Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Zadnjič smo debatirali o članstvih v moto klubu. Včeraj sem se včlanil in isti dan plačal 25€ manj zavarovanja, kot lani. 

Zanimivo, da marsikdo ne ve za ta popust, čeprav so člani klubov. 

in kolk je letna članarina za klub :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič smo debatirali o članstvih v moto klubu. Včeraj sem se včlanil in isti dan plačal 25€ manj zavarovanja, kot lani. 

Zanimivo, da marsikdo ne ve za ta popust, čeprav so člani klubov.

a zdej boš mogu lajbič nosit, pa se po zborih pretepat?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je agentka poslala tole:

zavarovanje.png

 

Dopisano je bilo:

 

V priponki pošiljam informativni izračun za AO,AO+, asistenca in nezgodno zavarovanje.

Cena zavarovanja 233,09 eur.

Upoštevan je 20% komercialni popust, agent ima možnost dodeljevanja poustov do 20%, s tem, da se gleda zavarovanost stranke, torej ima tudi možnost priznati stranki manjši popust, odloćitev je individualna glede na zavarovanost stranke pri ZT.
Upoštevan je gotovinski popust 5%, Triglav komplet 10%, 40% za nevračilo premije, 30% popust razmerje moči in mase. Glede na vašo strarost se pri vas obračuna doplačilo za povečano nevarnost- starost zavarovanca.

AO+ je zavarovanje voznika za telesne poškodbe, premija pa je cca. 200% od premije obveznega zavarovanja, ker je pogostost teh škod pri motoristih visoka.

Je to vredu? Sem izbral prave stvari?
AO, AO+, Asistenca in Nezgodno.
Kaj je to za kolesarje (nisem tega nič prosil, je sama notri dala), je to zame? Sam namreč veliko prekolesarim, tako da načeloma mi prav pride če se mene tiče.
Kakšna pa je cena? dobra ali bi lahko dobil nizjo.

Razmišljam tudi o članstvu v motoklub, da bi dobil še nekaj popusta tu (da prišparam več, kot me pride članstvo motokluba).

 

Še enkrat hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zdej boš mogu lajbič nosit, pa se po zborih pretepat?

Sicer izven konteksta, pa vseeno. Takšne idiotske izjave zadrži zase. Nosit lajbič je eno, če si pa mislil na barve na lajbiču je pa to pridobljena čast. Na zborih pa pretepamo samo takšne, kot si ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer izven konteksta, pa vseeno. Takšne idiotske izjave zadrži zase. Nosit lajbič je eno, če si pa mislil na barve na lajbiču je pa to pridobljena čast. Na zborih pa pretepamo samo takšne, kot si ti.

s svojim odgovorom si zelo lepo pokazal kakšni ljudje se po teh klubih družite.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s svojim odgovorom si zelo lepo pokazal kakšni ljudje se po teh klubih družite.

nisem še videl, da bi se motoristi med sabo pretepali, se pa jest javim, da poskrbim zate :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepst? Ne hvala :) Drgac pa na pamet 180 flik......86 konjev....50 off..ao,ao+,asistenca,odkup prve skode...MB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem še videl, da bi se motoristi med sabo pretepali, se pa jest javim, da poskrbim zate :kva2:

bravo, častim pivo ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepst? Ne hvala :) Drgac pa na pamet 180 flik......86 konjev....50 off..ao,ao+,asistenca,odkup prve skode...MB.

134€ AO, AO+, nezgodno in zelena karta. Motor Varadero 1000 94 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali dobijo ta popust člani bilokaterega moto kluba ali samo člani klubov, ki so v Zvezi motoklubov Slovenije?

Ni važno, samo neko dokazilo moraš agentu dati, da si član. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni važno, samo neko dokazilo moraš agentu dati, da si član.

Ni važno, samo neko dokazilo moraš agentu dati, da si član.

Zveza nima nič s tem, ne vem zakaj vsi mešate ZMKS v vsako stvar.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fazerca 600, ao, ao+, asistenca, zelena karta... 194eur... ps. Motor imam komaj dve leti, tako da imam zelo malo bonifikacije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

134€ AO, AO+, nezgodno in zelena karta. Motor Varadero 1000 94 km

Pisuka, a morm agenta zamenat? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri zavarovanju je pomembno razmerje moč:teža

Po svoje so to pametno naredili, nekdo s 400kg Harleyem je mnogo manj rizičen, kot nekdo z RR motorjem z 200konji na 180kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri zavarovanju je pomembno razmerje moč:teža

Po svoje so to pametno naredili, nekdo s 400kg Harleyem je mnogo manj rizičen, kot nekdo z RR motorjem z 200konji na 180kg.

samo zanimivo je to, da se je s tem zavarovanje pol cenejše kot prej, ko smo bili vsi v razredu nad 75kW :? sicer meni je to povsem ok :P, sicer pa so pri nas itak sami pohlevni mopedki, tko da celo popust na razmerje moč/masa dobimo.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fazerca 600, ao, ao+, asistenca, zelena karta... 194eur... ps. Motor imam komaj dve leti, tako da imam zelo malo bonifikacije...

A nimate nobenega vozila z višjo bonifikacijo doma? Prava zavarovalnica ti prizna enako bonifikacijo za motor, kot jo imaš na avtu. Potem pa še 50% na nevračilo in dobiš željeni znesek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nimate nobenega vozila z višjo bonifikacijo doma? Prava zavarovalnica ti prizna enako bonifikacijo za motor, kot jo imaš na avtu. Potem pa še 50% na nevračilo in dobiš željeni znesek.

 

Jaz na svoje ime nimam nič z višjo bonifikacijo.... Tako da, je tole kar ugodno, glede na to, da mi je družinski agent pri isti zavarovalnici zame, kot "dobro" stranko naračunal 280 EUR.....  

 

ps. teh 280 je bilo naračunanih lani, potem pa nisem sploh hodil več k njemu.... lanskoletna polica pri  agentu (sedanjemu) je znašala 220 EUR.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na svoje ime nimam nič z višjo bonifikacijo.... Tako da, je tole kar ugodno, glede na to, da mi je družinski agent pri isti zavarovalnici zame, kot "dobro" stranko naračunal 280 EUR.....  

 

ps. teh 280 je bilo naračunanih lani, potem pa nisem sploh hodil več k njemu.... lanskoletna polica pri  agentu (sedanjemu) je znašala 220 EUR.... 

katera zavarovalnica? Pri agentih, ki znajo delati ni pomembno kdo pri hiši ima bonifikacijo, važno je, da je naslov isti. Iz moje police celo sosed, ki ni na istem naslovu koristi mojo bonifikacijo. Legalno

Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katera zavarovalnica? Pri agentih, ki znajo delati ni pomembno kdo pri hiši ima bonifikacijo, važno je, da je naslov isti. Iz moje police celo sosed, ki ni na istem naslovu koristi mojo bonifikacijo. Legalno

 

Avto imam pri Generaliju (sicer ni na mene pisan, ravno zaradi bonifikacije, ker prenosa nismo hoteli delati), motor pa pri ZM.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto imam pri Generaliju (sicer ni na mene pisan, ravno zaradi bonifikacije, ker prenosa nismo hoteli delati), motor pa pri ZM.... 

midva sva z očetom prepisala avto, tako mam tudi jst 50% bonusa. stroškov je bilo tistih 16€ kolikor je prepis pa novo prometno. sicer se da narest darilno pogodbo, ampak midva sva naredila kr kupoprodajno za 1€, ker nek papir rabijo, da naredijo prepis. mogoče se tudi tebi tako splača :? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

midva sva z očetom prepisala avto, tako mam tudi jst 50% bonusa. stroškov je bilo tistih 16€ kolikor je prepis pa novo prometno. sicer se da narest darilno pogodbo, ampak midva sva naredila kr kupoprodajno za 1€, ker nek papir rabijo, da naredijo prepis. mogoče se tudi tebi tako splača :?

 

Jaz sem tudi avto ki sem ga kupil, prepisal na mamo, tam je bonifikacija.... motorja pa ne dam na njo  :ninja:  pa sploh zato, ker je generali čist nekonkurenčen pri motorjih, se mi nebi splačalo..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!