Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Cena- Vse skupaj, da sem se odpeljal tudi s cestnino in tablicami okroglih 95 tisoč. Fantički, drugič preden šinfate, postavte kakšno pametno vprašanje ali komentar

95 jurjev do oktobra ???? Jaz sem dal par jurčkov več za celo leto in to brez bonusov. Pa še odjavim ga, kadar hočem in dobim nazaj povrnjeno sorazmerno na izkoričen čas zavarovanja. Pa tud če bi si denar za zavarovanje sposodil, bi prišle obresti za denar, ki ga moraš ''založiti'', potem pa ti ga vrnejo, zgolj 2 do 3 jurčke. Aja, motor je 600 ccm, pa tud če bi bil prek 750 ccm, je 95 jurjev absolutno predrago za 3 mesece.

Mogoče sem pa samo jaz čuden in zavarujem za celo leto in potem prekinjam. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat, da ne bo nesporazumov. Motor sem registriral konec aprila in to do srede novembra. Motor je MT 01, torej nad 750 kubiki. Cena je z zavarovanjem in vsemi birokratskimi pritiklinami, ki nanesejo kar nekaj tolarjev. Res je, da plačaš nekaj več, ko sorazmerni delež, vendar mi potem ni zopet treba dajati denarja za takse in ostale neumnosti, pa še v tem času, ko čakam v vrstah, grem v miru na kavo ali dve, tri, petdeset.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje za pol leta pride absolutno dražje, kot zavarovanje za celo leto.... :OK:

Vzameš za celo leto, plačila na obroke, ko odjaviš odjaviš, prekine se plačevanje, včasih pa še poračun in pade kaj denarja nazaj...odvisno kdaj registriraš in odjaviš... .)

Sicer se pa za drugo leto pripravljajo neke male spremembe glede moto reg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje se ne splača, ker odjava stane dobrga jurja, v vrsti ni treba čakat, razlika v ceni pa je prevelika, do bi jim jo pustil. Sploh pa lahko vzameš obročno odplačevanje in tudi s celotnim plačilom ni problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Na Motosvetu je bilo že veliko zapisanega o izplačilih škod raznih zavarovalnic. Kljub temu se mi je zdelo vredno odreti novo nit in povprašati po vaših izkušnjah o delu zavarovalnic!

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno bodo dale premalo :SS kljub temu da nekateri pričakujemo mio zneske :( , je pa to zelo težko primerjat, ker dva primera ne bosta enaka in ju ne moreš primerjat. Mislim, da je precej odvisno tudi od tega kako si rihtaš $. Moj pooblaščenec in 3glav zaenkrat zadovoljen, čeprav jih moram kdaj pa kdaj malo zbrcat, da se kaj zmigajo.(pa kljub temu preveri čim več podrobnosti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zavarovalnici so mi ocenili motor kot 'totalko'. Za leto dni odračunajo 20 odstotkov, kar se mi zdi normalno. Razbiti motor mi pustijo, vendar ga ocenjujejo absolutno preveč. Ali ima kdo dobobne izkušnje in kako so ocenili razbiti motor?

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

nekdo mi je omenil da je iz zanesljivih virov izvedel da se bo drugo leto začelo plačevat zavarovanje na moč motorja ( na KW) in ne več na prostornino....

a kdo ve kaj več o tem ??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekdo mi je omenil da je iz zanesljivih virov izvedel da se bo drugo leto začelo plačevat zavarovanje na moč motorja ( na KW) in ne več na prostornino....

a kdo ve kaj več o tem ??? :?

to so po mojem spet gostilniske finte, eden rekel ki je mislil da je ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cenik obveznega avtomobilskega zavarovanja za motorna kolesa:

Po predpisih določena zavarovalna vsota AO:

122.500.000 SIT za škodo na osebah

24.500.000 SIT za škodo na stvareh

Zgoraj omenjene zavarovalne vsote so minimalne; manj ne gre (po zakonu), jih je pa možno podvojiti (premija se poviša za +6%), potrojiti (+9%) itd., premije za te osnovne zavarovalne vsote pa so:

Moč motorja:

  • do 4 kW --> 16.657 SIT
  • nad 4 -8 kW --> 25.651 SIT
  • nad 8-14 kW --> 32.298 SIT
  • nad 14-26 kW --> 49.894 SIT
  • nad 26-44 kW --> 81.723 SIT
  • nad 44-72 kW --> 105.419 SIT
  • nad 72 kW --> 150.934 SIT

Dodati je potrebno še 6,5% zakonsko določenega davka. Pa naj si vsak zase sam izračuna.

Te spremembe začnejo veljati 15.01.2006 in sicer pri vseh zavarovalnicah.

Informacija je iz prve roke. O:-)

Popravljeno . Popravil Dry
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cajt bi že bil da gre po konjih.....

LP

jaz bi dal po razmerju konji/masa ... ampak, kaj pa navor? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff, fajne cene

kolk je ze bilo zdaj nad 750 ccm ?

in 600 ?

Za iste zavarovalne vsote:

Prostornina motorja ccm

do 50 --> 15.489 SIT

nad 50-100 --> 20.926 SIT

nad 100-175 -->26.503 SIT

nad 175-250 --> 34.410 SIT

nad 250-500 --> 55.760 SIT

nad 500-750 --> 88.605 SIT

nad 750 --> 121.451 SIT

Za šestotake z 98 KM ali več se bo premija podražala za cca. 70%. Težko se bo navadit na občutek, da kubatura ne šteje več, ampak samo še moč motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so po mojem spet gostilniske finte, eden rekel ki je mislil da je ....

no tokrat si ti mislil da je nekdo rekel ker je slišal da govorijo nekaj v bifeju.....

torej motor z 100 KM je najvišji razred..... zdej se ne splača več kupit 600ccm <_<

bi bilo bolj pravično če bi bila cena postavljena točno za 1Kw kot v italiji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cenik obveznega avtomobilskega zavarovanja za motorna kolesa:

Po predpisih določena zavarovalna vsota AO:

122.500.000 SIT za škodo na osebah

24.500.000 SIT za škodo na stvareh

Zgoraj omenjene zavarovalne vsote so minimalne; manj ne gre (po zakonu), jih je pa možno podvojiti (premija se poviša za +6%), potrojiti (+9%) itd., premije za te osnovne zavarovalne vsote pa so:

Moč motorja:



  • do 4 kW --> 16.657 SIT

  • nad 4 -8 kW --> 25.651 SIT

  • nad 8-14 kW --> 32.298 SIT

  • nad 14-26 kW --> 49.894 SIT

  • nad 26-44 kW --> 81.723 SIT

  • nad 44-72 kW --> 105.419 SIT

  • nad 72 kW --> 150.934 SIT

Dodati je potrebno še 6,5% zakonsko določenega davka. Pa naj si vsak zase sam izračuna.

Te spremembe začnejo veljati 15.01.2006 in sicer pri vseh zavarovalnicah.

Informacija je iz prve roke. O:-)

:lol1: :kva1: :SS :SS :SS

Kubase.... :BUA: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ...sicer pa... bomo pa kupili en litrski stroj delan za švabe, zaplombiran na 25KW...potem pa.. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ...sicer pa... bomo pa kupili en litrski stroj delan za švabe, zaplombiran na 25KW...potem pa.. :grim

...potem pa... boš povzročil nesrečo, zavarovalnica bo rekla zavarovanje ne velja, tistega v katerega se boš zaletel bo začela boleti glava, vrat, rit,... ponoči ga bodo mučile nočne more, voda mu bo puščala, prehitro mu bo prihajalo,... njegov odvetnik si bo mel roke, tebi bo šlo pa na jok :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa bi se naj v primeru nesreče, ugotovilo kako je v močan motor... :blush:

saj v prometni piše....

A bi ga bodo dali na Dyno?

ne razumem te najtabul.... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... manj ne gre (po zakonu)...

to je najbrž del socialnih reform :P

v stilu MS: kdor ma za kilovate bo meu pa še za zavarovanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to govorijo uni ki so fovš :grim

Pa itak ma zdej skor vsak motor min 100km.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!