Skoči na vsebino

Kateri skuter je najboljsi? (50ccm, H20)


jrk0

Izberi enega;)  

122 članov je glasovalo

  1. 1. Izberi enega;)

    • Aprilia SR (+ di-tech)
      13
    • Piaggio Zip
      5
    • Piaggio NRG
      13
    • Gilera Runner
      22
    • Yamaha Aerox
      28
    • Peugeot Speedfight (1,2)
      17
    • Malaguti FireFox
      5
    • Malaguti Phantom
      1
    • Italjet Dragster
      1
    • Italjet Formula
      1


Priporočene objave

To so nekako vsi taki bolj znani se mi zdi. Ce ne pa dajte se poleg kaj... Anketa je do 10 samo, tak da bi blo brezveze se zracno hlajene zraven devat. to je lahko nova...

In ne prosim zdaj vsak svojega volit, ces da je najboljsi. Morte gledat objektivno:

performanse, cena, lepota (subjektivno bolj), zmoznosti friziranja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jas sn glasoval za aeroxa (moj skutič)

ker mislim da za ceno 500.000 dobiš super skuter

pa tudi deli so zelo poceni (plastike pa tudi tuning deli)

čeprav bi lahko bli novi števci od letnika 2002 boljše narejeni

pa stopalke za sopotnika bi lahko ble boljše in seveda sedež drugačni :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj glas dobi Aerox, ker mi je od peščice skuterjev, ki sem jih vozil najlepse padel v roko in tudi počel točno tisto kar sem zahteval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi za aeroxa:)

ceprav mam speedfighta in mi je zlo vsec, ampak! problem so frdamani polini deli, ki jih ni tolko:( niti corse ni, pa sploh alu cilindra. Ostane ti Malossi, ki pa je kul, a so v slo tezave z dobavo:)

pa bremze so slabse na mojem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Protestiram-> mojga ni :angry: sam ker si napisu de so to kao najbl znani sem se sprijaznu.

Odločvov sem se med runnerjm in aeroxom, sam sem dal glas runnerju. S tem mislem tastare modele, tanovi se mi zdi de niso pol kurca vredni :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jesm za svojga:) mn je pac najbl usec med usm an (zato sm ga pa tut nabavu:)) pr nemu morm pohvalt zavorn sistem-velk disk spredi, z dobavo delou pa tut nimam nbenh problemou, no saj do zej jh ni blo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ful zanimiva tema. Vbistvu se je že kar malo težko odločit, ker na prvi pogled noben ni slab. Kasneje pa pride za tabo vzdrževanje, rezervni deli, tuning deli itd. Sem pa jih mel priložnost nekaj od teh sprobat pa bom povedal kaj se mi za katerega zdi. Treba je tudi povdarit, da pri svojem si nekak najbolj navajen in priučen vožnje, zato se pač mnenja delijo.

SR 50 Stealth:

Ja, Di-techa mi še ni uspelo peljat sem pa peljal Stealtha (črno-sivega). Bil je sicer odblokiran, cajger mu je še dokaj natančno kazal (ker novim ne več), v ovinek je šou solidno in vse je blo lepo in prav. Nekaj mescev kasneje ga je lastnik razbil in plastika ga je stala 200.000 sit, kar je pol skuterja. Nein danke.

Piaggio NRG:

Peljal sem od kolega en star model iz 97 leta (i guess), ko še ni mel šipic na lučeh. Šou je kar fajn, tut pospeški so bli dobri za 50ccm. Malo češki se mi je edino zdel zic, ker je res ko pokrov od straniščne školjke. Pri novih so ga popravli. Nagnit se ga je tud lepo dalo pa všeč mi je blo ker je bil lahek. Pol ga je tip razbil in ugotovil, da ga je barvanje (pa še to tako nenatančno) pri ličarju prišlo skoraj več od plastike. Mater jim.

Gilera Runner:

Pri vsakem Runnerju, pa naj si bo mali ali vlki (mislim na kube) sem mel ta občutek njegove vztrajnosti in trdosti, da ko sem šou v ovinek, se je on zmeraj silo nazaj v ravni položaj. Pol sem gledal tega lastnika, da on s tem ni mel problemov, je pa res, da je tip zlezo čisto čez zic. Kako je mel pol rit me ne vprašat, ker se je vedno rad vozo po rondoju. Drugi kolega je enkrat pado in plastika je počla ko na toboganu. Ni je menjal. Drugi primerek je pado po tleh in skuter zlomo na pol. Glede na "advanced frame" to ni dopustno. Pol sem si pogledal razbitino in geštel je za en drek (nalepka pa ni prepričljiva). Tudi prednje vilce so bolj češka Showa, saj po določenih kilometrih dobesedno skočijo skupaj in nočejo več požirat lukenj (brez vožnje po zadnji). Kaj druga me na tem skuterju niti ne moti.

Yamaha Aerox:

Ja nevem, če je kaj dosti pisat o njem. Na začetku so ga vsi sovražli (ker je mel premoderno obliko - tak sem slišal), zdaj pa se je dokaj obneso. Razprodani so bli vedno. Plastika je poceni (pa prebarvana je), vzdrževanje tudi (če ne hodiš Klemenčiču, ker tip še lastn drek prodaja), mašina je dobra, geštel tudi, v ovinke lepo gre, ponekod pa se pojavijo še nenatančni spoji plastike (pri novih bojda ne več) pa odločno je predrag. Kot vsi ostali skuterji tega segmenta.

Peugeot SpeedFight:

Nevem zakaj ni dobo nobenega glasu (že kr sramotno), ker je oblikovno med najbolj zanimivimi. Doživel je celo spremembo na lepotnem področju, medtem ko je noben drug skuter ni. Poleg tega ma novi šajnverfer, ki ga sicer nisem še sprobal, ampak drugi skuterji majo prednjo luč zgolj zato, da motijo nočne insekte (kot so komarji in vešče), ker je bolj boga. Sploh Aprilie vodijo. Ma Piaolievo vzmetenje kot Aerox (pa še kaki drugi) in se dokaj dobro drži ovinkov. Najprej sem sicer peljal enega fejst zlamanega in je še malo manjkalo, da se nebi tudi jas zlamal z njim, ker je imel odlične Hutchingson gume. Pomoje boljše gume delajo za Buraggo avteke. Ampak kasneje ga je tip obleko v Heidenauke in zdaj se super drži, tudi v ovinke se lepo fura. Kak je z rezervnimi deli pa nevem. Dajmo malo več glasov za SF.

Italjet Formula:

Z tem skuterjem pa se lahko edino postavljaš, da maš tri jajca (2 svoji + skuter). Plastika je boljša na starem epsonovem printerju (vsaj škriplje in odpada ne), rezervnih delov ni, če pa so pa so fejst dragi, ona roka prednja je taka mehka, da bi blo boljše, če bi sam držal prednje kolo z mojo roko, cajger pa ti da magičnih 100km/h. Še kaka 3-leta nazaj se mi je zdel en od boljših skuterjev, danes pa ga niti vidiš ne več na cesti. Al ga pa spregledam.

P.S.: Upam, da se nisn keremu zamero ;)

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se odločil za AEROXa, imam ga tudi sam, vse na skuterju se mi zdi popolno, razn števca(2002 l.), in orginal blatnika(pomoje vsaj 90% lastnikov da blatnik dool :) ) morem pa malo skritizirat zadnje stopalke za sopotnika, ne poznam lastnika AEOXA ki nebi imel zlaman zobec :)

LP Vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kar nisem vozo sta italjeta. Na dragsteru sem sedel:) V ovinek mi je pa res najboljsi svoj skuter, ampak to sem pac navajen in se lepo peljem, moje metzelerke pa drzijo ko kurba:)

vprasite robo pa _aeroxa_ kake fajne ovinke mam do bajte:>

dragi pa sploh niso tak aeroxi! speedfight pa drugi so se bolj.

SR pa runner pa ste meni neka prevec plasticna, kaj pa vem. ni filinga pravega za polagat pa nic. NRG pa sem vozo od ta najbolj starega, pa MC2 pa MC3 pa so itak skoraj vsi isti;) ozki in good kar...

pa vzdrzljivi! kolega je skoco z nrgjom na beton iz vec kot pol metra....pa po stopnicah se vozo z njim:) pa je kot nov;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roba, ne gre vec ko 10 izbire dat:)

pa dna ni skuter v cisto pravem pomenu besede vec...samo masina se je ostala;) tak da, ti si izven klase:)

ampak dna vseeno rox:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so dragi so. in to skoraj najbolj:

sr di-tech - 570k (to je di-tech tehnologija, zato je cena razumljivo najvisja)

runner - 500k

italjet formula - 400k

italjet dragster - 430k

zip - 400k

nrg mc3 - 500k

speedfight - 475k

aerox - 505k

malagitija sta okoli 530 - do 560k(ni podatka v motoristu, sem pa gledal v trgoavtu)

to je iz aprilskega motorista

Popravljeno . Popravil mare20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gor v anketi pise samo piaggio zip ... ni pa zipa sp. Jes bi glasvov za Piaggio Zip SP, za Piaggio Zipa pa ne :P :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je misljen vodno hlajeni SP :P

pa glasuj:)

Mare:

marca so ble cene se: (pac variirajo odvisno kje gledas...ziher se ne spremenijo kar tak...)

sr di-tech sport - 509k (replica 518k)

runner - 500k

aerox - 505k (toyota f1 - 510k)

zip - 400k

nrg mc3 - 500k

speedfight - 500k (x-race 525, wrc 540k)

za druge ni v reviji...

ampak kot vidis vsi isto stanejo v bistvu.

razen zipa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je misljen vodno hlajeni SP :P

pa glasuj:)

Mare:

marca so ble cene se: (pac variirajo odvisno kje gledas...ziher se ne spremenijo kar tak...)

sr di-tech sport - 509k (replica 518k)

runner - 500k

aerox - 505k (toyota f1 - 510k)

zip - 400k

nrg mc3 - 500k

speedfight - 500k (x-race 525, wrc 540k)

za druge ni v reviji...

ampak kot vidis vsi isto stanejo v bistvu.

razen zipa.

Zip je cenejši zaradi bolj enostavnih delov. Tista nihajka spredaj ne more bit dražja od vilc, bobn zadaj, poleg tega je skuter manjši od vseh drugih. To govorim seveda za navadnega ne za SP-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, da je Runner še kar visoko na lestvici, pa vsi se ga križajo ko hudiča :)

Vbistvu mi vse skupaj smrdi. Runner, ki jih je v zadnjem cajtu tak malo na cesti, da jih skoraj ni več (je na drugem mestu), SF pa nekje zadaj, je pa med najbolj prodajanimi skuterji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi najlepši Speedfight, a po tehniki navijam za di techa, sam imam malagutija phantoma - ne priporočan bolj nerodnim - plastika je svinjsko draga :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce pa mamo kakega hard runner fan-a, ki se mu da kukije brisat :angry:

Ja pa kaj boste še pogruntal!!!

Skuter je pač priljubljen!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, zgleda, da so eni preveč gledali "catch me if you can" in jih je navdušlo spreminjanje identitete. No sej, kakorkoli izpade taka anketa, glavno da je vsakemu všeč tisto kar ma al pa si želi met. Drugače pa so tudi štarcune, ki prodajajo lanske Runnerje torej skuter ne more bit nevem kaki hit (glede na to, da SF2 in Aeroxov vsako leto zmanjka). Poleg tega se je samo eden oglasu, ki je lastnik Runnerja, "ostali" pa so samo glasovali, pisali pa niso nič (kar je smešno). Poleg tega, kot je reku mare, nenadna sprememba glasov je hudo smrdeča :) Tisti, ki to dela pač fopa sameg sebe.

Čeprav mam namen Runnerja kupit, je to zgolj zato, ker je 180ccm in ne zato, ker bi mi bil všeč. Že zdaj vem, da bom šou še v Obi po klip klap orodje, da bom lahko sproti šraufau. Škoda ne delajo kakega drugega skuterja s isto mašino. :(

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa čudn tič.

Kot bi rekel: Kupil bom ta skuter pa čeprav mi ni všeč!

Kje je tu smisel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tomosaki: DNA?

Popravljeno . Popravil Grillz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!