Skoči na vsebino

a vsi furate svojo kubikažo(velja za tiste ki mamo


jhribar1

Priporočene objave

Zanima me,zarad tega butastga zakona,če se vsi kateri mate izpit za omejeno,(dobr eni se se z ninjo brez izpita gonjo)furate s 125 ali do 350,kaksna pa je kazen ce te polcaj dobi da mas ti 400cc izpit mas pa za 125??? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni povsem tako. Če te ustavi z motojem, dobiš sodnika za prekrške. Tam pa ti kot olajševalne okoliščine priznajo, da si se vozil z izpitom, samo ne za to kategorijo. Tako je kazen namesto (mislm da 80 čukov) okol 25-40 čukov!

Sam takega dobrosrčnega sodnika ni dobro dvakrat srečati! Sicer pa zakon 350 ccm ne obstaja več- zaboga, kdaj si boste to dopovedal! :o

A-125- dve leti čakaš na neomejeno- sam na občini zaprosiš za štempelj!- torej, tiste dve leti se pa splača potrpet- raj za ta dnar tok boljšo opremo kupm

Pr 18 letih delaš A kategorijo z omejitvijo 25 KW, ali 0.16 KW/kg- čakaš tri leta oziroma do 21 leta (če delaš recimo pri 20 ali 21 letih, narediš nato še ene 9 praktičnih vaj z težjim motorjem- in opomb v izpitu ni več! :D :D :D

Lep motoristični pozdrav!

Popravljeno . Popravil Kroker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa to res želostno- veliko motoristov misli, da zopet velja zakon 350 ccm.

V nekaj Ljubljanskih avtošolah to res trdijo!!!??? Mislm da tud avtošola VEZI- kr poglejte na spletno stran(saj v ceniku)!

Sam tega zakona hvala bogu res NI VEČ!!!

Zakaj je to pregovarjanje dobro ne vem, sam to še pojasnjuje zmedo na motorističnem področju- MAKSI, kje ste?

Popravljeno . Popravil Kroker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa zakon 350 ccm ne obstaja več- zaboga, kdaj si boste to dopovedal!  :o

Ni povsem res! B) Zame zakon A-350 še vedno velja... Še do konca septembra 2003 bom fural z vozniško A-350 ccm.

Sem naredil po starem zakonu in edina varianta je opravljatei izpit za neomejeno in pri tem plačati praktično cel izpit še enkrat... (100ksit+)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zame tud velja....350 namrec....vsaj se do 29.6.2003....pol pa gasa.....sam.....kaj pa ce me dobijo???....kok bom pa pol kaseru, pa k tko mal manka :(

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva ga serjete? Najprej se navadi furat 125 pol pa se pogovarji o kaj več. Mal črno kroniko preberte pa boste vidl gasa. Če bo šlo tko naprej nas bo kmal sam za vzorec.

Če je bil kjer na treningu varne vožnje (beri policijska izkušnja kot nasvet "Postojna") je lahko ugotovil, da večina lastnikov cestašev nima pojma o tehniki vožnje in obvladovanju motorja. V večini znajo samo gassssaaaa pa v kak avto al pa lipo. Fantje poligon pa navadt se motor obvladat ne pa motorne mišice na cesti kazat. Mislm, da lahko zavidamo policajem, ki se z okornimi BMW-ji igrajo ko mulci z igračo. Svaka čast :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehaaaaa.....Vesna...na easy si ga vzem.....ej...jst vozm dvokolesnike ze ene20 let, kao tezje motorje(pa pr men ni motor, ce nima vsaj 1000ccm) pa vsaj 12 let, tko da...ne men ..nauc se prvo 125 pa to...jst ze znam, sm pa sam kriu, k se mi ni dal prej izpita delat, pa ...sej sm ga pred enimi 6 leti, sam je pol (konc oktobra) zacel lit, pa na autosoli niso glih hotl do konca spelat, pol pa dnara ni blo pr bajt...tko da me ne u ist kos trpat...ok? :angry:

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa zakon 350 ccm ne obstaja več- zaboga, kdaj si boste to dopovedal!  :o

Ni povsem res! B) Zame zakon A-350 še vedno velja... Še do konca septembra 2003 bom fural z vozniško A-350 ccm.

Sem naredil po starem zakonu in edina varianta je opravljatei izpit za neomejeno in pri tem plačati praktično cel izpit še enkrat... (100ksit+)

Tako kot jaz. do 22. avgusta mam izpit do 350, bom kar mogla počakat. Za "prekvalifikacijo" pred koncem avgusta na neomejeno mi pa manjkajo še leta.. Tako da.. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, če sem kšnga starga mačka po pomoti vrgla u isti koš. Ampak govorim o tistih, ki so pred par mesci vozili še APN, pol nardili izpit za A, zdej bi pa kar 100 konjsko mrcino vozil. (lahko, ampak na poligonu)

Kar se pa tiče okornosti BMW - govorim v primerjavi s kakšnim Ducatijem in pa xj 600. Če BMW ne bi bil dobr motor, ga policaji zihr ne bi vozili. Moje mnenje je, da omejitev do 350 oz. 22 kw ni tko brez pomena, moč motorja je potrebno stopnjevati, izkušnje pa tukaj štejejo več kot vse ostalo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se ne motim je kazen ista kot da nimas izpita...ce je slabe volje.

Jap točno tako kod si napisal poleg tega ti pa še zavarovanje ne velja v primeru nesreče!

Kolega plačal skoraj 100k zaradi izpita ker še ni imel neomejeno vozil pa je 750 ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva ga serjete? Najprej se navadi furat 125 pol pa se pogovarji o kaj več. Mal črno kroniko preberte pa boste vidl gasa. Če bo šlo tko naprej nas bo kmal sam za vzorec.

Če je bil kjer na treningu varne vožnje (beri policijska izkušnja kot nasvet "Postojna") je lahko ugotovil, da večina lastnikov cestašev nima pojma o tehniki vožnje in obvladovanju motorja. V večini znajo samo gassssaaaa pa v kak avto al pa lipo. Fantje poligon pa navadt se motor obvladat ne pa motorne mišice na cesti kazat. Mislm, da lahko zavidamo policajem, ki se z okornimi BMW-ji igrajo ko mulci z igračo. Svaka čast :ph34r:

Khm khm,.. Najprej, da pokomentiram tvojo izjavo, da se policaji z okornimi bmw-ji igrako ko bla bla..: nisem še vidla, da na varni vožnji policajev nebi vsakih 5 min zvrnili enga. Če je to zate obvladovanje..

Pa še nekaj. Nikoli se nisem z 125-ko vozila, naredila sem izpit in kupila 600-taka. Ne moreš reč, da vsi samo divjajo, ko naredijo izpite. Jaz se kar turistično vozim, sicer pa... Vsak se bo vozil kakor se zna in zmore in kakor mu paše pa če gre za 125-ko ali 1300. Ni tako?

No, ko si omenila črno kroniko- V kolikih primerih je bil kriv motorist kadar je prišlo do nesreče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se ne motim je kazen ista kot da nimas izpita...ce je slabe volje.

Jap točno tako kod si napisal poleg tega ti pa še zavarovanje ne velja v primeru nesreče!

Kolega plačal skoraj 100k zaradi izpita ker še ni imel neomejeno vozil pa je 750 ccm.

Celotno zavarovanje al samo AO+?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se ne motim je kazen ista kot da nimas izpita...ce je slabe volje.

Jap točno tako kod si napisal poleg tega ti pa še zavarovanje ne velja v primeru nesreče!

Kolega plačal skoraj 100k zaradi izpita ker še ni imel neomejeno vozil pa je 750 ccm.

Celotno zavarovanje al samo AO+?

Če sm agenta ( cenilca ko je mojega prišel slikat ) prov zastopu ti ne velja nobena stvar.

PAZITE KOMU POSOJATE SVOJE KONJIČKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva ga serjete? ... BMW-ji igrajo ko mulci z igračo. Svaka čast :ph34r:

...sicer pa... Vsak se bo vozil kakor se zna in zmore in kakor mu paše pa če gre za 125-ko ali 1300. Ni tako?

No, ko si omenila črno kroniko- V kolikih primerih je bil kriv motorist kadar je prišlo do nesreče?

Dobr, to stalisce se mi zdi mal naivno... Tut ce je kriv avtomobilist, lahko marsikdaj kej preprecis, tako da predvidevas. To pride z izkusnjami (pa da ne bi zdej izpadl kot da sem nor car, ampak vidm, da vec ko se vozim, vec situacij ni vec kriticnih, ker jih predvidim in znam reagirat nanje). To ce nekdo crkne in je bil kriv avto njemu ravno ne pomaga prevec... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sm agenta ( cenilca ko je mojega prišel slikat ) prov zastopu ti ne velja nobena stvar.

PAZITE KOMU POSOJATE SVOJE KONJIČKE

:o pol si ga še sebi ne smem posodit...

Pa si 100% da je to res? Ker jaz sem razumela da mi samo AO+ ne velja, če še nimam ustrezne kategorije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VELJA NULA (0)!

Če pride do pizdarije po tvoji ali tuji krivdi si po zakonu brez izpita, ker voziš vozilo BREZ izpita za primerno kategorijo pa TI ZAVAROVALNICA NE KRIJE HRBTA ampak lahk oza plačane peneze pričakuješ še kako tožbo z njihove strani!

Žal! Been there, done it, .... dve leti mi je bila največja muka pomisliti kaj bo če se sesujem ali me kdo nasuje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva ga serjete? ... BMW-ji igrajo ko mulci z igračo. Svaka čast :ph34r:

...sicer pa... Vsak se bo vozil kakor se zna in zmore in kakor mu paše pa če gre za 125-ko ali 1300. Ni tako?

No, ko si omenila črno kroniko- V kolikih primerih je bil kriv motorist kadar je prišlo do nesreče?

Dobr, to stalisce se mi zdi mal naivno... Tut ce je kriv avtomobilist, lahko marsikdaj kej preprecis, tako da predvidevas. To pride z izkusnjami (pa da ne bi zdej izpadl kot da sem nor car, ampak vidm, da vec ko se vozim, vec situacij ni vec kriticnih, ker jih predvidim in znam reagirat nanje). To ce nekdo crkne in je bil kriv avto njemu ravno ne pomaga prevec... <_<

Dave, ni naivno. To je dejstvo. Izkušenj si pa vseeno ni nujno nabirat le z 125-ko, ali? Res pa je, da v smrtnih primerih ni pomembno kdo je kriv, ker se tako ali tako ne da pomagat. Čisto zgrešeno pa se mi zdi mnenje, da se moraš xy let z čebelico vozit, da dobiš kao IZKUŠNJE in šele potem ti nekateri ODOBRIJO razmišljanje o kaki večji kubikaži.

Po tem takem, bi se morali vsi najprej 10 let vozit po poligonih z gokardi, če bi si zaželeli, mah kaj jaz vem, kakega ferija.. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VELJA NULA (0)!

Če pride do pizdarije po tvoji ali tuji krivdi si po zakonu brez izpita, ker voziš vozilo BREZ izpita za primerno kategorijo pa TI ZAVAROVALNICA NE KRIJE HRBTA ampak lahk oza plačane peneze pričakuješ še kako tožbo z njihove strani!

Žal! Been there, done it,  .... dve leti mi je bila največja muka pomisliti kaj bo če se sesujem ali me kdo nasuje!

FAK!!! :blink: Pol bo pa treba še en mesec in pol pridno vozit... šit to pa zdaj nisem rabla zvedet :( .

A pol nič ne dobim tudi če je drug kriv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega jaz mislim tako. Začet je treba počasi na manjšem in iti na večjo kubikažo. Tudi jaz sem po nekaj letih moto premora začel z nižjo kubikažo, tako da sem spet dobil filing. Sedaj gre moja hči v moto šolo in bo pač furala omejen motor - 350 ccm, saj če te slučajno prime da bi šlo hitreje ne gre in bo pač pridobivala izkušnje z nabiranjem kilometrov. Tudi, če bo hotela močnejšega ji to ne bom pustil, pa ne zaradi zakona, ampak zaradi prej omenjenega. Izpit imam že krepko čez 20 let, na motorjih pa sedim 15 let ( premor ni štet ).

Zato dragi " omejenci " ne hitite, naberite izkušnje in kilometražo z manj hitrimi motorji in se veselo furajte v pozna leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega jaz mislim tako. Začet je treba počasi na manjšem in iti na večjo kubikažo. Tudi jaz sem po nekaj letih moto premora začel z nižjo kubikažo, tako da sem spet dobil filing. Sedaj gre moja hči v moto šolo in bo pač furala omejen motor - 350 ccm, saj če te slučajno prime da bi šlo hitreje ne gre in bo pač pridobivala izkušnje z nabiranjem kilometrov. Tudi, če bo hotela močnejšega ji to ne bom pustil, pa ne zaradi zakona, ampak zaradi prej omenjenega. Izpit imam že krepko čez 20 let, na motorjih pa sedim 15 let ( premor ni štet ).

Zato dragi  " omejenci " ne hitite, naberite izkušnje in kilometražo z manj hitrimi motorji in se veselo furajte v pozna leta.

Jaz sem dve sezoni vozla 350ccm, to tretjo pa sem začela s 500ccm... Da ne bo pomote... tako lahko jaz nastradam, pa čeprav imam izkušnje in na primer nisem nič kriva, en ko pa je naredil izpit včeraj pa lahko mirne duše vozi, kajpajazvemhayabuso, in ubije sebe in še koga... Kje je smisel???

Sicer pa primerjaj kako aprilio 125ccm al pa 500ccm VN chopper... Kaj bi raje kupil svoji hčerki?!?

Itak pa se z vsakim motorjem lahko ubiješ če nimaš pošlihtano v glavi, ali pa če pač ni tvoj dan (no ja, v tem primeru si ogrožen že kot pešec...).

LP. Teya

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teya saj nisem mislu direkt tebe. Sem bolj splošno napisal. Tud jaz sem imel 1000 ccm, pa sem po premoru šel najprej na 125, pa 500 itd. Kar pa se nastradanja tiče, tudi stari motoristi žal umrejo. Jaz pa upam, da bom ostal samo stari motorist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!