Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Hahahaha bom drugič vprašu, če te poznajo. :D

Niti ni problem v kazni oz. v tem da so me ustavili, prehiter sem bil in tega sem se zavedal. Tistih 40eur polovičke sem že požrl, samo čudno mi je bilo, ker do sedaj nisem dobil še nobene fotografije z opravljeno meritvijo, mislil pa sem da to naknadno pošljejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LED pozicijske žarnice, pa LED osvetlitev tablice W5W zamenjava žarnice, kaj poreče policija, oziroma kar vem nimajo kaj težit, mam prav al JA? :D

To ne bo poceni :jezik:Nič bati, samo gas in ne dolge luči :kva2:.

 

(1) Na vozilih v cestnem prometu smejo biti nameščene samo predpisane homologirane svetlobne in svetlobno signalne naprave, ki jih ni dovoljeno zaslanjati, jim zmanjševati svetilnosti ali jim spreminjati barve oddane svetlobe. Žarometi za dolgi in kratki svetlobni pramen ter žarometi za meglo so lahko zaslonjeni, ko niso vključeni.

(2) Če je svetlobna oprema zaradi prigrajenih naprav ali opreme zakrita, mora biti nameščena dodatna svetlobna oprema, ki nadomešča funkcijo zakrite svetlobne opreme.

Aha, to za vpogled pa nisem vedel, niti mi je policist povedal za to opcijo.

Kdor jezika špara, kruha strada. 

Ko si ustavljen in ti očita neki prekršek na podlagi meritve ali kako drugače, vprašaj kje, kako, s čim, kdaj, zakaj, čemu, ... Pri osebni zaznavi se boš pač moral zadovoljiti z besedo, pri opravljeni meritvi si pa oglej posnetek ali meritev (laser, provida) oziroma si oglej sliko meritve v belem VW Caddyju. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med Kranjsko Goro in Jesenicami je cesta, na "začetku" katere je prometni znak prepovedi vožnje za kolesarje in "traktorje" in prepoved hoje pešcev. Kadar se od te ceste ne oddalji preveč, poteka čisto zraven tudi kolesarska steza. Gdaj sem bil s svojim skuterjev SYM Symly 50 z omejeno hitrostjo 25 km/h v prekršku? Ko sem se vozil po kolesarski stezi, ali ko sem se vozil pa avtomobilski cesti ???

KolesarskaSteza1.jpg

IMG_170444.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med Kranjsko Goro in Jesenicami je cesta, na "začetku" katere je prometni znak prepovedi vožnje za kolesarje in "traktorje" in prepoved hoje pešcev. Kadar se od te ceste ne oddalji preveč, poteka čisto zraven tudi kolesarska steza. Gdaj sem bil s svojim skuterjev SYM Symly 50 z omejeno hitrostjo 25 km/h v prekršku? Ko sem se vozil po kolesarski stezi, ali ko sem se vozil pa avtomobilski cesti ???

KolesarskaSteza1.jpg

IMG_170444.JPG

bog ne daj po avtocesti:klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gdaj sem bil s svojim skuterjev SYM Symly 50 z omejeno hitrostjo 25 km/h v prekršku? Ko sem se vozil po kolesarski stezi, ali ko sem se vozil pa avtomobilski cesti ???

 

Simpl.

Ko si skuter vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Med Kranjsko Goro in Jesenicami je cesta, na "začetku" katere je prometni znak prepovedi vožnje za kolesarje in "traktorje" in prepoved hoje pešcev. Kadar se od te ceste ne oddalji preveč, poteka čisto zraven tudi kolesarska steza. Gdaj sem bil s svojim skuterjev SYM Symly 50 z omejeno hitrostjo 25 km/h v prekršku? Ko sem se vozil po kolesarski stezi, ali ko sem se vozil pa avtomobilski cesti ???

KolesarskaSteza1.jpg

IMG_170444.JPG

Nekako tako, kot je spodaj prilepljeno. Ti pa ne bom naravnost odgovoril, ker imam takšen način, da odgovarjam z vprašanji oziroma vsakega pripravim do razmišljanja, zaradi česar sam pride do odgovora. 

3. člen

(pomen izrazov)

(1) Posamezni izrazi, uporabljeni v tem zakonu, imajo naslednji pomen:

...

13.  »kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h;

...

98. člen

(prometna signalizacija)

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

(2) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo, razen tistega, ki ravna v nasprotju s prometnim znakom za:

-       prepoved ustavljanja in parkiranja,

-       prepoved ali omejitev prometa zaradi vremenskih razmer,

-       varnostno razdaljo,

-       omejitev hitrosti,

-       prednost na križišču,

-       obvezno uporabo snežnih verig,

-       omejitev skupne mase ali osne obremenitve, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

-       omejitev največje dovoljene mase, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

-       "prepovedano prehitevanje za tovorna vozila", postavljenim na avtocesti in hitri cesti ali

-       samoizločanje.

 

14.  znak "prepovedan promet za kolesa" (II-14), ki označuje cesto oziroma tisti njen del, na katerem je prepovedan promet za kolesa in kolesa s pomožnim motorjem;

Opis: Slika

 

3.     znak "kolesarska steza ali pot" (II-40), ki označuje stezo ali pot, po kateri morajo voziti kolesa in kolesa s pomožnim motorjem in po kateri so prepovedane hoja, ježa in vožnja z drugimi vozili;

Opis: Slika

 

 

Borči@ no kaj bi ti naredil, če bi me ustavil in videl led svetlobo? Ki bi lepo normalno svetila.

 

Neverjetno veliko zasebnih sporočil sem dobil kot v pomoč pri odločitvi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, kaj bi ti naredil :) ... kako je po zakonu vemo.

Bi se delal, da nisi opazil in zaželel srečno pot, bi opazil in modroval ter opozoril ali kar s prve napisal.

Nič ti zasebno ne pišem.

Borči@ praviš, da moram imeti zadeve homologirane, tudi žarnice.

Moje žarnice so homologirane, tudi LED itd.

wp20151014011.jpg

...sploh... al kje maš to v homologaciji...

Po navodilih moram imeti not oziroma not pašejo H7 12V/55W, tak da... nič led, ksenon ali halogen.

Če pa je kaj narobe z žarometi pa itak na tehničnem kontrolirajo.

Kak je sedaj s tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, kaj bi ti naredil :) ... kako je po zakonu vemo.

Bi se delal, da nisi opazil in zaželel srečno pot, bi opazil in modroval ter opozoril ali kar s prve napisal.

Nič ti zasebno ne pišem.

Borči@ praviš, da moram imeti zadeve homologirane, tudi žarnice.

Moje žarnice so homologirane, tudi LED itd.

wp20151014011.jpg

...sploh... al kje maš to v homologaciji...

Po navodilih moram imeti not oziroma not pašejo H7 12V/55W, tak da... nič led, ksenon ali halogen.

Če pa je kaj narobe z žarometi pa itak na tehničnem kontrolirajo.

Kak je sedaj s tem...

Pa poskusimo pogledati na zadevo z življenjske plati. 

Mogoče boš mislil, da nakladam, ampak je že od daleč videti ali je žarnica halogenska ali pa ksenonska, kot je postala navada. Barva oddane svetlobe je precej drugačna in kar bode v oči. Pri tej ksenon tehniki je poleg še nekaj elementov potrebnih za vgradnjo, kar na koncu pomeni predelavo in ne samo vgradnjo nadomestnega dela, kot je naprimer druga žarnica. Če še malo pokomentiram ksenon, potem lahko napišem, da ne razumem nekaterih s tisto modro neučinkovito svetlobo. To je ali nekvaliteten ksenon ali pa neke "no nejm" "pofarbane" žarnice. Brez veze in nič bolj varno. Prej nasprotno. 

Kaj bi naredil jaz ? Kot prvo moramo paziti na varnost nas samih in vseh ostalih. In zato je pomembno, da so žarometi najbolj učinkoviti z najboljšimi žarnicami. Zato sem za boljše žarnice z večjo svetilnostjo, vendar brez oviranja nasproti vozečih zaradi bleščanja. To pa dosežemo s kvalitetnimi žarnicami in pravilno nastavljenim žarometom. Torej, z večjo svetilnostjo brez bleščanja lahko mirno uživaš. Si razumel, kaj bi jaz naredil ?

Vse žarnice so homologirane za uporabo v vozilih. Razen tiste brez oznak, seveda. Vendar je potrebno vedeti, da je nekje nekaj napisano o vgradnji sestavnih delov, ki se razlikujejo od nadomestnih delov. Si se mogoče pozanimal, kaj pomeni tisti H ? Zato pa tovarna predpiše tip žarnice za vsako vozilo. 

Na tehničnem kontrolirajo svetilnost in višino snopa. 

Verjetno boš imel še kakšno vprašanje. Le na plan z njim(i). 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz govorim o LED.

O ksenonkah se pa strinjam, tam se pa že na daleč vidi, so tudi zelo moteče za oči že podnevi, ampak ksenon je itak zgodovina.

Te razumem, če zagledaš božično drevo sredi dneva, da je to treba ustavit in vprašat, če je kaj narobe z žarometi, enako dnevni meglenkarji.

Še navodila, skratka iz homologacije in navodil ni razbrati, da ne bi smel dat not LED žarnice, menjavam le žarnico, ne žarometa.

Pri meni sploh ne piše H :) torej lahko dam not 12V/55W ali primerljivo

led-kawa.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRIZNAM, da sem bil v prekršku, ko sem se vozil po cesti in mi nekateri voznik avtov niso trobiko brez razloga ... :blush:

13.  »kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h.

Tudi jaz se ne spomnim, da bi bia kje med kolesarsko stezo in cesto ograja, toda prilepljeno sliko mi je ponudil Google ... :blush:

Robi...ampak tale slika tudi slučajno ni iz omenjene trase.

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat sem s pomočjo Googla našel pravo sliko dela kolesarske steze med Kranjsko Gori in Mojstrano in ČE ... , se bom naslednjič sigurno peljal po njej ...:worship:

 

KrGora-Mojstrana.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni sploh ne piše H

:)

 torej lahko dam not 12V/55W ali primerljivo

Kot za vse ostalo kar menjas na vozilu:

1. obstojece dele lahko zamenjas z originalnimi nadomestnimi deli (torej zarnica, kot jo dobavlja Kawasaki)

2. obstojece dele lahko zamenjas z nadomestnimi deli, ki jih je proizvajalec homologiral za to vozilo

3. obstojece dele zamenjas s poljubnim delom in jih homologiras sam

*V bistvu sploh nima veze tisti H?, to je oznaka da lazje kupis zarnico. Pomebno je ali je zarnica homlogirana, torej ali ima eno ali dvomestno oznako E).

**Na netu enostavno najdes pravilnik o homologaciji zarnic

***Vsaj en odgovor na 1, 2 ali 3 mora biti pritrdilen. Ampak to je itak razumljivo vsakemu opravilno sposobnemu a ne?

****Niso pomebni samo lumni in temperatura svetlobe, pomebna je tudi oblika snopa.

*****Ce si res dec, si nabavis laserske luci. Aja, sam to je BMW tehnologija :fredyjecar:

prakticni experiment uporabe LED v zarometih

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. kje vidim, kaj je proizvajalec homologiral? = v homologaciji, kjer pa tega ni :)

A tko kot ti za auspuh ne pise v kartoncku da je homologiran, zato pa si privezes gor vodovodno cev, kdo bo tebe jebal v glavo? Al sem motim in pise na kartoncku pod rubriko auspuh: ful lep auspuh, kot ga zna narediti samo Kawasaki?

Ti bom napisal se enkrat, celoten motocikle je homologiran in kot za vse ostalo kar menjas na vozilu:

1. menjas lahko samo z originalnimi deli. V tvojem primeru ti bo pomagal uradni zastopnik za Kawasaki.

2. Ker pa si reven student, ti je dovoljena uporaba tudi nadomestnih delov, ki so jih zate homologirali proizvajalci.

3. Ko bos bogat pa si bos na moped privoscil custom dele po lastni zamisli. homologiral jih bos sam.

*Opis je poenostavljen, ampak tako je vec moznosti da bos razumel

**Evo pa se to sem spomnil med razalgo: ce smrdi kot riba, zgleda kot riba in plava kot riba, potem verjetno je riba. Isto velja tudi za idiote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava z izpuhom je povsem zgrešena, ker z žarnico ne menjaš žarometa, ampak le potrošni material, podobno kot če menjaš zavorne pakne itd.

Z menjavo izpuha pa menjaš celoten del.

Predlagam bolj normalen ton debate, takšnega kot ga imam do tebe.

Zanimal me je bolj točen (povsem točen) odgovor glede homologacije, morda bo kdo drug oziroma se je ponudil Borči.

Ki vedno lepo in na nivoju odgovori.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti povem po kmečko, slej ko prej bo mogoče tudi LED uporabljati (sploh če bo na njih CE oznaka), ko bodo žarnice dosegle spodoben nivo kot ga ima halogen. Trenutno se mi pa zdi večji problem grlo žarnice in hladilna rebra.

 

tole je pa zgoraj napisano, če si preskočil:

  Ob 14. 10. 2015, DAMI34 pravi:

LED pozicijske žarnice, pa LED osvetlitev tablice W5W zamenjava žarnice, kaj poreče policija, oziroma kar vem nimajo kaj težit, mam prav al JA? :D

To ne bo poceni :jezik:Nič bati, samo gas in ne dolge luči :kva2:.

 

(1) Na vozilih v cestnem prometu smejo biti nameščene samo predpisane homologirane svetlobne in svetlobno signalne naprave, ki jih ni dovoljeno zaslanjati, jim zmanjševati svetilnosti ali jim spreminjati barve oddane svetlobe. Žarometi za dolgi in kratki svetlobni pramen ter žarometi za meglo so lahko zaslonjeni, ko niso vključeni.

(2) Če je svetlobna oprema zaradi prigrajenih naprav ali opreme zakrita, mora biti nameščena dodatna svetlobna oprema, ki nadomešča funkcijo zakrite svetlobne opreme.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sympl,
Ko si skuter vozil

ZAKAJ ???

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz govorim o LED.

O ksenonkah se pa strinjam, tam se pa že na daleč vidi, so tudi zelo moteče za oči že podnevi, ampak ksenon je itak zgodovina.

Te razumem, če zagledaš božično drevo sredi dneva, da je to treba ustavit in vprašat, če je kaj narobe z žarometi, enako dnevni meglenkarji.

Še navodila, skratka iz homologacije in navodil ni razbrati, da ne bi smel dat not LED žarnice, menjavam le žarnico, ne žarometa.

Pri meni sploh ne piše H :) torej lahko dam not 12V/55W ali primerljivo

led-kawa.jpg

Proizvajalec je predpisal in homologiral 12V in 2x 55W, ( ali primerljivo), si dodal ti. Mislim, da boš v prekršku. Lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 žarnici sta to po 55W, ker sta dolga in kratka vsak svoj fokus.

Na škatli pa piše 12V/36W, torej dajem not manj močno, a primerljivo :)

V prekršku bom, ker bo barva druga, po pravilniku ne smeš menjati barve.

Upam, da me ne bodo dobili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!