Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

si prepričan da je vreden :worship: ? ;) jst od njega nisem dobila motorja takega, kt sm pričakovala... :BUA:

Po mojem mnenju ja. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:rolleyes: ti recimo na prvem servisu pozabi spucat neko mast iz sklopke, tako da ti pol sklopka drsi :glare: ..pozabi po opravljenem servisu prišraufat kak del nazaj, rabi pol ure, da dobi del oklepa dol, s tem da mu to uspe čist tko po naključju :o in podobne cvetke :grrr

Zato, pa ni škoda denarja za bencin, da se malo dlje odpelješ :) na servis in s tem privoščiš še lep izlet, :grim :grim motor pa je uštiman kot je treba in še po normalni ceni - vsaj pri Juretu :OK:

Ti pa sigurno greješ Jureta, ko ga tk hvališ, kaj ? :naughty: :lol:

No drgač pa tudi jaz vem, da je stručko, preverjeno pošten in mu je za zaupat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa sigurno greješ Jureta, ko ga tk hvališ, kaj ? :naughty: :lol:

No drgač pa tudi jaz vem, da je stručko, preverjeno pošten in mu je za zaupat !

seveda ga grejem predvsem poleti ko je že zunaj tako dovolj vroče....... :naughty: :naughty: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barborič je dečko, sam bi mel tud nekaj pripomb ker izda stvari iz svojih ne da bi jih sploh pretestiral če je res tisto ok kar je popravljal. Tako sem jaz kar 2 leti okol njega letal k muha da sem dokazal da neke stvari še vedno niso ok.

Vsi mehankarji so cari dokler se treba ole zamenat pa sklopko naštelat, pri kakšnem bolj resnem delu se pa ta štorija konča (nobenmu se ne sanja, kako kakšne stvari delajo, in pol k je kj narobe pa ne znajo najdit del ki je fovš, pol pa kar menjajo dobre dele in poskušajo če je ok :headbang: to znam tud jaz k nisem mehanik).

Jaz sem pa nekako nevtralen.. Večinoma so mi vredu poštimali stvari, ampak sklopka pa npr. še vedno ruži, čeprav sem dvakrat opozoril, da je treba to porihtat pod garancijo..

Cena je pa tako tako. Ni ravno najcenejši, ampak so verjetno tudi dražji. Redni servisi za Cometa so me prišli okoli 25-30k bivših sit.

Pooblaščen je tudi za Hyosung

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem za enega možakarja (ne vem kdaj, kje in od koga), ki menda aprilie servisira nekje v okolici Brezovice (ni pooblaščen serviser). Če kdo ve za kontakt, bi prosil na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem za enega možakarja (ne vem kdaj, kje in od koga), ki menda aprilie servisira nekje v okolici Brezovice (ni pooblaščen serviser). Če kdo ve za kontakt, bi prosil na PM

Slišal sem, da se je nekdo preselil malo drugam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar kupil kawasaki VN 800

pa bi bilo treba servis naredit ker cca. 2 leti ni bil vozen.

Za gume imam ze zmenjeno za menjavo.

rad bi pa eden dober servis okolica NM oz KK.

je TRGOAVTO dober ali ga peljem kar Barboricu?

pozna kdo kaksen dober servis kawasakijev iz tega konca?

hvala za inf.

lp

Borut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz malo reklame naredim:

Se mi je pi*da#%ja naredila v petek ob 14h... kličem ČARMANA v Soro pri Medvodah, če mi naredi uslugo. Fant takoj za in ob 15h sm biu že fertik.... zato: Čača, hvala .)

Aja, vmes je pa še en motorist pršu z VFRo in se je v pričo vseh takrat prisotnih dobesedno :worship: Jest pa samo :eek: Zakaj že? Zato, ker mu je majstr zrihtal motor tako, kot se zagre :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kateri je dober serviser za Hondo (Hornet) na štajerskem?

Tudi ni nujno, da je original, ker ne rabim večjih posegov samo olje, filtri, itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha r1 letnik 2003 19.000km peljem na uradni servis v kranj, zmenimo se da zamenja samo olje in filter in če je kaj takega naj me raje pokliče da se zmenimo, ok nasledni dan dobim moped nazaj = cena 70.000 sit z ddv :huh: :huh: :huh: zamenjano: olje motul 300v, filter za olje pol zracni filter, potem svecke iridium vse 4 = cca.25.000 z ddv, ok ostalo je pol biu potrosni material( hladilna, gumice, sprej......)

za delo sem odštel 2,5 servisnih ur krat 34 eur brez ddv = cca.25.000 sit z ddv:krneki: :krneki: :krneki:

motor ni več v garanciji, prosil bi vas za vaša mnenja oziroma vaše izkušnje z takim motorjem oziroma komentarje kaj vi misliti o tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor ni več v garanciji, prosil bi vas za vaša mnenja oziroma vaše izkušnje z takim motorjem oziroma komentarje kaj vi misliti o tem

To je pač tko, če voziš na POOBLAŠČENI servis.... bi blo boljše, če bi to vprašal, preden si peljal na servis .)

Če nisi kak LEVAK, potem sam dobro veš, da lahko stvari narediš sam:

- olje 300V (4 litre) cca 15.000bSIT (pa se ga da tut cenejš dobit :grim

- oljni filter 2500bSIT

- svečke :hmm: ja no... mal boljše so ti dal, zato tut taka cena čeprav po pojem ne rabiš "high performance" svečk

bottom line: material (olje sveče, filter) bi lahko dobil za cca 30.000bSIT, ostalo narediš sam :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha r1 letnik 2003 19.000km peljem na uradni servis v kranj, zmenimo se da zamenja samo olje in filter in če je kaj takega naj me raje pokliče da se zmenimo, ok nasledni dan dobim moped nazaj = cena 70.000 sit z ddv :huh: :huh: :huh: zamenjano: olje motul 300v, filter za olje pol zracni filter, potem svecke iridium vse 4 = cca.25.000 z ddv, ok ostalo je pol biu potrosni material( hladilna, gumice, sprej......)

za delo sem odštel 2,5 servisnih ur krat 34 eur brez ddv = cca.25.000 sit z ddv:krneki: :krneki: :krneki:

motor ni več v garanciji, prosil bi vas za vaša mnenja oziroma vaše izkušnje z takim motorjem oziroma komentarje kaj vi misliti o tem

In dobil si štampiljko v knjižico, je tako?

Na uradnem servisu imajo točno napisano kaj mora narediti na 20.000 kmjev (oz na servisnem intervalu). Za material bi cena cca držala. Kar se ura dela tiče se vrti ura cca 20 ojrov (vsaj v Delti je tako). Imajo pa na servisu tudi napisane norme koliko ur za kakšen servis. Če prej konča tok bolš, če pa rabi več je pa njim v minus. Tako pač je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha r1 letnik 2003 19.000km peljem na uradni servis v kranj, zmenimo se da zamenja samo olje in filter in če je kaj takega naj me raje pokliče da se zmenimo, ok nasledni dan dobim moped nazaj = cena 70.000 sit z ddv .....

Drugič zavrni račun, saj nisi naročil opravljene storitve, to je njihov problem!!!!

lp

Na uradnem servisu imajo točno napisano kaj mora narediti na 20.000 kmjev (oz na servisnem intervalu). Za material bi cena cca držala. Kar se ura dela tiče se vrti ura cca 20 ojrov (vsaj v Delti je tako). Imajo pa na servisu tudi napisane norme koliko ur za kakšen servis. Če prej konča tok bolš, če pa rabi več je pa njim v minus. Tako pač je.

Uradni servis gor ali dol. Če se zmeniš nekaj tisto mora veljat, ne pa nekaj po svoje.

In ponavadi ni vse predpisano ampak priporočeno.

Kolegica je peljala avto na prvi servis (v garanciji), po ceniku je prišel cca 35.000 SIT, ko sem se pogovoril z mehanikom kaj je obvezno opraviti da garancija ne zapade, smo prišli na 12.000 SIT, vse ostale stvari pa so bili preventivni pregledi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam da si že plačal račun, ali ne ??

Enkrat ko daš denar iz rok, je odvisno samo še od dobre volje servisa, mogoče ti bodo naknadno priznali kaj popusta. Pogovori se z odgovornimi (ne serviserjem).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah itak da sm plaču kva pa nej sam še zdej mi ni jasn če mu rečeš sam to pa to a on ti nardi neki druzga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha r1 letnik 2003 19.000km peljem na uradni servis v kranj, zmenimo se da zamenja samo olje in filter in če je kaj takega naj me raje pokliče da se zmenimo, ok nasledni dan dobim moped nazaj = cena 70.000 sit z ddv :huh: :huh: :huh: zamenjano: olje motul 300v, filter za olje pol zracni filter, potem svecke iridium vse 4 = cca.25.000 z ddv, ok ostalo je pol biu potrosni material( hladilna, gumice, sprej......)

za delo sem odštel 2,5 servisnih ur krat 34 eur brez ddv = cca.25.000 sit z ddv:krneki: :krneki: :krneki:

motor ni več v garanciji, prosil bi vas za vaša mnenja oziroma vaše izkušnje z takim motorjem oziroma komentarje kaj vi misliti o tem

Če si bil pri Šternu mi je vse jasn..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis na 20.000km pride , kolikor pač pride, med samimi pooblaščenimi serviserji sigurno ni razlike 10%. In te izjave, če si bil pri Šternu ti je vse jasno so :headbang: .

Če po servisnem intervalu pride, da se na 20000km menjajo svečke, filter, olje,....ti jih serviser ''mora'' zamenjati, ker on s svojo štempilko v servisni knjigi garantira, da so na motorju opravlejna dela kot jih predpisuje proizvajalec.

Popravljeno . Popravil MK-R1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vozih k Elisi v Domžalah, kar se mene tiče najbolši serviser v slo. :OK: za Čarmana :doze: ok sej fant je kul se trud..., pa kr vredu nardi, sam površen je pa za znoret, ne vem on ali njegov pomočnik, ko je men delov je pol vijakov falil, pa ni mi prezračil zadnje bremze, groza :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si bil pri Šternu mi je vse jasn..

Jaz motorja res ne bi tja vozil.... :nono:

Če po servisnem intervalu pride, da se na 20000km menjajo svečke, filter, olje,....ti jih serviser ''mora'' zamenjati, ker on s svojo štempilko v servisni knjigi garantira, da so na motorju opravlejna dela kot jih predpisuje proizvajalec.

Na žalost je točno tako, kar zviša ceno, ko prodajaš zadevo.... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!