Skoči na vsebino

Koncert Slovenian Sudden strike v soboto 12.4.2003


Einherjar

Priporočene objave

V petek smo igrali v Orto klubu v okviru turneje Slovenian Sudden

Strike skupaj s skupinami Ground Zero (Mungo s helpdeska), Sabaium in

God Scard. Vse skupaj je blo kurcevo organizirano, od placila,

backstagea do arogantskega Bobanovega odnosa (kar je sicer normalno).

Sabaiumi so komaj prisli pravocasno, ker je njihov basist delal do cca.

19h. Ko so prisli so probali na brzino vse znosit na oder, ker so ravno

ob prihodu bili planirani da igrajo. Ker niso imeli nobenih "stempljev"

da so od benda je redar basista (ko je sel ze tretjic mimo), z nezno

klofuto po temenu pospremil v klub z besedami: "Ajdi mali - spelji se da

te ne vrzem dol po stengah".

To smo nekako pozrli, potem pa je prisel se bobnar od God Scard, ki bi

tudi morali takoj igrati, ko je prisel - imel je nastop z godbo. Njega

najprej redar ni spustil not v klub, da pove ostalim, naj grejo z njim

dol da prinesejo opremo v prostor.

Ko je sel dol do "backstage-a" - garderobe - ga je ustavil drugi redar

in zacel tezit. Ocitno je Gasper (bobnar) bil ze ziritiran in mu je

odvrnil malo bolj grobo, za kar ga je redar udaril in ga zabil z glavo v

vrata garderobe.

Zaradi tega primitivizma s strani Orto kluba so God Scard odpovedali

nastop, govori pa se tudi o medijski publiciteti dogodka in pa tozbe

proti redarju, ki je Gasperja tepel.

To je opis dogodkov - v vasi diskrecijski odlocitvi pa je, ali boste to

posredovali naprej. Bandi, ki smo bili tam smo bili zgrozeni nad tem

"balkanskim" obnasanjem s strani lokala, ki naj bi organiziral ta

dogodek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P*zda jim libera :!: :evil: Že itak sva se z mojo privlekla bolj pozno, plačala 2400 flik in videla del koncerta Sweet Sorrow. Mimogrede, Einherjer, zamenjava postave vam je maksimalno koristila. Zdaj ste mi postali celo všeč. Bo treba malo vašo plato dat na uhlje. Ampak Orto me nekaj časa gotovo ne bo videl. Obnašajo se, kot da so center ljubljanskega dogajanja, in jim je vse do kurca. Upam, da vam bo medijski linč uspel, ker bi bilo škoda samega lokala, nekaterih zaposlenih ziher ne.

Še dobr da bodo Marduki na Metelkovi. Če bodo :?: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P*zda jim libera :!: :evil: Že itak sva se z mojo privlekla bolj pozno, plačala 2400 flik in videla del koncerta Sweet Sorrow. Mimogrede, Einherjer, zamenjava postave vam je maksimalno koristila. Zdaj ste mi postali celo všeč. Bo treba malo vašo plato dat na uhlje. Ampak Orto me nekaj časa gotovo ne bo videl. Obnašajo se, kot da so center ljubljanskega dogajanja, in jim je vse do kurca. Upam, da vam bo medijski linč uspel, ker bi bilo škoda samega lokala, nekaterih zaposlenih ziher ne.

Še dobr da bodo Marduki na Metelkovi. Če bodo :?: :wink:

Thanx Lucky... Se trudimo.

Mene kot glasbenika Orto sigurno ne bo vec videl (enako pa velja tudi za Sabaium in god scard)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo je bil pa promoter/organizator koncerta ... temu gre kritika za slabo organizacijo ... !!!

iz lastnih izkušenj vem, da mimo redarja v Ortu nimaš šans brez ustreznih oznak, karte itd... pa si lahko un s televizije al pa papež ...

Ste bili pa tudi bendi malce slabo organizirani ... iz službe direkt na oder ... tko se pač ne dela ... mi smo raje 5 ur prej tam, če to pomeni, da bomo lahko imeli vsaj tonsko probo v miru in tako kot treba ... pa tudi ostale formalnosti od oznak do guest list se lahko vmes uredi ... ne računaj, da bo redar kar vedel kdo pa kaj si .... čeprav opravičila za fizični obračun pa nikoli ni.

Sicer pa Orto je center LJ dogajanja, saj je skoraj edini plac, kjer lahko slišiš dobre bende vsak teden ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... čeprav opravičila za fizični obračun pa nikoli ni.

Kot sem ze nekje napisala: če se še Eiherjer pritožuje, potem je moralo bit pa res hudo :wink: Sicer sem pa že večkrat videla, kako so koga na silo odvlekli ven, ženske pri tem niso bile nobena izjema. Razlog? Ponavadi pretirana pijanost, razgrajanje ... (Npr. panksi med kakšnim koncertom, ipd.) in tukaj omenjeni razlog: poskušati pregovoriti redarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še komentar našega nekdanjega glasbenega ur.:

"Skrajni cajt, da se v ortu kaj spremeni, sam sem že bil priča, ko je redar

brez pomisleka klofnil eno od obiskovalk, mene pa pred letom zaradi sedenja na stopnici, ko sem ravno srknil prvi požirek piva, z brco v hrbet najprej vrgel po stopnicah in nato še ven iz lokala. Od takrat v orto ne stopim več. Verjamem, da je takšnih primerov še mnogo."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh očitno si je lepo število mariborskih redarjev poiskalo delo v LJ. pa saj se mi je zdelo da je v MB zadnje čase bolj mir z redarji, ki so včasih naredili več problemov kot obiskovalci.

no ja če bi se do mene tako obnašali tudi nebi več stopil v tisti plac kaj šele tam igral.

kdo pa je šef tam, a je njemu tudi vseeno, da se tam z bendi tak dela? mislim da je glasbena scena (za to zvrst) tako mala da bi kakšen bojkot bil čisto primeren in ne preveč težek za organizirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj ni cudno ko pa ima vecina redarjev pri nas IQ manjsi od 20.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, delno se moram strinjati s Hočkotom.

Če redarju rečeš naj PAZI, potem je to isto (slabše) kot če bi to naročil psu. Uboga navodila. In ubija. :D

Karte, oznake...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, delno se moram strinjati s Hočkotom.

Če redarju rečeš naj PAZI, potem je to isto (slabše) kot če bi to naročil psu. Uboga navodila. In ubija. :D

Karte, oznake...

evo ... poslušte Lublančana ... on se spozna :wink: 8) :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa Orto je center LJ dogajanja, saj je skoraj edini plac, kjer lahko slišiš dobre bende vsak teden ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa Orto je center LJ dogajanja, saj je skoraj edini plac, kjer lahko slišiš dobre bende vsak teden ...

o tem pa bi se dalo kar krepko debatirat !

center dogajanja ????? :cry:

edini plac ???? :wink:

uf, uf, uf 8)

ORTO BIKE

Ko so se v ORTU vsak teden začeli odvijati koncerti (govorimo o rocku in njegovi glasbeni okolici) je bil to takrat popolnoma edini plac za undergroupnd Rock koncerte v LJ ... na metelkovi so še podgane preganjal ... KUD je bil kao fin in hoh ... in tako je ORTO še vedno edini koncerti prostor z jasnim programom in dogajanjem v LJ ... tudi, če v resnici ni tako na zunaj tako izgleda ...

center dogajanja ? = priznam malo pretiravam ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal je treba priznat, da je Orto dejansko en boljsih placov - vsaj kar se tice usposobljenosti tonskih majstrov in opreme kot take.

Drugace pa je KUD sicer bolj "lusten" ampak ga je tezko zorganizirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal je treba priznat, da je Orto dejansko en boljsih placov - vsaj kar se tice usposobljenosti tonskih majstrov in opreme kot take.

Drugace pa je KUD sicer bolj "lusten" ampak ga je tezko zorganizirati.

Ein ... kdo je bil promoter/organizator dogodka ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal je treba priznat, da je Orto dejansko en boljsih placov - vsaj kar se tice usposobljenosti tonskih majstrov in opreme kot take.

Drugace pa je KUD sicer bolj "lusten" ampak ga je tezko zorganizirati.

Ein ... kdo je bil promoter/organizator dogodka ??

Dirty Skunks - Crt in Matej - ceprav trdita da z redarji nimata nic, onadva se dogovarjata kot najemnika prostora z Ortom - kar pa mene ne zanima ravno prevec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal je treba priznat, da je Orto dejansko en boljsih placov - vsaj kar se tice usposobljenosti tonskih majstrov in opreme kot take.

Drugace pa je KUD sicer bolj "lusten" ampak ga je tezko zorganizirati.

Ein ... kdo je bil promoter/organizator dogodka ??

Dirty Skunks - Crt in Matej - ceprav trdita da z redarji nimata nic, onadva se dogovarjata kot najemnika prostora z Ortom - kar pa mene ne zanima ravno prevec.

Torej je treba njiju dva po buči ... sta slabo organizirala, dala nenatančna navodila redajrem, pravočasno nista uredila zadostnega števila vstopnic ... itd.

Jaz sem pri nas kao neki roadmanager in sem zelo tečen, če stvari ne štimajo ... skačem organizatorju toliko časa po glavi, da stvari uredi 110%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je treba njiju dva po buči ... sta slabo organizirala, dala nenatančna navodila redajrem, pravočasno nista uredila zadostnega števila vstopnic ... itd.

Jaz sem pri nas kao neki roadmanager in sem zelo tečen, če stvari ne štimajo ... skačem organizatorju toliko časa po glavi, da stvari uredi 110%.

Z Ortom smo do sedaj imeli pozitivne izkusnje, je pa res, da sem se sam menil z lokalom ne preko posrednikov.

Sicer pa - bomo vsi prisotni bendi naredili nekaj "medijske gonje", da mal povemo, kaj se dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Ortom smo do sedaj imeli pozitivne izkusnje, je pa res, da sem se sam menil z lokalom ne preko posrednikov.

Sicer pa - bomo vsi prisotni bendi naredili nekaj "medijske gonje", da mal povemo, kaj se dogaja.

ravno glede na zgoraj napisano, se mi zdi, da medijska gonja proti ORTU ne bi bila upravičena ... jaz vidim problem v organizatorju in ne v klubu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti bo sedaj medijska gonja. Muskontarji imate drugo, učinkovitejše orodje. Tistega dne ne bi nastopili. Ali pa ste tako :twisted: odvisni od tistega lokala, da si tega ne morete privočiti :twisted: :twisted:

Potem si tudi poštene medijske gonje ne morete privoščiti :wink: :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti bo sedaj medijska gonja. Muskontarji imate drugo, učinkovitejše orodje. Tistega dne ne bi nastopili.

Orto pa v jok :roll: Glavno, da so pokasirali za vstopnice, da bi kdo kaj vrnu pa itak ni govora. Organizator že, ampak za prostor in tiste, ki vstopajo vanj pa menda skrbi osebje Orta. In če so redarji srboriti, jih je treba malo umirit. Pezda, sej zaslužijo s tem ko jim en špila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti bo sedaj medijska gonja. Muskontarji imate drugo, učinkovitejše orodje. Tistega dne ne bi nastopili. Ali pa ste tako :twisted: odvisni od tistega lokala, da si tega ne morete privočiti :twisted: :twisted:

Potem si tudi poštene medijske gonje ne morete privoščiti :wink: :twisted: :lol:

Zal se je stvar zgodila cca 2 komada pred koncem nasega koncerta, preden bi morali God Scard na oder, tako da pred igranjem nismo nic vedeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!