Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

2 žarnici sta to po 55W, ker sta dolga in kratka vsak svoj fokus.

Na škatli pa piše 12V/36W, torej dajem not manj močno, a primerljivo :)

V prekršku bom, ker bo barva druga, po pravilniku ne smeš menjati barve.

Upam, da me ne bodo dobili.

36 W ni 55 W 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so še stare fore, kot če greš žarnico kupit za doma, ko piše gori, da je 21W=100W, tak da tistih 55w je stara oznaka, to so napisali 2005, ko še ni blo LED spredaj v taki obliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer,

si mi všeč, malo naporen, ampak .....

Če boš vtaknil v žaromet karkoli, kar nima nitke, boš po črki zakona v prekršku, zato ne išči odpustka na forumu in boš nosil odgovornost sam.

Še nekaj mojih izkušenj, že dobrih 6 let vozim z Xenon žarnico ( še vedno sveti prva ) v navadnem žarometu,  kupljena od kosookega rižojedca iz daljne dežele, cena žarnice 9 € ( specifikacija R, za parabole brez leče ) pripadajoči balast 13 €, svetlobni snop je neverjetno lepo omejen po višini in zaradi raznoraznih zgodbic ( bleščanje, zaslepljevanje, .... ) naravnan/ nastavljen nekoliko nižje, do sedaj še nisem doživel, da bi se kdo od nasproti vozečih pritoževal. Svetilnost in osvetljevanje je bistveno bolje kot z halogensko H1 žarnico,  če me preseneti noč ( ne uživam v nočnih vožnjah ) brez problema vozim s temnim vizirjem. Svetloba je bistveno bolj bela ( 6000 K ) tko, da je že od daleč zelo razpoznavna. Seveda vem, da sem v prekršku, homologacije ni, jo tudi ni mogoče dobit ( žarnica,balast ), posamične tudi, če bi hotel ( plačal ves postopek individualne homologacije )ne bo mogoče narediti ( potreboval bi nekoga ki bi izdal potrdilo, da je v takem žarometu sploh lahko vgrajena taka žarnica), prigraditi sistem za nastavljanje višine in pranja žarometa ( po črki zakona ). Skratka, ko me bo na cesti ali na tehničnem organ povprašal po zdravju, bom nasrkal, kako od tu dalje ne vem, vem pa, da dosedaj v cca 120 000 tako prevoženih in na ta način osvetljenih km, nisem imel nikakršnih problemov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer,

si mi všeč, malo naporen, ampak .....

Če boš vtaknil v žaromet karkoli, kar nima nitke, boš po črki zakona v prekršku, zato ne išči odpustka na forumu in boš nosil odgovornost sam.

Še nekaj mojih izkušenj, že dobrih 6 let vozim z Xenon žarnico ( še vedno sveti prva ) v navadnem žarometu,  kupljena od kosookega rižojedca iz daljne dežele, cena žarnice 9 € ( specifikacija R, za parabole brez leče ) pripadajoči balast 13 €, svetlobni snop je neverjetno lepo omejen po višini in zaradi raznoraznih zgodbic ( bleščanje, zaslepljevanje, .... ) naravnan/ nastavljen nekoliko nižje, do sedaj še nisem doživel, da bi se kdo od nasproti vozečih pritoževal. Svetilnost in osvetljevanje je bistveno bolje kot z halogensko H1 žarnico,  če me preseneti noč ( ne uživam v nočnih vožnjah ) brez problema vozim s temnim vizirjem. Svetloba je bistveno bolj bela ( 6000 K ) tko, da je že od daleč zelo razpoznavna. Seveda vem, da sem v prekršku, homologacije ni, jo tudi ni mogoče dobit ( žarnica,balast ), posamične tudi, če bi hotel ( plačal ves postopek individualne homologacije )ne bo mogoče narediti ( potreboval bi nekoga ki bi izdal potrdilo, da je v takem žarometu sploh lahko vgrajena taka žarnica), prigraditi sistem za nastavljanje višine in pranja žarometa ( po črki zakona ). Skratka, ko me bo na cesti ali na tehničnem organ povprašal po zdravju, bom nasrkal, kako od tu dalje ne vem, vem pa, da dosedaj v cca 120 000 tako prevoženih in na ta način osvetljenih km, nisem imel nikakršnih problemov.

 

Jih poznam kar nekaj, ki so namestili xenon in so zelo zadovoljni, pa tudi bolj vidni. Mislim, celo da je prišlo do neke spremembe zakone in pranje žarometa ni več obvezno v kombinaciji s xenonom. 

Zakoni so stari zastareli in čas je da se tudi na tem področju kaj spremeni. Zato pa je tako, v bistvu se kr strinjam s Snečijem, on išče odpustke, zakon je pa tukaj dokaj nejasen. Razen napisa drugačne barve (pa še tu je mišljeno verjetno rumena francoska barva, al pa bog ne daj rdeča, zelena itd) v bistvu nimajo izgovora, za kaznovanje. Sam uporabljam halogen žarnico "blue vision" ki oddaja belo svetlobo (pa še to za en qurc :P). Klasična H7 pa oddaja rumeno svetlobo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ne gre dejansko za zakon, ampak podzakonski akt, pravilnik, to so pa zadeve na tankem ledu, čez noč ga minister lahko spremeni

ignorantia iures nocet tako v tem primeru ne pride v poštev, saj nisi dolžan poznati vseh pravilnikov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

A misliš da lahko na Tiguana ki ima homologirane dimenzije pnevmatik 235.18.50 (so homologirane še kakšne dve dimenzije sam sem pač izpostavil to ki jo imam sam) natakneš 155.13.70 .......saj so primerljive ,oboje okrogle in črne :)

 

Proizvajalec je preračunal da v tvoj motor paše točno ta žarnica s takšno močjo in ne manjšo primerljivo ,saj je s tem vrjetno povezana tudi svetilnost ki naj bi bila v mejah standardov za katere proizvajalec garantira da so varni itd....edino če več ne zaupaš Kawasakijevim inžinjerjem ki so skonstruirali tvoj stroj :D

Prosim te ne indivizualiraj preveč da ne boš na cesti nevaren .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

doma so za luč predvideli žarnico 100w, ni jih več na trgu, elektro mi je poslal varčno osram 21w

če hiša zagori, ne bo zavarovalnica izplačala...

Na tiguan lahko daš namesto continental npr savo

brez silice itd, al pa ožjo iste cole=led

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

doma so za luč predvideli žarnico 100w, ni jih več na trgu, elektro mi je poslal varčno osram 21w

če hiša zagori, ne bo zavarovalnica izplačala...

Na tiguan lahko daš namesto continental npr savo

brez silice itd, al pa ožjo iste cole=led

 

 

Prov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pač menim, da je led primerljiv boljši nadomestek, enako kot v hiši, kot vidimo gre vse v to smer, žarnice z nitko so zgodovina

kmet2@ pa ti maš na ktmih ziher vse led,je tak?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pač menim, da je led primerljiv boljši nadomestek, enako kot v hiši, kot vidimo gre vse v to smer, žarnice z nitko so zgodovina

kmet2@ pa ti maš na ktmih ziher vse led,je tak?

Ne led so samo dnevne luči ki pa ne služijo ponoči vozniku nič boljše luči ,razen vidnosti drugim ,temu služijo še bolje podnevi .

Pa led so dodatne luči oriđiđi za KTM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slejkoprej bo šla tudi pri žarnicah tehnologija naprej in bo led uporaben in njegovi Wati ne bodo ekvivalentni watom žarnice z žarilno nitko. simpl...zakonodaja je pa 50 let stara...tudi tu bodo slejkoprej kaj dodali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slejkoprej bo šla tudi pri žarnicah tehnologija naprej in bo led uporaben in njegovi Wati ne bodo ekvivalentni watom žarnice z žarilno nitko. simpl...zakonodaja je pa 50 let stara...tudi tu bodo slejkoprej kaj dodali.

Watt je Watt pa ni važno al pri ledici al pri žarilni nitki tako kot je kilogram sena al pa kilogram železa še vedno samo kilogram ....;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pač menim, da je led primerljiv boljši nadomestek, enako kot v hiši, kot vidimo gre vse v to smer, žarnice z nitko so zgodovina

LED žaromet vsekakor.

LED nadomestek halogenske žarnice v žarometu, ki je narejen za halogensko žarnico, pa ne.

 

LED kot izvor svetlobe se preveč razlikuje od H* žarnic, da bi lahko bil ustrezen nadomestek - sevalni koti, koncentracija svetlobe itd. Žaromet je narejen 'okrog' H* žarnice in vir svetlobe mora biti na točno določenem mestu - tistih 4-5 mm nitke.

Poglej si tole od 1:57:

 

Watt je Watt pa ni važno al pri ledici al pri žarilni nitki tako kot je kilogram sena al pa kilogram železa še vedno samo kilogram ....;)

Kar se tiče svetilnosti, še zdaleč ne... :)

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Watt je Watt pa ni važno al pri ledici al pri žarilni nitki tako kot je kilogram sena al pa kilogram železa še vedno samo kilogram ....;)

50 watni led nima enake svetilnosti kot 50watni halogen, nima istih lumnov...samo pravim, da z razvojem tehnologije, se bodo spremenili tudi zakoni, sicer pa če pogledam, žarnica je stara 100 let, počasi bo čas, da še kaj izzumijo :P

LED žaromet vsekakor.

LED nadomestek halogenske žarnice v žarometu, ki je narejen za halogensko žarnico, pa ne.

 

LED kot izvor svetlobe se preveč razlikuje od H* žarnic, da bi lahko bil ustrezen nadomestek - sevalni koti, koncentracija svetlobe itd. Žaromet je narejen 'okrog' H* žarnice in vir svetlobe mora biti na točno določenem mestu - tistih 4-5 mm nitke.

 

Mogoče ta trenutek ja, čez kako leto bo pa že kaj novega..kar bo lahko svetilo v moji zanč narejeni paraboli

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ta trenutek ja, čez kako leto bo pa že kaj novega..kar bo lahko svetilo v moji zanč narejeni paraboli

Dvomim, ravno zaradi tega, ker je oblikovanje žarometa (torej parabole, leče in vsega ostalega) zasnovano na lastnostih točno določene žarnicie.

Nove in boljše tehnologije že obstajajo (HID, LED, laser), ampak imajo tako drugačne lastnosti, da morajo žarometi biti zasnovani po njihovih lastnostih - ne morejo pa '1 na 1' nadomestiti starih žarnic.

 

Si že sprobal mogoče kakšne Osram NightBreaker Unlimited ali Philips XTreme Vision? Je kar razlika v primerjavi z navadnimi iz Špara ali Petrola... Je pa res, da jim življenska doba ni ravno v ponos (čeprav Philipsove niti niso tako grozne).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da lahko led naredijo da bo popolen nadomestek za navadno parabalo, tele s 3.čipi so že "tu", uporabniki in fotke kažejo na to

nekaj pa jih omenja, da so morali nastavljati snop ali pravilno obrniti žaruljo, te zadnje so piramidne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat za vse vseznalce W je W .......nisem še slišal za halogenskiW ali ledW  koliko pa kater sistem porabi W ,to je pa druga pesem .....

Danci1973 ......za svetilnost so lux-i  in je povsem enaka zgodba kot z Watti ,en Lux je en Lux ,imaš tudi merilec svetilnosti Luxmeter in vrjem ko meriš z njim ti pri led svetlobi ne meri  LedLuxov in pri halogen svetlobi ne HalogenLux........   a me zdaj zastopiš?

Seveda pa gledam na zadevo plastično saj sem iz elektro stroke;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat za vse vseznalce W je W .......nisem še slišal za halogenskiW ali ledW  koliko pa kater sistem porabi W ,to je pa druga pesem .....

Danci1973 ......za svetilnost so lux-i  in je povsem enaka zgodba kot z Watti ,en Lux je en Lux ,imaš tudi merilec svetilnosti Luxmeter in vrjem ko meriš z njim ti pri led svetlobi ne meri  LedLuxov in pri halogen svetlobi ne HalogenLux........   a me zdaj zastopiš?

Niti ne... Luks je enota za merjenje osvetljenosti. Za svetilnost so lumni oz. kandele. ;)

Govorimo o 'žarnicah' in pri teh nas zanima predvsem svetilnost, ki je v okvirih ene tehnologije, bolj ali manj sorazmerna z močjo (ne nujno linearno).

Ko pa so v igri različne tehnologije, pa temu ni več tako - npr. 35W HID ima cca. 3x večjo svetilnost kot 55W halogenka. H7 žarnica ima svetlobni tok cca. 1500 lumnov, za kar rabi 55W električne moči. Moderna LED tehnologija doseže takšno svetilnost s 16W.

 

Seveda pa gledam na zadevo plastično saj sem iz elektro stroke;)

Saj nisi edini...

Jaz pa mislim, da lahko led naredijo da bo popolen nadomestek za navadno parabalo, tele s 3.čipi so že "tu", uporabniki in fotke kažejo na to

Tele s 3. čipi so svetlobna leta od 'tu'. Uporabniki so 'clueless', fotke pa žal ne pokažejo vsega...

Popravljeno . Popravil danci1973
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne boš imel neke "čudne" barve svetlobe s slabo svetilnostjo in razpršeno svetlobo, potem se lahko brez skrbi voziš. In seveda, da ne boš posegal v električne vode s kakršno koli predelavo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to sem mislil.
Sicer pa bankovec v prometni je homologacija ?

Ne tako javno o tem.  

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

@RobiRoberto... glede na to, da tvoja rdeča strelca ne preseže 25 km/h, šteje za kolo s pomožnim motorjem, zato se lahko mirno voziš po kolesarski stezi. nikar pa se vozit tam kjer imaš znak prepovedan promet za kolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne... Luks je enota za merjenje osvetljenosti. Za svetilnost so lumni oz. kandele. ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliko kaj se s kom meri in v čem se meri !

http://www.dat-con.si/novice/merilnik-svetilnosti-lux-meter

In če nisem edini sem vrjetno tukaj edini ki je v razredu poslušal ;)

W=W še enkrat če komu ni jasno koliko pa kateri sistem porabi oziroma koliko izkoristi moči za svetilnost je pa druga zgodba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!