Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

1. primer. Makedonija, motor pobral lokalni prevoznik in ga dostavil v zbirno mesto, kjer pobirajo in nalagajo za SLO. 1200 km, brez doplačila. Pred 6 leti. Dostava na dom. Ko sem vprašal prevoznika ali vozi tudi za zavarovalnico MB, je dejal, da, in da  nekateri jokajo, ko morajo doplačevati.

2.primer. Stutgart,, 680 km. Motor je pobasal lokalni prevoznik. Iskali smo uradni servis - zaprt, bolniška. Šli na drug servis, kjer bi čakal na del 3-5 dni. Na mojo željo so ga zapeljali domov. Motor je bil doma 12 ur kasneje. V obeh primerih je bilo zavarovanje v vrednosti 1500€.

Običajno je 1 km prevoza 1€. Prevoz se PRAVILOMA zaračuna SLo - tujina in nazaj.

Pri meni ni dileme, pa če je pomoč enkrat dražja kot pri konkurenci, bom na Triglavu. Odločitev je vaša.:)

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fleksibilnost zavarovalnic, v takih in podobnih primerih je bistven podatek in vsekakor je prav, da nas čimveč objavi v tej temi kako in kaj, da vemo pri kom in kje zavarovati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa AMZS? Če se ne motim (sem tudi sam član), ker jih še nisem potreboval, ti pripeljejo avto in motor po celi Evropi domov, kamor jim rečeš. Mislim, da je članarina cca. 59 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Miha X pravi:

Kaj pa AMZS? Če se ne motim (sem tudi sam član), ker jih še nisem potreboval, ti pripeljejo avto in motor po celi Evropi domov, kamor jim rečeš. Mislim, da je članarina cca. 59 EUR.

Malo preveri, kaj pomeni po celi Evropi. Bolj verjetno je, da je napisan kje znesek, do katerega krijejo, ostalo pa kriješ sam. 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem našel pogoje. Vleka vozila - okvara do 1500 EUR (tujina). Vleka vozila - nesreča do 1500 EUR (tujina). Prevoz osebe v tujini/iz tujine do 300 EUR.

član lahko koristi ugodnost prevoza do doma ali do servisa, ki ga izbere sam.

Popravljeno . Popravil Miha X
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vam povem se zgodbo od bliznjega znanca(sicer z autom, ampak ok). 

Auto je crknil v Bilbau(spanija), so ga nalozili odpeljali do servisa, ki si jim ga ti dolocil. Ker napake niso mogli takoj najti so za 4 dni placali renta car, in ker je bila napaka obsezna(elektrika je qurba) so avto nalozili na kamion ter soferju in potnici PLACALI avionsko karto do Ljubljane. Avto je prisel par dni kasneje do serviserja, ki si ga ti dolocil. Zavarovalnica Triglav ;) No ce bi sla avtovleka po avto bi blo treba doplacat cca 200e. Ampak ok, Bilbao je 2k km iz Ljubljane..

Res pa je da ta asistenca stane cca 55-65€ za avto. 

 

js zavarovanja brez asistence ne sklenem.. 2x negrem vn jest pa je. Sploh pr 40,50k/ km/letno v avtu si tega nebi dopustil. 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Scarabeo 500 pravi:

1. primer. Makedonija, motor pobral lokalni prevoznik in ga dostavil v zbirno mesto, kjer pobirajo in nalagajo za SLO. 1200 km, brez doplačila. Pred 6 leti. Dostava na dom. Ko sem vprašal prevoznika ali vozi tudi za zavarovalnico MB, je dejal, da, in da  nekateri jokajo, ko morajo doplačevati.

2.primer. Stutgart,, 680 km. Motor je pobasal lokalni prevoznik. Iskali smo uradni servis - zaprt, bolniška. Šli na drug servis, kjer bi čakal na del 3-5 dni. Na mojo željo so ga zapeljali domov. Motor je bil doma 12 ur kasneje. V obeh primerih je bilo zavarovanje v vrednosti 1500€.

Običajno je 1 km prevoza 1€. Prevoz se PRAVILOMA zaračuna SLo - tujina in nazaj.

Pri meni ni dileme, pa če je pomoč enkrat dražja kot pri konkurenci, bom na Triglavu. Odločitev je vaša.:)

Scarabeo

A ta isti Triglav ne krije nič:klicaj: izven Evrope.... si hitro gol in bos...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, xtzs pravi:

A ta isti Triglav ne krije nič:klicaj: izven Evrope.... si hitro gol in bos...

Pravzaprav ne razumem točno, kar si želel povedati. Triglav krije v vrednosti 1500€ vleke, po vsej Evropi. So pa tu še možnosti koriščenja hotelov, rentanja... (glej pomoč na cesti) imajo tri kategorije.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ne mešati avtomobilske asistence in asistence za motor. Premium avtomobilska asistenca zavarovalnice Save nima konkurence, ne cenovno ne po kritju. Še enkrat poudarjam govorim za avtomobilsko asistenco. Krije do 3000eur vleko (2x letno lahko sam izberem kam želiš da te odšlepajo), tudi iz tujine. Omejitev je le znesek 3000eur. Če se ne da avta popraviti ti na mesto okvare pripeljejo nadomestno vozilo s katerim greš lahko naprej, tvojega pa odšlepajo. Tudi osebe imajo krit prevoz, prav tako nadomestno bivanje itd. Pride pa dobrih 30eur letno. Tak da kdor ima avto zavarovan pri Savi nima kaj za razmišljat. 

Je pa res, da je slabost Save asistenca za motor, kjer imajo samo eno varianto. In še ta krije vleko do 400eur (ne glede na to kje si) oz. do najbližjega servisa. Tu mislim, da bi morala zavarovalnica ponuditi možnost izbire boljše asistence, primerljive z njihovo avtomobilsko asistenco. Pa tudi če bi stala 50eur, raje plačam in pozabim na ta denar in vem da če do česa pride, se ne bom rabil zajebavat ampak me bo en klic rešil vseh muk.

Je pa tudi res da če pogledamo cene zavarovanj in je Sava najcenejša, si pač vzameš pri AMZS-ju njihovo asistenco in maš mir.

lp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, samo tukaj je veliko tudi na zavarovalniškem agentu. Jaz mu povem želje , on pa mi priporoči potem najugodnejšo zavarovalnico. Jaz sem bil do letos skoz na triglavu, letos mi je pa agent priporočal savo, ker imam pri njih še nekaj drugih zavarovanj in mi je lahko cenejše zavarovanje zrihtal.  Kar se pa asistence tiče, mi je rekel, daje sava tam tam s triglavom (sam je pa zdej vprašanje, a je to mišljeno za motor ali avto??). Sam zdej ko to berem, me pa kr mal skrbi. Asistenco sem uzel ravno zaradi tujine, ker če ostaneš nekje bogu iza nogu s pokvarjenim motorjem je kr je*a. Tle v slo že nekak najdeš koga s kombijem/prikolico,da ti v sili odpelje motor na željeno lokacijo. V tujini je pa to mal bolj zahteven projekt :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam tudi  pri  Savi  in za avto se nisem rabil  na sreco :)  Motor pa  lani.....so  mi  ga  pripeljali  na dom, po pregovarjanju,  ker so ga  hoteli  kar na servis peljat....v nedeljo?!  In  potlej  kaj?  Ga  ruknt pred  delavnico in  ajde?  Kot da  mehanik caka samo mene  cele dneve....  Na koncu so pristali, da  ce se  odpovem nadomestnemu vozilu, da mi ga  domov pripeljejo....pa smo bli  zmenjeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je servis zaprt potem ti morajo priskrbeti nočitev in ti jo tudi plačati. Zdaj pa je na njih ali se jim bolj splača spraviti motor domov, ali pa plačati nočitev + prevoz do servisa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni na as niso komplicirali kam ga peljat,sem reku da domov da ocenim kolko bo stroškov ,in so mi samo lepo razlozili da če se bom pol.odločil peljat do mehanika asistenca ne velja...je res pa da se je to zgodilo v slo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Ciko86 pravi:

Meni na as niso komplicirali kam ga peljat,sem reku da domov da ocenim kolko bo stroškov ,in so mi samo lepo razlozili da če se bom pol.odločil peljat do mehanika asistenca ne velja...je res pa da se je to zgodilo v slo..

Enako so razložili meni.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Ciko86 pravi:

Meni na as niso komplicirali kam ga peljat,sem reku da domov da ocenim kolko bo stroškov ,in so mi samo lepo razlozili da če se bom pol.odločil peljat do mehanika asistenca ne velja...je res pa da se je to zgodilo v slo..

vidiš mariborska v tem primeru ni komplicirala pri meni, so opravili 2x prevoz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Scarabeo 500 pravi:

Pravzaprav ne razumem točno, kar si želel povedati. Triglav krije v vrednosti 1500€ vleke, po vsej Evropi. So pa tu še možnosti koriščenja hotelov, rentanja... (glej pomoč na cesti) imajo tri kategorije.

 

Če potuješ izven Evrope, naprimer v Turčijo (Azija) ali Maroko (Afrika), ....ti tam Triglavova asistenca NE VELJA. Na to me je opozoril zavarovalniški agent.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, xtzs pravi:

Če potuješ izven Evrope, naprimer v Turčijo (Azija) ali Maroko (Afrika), ....ti tam Triglavova asistenca NE VELJA. Na to me je opozoril zavarovalniški agent.

Kolikor vem, moraš sam organizirati prevoz, zavarovalnica pa ti povrne stroške, v vrednosti zavarovanja. Vsekakor se je prej potrebno konkretno pozanimati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čedalje bolj se nagibam, da bi se včlanil v AMZS. Kolker gledam je tam članarina na osebo in ne na vozilo. Se pravi lahko vozim vse domače avte, motorje, rent a car in imam asistenco. Problem rata ko vozi žena in ni članica, potem pa nič iz asistence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAVA najmočnejšo imam na vseh avtomobilih, upam da je ne bom rabil. Enkrat sem jo in sicer na čisto novem meganu sem povozil žebelj. Guma spustila doma na parkingu. Je šrauf bil tolk zategnjen, da ga nisem mogu odpustit, pa sem cel skakal po tisti mini vinti, ki je v avtu. Poklical asistenco, je bil lokalna avtovleka v 5 minut na kraju. Vzel tavlko vinto, je šrauf odpustu v trenutku. Guma zamenjana v 1 minuti. No to je blo OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnice so zato, ker morajo bit ... kasirajo dobro in ponujajo vse mogoče, ko rabš, se morš pa jajcat z njimi ... ugodnosti in popuste ponujajo zato, da kasirajo, ne pa zato, ker bi nas imele rade ...

ko se mi kaj pokvari, se najprej zanesem na prijatelje in znance ... zavarovalnica je le v primeru zelo hude nuje ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 7. 2017 ob 14:25, hajoktejn pravi:

V stilu enga znanca:

So en klinc dobrosrčni; z denarjem, ki so nam ga vzeli z vsemi dokapitalizacijami in ostalim sranjem, nam še vedno dolgujejejo precej denarja.

Je pa res da so *ponavadi* najmanj komplikatorski pri izplačilih.

Tako je!

Jz pa imam slabo izkušnjo glih in le z Troglav...

L.96 mi je en zaprl pot...mopi star leto dni in popraskan....sen neki malega dobu,ko pa sem se jezil so rekli da jih lahko tožim in čakam...:ras::twak:

a skuter 50 letos....

Troglav 21eu,grawe 12eu... Čista osnova!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Big Py said:

Čedalje bolj se nagibam, da bi se včlanil v AMZS. Kolker gledam je tam članarina na osebo in ne na vozilo. Se pravi lahko vozim vse domače avte, motorje, rent a car in imam asistenco. Problem rata ko vozi žena in ni članica, potem pa nič iz asistence.

Imaš prav. Članarina je na osebo, le ko pokličeš avtovleko, jim sporočiš, kakšen avto al motor imaš (zaradi velikosti, kot so mi na AMZS svtovali).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Big Py pravi:

Čedalje bolj se nagibam, da bi se včlanil v AMZS. Kolker gledam je tam članarina na osebo in ne na vozilo. Se pravi lahko vozim vse domače avte, motorje, rent a car in imam asistenco. Problem rata ko vozi žena in ni članica, potem pa nič iz asistence.

Pred leti je bilo tako, da si lahko doplačal nek znesek in je asistenca veljala tudi, recimo, za ženo. Če še je sedaj tako pa ne vem, ker že enih par let nisem član ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno gre za družinsko članstvo AMZS v okviru posameznega paketa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Miha X pravi:

Verjetno gre za družinsko članstvo AMZS v okviru posameznega paketa.

Sem šel sedaj preverit na AMZS stran in v vsakem članstvu obstaja posamično in družinsko članstvo ... 

KLIK

Če ne rabiš vseh teh obstranskih ugodnosti, ki jih AMZS ponuja, je Triglav asistenca za posamezno vozilo cenejša ... recimo tam do treh vozil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!