To je bila tista tipična situacija, ko 50 metrov pred sabo vidiš, da hoče nekdo na cesto, zmanjšaš hitrost (mi je verjetno rešilo glavo, ali pa vsaj kako kost) si misliš, da te vidi in previdno pelješ dalje, potem pa spelje 10 metrov pred tabo.

 

Itak klicali policijo, prišla, naredila zapisnik. Brez dvoma o krivdi voznice.

Pravzaprav sem nepoškodovan, sem pa ob trku z levo stranjo čelade "luštno" udaril v avto. Po vseh motorističnih pravilih je taka čelada uporabna samo še za okras. Se pa na čeladi ne pozna nobena poškodba.

 

Kako ravnajo zavarovalnice v takih primerih, ti priznajo vrednost nove(?) čelade? Naj jo, da se bo na njej kaj poznalo, še z vso silo vržem v asfalt?

 

Kakšne izkušnje mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem šel prejšen teden ocenit motor (totalka). Zraven sem dal še čelado in jakno. Za čela in jakno sem seveda zraven priložil še račune. Je pa cenilec po pravici povedu da za jakno in čelado bom dobil kakšen evro, ne bo pa to znesek, ki je na računu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalna pot za napredovanje v višji bonitetni razred je, da imaš vozilo registrirano celo leto in da v tem letu nimaš nobenega odškodninskega zahtevka po tej polici. Bonitetni razred se vodi za vsako vozilo ločeno (kar je sicer malo nelogično, saj naj bi s tem 'nagradili' voznike, ki ne povzročajo škode), tako da če nabaviš dodatno vozilo in starega ne odjaviš, ima novo vozilo na začetku bonus 0%, drugo leto 5%, itd. To, da si že na začetku dobil 35%, je itak že dosti...

 

Po drugi strani pa je tudi res, da zavarovalnica lahko 'varnemu vozniku' že s prve odobri tudi 50% bonus na drugo (tretje, četrto, ... ) vozilo, vendar je treba za to zaprositi višje instance v zavarovalnici - tega agent najbrž ne more oz. ne sme odobriti na lastno pest.

 

 

   D.

To je nelogicno, ker vozilo vozim Jaz in je vseeno katerega vozim, izkusnje nabiram jaz in ne motor. Tko da je butast, ce je res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če se mi splača uveljavlat kasko, Strošek zamenjave bo okoli 70€-

 

Verjetno ne. Ob uveljavljanju škode iz kaska boš izgubil 3 premijske razrede (15% bonusa) na kasku. Verjetno boš soudeležen tudi 1% od novonabavne vrednosti vozila (odbitna franšiza), če ob sklenitvi ni bilo drugače dogovorjeno (kar pa je redkost). Po možnosti (pri večini zavarovalnic) boš izgubil tudi posebne, komercialne ali ostale popuste, ki so vezani na brezškodno dogajanje.

 

Malo premisli, preračunaj, vendar kot sem napisal, bo verjetno strošek zavarovanja naslednje leto višji za več kot 70€, sploh če upoštevaš odbitno franšizo, ki jo boš plačal že ob popravilu, če strošek le tega krije zavarovalnica.

 

LpD.

Popravljeno . Popravil drekač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imam sledečo situacijo in prosim za mnenje:

V prometni nesreči, ni bila moje krivda, minimalno poškodovan rezervoar goriva. Recimo okrušeno 3x5 mm - biserna barva.

Motor na uradnem servisu, ki je dal zavarovalnici predračun za ca. 800 € od česar barvanje celega rezervoarja 150€ + 2 nalepki skupaj dobrih 210 € samo za popravilo rezervoarja. Zavarovalnica je predračun potrdila in bo krila stroške popravil s police povzročitelja.

 

Na servisu smo se dogovorili, da bodo rezervoar poskusili popraviti samo z retuširanjem poškodovanega dela, če ne bo uspelo, oz. mi nebo všeč, pa še vedno lahko dajo barvati cel rezervoar. OK, se strinjam. Mojster je profesionalno retuširal zadevo in se nikjer ne vidi, da je popravljeno tako, da sem s popravilom zadovoljen.

 

Zdaj sem se pa "zapel" z vodjo servisa, ki trdi, da je vrednost retuširanja enaka ličanju celega rezervoarja (vključno z nalepkami :dry: ). Ni ta malo bosa? Da torej nič ne "ostane" in da je to še bolje zame, ker ob prodaji motorja nebo vprašanj zakaj je bil barvan cel rezervoar, kao.

Jaz bi pa seveda na račun "cenejšega" popravila rad recimo kakšen dobropis, tam 50-100 €, ki bi ga koristil na naslednjem rednem servisu pri isti firmi. Ali pa vsaj material za neslednji redni servis, anything...

Vodja servisa za tak predlog noče niti slišati in se izgovarja, da za zavarovalnico že itak morajo (reveži) delati po nekih super nizkih urnih postavkah in bla, bla, bla...

 

Motor naj bi bil končno zmontiran v ponedeljek. Kaj menite, naj zapenjam in ne podpišem delovnega naloga na katerem bo napisano barvanje celega rezervoarja + nove nalepke? Zakaj bi jaz nategoval zavarovalnice z podpisovanjem neresničnih delovnih nalogov, če že nimam ama čisto nič od tega? Blesav občutek - sploh, ker sem 4 tedne čakal na preostale dele za zamenjavo in bil 3 tedne kolektivnega dopusta brez motorja - super, kajne.

 

P.S. BTW, redni servis na svojem mopedu sem delal pri istem serviserju dva meseca nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ti bi, da zavarovalnica plača 800 evrov tebi na roke, ti pa za retuširanje servisu 150 evrov... Glej, zavarovalnica plača direkt servisu na osnovi izstavljenega računa. Bo pač servis pokasiral razliko (seveda je retuširanje mnogo cenejše, kot lakiranje celega rezervoarja). Ampak... saj si se strinjal z načinom popravila. In z rezultatom si tudi zadovoljen. Kje je problem? Stalo te pa tudi ni kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ti bi, da zavarovalnica plača 800 evrov tebi na roke, ti pa za retuširanje servisu 150 evrov... Glej, zavarovalnica plača direkt servisu na osnovi izstavljenega računa. Bo pač servis pokasiral razliko (seveda je retuširanje mnogo cenejše, kot lakiranje celega rezervoarja). Ampak... saj si se strinjal z načinom popravila. In z rezultatom si tudi zadovoljen. Kje je problem? Stalo te pa tudi ni kaj.

 

Ma ne gre za to, da bi rad od zavarovalnice kaj na roko - v 800 € so poleg barvanja rezervoarja (ki je ca. 210 €) se drugi deli.

Želim samo korektno popravljen motor - kar v tem primeru pravzaprav tudi bo.

Dejansko je "problem" v tem, da sem raz.izden, ker bo motor 4 tedne na servisu in bi servis (namesto, da bi mi s kakšno malenkostjo, "kompenziral" - glede na nižje stroške, ki jih bodo imeli - izgubljen en mesec sezone+pokvarjen dopust) rad še "nategnil" zavarovalnico "v mojem imenu".

Popravljeno . Popravil Sale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Potrebujem kakšno svežo informacijo v zvezi z izplačilom odškodnin. V juniju sem imel prometno nesrečo in bom koristil AO+. Ali pozna kdo znesljivo družbo, ki se ukvarja z odškodninskimi zahtevku.? Za odgovor hvala in lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne gre za to, da bi rad od zavarovalnice kaj na roko - v 800 € so poleg barvanja rezervoarja (ki je ca. 210 €) se drugi deli.

Želim samo korektno popravljen motor - kar v tem primeru pravzaprav tudi bo.

Dejansko je "problem" v tem, da sem raz.izden, ker bo motor 4 tedne na servisu in bi servis (namesto, da bi mi s kakšno malenkostjo, "kompenziral" - glede na nižje stroške, ki jih bodo imeli - izgubljen en mesec sezone+pokvarjen dopust) rad še "nategnil" zavarovalnico "v mojem imenu".

 

Podpiši jim delovni nalog, potem pa idi na zavarovalnico vprašat, kako je servis zaračunal popravilo, če lahko vidiš račun, ker si ugotovil, da rezervoar ni popravljen v celoti kot piše na cenilnem zapisniku. Bo že zavarovalnica uredila obračun z njihovim vodjem servisa, tako da tudi njim ne bo ostalo nič viška.

Pa še kaj jim bodo vzeli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!