Skoči na vsebino

Razvijanje digitalnih fotk


Priporočene objave

V tem meseci ima Foto Fantasy akcijo in stane razvijanje slik 10*15 24 SIT, 13*18 pa 34 SIT v primeru, da jih prineseš na CD-ju ali jih pošlješ preko programa PhotoOrder.

Akcijska cena izdelave fotografij velja samo za fotografije izdelane v dveh ali več Pozdrav od Roberta

Sicer je že mimo ampak vseeno: prinesel slike na USB na Miklošičevo in je bila cena 59(10*15) sit. sem vzel Usb nazaj :angry: , slike pa še vedno niso na papirju :hmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si probal Foto Grad na miklošičevi?...jest sem bla vedno zadovoljna..cena mi sicer ni bla glih neko merilo.....

in celo zelo dojemljivi so za to, če jim reces da nic popravljat ali pa da naj popravijo barve v nulo...

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je že mimo ampak vseeno: prinesel slike na USB na Miklošičevo in  je bila cena 59(10*15) sit. sem vzel Usb nazaj :angry: , slike pa še vedno niso na papirju :hmm

Jaz sem vseh 600 slik razvil po ceni 34 SIT za format 13*18. Hanzi za štos sem spet probal dat par slik v PhotoOrder (program za pošiljat slik po spletu), osvežilo mi je tudi cenik in je cena še vedno 34 SIT. Pa še nekaj moraš vedet, za to ceno jih moraš poslat po netu, lahko jih prineseš tudi na CD-ju, vendar mora bit datotekca narejena s tem programom! Če so slikce normalno zapečene na CD, potem velja višja cena .)

P.S.: Resnično me zanima iz katere trgovine Fotofantasy so za vzorec vzeli slike, ko so slike testirali in jih uvrstili na drugo mesto. Če so v N.G., potem okej, ker so slikce res super, samo če so v LJ, potem.....nimam besed (mogoče so se zanje potrudili .) ) Mogoče so pri meni imeli slab dan in je to le slučaj, vendar jim ne pustim več, da mi jih dajo razvit v LJ. Jim nočem delat poslovne škode, vendar vseeno se mi zdi prav, da povem mojo izkušnjo.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa nosite razvijat v Fantasy? Prvič: cena ugodna samo s pošiljanjem preko programa in interneta,...

Razvijam pri spletnem fotografu v Murski Soboti,ki poleg razvijanja običajne fotografije tudi prodaja opremo,gostuje spletne foto albume in še kaj.Za več informacij preveri na

www.digifot.com

Slike izdelajo in načeloma drugi dan od naročila ti jih za 500 sit pripeljejo na dom,v čvrsti embalaži in dodatkom revije e-fotografija.Ponujajo različne formate, cena 10x14 ali 10x15 je 29 sit, za ostale glej cenik.Do sedaj sem bil vedno zelo zadovoljen,tako z mat kot sijočimi fotkami,sem jih pa razvil skupaj z mojimi in od kolegov že kakšnih 1500 različnih formatov.

IMajo veliko plačilnih načinov....glede na resnost ti lahko dodajo tudi položnico in ti izročijo dostavljalci slike brez da jim plačaš,nakažeš pa denar v treh dneh po prejemu...možnost monete,plačilnih kartic...v glavnem deluje 100/h...

Potek naročila in izdelave lahko spremljam preko spletne strani,prejemam pa tudi sprotna obvestila na email oz. dajo celo sledilni link za Yelogistics,ki fotke dostavlja...

Probal sem tudi Mixilab pri FotoMixi-ju...tudi OK,samo me je motilo,da je bilo v primeru odsotnosti z doma po fotke kasneje na pošto.

Če je kakšno vprašanje,z veseljem pomagam na PM.... :OK:

Povečave do A4 oz slike,ki jih rabim takoj,pa si natisnem na mojem HP Photosmart 7660 in na papir za fotografije in je tudi OK.

Za veliko število fotk se pa tiskanje ne izplača,je papir predrag,pa tudi kartuše niso poceni...je bolje poslat na razvijanje v foto studio...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa nosite razvijat v Fantasy? Prvič: cena ugodna samo s pošiljanjem preko programa in interneta,...

Razvijam pri spletnem fotografu v Murski Soboti,ki poleg razvijanja običajne fotografije tudi prodaja opremo,gostuje spletne foto albume in še kaj.Za več informacij preveri  na

www.digifot.com

Slike izdelajo in načeloma drugi dan od naročila ti jih za 500 sit pripeljejo na dom,v čvrsti embalaži in dodatkom revije e-fotografija.Ponujajo različne formate, cena 10x14 ali 10x15 je 29 sit, za ostale glej cenik.Do sedaj sem bil vedno zelo zadovoljen,tako z mat kot sijočimi fotkami,sem jih pa razvil skupaj z mojimi in od kolegov že kakšnih 1500 različnih formatov.

IMajo veliko plačilnih načinov....glede na resnost ti lahko dodajo tudi položnico in ti izročijo dostavljalci slike brez da jim plačaš,nakažeš pa denar v treh dneh po prejemu...možnost monete,plačilnih kartic...v glavnem deluje 100/h...

Potek naročila in izdelave lahko spremljam preko spletne strani,prejemam pa tudi sprotna obvestila na email oz. dajo celo sledilni link za Yelogistics,ki fotke dostavlja...

Probal sem tudi Mixilab pri FotoMixi-ju...tudi OK,samo me je motilo,da je bilo v primeru odsotnosti z doma po fotke kasneje na pošto.

Če je kakšno vprašanje,z veseljem pomagam na PM.... :OK:

Zakaj v Fotofantasy? Zato, ker jih v N.G zares odlično razvijejo in tudi zato, ker so veljali za najboljše razvijalce tudi v času ne digitalne ere. Sem jih marsikje razvijal, vendar najbolj zadovoljen sem bil ravno pri njih. Kar se pa cene tiče je 34 SIT za 13*18 super cena in mi pošiljanje preko spleta ne moti, ker imam ADSL .) Tudi oni imajo albume in vse zadevšne, ki sodijo zraven .) Formati 10*15 so za mene preteklost, preveč majhni. Imam raje večje, bolj detaljne, pa še cenovno so zelo dostopne in lepše za gledat :D

Ravno včeraj, pa sem prebral en članek v časopisu e-Fotografija, ki se nanaša ravno na razvijanje slik, tako, da verjamem, da so imeli tisti dan slab dan .), vendar vseeno v LJ nikoli več.

P.S.: Drugače, pa so akcijo podaljšali do 31.10.2005

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi se ravno strinjal s tabo :nono: ,ampak ne bom pa rekel,da nisem nikoli razvijal pri njih.Ampak digitalna fotografija se je pri njih konkretno začela šele z znižanjem cen.Ti povem,da so imeli v Fantasy-ju ceno 78 SIT, ko sem jih jaz plačeval po 50 SIT? Digifot pa ima preko celega leta ugodne cene,občasno imajo pa še kakšno akcijo v recimo slogu 13x18 za ceno običajne fotke na formatu 10x15.Kar pa se kvalitete tiče...samo za hec nesi en film v staro gorico v fotostudio tam za zlatarno Šuligoj in S.a.t.e.r.,v tisti ozki ulici,oni jih pošiljajo v en fotolaboratorij v Udine...pa boš videl kaj je kvaliteta.Sem iste filme (sicer profi variante z drobnozrnatim nanosom) razvijal dol in v Fantasy-ju-razlika več kot očitna v prid laboratorija v Udinah....samo toliko.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi se ravno strinjal s tabo :nono: ,ampak ne bom pa rekel,da nisem nikoli razvijal pri njih.Ampak digitalna fotografija se je pri njih konkretno začela šele z znižanjem cen.Ti povem,da so imeli v Fantasy-ju ceno 78 SIT, ko sem jih jaz plačeval po 50 SIT? Digifot pa ima preko celega leta ugodne cene,občasno imajo pa še kakšno akcijo v recimo slogu  13x18 za ceno običajne fotke na formatu 10x15.Kar pa se kvalitete tiče...samo za hec nesi en film v staro gorico v fotostudio tam za zlatarno Šuligoj in S.a.t.e.r.,v tisti ozki ulici,oni jih pošiljajo v en fotolaboratorij v Udine...pa boš videl kaj je kvaliteta.Sem iste filme (sicer profi variante z drobnozrnatim nanosom) razvijal dol in v Fantasy-ju-razlika več kot očitna v prid laboratorija v Udinah....samo toliko.... :naughty:

Za staro Gorico nimam pojma, tam nisem slik nikoli razvijal, sem pa jih tako v N.G kot v Ajdovščini pri vseh podjetjih in so imeli najboljšo kvaliteto ravno Fotofantasy. Govorim za stare čase in ne za digitalne slike. Digitalne slike, pa sem razvil samo pri Fotofantasy in kot sem ti rekel sem z njihovo kvaliteto zadovoljen, razen z tistimi iz Ljubljane, ki so bile katastrofalne. Pa še na testiranjih so bili odlično ocenjeni, zato si še zdaleč nisem mislil, da bodo slike iz LJ tako v kurcu.

Drugače jih pa jaz ne zagovarjam, razvijal bom tam, kjer je kvaliteta dobra. Trenutno imajo tudi ceno odlično in če so take kot jih dobim v N.G. sem zelo zadovoljen. Kar se pa cen tiče imaš prav, da so slike bile 78 SIT vendar v primeru, da si jih hotel v istem dnevu, če pa si jih tam pustil dva dni, potem je bila cena tudi pri njih 50 SIT. To velja že kar nekaj časa, vem iz lastnih izkušenj .)

Drugače si mi pa dal dobro informacijo, bom resnično preizkusil kakšno slikco tudi pri njih razvit, da vidim razliko. Ne vem pa katero ulico misliš, kje bi njihov studio bil. Si mislil v smeri Riaveza?

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po testu je pa bil Fotofantasy veliko bolje ocenjen kot Digifot :hmm: Sam na te zadevšne verjetno nima smisla padat, dokler se ne na lastni koži preizkusi.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekaj zaj...., zato prosim zbrišite ta post. Hvala!

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Studijev je veliko in ravno tako veliko različnih kvalitet in cen slik.Da sem na Digifot-u razvijal,me je takrat prepričala cena,zatem pa tudi kvaliteta.Fantasy ali katerikoli drug studio je imel takrat visoko ceno in nekateri jo imajo še vedno -Foto Lado recimo.Kakorkoli,tudi če si pustil tam za dan ali dva,cena je bila ista kot navadna fotografija iz filma. Konec koncev vsak razvija kjer mu paše in kolikor je pripravljen dati za fotko,tako v LJ,CE,MB,GO...vsak zagovarja svojega.Jaz sem samo napisal post kje in zakaj tam razvijam,če te pa pač zanima,boš preveril,drugače pa ...kot želiš....

Tista ulica mislim da je enosmerna, zaviješ iz smeri Solkana tam preden prideš do cerkve al kaj je že tam na desno,po ene 30-50m pa na levo.Tam je en parkirni plac,z avtom boš bolj težko...mislim,da se da it samo peš...zraven je še ena trgovina z orožjem,petardami,ognjemeti....Če veš kje je SATER...ena ulica zadaj.Lahko pa se ustaviš ob cesti malo naprej od SATERJA in Šuligoja, je ena ozka ulica tam pri pregrambenem marketu...ko prideš na konec te uličice,je en spomenik al nekaj takega...greš na desno in na desnio strani je ta foto trgovina.Meni je to trgovino predlagal prijatelj,ki vedno pri njih razvija,se pa tip polprofesionalno ukvarja s fotografijo,slika poroke in to...torej si ne more privoščitio slabih slik...

Kakorkoli,Robert, razvijaj kjer se tebi zdi najboljše ....

Popravljeno . Popravil ponky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli,Robert, razvijaj kjer se tebi zdi najboljše ....

To itak .)

Drugače, pa je namig oziroma informacija nekoga še kako dobrodošla. Če ne preizkusiš na več mestih ne moreš vedet, kje je tebi "najboljše". Bom probal tudi k njim nest par slikic razvit, da naredim primerjavo.

Sem pa v reviji e-Fotografija prebral, da ti noben studio ne naredi vedno enakih slik, pa čeprav jim daš iste slike razvijat. Je polek stroja, v času razvijanja, še veliko drugih faktorjev, ki vplivajo na rezultat slike .)

In še nekaj, kar se tudi sam strinjam s člankom v e-Fotorevija, videnje kakovosti je povsem subjektivno mnenje vsakega gledalca posebej, zato se je včasih prerekat kaj je boljše in kaj ni popolnoma brezveze. Nekomu so bolj všeč kontrastne slike, drugim slike bolj zasičenih barv, tretji, pa si želi mehko risbo. Zato je najbolje, da se preveri več studijev, pa se vidi, kje nam osebno (povdarek je na "nam") najbolje ustreza, kajti s svojo sliko moramo biti mi zadovoljni in ne sosed :D Zato bom sigurno nekaj slikic razvil v Studiu, ki si nam ga ti svetoval :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj po zame je tanajboljša fotka tista - ki je najcenejša. Glede na moj predpotopen 3M pikslov digitalc (A70) mi je v bistvu skor vseeno, kako bo na koncu izpadlo, faca se bo nekako vidla gor, ostalo bo pa tko al tko zmeraj bolj švoh. Samo da bo poceni. :OK:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj po zame je tanajboljša fotka tista - ki je najcenejša. Glede na moj predpotopen 3M pikslov digitalc (A70) mi je v bistvu skor vseeno, kako bo na koncu izpadlo, faca se bo nekako vidla gor, ostalo bo pa tko al tko zmeraj bolj švoh. Samo da bo poceni.  :OK:

lp

Rudi

Sorry, tle se pa motiš. Čeprav imaš le 3M pikslov, to ne pomeni, da bo slika slaba. Piksli pridejo prav pri povečavah. 3M več kot dovolj za kvalitetno sliko 13*18, tudi več .) Kvaliteta slike je odvisna od drugih dejavnikov in ne od pikslov.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, tle se pa motiš. Čeprav imaš le 3M pikslov, to ne pomeni, da bo slika slaba. Piksli pridejo prav pri povečavah. 3M več kot dovolj za kvalitetno sliko 13*18, tudi več .) Kvaliteta slike je odvisna od drugih dejavnikov in ne od pikslov.

Pozdrav od Roberta

Sej se strinjam s tabo samo od mojih 4-5000 fotk, ki sem jih dosedaj naredil s tem aparatom, je samo ene 20-30 vrednih razvijanja oz. tiskanja, ostala je pa tista klasično rojstnodnevno/turistična navlaka, za katero je še 10x14 slika škoda, v bistvu so samo za na DVD zapečt. :rolleyes:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!