Skoči na vsebino

a vsi furate svojo kubikažo(velja za tiste ki mamo


jhribar1

Priporočene objave

Sicer pa primerjaj kako aprilio 125ccm al pa 500ccm VN chopper... Kaj bi raje kupil svoji hčerki?!?

definitivno kawo!! aprilie se kvarijo ko hudic!!! :angry: je pa aprilia kljub vsemu bolj obvladljiva - 114 kil ma, folk!! nej se smrkla nauci vozit!! :D :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teya saj nisem mislu direkt tebe. Sem bolj splošno napisal. Tud jaz sem imel 1000 ccm, pa sem po premoru šel najprej na 125, pa 500 itd. Kar pa se nastradanja tiče, tudi stari motoristi žal umrejo. Jaz pa upam, da bom ostal samo stari motorist.

Tvojega posta nisem vzela osebno. Opozarjam samo na nesmisel v zakonodaji, ko zavarovalnica torej ščiti enega bedaka, ki ima 2 uri izpit in lahko vozi na vem kako mrcino, jaz pa z (nekaj) izkušnjami nastradam - zavarovalnica mi ne krije škode - tudi če nisem kriva. Sam ker mam omejitev do 350ccm in to še samo dober mesec dni...

Hipotetično... eden mi vzame prednost in jaz se razbijem... torej lahko on mene toži za škodo sam zaradi tega ker ne vozim z ustreznim izpitom...

Mislim, ki je tu logika?!? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnice so pa itak " država " zase in ne bo nobena propadla. Bog ne daj, da se pripelješ čez zeleno in zbiješ bednika s kolesom, ki se pripelje čez rdečo in to še prizna policaju. Edino, kar ti ostane so tvoje pesti ali pa sodišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teya saj nisem mislu direkt tebe. Sem bolj splošno napisal.

Sej upam da nisi mene mislu :unsure:

LP

Gugo B)

BTW GUGO!!!!

Izpit uspešno opravljen 29.6.2001 :D :D :D

Kaj sva bila zmenjena??? B)

Še je upanje da sem ga nardila pred tabo... kdaj si imel izpitno uro???

LP

Teya

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se ne motim je kazen ista kot da nimas izpita...ce je slabe volje.

Jap točno tako kod si napisal poleg tega ti pa še zavarovanje ne velja v primeru nesreče!

Kolega plačal skoraj 100k zaradi izpita ker še ni imel neomejeno vozil pa je 750 ccm.

Celotno zavarovanje al samo AO+?

Ne velja ti nič, ker nimaš ustreznega izpita. Tak da če si si plačala AO+, si denar na zanimiv način stran vrgla. :o Hitro odjavi, pa potegni, koliko se še da, pa ponovno prijavi.

IN OD DANES DALJE GA JAZ IMAM, TRA LA LA..... :D :D :D :P :P :P :P NEOMEJENO NAMREČ, TRA LA LA.... :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še je upanje da sem ga nardila pred tabo... kdaj si imel izpitno uro???

LP

Teya

Khm...ce se dobr spomnim...cca ob 13h

Lp

Gugo B) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greenninja, očitno v Postojni nisi bla pol bi pa lahko vidla kaj znajo policaji z BMW. Kot je bilo napisano "svaka čast". Kar se pa tiče črne kronike, popolnoma nepomembno kdo je povzročitelj, pomembno je le kdo preživi. Kaj ti pomaga, če ti na spomeniku piše "ni bil kriv" al pa "imel je prednost"

Moje mnenje je še vedno: na začetku velik poligona, mal ceste. Slovenija je država v kateri se nahitreje in najlažje pridobi vozniško dovoljenje za udeležbo v cestnem prometu, zato pa je tud na repu držav kar se tiče varnosti na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pri svojih štiridesetih dve leti 250 vozu, pa sem bil na začetku togoten, ampak sedaj na Kužatu vidm, da mi je kar prav pršlo. Vsekakor se lahko naučiš tud na večjem, vendar šibkejši motor malo bolj oprošča napake, lažji je, tud v ovinku ga lažje popravič, če te kaj zaj... . Vsaj moje izkušnje so take. Predvsem pa je važna glava in povezava roka-glava. če ta povezava zataji, je to na močnejšem motorju bistveno hujše.

Sicer pa je kazen 90ksit + pike, saj voziš BREZ IZPITA. Zavarovalnica tebi ne povrne nič, če poškoduješ tretjo osebo ali avto, njemu škodo izplača, vendar to potem iztoži od tebe.

na to pa je vsak opozorjen ob sklenitvi zavarovanja, zato se mi stvar ne zdi tako pokvarjena... (pogoji sklenitve zavarovanja...-če voziš pijan ali brez izpita.....).

LP vsem pa čim manj takih problemov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenija je država v kateri se nahitreje in najlažje pridobi vozniško dovoljenje za udeležbo v cestnem prometu, zato pa je tud na repu držav kar se tiče varnosti na cesti.

*cough* amerika... *cough*

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greenninja, očitno v Postojni nisi bla pol bi pa lahko vidla kaj znajo policaji z BMW. Kot je bilo napisano "svaka čast". Kar se pa tiče črne kronike, popolnoma nepomembno kdo je povzročitelj, pomembno je le kdo preživi. Kaj ti pomaga, če ti na spomeniku piše "ni bil kriv" al pa "imel je prednost"

Moje mnenje je še vedno: na začetku velik poligona, mal ceste. Slovenija je država v kateri se nahitreje in najlažje pridobi vozniško dovoljenje za udeležbo v cestnem prometu, zato pa je tud na repu držav kar se tiče varnosti na cesti.

Mogoče pa imamo na našem koncu le bolj nesposobne policaje od vaših. :rolleyes:

In res ni pomemben povzročitelj. Bi bila mogoče zate primerna opomba: "imel je R1 pa ni mel izkušenj na poligonu?" ali pa: "ni bil na varni vožnji policajev?"

Samo vprašam.. <_<

Aja, pa izkušnje na poligonu in dejanske v prometu.. No ja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VELJA NULA (0)!

Če pride do pizdarije po tvoji ali tuji krivdi si po zakonu brez izpita, ker voziš vozilo BREZ izpita za primerno kategorijo pa TI ZAVAROVALNICA NE KRIJE HRBTA ampak lahk oza plačane peneze pričakuješ še kako tožbo z njihove strani!

Žal! Been there, done it,  .... dve leti mi je bila največja muka pomisliti kaj bo če se sesujem ali me kdo nasuje!

FAK!!! :blink: Pol bo pa treba še en mesec in pol pridno vozit... šit to pa zdaj nisem rabla zvedet :( .

A pol nič ne dobim tudi če je drug kriv?

Teya a maš problem z razumevanjem pojma POPOLNE NULE?! :P :P :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sam vem, da sem lani in še letos vozil izposojene kubike - brez izpita.

Ni bil prijeten občutek.

Ko sem naredil izpit A neomejeno, se mi je prav kamen odvalil od srca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni to tako enostavno z narobe/neizpitom in zavarovanjem. Če nimaš ustreznega izpita ti in če krivdno butneš drugega, boš plačal vse lepo sam, ker ti obvezno zavarovanje ne bo veljalo.

Lahko pa ti stojiš pred rdečim semaforjem, brez izpita, pijan kot čep z 3,99 promili in če te neprevidnež od zadaj nabaše, boš dobil vse kar ti gre. Denar za razbitino, denar za tvoje poškodbe in seveda sodnika za prekrške zaradi alkohola in zaradi vožnje brez izpita. To je čisti primer, ko krivda ni vprašljiva.

Je pa vmes dosti možnih primerov, ko zna dober odvetnik dokazati, da je do nesreče, za katero je sicer kriv drugi, prišlo tudi zaradi tvoje neizkušenosti (vožnja brez izpita) in potem je vse skupaj vprašanje povuci potegni, kdo bo koga.

Zato je vožnja z izpitno podizobraženostjo tvegana stvar. In vsako tveganje stane ali pa prinese dobiček. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst pa mam izpit brez omejitev, pa vozim 125ko?!? :huh: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še 18 dni mi velja omejitev do 350ccm. Pol pa bo neki bolj konkretnega!

V dveh letih sm naredil okrog 17 kkm in vem, da se tud z omejitvam daleč pride. Ampak včasih pa primanjkuje tistih IHAHA, sploh če sta dva gor.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenija je država v kateri se nahitreje in najlažje pridobi vozniško dovoljenje za udeležbo v cestnem prometu, zato pa je tud na repu držav kar se tiče varnosti na cesti.

*cough* amerika... *cough*

*cough*Kenija i.p.*cough* :D :D Neverjetno sem se namatral :D 2m naprej, 2m nazaj!

....aja! pa ene par amer plastičnih kartic se mi tudi valja nekje-piss easy!/kupiš!

Primerjalno bi rekel, da v Sloveniji spet ni kar tako easy!

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni to tako enostavno z narobe/neizpitom in zavarovanjem, ......

....Zato je vožnja z izpitno podizobraženostjo tvegana stvar. In vsako tveganje stane ali pa prinese dobiček. :D

No, to se mi zdi že bolj logično... in, mimogrede, včeraj sem poklicala mojega agenta, ki mi je potrdil tvojo razlago...

TNX,

Teya ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni to tako enostavno z narobe/neizpitom in zavarovanjem. Če nimaš ustreznega izpita ti in če krivdno butneš drugega, boš plačal vse lepo sam, ker ti obvezno zavarovanje ne bo veljalo.

Lahko pa ti stojiš pred rdečim semaforjem, brez izpita, pijan kot čep z 3,99 promili in če te neprevidnež od zadaj nabaše, boš dobil vse kar ti gre. Denar za razbitino, denar za tvoje poškodbe in seveda sodnika za prekrške zaradi alkohola in zaradi vožnje brez izpita. To je čisti primer, ko krivda ni vprašljiva.

Je pa vmes dosti možnih primerov, ko zna dober odvetnik dokazati, da je do nesreče, za katero je sicer kriv drugi, prišlo tudi zaradi tvoje neizkušenosti (vožnja brez izpita) in potem je vse skupaj vprašanje povuci potegni, kdo bo koga.

Zato je vožnja z izpitno podizobraženostjo tvegana stvar. In vsako tveganje stane ali pa prinese dobiček. :D

Brrrm, praksi z dobri odvetnikom lepo sodišču dopoveš, da tisti nebodisigatreba nebi smel v tistem trenutku sploh biti na tistem mestu kjer se je zgodila nesreča z prevoznim sredstvom za katerega nima izpita. Čisti primeri ne obstajajo, čim je samo ena spremeljivka v enačbi meglena (beri IZPIT)! :blink:

Ker če bi vozil vozilo primerno svoji kategoriji, bi stal na nekem drugem semaforju stran od prizorišča nesreče ker bi bil , .... počasnejši, .... bi se rešil, ker bi bil okretnejši ker bi obvladal vozilo, tako pa je prišlo do nesreče ker ga ni obvladal in ni mogel reagirati, .... nebi bil na cesti ker ga vozilo primerne kategorije ne zanima ampak zavestno krši zakon, ...... hmm no ja razpredanje brez neke višje dodane vrednosti, dejstvo je da če se v npr."Teyo" zapodi po lastni krivsi nekdo z dovolj debelim toš'lnom, ali samo bratrancem na policiji ga je "teya" najebala ko žuti, kar pomeni vsaj deljena krivda, kar pomeni pozabi odškodnine in ostale priboljške.

P.S.: Pravo je fascinantna zadeva in zato so pravniki na prvem mestu med najbolj osovraženimi vrstami na planetu, celo HIV, SARS in EBOLA so za njimi.

P.P.S.: "Teya" je samo oseba ki vozi motorno kolo brez primerne kategorije vpisane v vozniškem izpitu, lahko bi uporabil tudi naziv "Zoolo še lani", .... .... ....

P.P.P.S.: Riziko obstaja ampak se splača, hmmm ne vem pa kaj bi reku če bi bil v preteklih letih kdaj resnično "Big Time" Štrafan za svoje početje. PA tukaj ne mislim kazni, ki sem jo vračunal v ceno motorja ko sem ga kupil in vrednotil ko sem pomislil na prodaje in menjave 350 za več po dveh letih. (ahaekonomisti smo takoj za pravniki za nami pa potem HIV, SARS in EBOLA).

Popravljeno . Popravil Zoolo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni to tako enostavno z narobe/neizpitom in zavarovanjem. Če nimaš ustreznega izpita ti in če krivdno butneš drugega, boš plačal vse lepo sam, ker ti obvezno zavarovanje ne bo veljalo.

Lahko pa ti stojiš pred rdečim semaforjem, brez izpita, pijan kot čep z 3,99 promili in če te neprevidnež od zadaj nabaše, boš dobil vse kar ti gre. Denar za razbitino, denar za tvoje poškodbe in seveda sodnika za prekrške zaradi alkohola in zaradi vožnje brez izpita. To je čisti primer, ko krivda ni vprašljiva.

Je pa vmes dosti možnih primerov, ko zna dober odvetnik dokazati, da je do nesreče, za katero je sicer kriv drugi, prišlo tudi zaradi tvoje neizkušenosti (vožnja brez izpita) in potem je vse skupaj vprašanje povuci potegni, kdo bo koga.

Zato je vožnja z izpitno podizobraženostjo tvegana stvar. In vsako tveganje stane ali pa prinese dobiček. :D

Edina pravilna razlaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm, praksi z dobri odvetnikom lepo sodišču dopoveš, da tisti nebodisigatreba nebi smel v tistem trenutku sploh biti na tistem mestu kjer se je zgodila nesreča z prevoznim sredstvom ......

PA tukaj ne mislim kazni, ki sem jo vračunal v ceno motorja ko sem ga kupil in vrednotil ko sem pomislil na prodaje in menjave 350 za več po dveh letih. (ahaekonomisti smo takoj za pravniki za nami pa potem HIV, SARS in EBOLA).

Ok, Zoolo... ampak to še vedno ni ČISTA NULA!!!! :P :P :P

Upanje ostaja... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, Zoolo... ampak to še vedno ni ČISTA NULA!!!! :P :P :P

Upanje ostaja... ;)

Ehhh Teya, upanje je itaQ večno, z Mr. G-jem se lepo vozta, pa uživita v vožnji pa bo omejitev naenkrat zginla, pol boš lohka pa še dodatno zadihala.

Ma sem pristaš teorije da BAD THINGS HAPPEN ONLY TO BAD PEOPLE, tko da si na varni strani. B) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, Zoolo... ampak to še vedno ni ČISTA NULA!!!! :P  :P  :P

Upanje ostaja... ;)

Ehhh Teya, upanje je itaQ večno, z Mr. G-jem se lepo vozta, pa uživita v vožnji pa bo omejitev naenkrat zginla, pol boš lohka pa še dodatno zadihala.

Ma sem pristaš teorije da BAD THINGS HAPPEN ONLY TO BAD PEOPLE, tko da si na varni strani. B) :D

Hvala!

kiss3.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, Zoolo... ampak to še vedno ni ČISTA NULA!!!! :P  :P  :P

Upanje ostaja... ;)

Ehhh Teya, upanje je itaQ večno, z Mr. G-jem se lepo vozta, pa uživita v vožnji pa bo omejitev naenkrat zginla, pol boš lohka pa še dodatno zadihala.

Ma sem pristaš teorije da BAD THINGS HAPPEN ONLY TO BAD PEOPLE, tko da si na varni strani. B) :D

Hvala!

kiss3.gif

Ajde...dost vidva....pa sej je omejitev sam se cca 6 tednov....potrpi....ti Zooloo pa....neki si mi obljubil!!!!

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!