Skoči na vsebino

Težave z vžigom


SeLoTeJp

Priporočene objave

mam en problem: zmerej k se dl k 1 tedn ne vozm, mi skutr noče vžgat. Je Sym Jet (en bl slb), 3 leta str.. Če uzamem svečko vn pa spucam ponavad vžge.. kwa bi blo se uhka narobe, alpa kva jez narobe nardim :?: :!:

hvala za odgovore... LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej menji svecko (NGK rula!), vozi se vsaj 2x, 3x tedensko, ce ti svecko kdaj premosti (zapika) vzem dol glavo pa jo ocisti (pa vrh bata tud), d ne bo saj gor. to bi js najprej naredu, lahk pa d je kje drugje vzrok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm... men je motor stau celo zimo pa mij poj iz prve uzgau:)) svecka je mensezdi da champion. z uporabo motula pa nimam nc saj na batu in glavi :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal si da si iz zirovnce an?

Sam en nasvet za kj bl konkretnga :arrow: Lipnik skuter servis v Mostah :idea: :crazyeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men pa ko se ne vozim vžge(brez dodajanja plina) ampak pol če se malo dalj časa vozim (15km) potem ne vžge brez da bi dodal gas.

a ve kdo zakaj je to tako? :?:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to je solski primer no!!

Me prov zanima kolk casa mas motor..

To je ubistvu sam fora, da se ti motor segreje na primerno temperaturo, pol pa rab mal visje obrate u stantgasu(nekj tacga), to sploh ni panike sam srauf za stantgas mal bl zasraufej, in to je to!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men ko je segret vzgat sploh noce ce nabijem gas-ga zalije, drugac mi pa stantgas ne dela ko se segreje, no sj ubistvu me sploh ne mot ker ce pred semaforjem cakam mi crkne pa ga ne przgem dokler se zelena ne przge-pa mal prsparam pr benzu :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko je moj se cist hladn mi standgas nabije na 3500, pol, cez kakih 20 sekund pa se nazaj spusti na 1500-2000 (pa to kr naenkrat, ko d bi bla elektronika na delu!! 8) - zgleda dobr pred solo - "ej bejbi, a bi se pelala s kupom kablov???" :D :twisted: :D ), pol ko je pa enkrat zagret na enih 50, 60 al pa 70 °C, pol pa rabi kako sekundo d se zalaufa - to mi je pa full antivsec - ko je cist hladn zalaufa v enem obratu, to mi je pa full dobr, k vidis kako voljo do lajfa ma masina... 8) 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sj nekj tacga tud men dela ko je mrzu(ko ga zjutrej iz garaze butnem),

vzge iz prve, prblizn ene pol minute(par sek. +,-) ma mal visji stantgas pol pa kr zgubi in mi po kksni minuti vcasih vec crkne, pa tud ce ga ponovno zalaufam crkne po nekaj sekundah??(pa nc za to sm ze navajen)

Ko se motor ogreje na najbol primerno temperaturo mi vzge dela, stantgas tud, ko ga pa mal preteram pa ne smem gasa nabit(ubistvu cis mickenu) ker mi ga zalije in v prvo sm biu tko vztrajen da bo przgal da sm spraznu akumulator. Ce kdo kj ve napisat kj koristnga zarad tistega prvega-kar..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Runnerja 50cc SP LC in nisem imel še nobene težave z vžigom. Vžge takoj ko je mrzel ali pa ko je "segret". To pa mi je tudi všeč, sj vidim da vas ima kar nekaj tukaj težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal.Moja težava je,da po enih dveh tednih stanja noče vžgati.Vžigam ga na kurbl enih 20x :BUA: potem vžge in normalno vžiga tudi na štartar :hmm: Ali je to normalno za skuter,aja vozim Peugeot SF1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot piše odzgoraj, ga vozi vsaj 2-3 krat tedensko. Meni je sicer po treh-štririh mescih(bil je na zimskem spancu) sprve vžgal. Kolko pa je star? Drugač pa se mi to ne zdi nič posebnega. Ko skuter vžigaš, dodaj gas al pa pred pritiskom gumba za vžig nekajkrat obrni ročico! :yes:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot piše odzgoraj, ga vozi vsaj 2-3 krat tedensko. Meni je sicer po treh-štririh mescih(bil je na zimskem spancu) sprve vžgal. Kolko pa je star? Drugač pa se mi to ne zdi nič posebnega. Ko skuter vžigaš, dodaj gas al pa pred pritiskom gumba za vžig nekajkrat obrni ročico! :yes:

LP

letnik 99 3800km :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi novo svečko. Odpri cilinder pa poglej v kakšnem stanju je pa tut bat poglej. Naj ti ga zbrusijo pa potem boš mogu večji bat kupit. Očisti ispuh, dobi se posebna tekočina. Pa fergazr malo poglej al pa ga daj nekomu, ki to zna. Po mojem bo delovalo. Preveri tut iskro. Če pa hočeš večjo eksplozivnost pa naredi mešanco z več bencina-samo da ti ne bo zaribal. Če bi bil na tvojem mestu, bi to preveru. Če še vedno nič, pa novi skuter al pa kompletn servis (da ti res vse porihta).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tukaj vprašal, da ne bo 1000 in ene teme o istem problemu...

Jeseni so se začeli pojavljat problemi, da je skuter zjutraj vžgal v prvo, popoldan pa ni in ni blo iskre. :headbang: Zdaj, ko sem se lotil problema, sem najprej seveda zamenjal svečko - skuter je prvih 5x vžgal kot nov, potem pa spet ni dal iskre od sebe. Na novo sem napravil kontakt CDIja na maso in ob prvem potisku zaganjača je preskočila iskra ob nadalnjih poskusih pa več ne. Potem sem se osredotočil na CDI in ko sem malo močneje prijel za kabel ki povezuje svečko s CDIjem mi je ta ostal v roki. :cry:

Ima kdo kako idejo, kako ta kabel priklopit nazaj? Ko sem ga kr nazaj vtaknil, je bil rezultat isti (še vedno ni bilo iskre). Pozna kdo slučajno kakšo finto, da bi preveril, če zadeva sploh deluje?

ht-coil.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je nov CDI precej drag se ti splača popravit, probaj mal razdret če bo šlo pa prilotaj žico nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plastika je v enem kosu, tako da razdiranje odpade - če ga razdrem potem tako ostane.

Nekako mi je uspelo žico nazaj spravit.

Rezultat je tak, da večinokrat da 1 iskro ob prvem potisku zaganjača, ko dam kontakt, potem pa ne da več iskre. :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj samo odrezat tisti del plastike, da ne boš vse razdiral, ko boš pa zalotol nazaj pa izolir trakom oviješ, sam previdno da ne boš kej poškodoval. Drugače si pa sposodi en CDI pa probaj če je res to, lahko je napaka kje drugje, sicer malo verjetno ampak mogoče pa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim da imaš ti cdi in cinšpulo v enem kosu, tisti kabel ki gre na svečko se prišraufa v cinšpulo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj CDI nima niti enega navoja. V tistem okroglem priklopu je en pin, na katerega sem s silo potisil kabel za svečko. Kot sem že povedal dobim eno iskro.

Kak drug predlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj zalotat kabl na ta pin, nekak se mora dat. Če te prav razumem gre ta kabel potem na svečko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule nekaj zelo smrdi! Včeraj, ko sem odšel iz garaže sem imel le 1 iskro (kot sem že 15x povedal), danes, ko sem stopil v garažo in probal moped za finto prižgat, je ta vžgal v prvem poizkusu. Probam ponovno, drugič, tretjič, četrtič,... moped prižiga kot nov! :worship:

Očitno sem imel obisk :alien1:

Zdaj pa sem skuter sestavil nazaj in spet noče prižgat. :headbang: Pri tem pa cel čas gori lučka za olje, tank za olje pa je čez 75% poln. V servisni knjigi pa nikjer ne najdem, kakšen pomen ima lučka za olje (polek indiciranja praznega tanka za olje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule nekaj zelo smrdi! Včeraj, ko sem odšel iz garaže sem imel le 1 iskro (kot sem že 15x povedal), danes, ko sem stopil v garažo in probal moped za finto prižgat, je ta vžgal v prvem poizkusu. Probam ponovno, drugič, tretjič, četrtič,... moped prižiga kot nov! :worship:

Očitno sem imel obisk :alien1:

Zdaj pa sem skuter sestavil nazaj in spet noče prižgat. :headbang: Pri tem pa cel čas gori lučka za olje, tank za olje pa je čez 75% poln. V servisni knjigi pa nikjer ne najdem, kakšen pomen ima lučka za olje (polek indiciranja praznega tanka za olje).

bo tole kr edini pomen te lučke :whistle: mogoče si kak kratek stik naredu pa se je kej zjebal :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!