Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

@ tati

veš kaj, mislim, da je dandanes bolj malo razlike med spoloma, tudi možakarjev nas je nekaj, ki bolj malo vemo, le z jezika to bolj težko spravimo.

Vsi se bojimo za svoje riti, za svoj težko kupljen motor in mogoče prav zaradi kombinacije vseh treh dejavnikov radi pogledamo mehanikom pod prste.

Včasih, ko sem MZ servisiral v LJ v servisu v Vilharjevi jami so nas seveda ven metali. Nazadnje so to poskusili v Elisi. Sicer galantno: "Veste naslednjič bo pa potrebno motor pustiti tukaj cel dan...." No to je bilo res zadnjič.

tujega(nemškega) podjetja.

Ja cvetto se strinajm s tabo, glede na to, da sem na vseh področjih kar dobro razgledana kar me seveda zanima, pojma pa imam toliko kot ga imam in marsi kateri moški ga ima manj, pa ne zato, ker sem končala 2 šoli - lesno, zdravstveno in upam, da tudi še 2 izpita na prometnem faksu, ampak zato, ker me pač to zanima, :blink:

je pa težko :hmm: :hmm: tistemu, ki ima z mano opravka, predvsem v zvezi z motorjem..............

sem se prej kar precej pozanimala o serviserjih, pa ugotovila, da so bila vsa priporočila in opozorila mojih prijateljev kar precej poštena........... :grim :grim

Mislim, na Primorskem so mi rekli, da moram motor pustiti do naslednjega dne na servisu - a so normalni????? :slap:

Nikoli ga ne bi peljala na takšen servis :grrr :grrr :grrr , pa še cela serija drugih zadev....,

ni mi žal, da sem izbrala kar sem in mislim, da je moja Yamahca v zanesljivih in poštenih rokah :grim :grim :grim in upam, da bo tako tudi ostalo v kar pa seveda zaenkrat sploh ne dvomim......... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma Jure je res klasa zase :OK:

bodimo pa realni da so vsi mojstri svojega foha :grim (sploh če so pooblaščeni od firm)

s to razliko da SO- SMO eni tečni drugi manj tretji pa sploh ne :D

važn da se vrti pa bomo vsi zadovoljni :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bodimo pa realni da so vsi mojstri svojega foha :grim (sploh če so pooblaščeni od firm)

..ma niti ne, en 'mojster' iz naših krajev (pooblaščen od firme) :rolleyes: ti recimo na prvem servisu pozabi spucat neko mast iz sklopke, tako da ti pol sklopka drsi :glare: ..pozabi po opravljenem servisu prišraufat kak del nazaj, rabi pol ure, da dobi del oklepa dol, s tem da mu to uspe čist tko po naključju :o in podobne cvetke :grrr

Popravljeno . Popravil jose
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa honde servisirate??? B)

NA pooblaščenem Suzuki servisu - Barborič Tomaž :OK:

Če ga imaš še v garanciji potem odpade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo že pri Hondah in dobrih serviserjih.

Za sabo imam eno pomembno izkušnjo, iz katere sem se kar nekaj naučil. Po nekaj letih brez motorja sem pač zbral skupaj malo šuškov za nekaj resnega. :rolleyes: Ampak ker je treba gledat na vsak tolar, so bile ponudbe enega izmed mnogih "uvoznikov" iz tujine najbolj mamljive. Kupim CBR 600, ki naj bi bila pač samo malo podrsana. "Uvoznik", ki ja hkrati seveda tudi serviser, mi kao zamenja bok in to je to. Znanec je zanj zastavil besedo, zato pač nisem spraševal preveč. Bil je februar in tudi na poskusno vožnjo nisem šel (pri -5 stopinj). Čez dva meseca registriram in grem na prvi krog. No, potem se je pa zečelo. Vilice mehke, da se skoraj razbijem na prvi luknji. Motor v prvih nekaj tisoč obratih spušča čudne zvoke, krmilo krivo. Moj "uvoznik" ni bil več tako prijazen z mano, ko sem mu prišel stvari razložit. Sicer se gre peljat, ampak je po njegovem vse v redu. Odpravi me v stilu, da za take malenkosti nima časa in da naj se oglasim kasneje v sezoni, ko bo imal manj dela. Halo, jaz pa sem imel rezervirano trajektno karto za Grčijo čez dober mesec. :blink: Kaj sedaj?

Oglasim se na priznanem pooblaščenem servisu Honde. Po obveznih uvodnih komentarjih (češ kaj kupujem uvožene stvari itd... ), ki sem jih res "potreboval", se zmeniva, da bo stvari uredil. No, trajalo je kakšnen dober teden, da je naravnal krmilo in napolnil vilice. Zamenjal je še svečke in to naj bi bilo to. Za več pa ni imel časa, ker je začetek sezone. Ob tem mi namigne, da je bil motor totalno razbit in cel pokitan in prebarvan itd... :o

OK. Motor prvih nekaj tisoč obratov še vedno ne vleče in spušča čudne zvoke. V TC motoshopu so mi fantje priporočili Gašperja Čarmana iz Sore pri Medvodah. No, njega pa velja pohvalit. :yea1: Po dobrem tednu, ko je razkopal vse inštalacije, je ugotovil, da je pač nekdo pri sestavljanju napačno obrnil nek rele ali nekaj takega. Moram povedat, da je pokazal tudi razumevanje za moj finančni položaj. Motor je stekel, dopust je bil rešen, serviser pa dokončno izbran. Nadaljnjih posegov, kot je na primer zamenjava prve akse (ki je bila najmanj 1 cm prekratka... ) raje sploh ne bi več omenjal.

No, na koncu pa še poanta. Ni vse zlato, kar se sveti - oziroma ni vse dobro, kar je pooblaščeno in uvoženo. Če je pa poleg tega še poceni, ja pa sploh katastrofa.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo že pri Hondah in dobrih serviserjih.

Za sabo imam eno pomembno izkušnjo, iz katere sem se kar nekaj naučil. Po nekaj letih brez motorja sem pač zbral skupaj malo šuškov za nekaj resnega. :rolleyes: Ampak ker je treba gledat na vsak tolar, so bile ponudbe enega izmed mnogih "uvoznikov" iz tujine najbolj mamljive. Kupim CBR 600, ki naj bi bila pač samo malo podrsana. "Uvoznik", ki ja hkrati seveda tudi serviser, mi kao zamenja bok in to je to. Znanec je zanj zastavil besedo, zato pač nisem spraševal preveč. Bil je februar in tudi na poskusno vožnjo nisem šel (pri -5 stopinj). Čez dva meseca registriram in grem na prvi krog. No, potem se je pa zečelo. Vilice mehke, da se skoraj razbijem na prvi luknji. Motor v prvih nekaj tisoč obratih spušča čudne zvoke, krmilo krivo. Moj "uvoznik" ni bil več tako prijazen z mano, ko sem mu prišel stvari razložit. Sicer se gre peljat, ampak je po njegovem vse v redu. Odpravi me v stilu, da za take malenkosti nima časa in da naj se oglasim kasneje v sezoni, ko bo imal manj dela. Halo, jaz pa sem imel rezervirano trajektno karto za Grčijo čez dober mesec. :blink: Kaj sedaj?

Oglasim se na priznanem pooblaščenem servisu Honde. Po obveznih uvodnih komentarjih (češ kaj kupujem uvožene stvari itd... ), ki sem jih res "potreboval", se zmeniva, da bo stvari uredil. No, trajalo je kakšnen dober teden, da je naravnal krmilo in napolnil vilice. Zamenjal je še svečke in to naj bi bilo to. Za več pa ni imel časa, ker je začetek sezone. Ob tem mi namigne, da je bil motor totalno razbit in cel pokitan in prebarvan itd... :o

OK. Motor prvih nekaj tisoč obratov še vedno ne vleče in spušča čudne zvoke. V TC motoshopu so mi fantje priporočili Gašperja Čarmana iz Sore pri Medvodah. No, njega pa velja pohvalit. :yea1: Po dobrem tednu, ko je razkopal vse inštalacije, je ugotovil, da je pač nekdo pri sestavljanju napačno obrnil nek rele ali nekaj takega. Moram povedat, da je pokazal tudi razumevanje za moj finančni položaj. Motor je stekel, dopust je bil rešen, serviser pa dokončno izbran. Nadaljnjih posegov, kot je na primer zamenjava prve akse (ki je bila najmanj 1 cm prekratka... ) raje sploh ne bi več omenjal.

No, na koncu pa še poanta. Ni vse zlato, kar se sveti - oziroma ni vse dobro, kar je pooblaščeno in uvoženo. Če je pa poleg tega še poceni, ja pa sploh katastrofa.

LP

Če nas že opozarjaš s tvojo izkušnjo o tako imenovanih uvoznikih bi bilo prav da tudi poveš s kom si imel tako izkušnjo. Meni in pa tudi dvema kolegoma je motorje pripeljal Borut in ga moram pohvaliti za korekten odnos je tudi mož beseda kar reče to tudi naredi kar pa se tiče njegovega servisa pa tako večina motoristev ve da je pravi tako po kvaliteti tako tudi po ceni. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...i kar pa se tiče njegovega servisa pa tako večina motoristev ve da je pravi tako po kvaliteti tako tudi po ceni.

Hja, nekateri pravijo drugače, tudi taki, ki so včasih govorili, kot govoriš ti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, nekateri pravijo drugače, tudi taki, ki so včasih govorili, kot govoriš ti ...

in razlog, zakaj pravijo drugače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: ti recimo na prvem servisu pozabi spucat neko mast iz sklopke, tako da ti pol sklopka drsi :glare: ..pozabi po opravljenem servisu prišraufat kak del nazaj, rabi pol ure, da dobi del oklepa dol, s tem da mu to uspe čist tko po naključju :o in podobne cvetke :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na koncu pa še poanta. Ni vse zlato, kar se sveti - oziroma ni vse dobro, kar je pooblaščeno in uvoženo. Če je pa poleg tega še poceni, ja pa sploh katastrofa.

LP

Ni zmeraj tako, lahko je tudi UVOZENO in POCENI, pa veliko BOLJE kakor pri nas.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni zmeraj tako, lahko je tudi UVOZENO in POCENI, pa veliko BOLJE kakor pri nas.

lp

res je sam vozim uvožen avto že 70 tisoč km brez problema

nategnejo te lahko pa povsod :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in razlog, zakaj pravijo drugače?

Verjetno niso več tako zadovoljni ali navdušeni, kot so bili nekoč. Razlogi pa variirajo, nekateri so tudi kar zelo tehtni. Bodo že sami povedali, če se jim bo zdelo.

Vsaka medalja ima pač dve plati in od primera do primera je odvisno, kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni zmeraj tako, lahko je tudi UVOZENO in POCENI, pa veliko BOLJE kakor pri nas.

lp

Seveda, se strinjam. :yes: Hotel se samo povedat, da (tudi na drugih področjih) preveč cenimo tisto, kar pride od zunaj. Pa da nam je cena prevečkrat najpomembnejša. Moraš pa priznat, da se je vseeno lažje o motorju pozanimat v npr. v Elisi, pri Juretu, ali pri Gašperju, pa potem mirne duše daš tud kakšnega jurja več. Tako sem že kupil en motor, pa bom zagotovo naslednjega tud.

LP .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno niso več tako zadovoljni ali navdušeni, kot so bili nekoč. Razlogi pa variirajo, nekateri so tudi kar zelo tehtni. Bodo že sami povedali, če se jim bo zdelo.

Vsaka medalja ima pač dve plati in od primera do primera je odvisno, kako in kaj.

se strinjam da ima medalja dve palati, sem mislil da veš za kakšen konkreten primer.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nas že opozarjaš s tvojo izkušnjo o tako imenovanih uvoznikih bi bilo prav da tudi poveš s kom si imel tako izkušnjo. Meni in pa tudi dvema kolegoma je motorje pripeljal Borut in ga moram pohvaliti za korekten odnos je tudi mož beseda kar reče to tudi naredi kar pa se tiče njegovega servisa pa tako večina motoristev ve da je pravi tako po kvaliteti tako tudi po ceni. :OK:

Moja izkušnja je pa ravno obratna, ko sem malo firbcal naokoli, sem zasledil ko je eden izmed mehanikov sestavljal razbito CBR 600RR iz uvoza. Ko jo sestavi pa pravi "peesda" spet mi je par "šraufov" ostalo, malo pogleda naokoli in jih hitro spravi. Poleg tega, ko so malicali so razni kosi pic valjali po motorjih, sladoled je tekel po oklepu.....me je vse minilo ko sem videl odnos.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja je pa ravno obratna, ko sem malo firbcal naokoli, sem zasledil ko je eden izmed mehanikov sestavljal razbito CBR 600RR iz uvoza. Ko jo sestavi pa pravi "peesda" spet mi je par "šraufov" ostalo, malo pogleda naokoli in jih hitro spravi. Poleg tega, ko so malicali so razni kosi pic valjali po motorjih, sladoled je tekel po oklepu.....me je vse minilo ko sem videl odnos.

Lp

To... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nas že opozarjaš s tvojo izkušnjo o tako imenovanih uvoznikih bi bilo prav da tudi poveš s kom si imel tako izkušnjo. Meni in pa tudi dvema kolegoma je motorje pripeljal Borut in ga moram pohvaliti za korekten odnos je tudi mož beseda kar reče to tudi naredi kar pa se tiče njegovega servisa pa tako večina motoristev ve da je pravi tako po kvaliteti tako tudi po ceni. :OK:

Ne, mi ne pade na pamet, da bi povedal ime. :nono: Teh stvari se ne razčiščuje na forumih. Moj namen je edino ta, da bi bili ljudje bolj previdni, ko kupujejo uvožene motorje... Saj je to eden izmed namenov foruma, a ne...

Verjamem namreč, da nisem edini, ki je imel težave. Sicer je pa za mene zadeva končana, čeprav me je zelo drago stala. Motor sem namreč moral prodat (zaradi zdravstvenih težav, da ne bo pomote), zaradi vsega sranja sem pa dobil zanj komaj tolko, kot če bi bil karamboliran. Če omenim, da sem ga ob nakupu plačal le kakšnih 150 jurjev manj kot bi plačal za primerljiv motor tukaj, si pa lahko ustvariš eno sliko. :slap:

Zate sem pa vesel, da si dobro kupil. :OK:

Pohvalil sem pa Gašperja, ker si to zasluži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, mi ne pade na pamet, da bi povedal ime. :nono: Teh stvari se ne razčiščuje na forumih. Moj namen je edino ta, da bi bili ljudje bolj previdni, ko kupujejo uvožene motorje... Saj je to eden izmed namenov foruma, a ne...

Verjamem namreč, da nisem edini, ki je imel težave. Sicer je pa za mene zadeva končana, čeprav me je zelo drago stala. Motor sem namreč moral prodat (zaradi zdravstvenih težav, da ne bo pomote), zaradi vsega sranja sem pa dobil zanj komaj tolko, kot če bi bil karamboliran. Če omenim, da sem ga ob nakupu plačal le kakšnih 150 jurjev manj kot bi plačal za primerljiv motor tukaj, si pa lahko ustvariš eno sliko. :slap:

Zelo sem vesela, da me ni nihče od kvazi uvoznikov po domače povedan nasral, ker so tako prepričljivi, da sploh ne moreš verjeti, raje sem kupila nov motor in vsaj vem kaj vozim kot pa neko uvoženo zadevo, za katero ti vsak zagotavlja da ima SAMO 5000 kilometrov prevoženih, čeprav je star nekaj let, jaz sem jih pa v dobrih 4 mesecih naredila 11000 :hmm: :hmm:

Nateg totalni vsepovsod, verjamem samo novim zadevam in tistim, ki jih poznam in vem kaj se je delalo z motorjem......... :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo sem vesela, da me ni nihče od kvazi uvoznikov po domače povedan nasral, ker so tako prepričljivi, da sploh ne moreš verjeti, raje sem kupila nov motor in vsaj vem kaj vozim kot pa neko uvoženo zadevo, za katero ti vsak zagotavlja da ima SAMO 5000 kilometrov prevoženih, čeprav je star nekaj let, jaz sem jih pa v dobrih 4 mesecih naredila 11000 :hmm: :hmm:

Nateg totalni vsepovsod, verjamem samo novim zadevam in tistim, ki jih poznam in vem kaj se je delalo z motorjem......... :grim :grim

To delaj, Savinjčaka :OK: Kakšen stroj si kupila :? Slikca ,da se malo slinimo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nateg totalni vsepovsod, verjamem samo novim zadevam in tistim, ki jih poznam in vem kaj se je delalo z motorjem......... :grim :grim

jst še novim vsem ne verjamem ... menda je en kup sivga uvoza tudi pri firmah, kjer si človk ne bi mislil... in so potem lahk komplikacije z garancijami, če se znajdeš v tujini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, mi ne pade na pamet, da bi povedal ime. :nono: Teh stvari se ne razčiščuje na forumih. Moj namen je edino ta, da bi bili ljudje bolj previdni, ko kupujejo uvožene motorje... Saj je to eden izmed namenov foruma, a ne...

Verjamem namreč, da nisem edini, ki je imel težave. Sicer je pa za mene zadeva končana, čeprav me je zelo drago stala. Motor sem namreč moral prodat (zaradi zdravstvenih težav, da ne bo pomote), zaradi vsega sranja sem pa dobil zanj komaj tolko, kot če bi bil karamboliran. Če omenim, da sem ga ob nakupu plačal le kakšnih 150 jurjev manj kot bi plačal za primerljiv motor tukaj, si pa lahko ustvariš eno sliko. :slap:

Zate sem pa vesel, da si dobro kupil. :OK:

Pohvalil sem pa Gašperja, ker si to zasluži.

Zakaj ne bi povedal NAGLAS?? Sej to je bistvo interneta oziroma forumov??? Ne mores kar metati ljudi v isti kos, sej ves, sto ljudi - tristo cudi. Kaj ljudje ne morajo biti previdni, ce kupujejo motorje, ki niso bili uvozeni???? Od kdaj pa Slovenija (razen Tomosa) dela motorje?? Japoncem je vseeno, kje prodajajo motorje v Evropi. ;) Vem da obstajajo ljudje, ki kupujejo pri nas ali zunaj razbite motorje in jih za malo denarja prodajajo naprej. Jaz za sebe vem, da se ne ukvarjam s temi "sranji" in pri meni ni se noben naletel na kaksen problem, samo so mi lahko samo hvalezni, ker se lahko vozijo za manj denarja na boljsem motociklu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se s tistim ki kupijo nov motor ali rabljen pri dobrem serviseru ali res od poznanega (kolega, soseda ali znanca),brez poznavalca pa sploh NE KUPUJ!!!.Pri nas v južni sloveniji je eden ki kupuje po internetu vse razbite-karambolirane yamahe v Nemčiji ,vam po ostali Slovenij jih prodaja za malo rabljene.

Živeli bznis meni. :beer2:

Kdor najde slovnične napake naj jih zadrži zase se vnaprej zahvaljujem. :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!