Skoči na vsebino

Komarji


Filip111

Priporočene objave

Razne elektronske napravice, ki bi naj odganjale komarje ZANESLJIVO ne delujejo.

Mogoče ne čisto vse!!!Odženejo pa denar iz denarnice!! :o :P <_< :rolleyes: :blink:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ma kdo probleme s klopi nej usak dan pokadi pou škatlce lucke strike-ov pa bo teh nadlog rešen, ne vem zakaj ampak deluje, preizkušeno!  B)

LP by gebre

Za klope bi skoraj verjel. sem pred leti hodil v hosto z Altermannovim očetom pa je vsake toliko časa kakega prcinu pa nikol ni dobil nobenga klopa medtemko midva z bratom vedno kdaj kašnega. rekord je bil ko sem jih imel po eni uri hoste na sebi 12(dvanajst) :unsure: :blink:

Prav čudim se da me še nič ni prijelo :rolleyes:

matr teb še fajfa neb pomagala :D :D

LP by gebre

Eno poletje je blo pa tako da je blo komarjev, mušic in metujev (zvečer) ku dreka, dve minuti po tem pa ku je folk zapalu joint ČISTO nobenega insekta več :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede ultrazvočnih cvilečih naprav v obliki vžigalnikov, obeskov za ključe, baterijskih svetilk z vgrajenimi ultrazvočnimi strašili itd. - še nisem videl take, ki bi delovala. Kot mulec sem zato sam naredil takšno napravo z nastavljivo višino tona cviljenja. Prej sem naštudiral teorijo: reč naj bi cvilila podobno kot komarjev samec. Že oplojene samice, ki pijejo kri, naj bi bežale stran. Teoretično podkovan in opremljen s strahovitim cvilečim orožjem sem se v avgustovskem soparnem večernem mraku na svoji zvesti APN6 odpravil na obronek našega ljubega močvirja. Sedel sem čisto pri miru in gledal, kako se pikajoče hudobe pasejo po meni. Ob tem sem spreminjal višino tona pravkar spacanega ultrazvočnega strašila in pričakoval, da bo eskadrilja krvosesinj ob pravem zvoku panično zapustila pojedino. Trpljenje "za znanost" je bilo zaman. Po kakih desetih minutah sem se z nekaj manj krvi v telesu in povsem popikan odločil za časten umik... :rolleyes:

Kot letalski modelar sem precej časa preživel tudi na modelarskem letališču na Barju. Repelenti, kot so Autan, Off in podobna svinjarija, delujejo le do neke mere. V večernem mraku v drugi polovici avgusta, ko je golazni največ, kemija odpove. Prav tako ne pomaga proti napadom obadov - če so dovolj lačni, jih tudi Autan ne moti več. Preverjeno! Mimogrede, ob ugrizu obada se je kolega iz modelarskega kluba okužil z boreliozo. Verjetnost je sicer manjša kot pri ugrizu klopa, vendar ni zanemarljiva!

Za miren spanec so res še najbolj uporabne luči z mrežastim opletom pod (razmeroma) visoko napetostjo. Žarnica (plinska svetlobna cev) je ponavadi modrikaste barve, podobna kot "dark light" v klubih. Stvar je seveda tudi brez vonja in povsem tiha, razen, ko se na "električni stol" ujame kaka vešča, ki zna malce cvrčati. :rolleyes: Nekoč mi je prijatelj, ves popikan od komarjev, prinesel v popravilo lučko proti komarjem: "Saj normalno sveti, mene pa komarji pikajo... Kaj bi bilo lahko narobe?" Lučka je res svetila, odpovedalo pa je preprosto vezje (kaskada - Greinacher), ki je skrbelo za visoko napetost na mrežicah. In tako je lučka skozi priprto okno pravzaprav vabila komarje na pojedino, saj smrtna past ni delovala... :wacko:

Podobno učinkovita naprava je tudi dehidrator. Narejena je podobno - vaba je luč, "eksekutor" pa je namesto visoke napetosti kar ventilator, ki prisesa insekte ob mrežico, kjer dehidrirajo.

Popravljeno . Popravil transalp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljš je zima takrat komarjev spljoh ni :D samo potem tud nas motoristov ni tam k bi morali biti :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz komarje lepo ignoriram ... deluje.

Najpomembneje je, da se ne praskaš srbenje gotovo izgine po nekaj minutah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljš je zima takrat komarjev spljoh ni :D samo potem tud nas motoristov ni tam k bi morali biti :(

Dej povej! :rolleyes:

Kaj pa izkušnje iz dežele tisočerih jezer-Inari,.... :ph34r: Je rablo pa naglavno mresco,pa učinkovit myggamelk!!!! B)

Mi smo imeli kr srečo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

proti komarjem pomaga tudi ce se napijes pijace, ki vsebuje kinin (npr. Tonic water). :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja mama je letos kupla ene rože ki imajo ful značilen vonj...baje da odganjajo insekte od sebe...bom poročal v naslednjih dneh.... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niet? Kinin? :huh: V cem je fora, je to res? :D In koliko je to "napijes se" :lol: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!