Skoči na vsebino

Lokus


Priporočene objave

Najbrz poznate Mobitel-ovo storitev Lokus.

Mogoce ste tudi ze kje na forumu kaj napisali o tem pa sem spregledal.

Zanima me namrec ali je s to storitvijo mozno izvedeti tudi lokacijo kateregakoli drugega uporabnika omrezja Mobitel?

Ce kdo ve kaj vec o tem...

prijateljici se je na vrat (beri mobitel) obesil en decko in ji vseskozi sporoca, da ve kje je ona ali njen mobilec...poskusali smo tudi tako, da je njen GSM vzel nekdo iz nase druzbe in ga nosil par dni s seboj. Lokacija mobitela, ki jo je poslal po SmS-u je bila vedno tocna...

Help...

Flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo res zanimivo

Ker so mi moji sodelavci že večkrat izgubili mobitele, sem ga poizkušal najti prek Mobitela. Odgovorni na tej družbi mi niso dali nikoli kakšnega odgovora ali vsaj namiga da bi se to dalo! Vem pa da se da najti ukraden telefon prek Emai-ja (beri serijska številka gsm). Mogoče je to podobnega???

Verjamem, pa da se ta tvoja prijatlejica počuti precej neugodno! Želim da bi čim prej našli tega šaljivca!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrz poznate Mobitel-ovo storitev Lokus.

Mogoce ste tudi ze kje na forumu kaj napisali o tem pa sem spregledal.

Zanima me namrec ali je s to storitvijo mozno izvedeti tudi lokacijo kateregakoli drugega uporabnika omrezja Mobitel?

Ce kdo ve kaj vec o tem...

prijateljici se je na vrat (beri mobitel) obesil en decko in ji vseskozi sporoca, da ve kje je ona ali njen mobilec...poskusali smo tudi tako, da je njen GSM vzel nekdo iz nase druzbe in ga nosil par dni s seboj. Lokacija mobitela, ki jo je poslal po SmS-u je bila vedno tocna...

Help...

Flayo

Flayo Flayo, ... ZAKON O VAROVANJU OSEBNIH PODATKOV!

Mobitel te lahko izsledi kadarkoli kjerkoli, pod pogojem da ima sodni nalog. Brez slednjega heh TOŽBA!

Tako da, če ima nek kreten dostop do mobitelove opreme ali če mu je kdo na mobitelu omogočil dostop in zlorabo podatkov (kar pomeni da ne gre samo za zajebancijo in da model ni ZALEZOVALEC - a je kdo pomislu na to), je mogoče čas da se obvesti pristojne organe.

Informacija iz mobitela, ker sem imel ob uvajanju te storitve isto vprašanje kot si ga ti tuki zastavu, da so podatki uporabnikom na voljo samo o njih samih, za druge pa brez sodnega naloga ne.

No ja deklič je izgleda najdu pravega lifetime fana!

Z.t.H.! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zoolo ima prav. Lokus tega ne omogoča, ker je storitev naravnana drugače. Omogoča pa to seveda Mobitelova oprema. Tip mora imeti dostop do nje ali nekoga znotraj podjetja, ki mu pri tem pomaga. Kar obrni se na Mobitel in jim zagrozi, naj malo počekirajo svoje tehnike. Pa mene obvesti, kaj ti bodo povedali. Bi lahko zanimalo tudi mene kot novinarja. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam, da se obrneš na Mobitel-ovo reklamacijsko službo.

Oni bi ti morali pomagati.

Edit: Sicer pa, če je tip pošiljal SMS-e lahko točno izveste, kdo je ta oseba bil, razen če je pošiljal s telefona s kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo res zanimivo

Ker so mi moji sodelavci že večkrat izgubili mobitele, sem ga poizkušal najti prek Mobitela. Odgovorni na tej družbi mi niso dali nikoli kakšnega odgovora ali vsaj namiga da bi se to dalo! Vem pa da se da najti ukraden telefon prek Emai-ja (beri serijska številka gsm). Mogoče je to podobnega???

Verjamem, pa da se ta tvoja prijatlejica počuti precej neugodno! Želim da bi čim prej našli tega šaljivca!!!

Točno lokacijo telefona se ne da določiti. Da se določiti bazno postajo, na katero je telefon priključen v času pogovora. Zato se ne da 'najti' telefona. Da pa se telefon postaviti na 'črno' listo in potem telefon ni več uporaben v Mobitelovem omrežju. Je pa še ena možnost v primeru kraje telefona. Če imaš dokazilo, da si lastnik telefona, lahko zahtevaš izpisek pogovorov in iz tega se vidi, kam je oseba, ki ti je ukradla telefon klicala. Na ta način jo lahko možje v modrem izsledijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno lokacijo telefona se ne da določiti. Da se določiti bazno postajo, na katero je telefon priključen v času pogovora. Zato se ne da 'najti' telefona.

Približno točno lokacijo telefona - na cca. 300 metrov natančno - se da čisto lepo določiti s triangulacijo in s pomočjo signalov iz več kot ene bazne postaje. Vsak telefon je namreč, koliko je meni znano, vedno v kontaktu vsaj z dvema baznima postajama? Naj me kdo popravi, če se motim...

Kar se tiče črnih list telefonov - poznam X tipov, ki preprogramirajo telefon in mu dajo tudi nov, poljuben IMEI. In potem telefona ni več mogoče izslediti/blokirati... Razen, če un kreten uporablja tudi ukradeno kartico SIM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijateljici se je na vrat (beri mobitel) obesil en decko in ji vseskozi sporoca, da ve kje je ona ali njen mobilec...poskusali smo tudi tako, da je njen GSM vzel nekdo iz nase druzbe in ga nosil par dni s seboj. Lokacija mobitela, ki jo je poslal po SmS-u je bila vedno tocna...

Zadeva verjetno nima zveze z Locusom... Imam kolega, ki mi vedno, ko govoriva, natančno pove, kje sem. Seveda je tehnik pri Mobitelu... Torej imajo dostop do teh podatkov tudi razni ljudje...

Verjetno kolegica vidi številko, s katere jo oni tip gnjavi? No, to naj prijavi na pristojno službo v Mobitelu in zagrozi s tožbo. Se bo hitro nehalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolj je, da je mobilni telefon v kontaktu samo z emo bazno postajo.

Natančnost določanja lokacije, pa je odvisna od števila baznih postaj na dosegu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno lokacijo telefona se ne da določiti. Da se določiti bazno postajo, na katero je telefon priključen v času pogovora. Zato se ne da 'najti' telefona.

Približno točno lokacijo telefona - na cca. 300 metrov natančno - se da čisto lepo določiti s triangulacijo in s pomočjo signalov iz več kot ene bazne postaje. Vsak telefon je namreč, koliko je meni znano, vedno v kontaktu vsaj z dvema baznima postajama? Naj me kdo popravi, če se motim...

Kar se tiče črnih list telefonov - poznam X tipov, ki preprogramirajo telefon in mu dajo tudi nov, poljuben IMEI. In potem telefona ni več mogoče izslediti/blokirati... Razen, če un kreten uporablja tudi ukradeno kartico SIM...

S triangulacijo se da določiti bolj točno lokacijo, vendar se pri GSM telefoniji to ne počne, ker pač od tega ni denarja, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Sym to mogoče v ljubljani. Na periferiji pa ko so oddajniki oddaljeni lahko tudi po xx :oops: km oddaljeni med sabo pa ne boš določil na 300m etrov natančno. če boš na 3 km pa boš lahko srečen :oops: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Sym to mogoče v ljubljani. Na periferiji pa ko so oddajniki oddaljeni lahko tudi po xx :oops: km oddaljeni med sabo pa ne boš določil na 300m etrov natančno. če boš na 3 km pa boš lahko srečen :oops: :cry:

Lahko, ker vsaka bazna postaja in GSM telefon vesta eden za drugega na 500m natančno, koliko sta oddaljena eden od drugega. To je zaradi časovnega zamika, ki ga mora telefon upoštevati zaradi oddaljenosti od bazne postaje. Dlje kot je, dalj časa signal potuje od telefona do bazne, prej mora poslati paketek, da se sinhronizira z ostalimi paketki od drugih telefonov. Drugače bi prišlo do prekrivanja paketkov med telefoni, ker bi se časovno dva paketka prekrila.

No, in če od ene bazne postaje dobiš krožnico na 500m natančno, potem pa še od dveh, dobiš lahko približno točko lokacije telefona. Poudarek na približno (100m-300m).

Stvar je v tem, da operaterji v software za tak izračun lokacije ne vlagajo, ker od tega ni denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S triangulacijo se da določiti bolj točno lokacijo, vendar se pri GSM telefoniji to ne počne, ker pač od tega ni denarja, a ne?

govorimo o tehnični možnosti, ki je morda dosegljiva nekomu iz podjetja, ki si želi nadlegovati tisto gospodično.

Sicer pa komercialno nadzor ni dostopen v nobeni obliki - zato tudi pride v poštev kvečjemu zgoraj omenjena varianta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnična zmožnost obstaja, samo ni software-a kupljenega, ki bi izkoristil to tehnično zmožnost, zato se tega ne da početi.

Edino, kar se da početi je, da se vidi, na katero bazno postajo je telefon priključen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AndY1 ima prav. Operaterji v to ne vlagajo, ker se ne splača. Lokus na primer, je nalašč tak kot je, ker gre za storitev z bolj zabavno dodano vrednostjo. Beri kakšne velike koristi od nje nima nihče, poskusilo jo je pa že mnogo uporabnikov. Cekini, cekini. :wink: Operaterjeva oprema pa po drugi strani omogoča dokaj natančno lociranje, ampak za interne potrebe. Sledenje mu prepoveduje tudi zakon, če se ne motim. Ampak eni znajo to dobro zlorabljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Sledenje mu prepoveduje tudi zakon, če se ne motim. Ampak eni znajo to dobro zlorabljati.

Ergo: Pri nas je prepovedano sledenje brez odlocbe sodisca :!:

To kar pocne doticni tipcek ni pravno dovoljeno :idea: :arrow:

Zato udri po njem :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky je zadel v piko.

Zato pa priporočam, da se FLAYO obrneš na Mobitelovo Reklamacijsko službo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

locus...... v latinscini to pomeni tudi "zahod" (v bistvu prostor) :arrow: .......skret po domace. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

locus...... v latinscini to pomeni tudi "zahod" (v bistvu prostor) :arrow: .......skret po domace. :lol:

ROFL!!!

FLAYO, mogoče lahko tudi pošlješ ZS/PM busa-i. On bi ti moral znati pomagati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FLAYO, mogoče lahko tudi pošlješ ZS/PM busa-i. On bi ti moral znati pomagati.

Zakaj bi pa Busa kaj vedel o tem?

Flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na vase odgovore je zgleda cist mozno, da majo vsi, ki so zaposleni na Mobitelu dostop do teh podatkov in ne samo pooblascene osebe.

Dozdeva se mi tudi, da ce imas tam frenda tehnika ali koga podobnega, da tudi lahko zadevo uporabljas. Brez nalogov ipd.

Flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Dozdeva se mi tudi, da ce imas tam frenda tehnika ali koga podobnega, da tudi lahko zadevo uporabljas. Brez nalogov ipd.

Flayo

Pravilno se ti dozdeva, je pa zadeva NELEGALNA :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na vase odgovore je zgleda cist mozno, da majo vsi, ki so zaposleni na Mobitelu dostop do teh podatkov in ne samo pooblascene osebe.

Dozdeva se mi tudi, da ce imas tam frenda tehnika ali koga podobnega, da tudi lahko zadevo uporabljas. Brez nalogov ipd.

Flayo

Narobe se to ti dozdeva. Samo pooblaščeni imajo dostop do teh podatkov in prosim, da nehate špekulirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe se to ti dozdeva. Samo pooblaščeni imajo dostop do teh podatkov in prosim, da nehate špekulirati.

Rad bi videl, da imas prav...pa nimas.

Mogoce imajo URADNO res dostop samo pooblascenci...realno pa je krog sirsi...

Ni spekulacija... 8) 8)

Flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!