Skoči na vsebino

Razvijanje digitalnih fotk


Priporočene objave

Kam daste razvit fotografije iz svojega digitalca? Baje, da se lahko pojavijo težave kot je npr. da odrežejo glave na sliki :blink: . A je to res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike z digitalca lahko daš razvit v več firm, kot npr. Leclerc, DM, Spar, Pošta.... itn....

Glede rezanja glav je pa tako, temu se lahko ogneš s tem, da v meniju na fotoaparatu izbereš tisto ločljivost ki je označena s 3:2, tako je namreč razmerje stranic pri klasičnem fotoaparatu (naprimer slika 10x15 cm), če bi dal razviti sliko ki pa je slikana v ločljivosti 1600x1200 pa dobiš ven format 11x15 cm - in to pomeni da imaš na sliki cel posnetek, vedar pa zaenkrat pri nas fotografi (vsaj večina) noče/ne more izdelovati slik v velikosti 11x15cm.

Tega se lahko ogneš tudi tako da zahtevaš da ti slike izdelajo brez porezave, vendar potem dobiš ven sliko katera ima na levi in desni strani bel rob (slika je brez porezave osvetljena na papir) ...

upam da sem ti s tem kaj pomagal, vem da je malo bolj na hitro razloženo - če pa ti še kaj ni jasno pa vpraš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dal razvit v Foto Šimonka. Kvaliteta dobra, dostava zamuja (krivda Yellogics), slike pa so porezane ampak ni take sile. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozanimajte se kaksen stroj imajo ..... ce imajo FJUI Frotier - ta je trenutno najboljsi - boste sigurno zadovoljni. B) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si že slišu za programček DIGI LAB? Obdelaš slike na računalniku in pošlješ po netu v najbljižji studio(jz FOTO RIZMAL, Celje) in jih grem naslednji dan iskat. Slike so kvalitetne!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jes dajem v digifot. Dobis program in posles slike preko neta, dobis joh pa cez 2 dni. Aja pa ena slika je 50sit tko da je tole men ful ugodno pa se lepe slike so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz razvijam slike (pošljem kar preko programa po internetu) pri DIGIFOTu (Poslovalnico pa imajo v MS in Lendavi. Dostava na dom pa vas pride samo 500sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Digifot uporablja Foto Šimnka. Slike so odlične, da o ceni ne govorim. Trenutno verjetno najugodnejše. Kaj bo, bomo pa videli ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

varjanta: za take slike za doma pa to.. najbolša zadeva: en foto printer pa foto papir... fotoprinte kaki HP-jof al pa vseeno kaj.. so gori v metroju & CO. FUL poceni... za par evrotov... fotopapir pa tud ni nevem kaj.. in pridejo izjemno dobre slike!!!! ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

varjanta: za take slike za doma pa to.. najbolša zadeva: en foto printer pa foto papir... fotoprinte kaki HP-jof al pa vseeno kaj.. so gori v metroju & CO. FUL poceni... za par evrotov... fotopapir pa tud ni nevem kaj.. in pridejo izjemno dobre slike!!!! ... B)

oprost, ampak ni variante, da se ti to splača, ker so kartuše za tiskalnike svinjsko drage ;)

je pa res, da slike pa pridejo zelo dobre :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kakšna je pa cena pri nas recimo za velikost 20cm x --- (kolikorkoli pač je že dolžina) ?

Trenutno imajo v www.cosmos.at akcijo... 0,69€ za ta velike!! Samo še danes in jutri :) Jaz bom nekaj naročil, pa da vidimo kaj se bo zgodilo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja lahko imaš 20 x 15 ali pa 20 x 30 :)

Ja kako 20x15, če je višina 20, dolžina pa varira :D

Ja tko, lepo - pač sliko tko obrežeš pa je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

varjanta: za take slike za doma pa to.. najbolša zadeva: en foto printer pa foto papir... fotoprinte kaki HP-jof al pa vseeno kaj.. so gori v metroju & CO. FUL poceni... za par evrotov... fotopapir pa tud ni nevem kaj.. in pridejo izjemno dobre slike!!!! ... B)

V zadnjem Monitorju pri testu fototiskalnikov berem, da pride strošek ene fotke 10×15 okolli 140 SIT. Se ne splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

varjanta: za take slike za doma pa to.. najbolša zadeva: en foto printer pa foto papir... fotoprinte kaki HP-jof al pa vseeno kaj.. so gori v metroju & CO. FUL poceni... za par evrotov... fotopapir pa tud ni nevem kaj.. in pridejo izjemno dobre slike!!!! ... B)

1) predrago (visoki stroški za kartuše in papir)

2) slike natisnjene s foto-brizgalnikom so neobstojne (na svetlobi ti v nekaj tednih zbledijo, da so samo še za v sekret)

3) maš ful dela z kalibracijami barv in štimanjem, da pridejo kolikor-tolikor optimalne fotke iz mašince

4) razno.

Skratka - najbolj se splača digitalne fotke kar po mailu poslat v svoj izbrani razvijalski studio, pa ti jih po povzetju pošlejo. al se pa z mopedom mimo zapelješ pa je .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka - najbolj se splača digitalne fotke kar po mailu poslat v svoj izbrani razvijalski studio, pa ti jih po povzetju pošlejo. al se pa z mopedom mimo zapelješ pa je .

drži - vprašal v foto Tivoli

pri ceni je treba upoštevati tudi to, da (recimo meni) v albume pride od 36 klasičnih fotk, ki so vse ok le 3 ali 4 najboljše

plačat je pa treba vseh 36

pri digi-fotkah pa izbor narediš v naprej in je končni strošek bistveno nižji

:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2) slike natisnjene s foto-brizgalnikom so neobstojne (na svetlobi ti v nekaj tednih zbledijo, da so samo še za v sekret)

EEEEE!!!

Wrong...

videl sem že dosti izpisov, zame je Foto tiskalnik samo epson, čeprav baš i canon nije loš.

In Epson ima pri novejših foto tiskalnikih in tudi seriji 7x/8x neka kao pigmentna črnila, ki res dihtajo barvo.

Praktični test - lani poleti smo imeli kake 3 mesece najhujšega sonca en demo izpis vržen v izlog, da ga je skozi hajcalo, en primerek pa v temi predala. razlika je bila za pičkin dim, pa še to če si se v podrobnosti spustil in oba primerjal enega ob drugem, če sta bila 10 centi narazen, nisi opazil.

Pa da nebo kdo mislil da propagiram tiskanje. Ravno nasprotno....za štart vržeš ven toliko, kolikor stane razvijanje 1000 fotografij, pa imaš samo tiskalnik...raje razvijat poslat po mailu..

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

El B tenks za popravek - BTW, kateri papir in barve si to uporabil z Epsonom? Matr, grem takoj zalogo nakupit!!! :) ker tiskalnik že mamo Photo Stylus ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima zakaj razvijate digitalne fotografije,a ste zato kupili digitalca?Potem bi bilo bolje da bi kupili fotoaparat na film ki ima priblizno 15M pixlov to pa tezko doseze digitalec,pa se cenejse bi bilo razvijanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

El B tenks za popravek - BTW, kateri papir in barve si to uporabil z Epsonom? Matr, grem takoj zalogo nakupit!!! :) ker tiskalnik že mamo Photo Stylus ...

keri model?

Kupi pa originale...če hočeš kvaliteto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima zakaj razvijate digitalne fotografije,a ste zato kupili digitalca?Potem bi bilo bolje da bi kupili fotoaparat na film ki ima priblizno 15M pixlov to pa tezko doseze digitalec,pa se cenejse bi bilo razvijanje.

Zakaj pa ti debatiraš preko računalnika, če lahko hodiš v park, na tržnico, v kaki šopingcenter..tam je več folka, več ljudi te vidi, pa še računalnika nebi rabu kupit.

Si dojel kaj sem ti hotel sporočit? Ali rabiš priročnik "za telebane"?

LP, El b.

p.s. v 8 dnevih z navadnim fotoaparatom nebi naredil 400 slik, kolikor sem jih z digitalcem, kamoli da bi plačal razvijanje 400 slik.

Razvite pa so zame kljub 2 mio pixlov popolnoma konkurenčne tistim, ki sem jih prej delal z trotlkamero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima zakaj razvijate digitalne fotografije,a ste zato kupili digitalca?Potem bi bilo bolje da bi kupili fotoaparat na film ki ima priblizno 15M pixlov to pa tezko doseze digitalec,pa se cenejse bi bilo razvijanje.

Haloo?? Saj si ne delamo na stotine slik ampak po dve, tri... Vsaj jaz... Tiste, ta res lepe.. potem pa zalimaš v pisarni na steno.

Zato pa mi je tako zelo všeč, da je v avstriji zadeva tako poceni... 0,69€ za 20x30cm. Zupa gut!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima zakaj razvijate digitalne fotografije,a ste zato kupili digitalca?Potem bi bilo bolje da bi kupili fotoaparat na film ki ima priblizno 15M pixlov to pa tezko doseze digitalec,pa se cenejse bi bilo razvijanje.

Haloo?? Saj si ne delamo na stotine slik ampak po dve, tri... Vsaj jaz... Tiste, ta res lepe.. potem pa zalimaš v pisarni na steno.

Zato pa mi je tako zelo všeč, da je v avstriji zadeva tako poceni... 0,69€ za 20x30cm. Zupa gut!

Z kerim softwarom si ti limal skupaj panoramske fotke iz Dolomitov????

Panawue image assembler?

Popravljeno . Popravil elbarto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Racunalnik rabim za sluzbo,doma sem sredi parka pa se vrt imamo tako velik da ne rabim na trznico hodit,ce pa si res nardil 400 fotk v 8 dneh potem pa bi ti bila trotel kamera cist ok. saj ocitno ne das nic na kvaliteto ampak samo kvantiteto.Razvajen otrok pac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Racunalnik rabim za sluzbo,doma sem sredi parka pa se vrt imamo tako velik da ne rabim na trznico hodit,ce pa si res nardil 400 fotk v 8 dneh potem pa bi ti bila trotel kamera cist ok. saj ocitno ne das nic na kvaliteto ampak samo kvantiteto.Razvajen otrok pac.

Joj, razkrinkan sem....

(v jok pa na drevo...)

Zakaj bi šparal??? Poslikam vse, kot kak japonec, kar mi je všeč in je slika ok, bom dal razvit, ostalo na cd.

Sem hotu nekaj napisat, pa sem zbrisal...eh...ni mi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato pa imaš digitalen fotoaparat

narediš 400 slik, pol pa daš razvit 10 najboljših.

Pri navadnem moraš pa razvit vse,če so ti všeč ali pa ne. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!