Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Iskal sem nekaj drugega in našel TOLE , tako da sedaj vem, da se moram s svojim SYM skuterjem z blokado 25 km/h voziti po kolesarski stezi, ko se bom z njim zopet vozil skozi Logatec.

Državni zbor je sprejel novelo zakona o motornih vozilih ter novelo zakona o pravilih cestnega prometa. Obe posegata na področje koles s pomožnim motorjem, ki lahko peljejo največ 25 kilometrov na uro. Po novem bo treba ta vozila registrirati, za njihovo vožnjo pa uporabljati čelado. Vozniki takih vozil bodo morali poleg tega od zdaj voziti po kolesarskih stezah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Sun Apr 09 2017 ob 10:06, Kmet2 pravi:

Prav si razumel , v slo ni butastih zakonov so samo butasti vozniki .....vpraš policaja , zna lepo razložit ,spet drugič je neveden kaj je napisal ......

Ni butastih zakonov, kajne. 

(1) Vozniki mopedov, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 km/h, morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Borutt pravi:

Ni butastih zakonov, kajne. 

(1) Vozniki mopedov, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 km/h, morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

Kaj pa moj skuter ki gre lahko 50kmh se lahko vozim po kolesarski stezi ali ne ???

Pa ne mislim koga hecat in se okoli rondojev voziti...pač pa kolesarski stezi recimo Slovenj Gradec- Šentnjanž...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bom odgovoril kar jaz "z zdravo kmečko logiko":  tudi z "kawo 1000" se ne smeš voziti po kolesarski stezi, če se voziš z njo s hitrostjo 25 km/h.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, sesir pravi:

Kaj pa moj skuter ki gre lahko 50kmh se lahko vozim po kolesarski stezi ali ne ???

Pa ne mislim koga hecat in se okoli rondojev voziti...pač pa kolesarski stezi recimo Slovenj Gradec- Šentnjanž...

Je tvoj skuter kolo ali moped do 25 km/h ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, RobiRoberto pravi:

Ti bom odgovoril kar jaz "z zdravo kmečko logiko":  tudi z "kawo 1000" se ne smeš voziti po kolesarski stezi, če se voziš z njo s hitrostjo 25 km/h.

Moja kmečka logika pa se ne strinja!Dotična kolesarska proga je speljana po stari železniški progi!Je zelo široka!In po moji logiki se je s skuterjem tam bolj varno voziti kot po glavni cesti!Jz se bom tam vozil!

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Je tvoj skuter kolo ali moped do 25 km/h ?

Skuter l.2000 ki lahko gre do 50kmh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Je tvoj skuter kolo ali moped do 25 km/h ?

Koliko bom dobil kazni če me dobijo na kolesarski stezi,kjer bom varen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sesir pravi:

Moja kmečka logika pa se ne strinja!Dotična kolesarska proga je speljana po stari železniški progi!Je zelo široka!In po moji logiki se je s skuterjem tam bolj varno voziti kot po glavni cesti!Jz se bom tam vozil!

Skuter l.2000 ki lahko gre do 50kmh

Potem si si že odgovoril. 

pred 2 urami, sesir pravi:

Koliko bom dobil kazni če me dobijo na kolesarski stezi,kjer bom varen?

Varen ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Potem si si že odgovoril. 

Varen ? 

Absolutno mislim,da se je na relaciji Slovenj Gradec ...Šentjanž bolj varno peljati z mopedom,ki hre 47kmh po kolesarski stezi kot po glavni cesti!Sploh,ker je končna 47kmh...se pravi se večino časa vozim pod 45km/hIn kolišno kazen lahko dobim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Absolutno mislim,da se je na relaciji Slovenj Gradec ...Šentjanž bolj varno peljati z mopedom,ki hre 47kmh po kolesarski stezi kot po glavni cesti!Sploh,ker je končna 47kmh...se pravi se večino časa vozim pod 45km/hIn kolišno kazen lahko dobim?

(1) Voznik mora voziti po cesti ali delu ceste, ki je namenjen prometu tiste vrste vozil, ki ji pripada njegovo vozilo.

(2) Voznik mora voziti po desnem smernem vozišču oziroma desni kolesarski stezi oziroma desnem kolesarskem pasu na pločniku glede na dovoljeno smer vožnje. Na dvosmerni kolesarski stezi mora voziti po desni strani steze.

(3) Na smernem vozišču brez označenih prometnih pasov morajo voziti vozniki po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da poteka promet varno in neovirano.

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Borutt pravi:

(1) Voznik mora voziti po cesti ali delu ceste, ki je namenjen prometu tiste vrste vozil, ki ji pripada njegovo vozilo.

(2) Voznik mora voziti po desnem smernem vozišču oziroma desni kolesarski stezi oziroma desnem kolesarskem pasu na pločniku glede na dovoljeno smer vožnje. Na dvosmerni kolesarski stezi mora voziti po desni strani steze.

(3) Na smernem vozišču brez označenih prometnih pasov morajo voziti vozniki po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da poteka promet varno in neovirano.

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

Pa polovička,pa mala možnost...jebat ga...bom pa varen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na FB-ju ena zanimiva debata:

Citiraj

Pozdravljeni sotrpin! Moram se obrnit na vas, mogoče se mi posreči in mi nekdo lahko pomaga 1f603.png:D " Nedelja, 2.4.2017, sva se s kolegom in mojo sopotnico vračala iz Logarske, peljala sva se iz Laškega proti Zidanem mostu, pripeljala se v Rimske Toplice in za belo Seat Ibizo vozila skozi križišče, kjer se lahko zavije za Hrastnik: Tukaj se zgodba začne;-) Ko smo pripeljali skozi križišče je na cesto iz grmovja pri hiši skočila policistka z radarsko pištolo in mahala, kot bi umirjala promet, vozilo pred mano, Bela Seat Ibiza je začela zavirat, enako tudi jaz, vsi skupaj smo upočasnili in nadaljevali z vožnjo. Nakar jaz dobim na dom pošto, da sem obdolžen, da sem skozi Rimske peljal 88km/h z odbitkom, kar pomeni 83km/h in pobeg, saj nisem ustavil, saj je ustavljala z iztegnjeno roko. 
Rabim pomoč glede tega, ker na pošti je druga lokacija ustavljanja, kot je dejansko bila, napisano je, da naj bi ustavljali in merili hitrost na Partizanska pot 9, britof, ona pa je dejansko bila skrita za hišo takoj za križiščem, na Partizanska pot 3, kjer lahko tudi skrijejo avto, Friend za menoj je videl, da je bil tam tudi parkiran avto in na vratih je slonel policist, namesto da bi on ustavljal, ko je ona merila, takrat bi blo ustavljanje korektno izvedeno in ne bi bilo treba meni zdaj poizkušat na vse načine dokazovat, da je ona mahala in ne ustavljala 1f641.png:-(
Rabil bi slike policajev na tej lokaciji, če se le da,neke vrste potrditev, da tam oni ustavljajo, domačini so to potrdili, ker sem isti dan po dvigu pošte odšel na kraj in zadevo poslikal, Edino tako lahko dokažem, da stojijo za hišo v grmovjem in da skačejo na cesto 1f641.png:-( Če kdo lahko pomaga, je dobrodošel, pametovanja pa bi prosil, da se vzdržite, ker men preti 14točk in 1500€ kazni, če grem na sodišče in tega ne dokažem 1f641.png:-( Prilagam slike lokacije, katere sem sam poslikal, žal njih tam ni bilo 1f641.png:-(

https://www.facebook.com/groups/222733990679/permalink/10155260587970680/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor me zanima v zgornji zgodbi na podlagi česa dokazujejo, da je voznik pobegnil. Majo sliko?

Ker v nasprotnem si lahko nekdo neki dan spomni, da sem mu jaz pobegnil...pa dobim položnico.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

Vsekakor me zanima v zgornji zgodbi na podlagi česa dokazujejo, da je voznik pobegnil. Majo sliko?

Ker v nasprotnem si lahko nekdo neki dan spomni, da sem mu jaz pobegnil...pa dobim položnico.

Sem prebral ene par komentarjev in moram reči, da tako nepoučenih in nevednih udeležencev v cestnem prometu pa že dolgo ne. Naj uživajo v svojem prepričanju. Pa s tem prepričanjem ne mislim na samo zgodbo, katera je lahko karkoli, ampak na komentarje poznavalcev zakonodaje in postopkov. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Sem prebral ene par komentarjev in moram reči, da tako nepoučenih in nevednih udeležencev v cestnem prometu pa že dolgo ne. Naj uživajo v svojem prepričanju. Pa s tem prepričanjem ne mislim na samo zgodbo, katera je lahko karkoli, ampak na komentarje poznavalcev zakonodaje in postopkov. 

Jaz nisem bral, ker je tega lahko preveč, da bi se s tem obremenjeval.

Vendar tudi "hipotetično", da lahko policija nekoga obsodi, da ni ustavil, mora obstajati nek pogoj oziroma dokaz.

Dejstvo je, da se na cesti najdejo nepošteni ljudje, ki pobegnejo.

Prav tako je dejstvo, da so lahko tudi med policijo dobijo "umazani" policaji.

Zato čisto resno sprašujem, ko je s tem. Na podlagi česa se dokazuje pobeg pred ustavljanjem.

Z oziorom, da poznam @builderin vem kako defenziven/pameten in varen voznik je, mu tudi verjamem, kar gor piše.

Vsi poznamo "ta crno" iz Selin, a misliš da v Slo ni "ta crne"?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

 

Dejstvo je, da se na cesti najdejo nepošteni ljudje, ki pobegnejo.

 

Praviš,da sem jz ko jim na apn skorajnikoli nisem  hotel skoraj nikoli ustavit nepošten?

Ne vem no...z vozilom z tablico pa niti poizkušal nikoli!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

Praviš,da sem jz ko jim na apn skorajnikoli nisem  hotel skoraj nikoli ustavit nepošten?

Ne vem no...z vozilom z tablico pa niti poizkušal nikoli!

bom popravil, obstajajo tudi ljudje ki vede ali nevede pobegnejo, oziroma ne ustavijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js kr nekaj organov poznam ... ko uzdigne roko, jaz odzdravim .. tko k se za spodobne ljudi spodobi ... 

a to pomeni, da mu bežim ... će ma luparćek u roki ... eeee.. to je pa druga pesem .. raj ustavim, da me ne bi z lupaćkom namlatu 

:huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

bom popravil, obstajajo tudi ljudje ki vede ali nevede pobegnejo, oziroma ne ustavijo.

100% neko noč pripeljali k nam kao da jim mama pred pol ure pobegnila...HAHA...mama podpisala kar so dali podpisat in pripisala ustavila!Na sodišču se vse rešilo kot je tudi res bilo!

Policaj ali policajka ustavljala avte in mama kot tretja v vrrsti je ustavila a ker ni bilo kakih znakov interesa odpeljala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se meni zdi iz otroštva :ras:, je visoko dvignjena roka policista, z odprto dlanjo proti vozniku enako kot stop loparček. Ampak lahko da se motim :jezik:.

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

.. ko uzdigne roko, jaz odzdravim .. tko k se za spodobne ljudi spodobi ... 

:huh: 

Zakaj pa ne bi? Prvič kultura...drugič kdorkoli mi na motorju dvigne roku sem mu vedno,ko sem na mopedu odzdravil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

Jaz nisem bral, ker je tega lahko preveč, da bi se s tem obremenjeval.

Vendar tudi "hipotetično", da lahko policija nekoga obsodi, da ni ustavil, mora obstajati nek pogoj oziroma dokaz.

Dejstvo je, da se na cesti najdejo nepošteni ljudje, ki pobegnejo.

Prav tako je dejstvo, da so lahko tudi med policijo dobijo "umazani" policaji.

Zato čisto resno sprašujem, ko je s tem. Na podlagi česa se dokazuje pobeg pred ustavljanjem.

Z oziorom, da poznam @builderin vem kako defenziven/pameten in varen voznik je, mu tudi verjamem, kar gor piše.

Vsi poznamo "ta crno" iz Selin, a misliš da v Slo ni "ta crne"?

 

Lahko zapišem, da je vse mogoče. Torej je lahko zgodbica resnična ali pa ne. Predvsem je potrebno vedeti, da vsak drugače doživlja določene situacije, kar lahko na koncu, zaradi subjektivnosti, pomeni nekoliko drugačno zgodbo. 

V primeru, ko policist nekoga ustavlja in ta ne ustavi, se na naslov lastnika vozila pošlje pisemce. In, ker me sprašuješ, kako se dokazuje pobeg, te jaz sprašujem, kako se dokazuje nepripetost z varnostnim pasom. 

Kako poznate ta črno iz Selin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, GoBobi pravi:

Kolikor se meni zdi iz otroštva :ras:, je visoko dvignjena roka policista, z odprto dlanjo proti vozniku enako kot stop loparček. Ampak lahko da se motim :jezik:.

Ajd!

Motiš se. Šapko si pozabil omeniti :lol1::jezik:.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!