Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pa hkrati še na zadnjem :hmm:

 

aja .. pa MP3 mi na glas žvižga .. BOLJ BITI PIJAN NEGO STAR ... ne pa da mi una baba govori ... prekoračili ste hitrost ... ma kaj ma baba men za govort .. še bolj prtisnem :lol1:

 

Jest pa raj tegale navijam :

 

https://www.youtube.com/watch?v=sKDFJloYQC0&noredirect=1

 

Je pa težko to ja ... Multitasking, čik u desni, pir v levi, v ušesih doni muska...

 

Pol pa probaj, da ne bi spregeldal biciklista.... Ma nima šans, samo mu še ni jasn  :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri vsi na cesto, slovenska policija bo imela akcijo, ce das dovolj evrov zraven dobis tudi pike od MNZ.

 

Da bo vsem omogoceno enakopravno sodelovanje bo policija povecala stevilo merilnih mest na vec kot 200.

Ne seri s takšnim vabilom. Za to akcijo trobijo že cel teden. Jutri bo veliko presranih in pod stresom, upoštevajte + 30 minut za vse vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zakonu marsikaj piše; o vključevanju na prednostno cesto, o vožnji mimo, ... Zato ga je pa potrebno brati in pri tem uporabljati ZKP.

 

Sedaj bo pa debata. 

Haha...sam a nis opazu, da je zakon velikokrat skregan z ZKP?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako naj med telefoniranjem, kajenjem in pitjem kave gledam še garmina?

Saj ne počneš vsega tega z očmi, al kako? Ima pa tale baba odpravljeno pomanjkljivost božjega modelaženske. En gumbek s katerim lahko vklopiš in izklopiš dretje v stilu: " Preračunavam, ne tako hitro, zavij levo, kam sedaj rineš, ... ". Edina pomanjkljivost je, da ti ga ne potegne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi jutri 250 po AC, superca  :ninja:

jp .. pol pa v četrto prešaltaš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha...sam a nis opazu, da je zakon velikokrat skregan z ZKP?

 

Verjamem, da boš prilepil tiste dele zakonodaje, kateri so skregani z ZKP :yea1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da boš prilepil tiste dele zakonodaje, kateri so skregani z ZKP :yea1: .

nepanebom, k mi ni treba nič lepit, pa nič podčrtat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nepanebom, k mi ni treba nič lepit, pa nič podčrtat :P

Ja pa moraš. In to dvakrat z rdečo podčrtat, tako kot je naša učiteljica delala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nepanebom, k mi ni treba nič lepit, pa nič podčrtat :P

 

Bom jaz prilepil namesto tebe. 

 

46. člen

(najvišje dovoljene hitrosti)

...

(3) Na cesti zunaj naselij je najvišja dovoljena hitrost za vozila:

1.     na avtocestah 130 km/h;

2.     na hitrih cestah 110 km/h;

3.     na vseh ostalih cestah 90 km/h.

...

(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

1.     z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2.     z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 30km/h;

3.     z globo 160 eurov, če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h;

4.     z globo 250 eurov, če prekorači hitrost nad 40 do vključno 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

5.     z globo 500 eurov, če prekorači hitrost nad 50 do vključno 60 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

6.     z globo 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 60 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk.

 

48. člen

(najvišje dovoljene hitrosti posameznih vozil na avtocestah in hitrih cestah)

(1) Na avtocestah in hitrih cestah, ki imajo fizično ločeni smerni vozišči z najmanj dvema prometnima pasovoma, je hitrost vožnje omejena na:

...

3.     100 km/h:

-  za avtobuse brez priklopnih vozil, razen zgibnih avtobusov, če imajo to vpisano v prometnem dovoljenju oziroma s potrdilom (certifikatom), s katerim pristojni organ ali pooblaščena organizacija države, v kateri je vozilo registrirano, dovoljuje za to vozilo vožnjo s takšno hitrostjo.

-  za motorna vozila z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo.

(2) Voznik, ki ravna v nasprotju s prejšnjim odstavkom, se kaznuje za prekršek z globo:

1.     40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2.     120 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h;

3.     200 eurov, če prekorači hitrost za več kot 20 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj povej ta nove zadeve okrog prve pomoči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42. člen ZMV (zakon o motornih vozilih) si poglej. 

 

lenuh :D

lahk bi vsaj copy pejstal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom jaz prilepil namesto tebe. 

 

46. člen

(najvišje dovoljene hitrosti)

...

(3) Na cesti zunaj naselij je najvišja dovoljena hitrost za vozila:

1.     na avtocestah 130 km/h;

2.     na hitrih cestah 110 km/h;

3.     na vseh ostalih cestah 90 km/h.

...

(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

1.     z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2.     z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 30km/h;

3.     z globo 160 eurov, če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h;

4.     z globo 250 eurov, če prekorači hitrost nad 40 do vključno 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

5.     z globo 500 eurov, če prekorači hitrost nad 50 do vključno 60 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

6.     z globo 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 60 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk.

 

48. člen ...........................

 

Tole sem si pa skopiral.

Se že učim (na pamet!) :grim

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj povej ta nove zadeve okrog prve pomoči...

 

Si mislil, da bom pozabil, kajne. 

 

Kot je že GKeko napisal, so se zgodile spremembe v Zakonu o motornih vozilih. Nič pretresljivega oziroma nič takšnega, kar že ne bi vedeli. Vsaj upam, da veste. Največja sprememba je ta, da lahko "olajšate" skupno maso za 100€ ali pa za samo 50€, če ste bolj gorenjske sorte. Če smo vsi skupaj pravilno preštevali dneve od objave v Uradnem listu, potem začnejo spremembe veljati jutri. Torej, 18.04. pričnejo veljati spremembe. 

 

No pa začnimo.

 

Sprememba je v 26. členu, kjer so pogoji za udeležbo v cestnem prometu. Na kratko to pomeni, da mora biti vozilo registrirano in označeno z reg. tablicami. Sama sprememba je bolj estetska in se motorizma ne tiče oziroma ni spremembe, katera bi vplivala na že poznane stvari. Torej, veljavno prometno dovoljenje in reg. tablica. Po možnosti ne od soseda. 

Pri tej registraciji so nekaj študirali o registraciji koles s pomožnim motorjem. Pa sedaj piše, da morajo biti motorna in priklopna vozila ... Pri pregledu pojmov pa ugotovimo, da tirna vozila in kolesa s pomožnim motorjem niso motorna vozila. Pa bo še naprej veselo pri tistih brenčalih do 25 km/h.

 

Neka malenkost se je zgodila tudi v 42. členu, kjer piše, da morajo biti vozila v cestnem prometu tehnično brezhibna (tudi kolo je vozilo) in kaj je ta tehnična brezhibnost. Sprememba omenja omejevalec hitrosti, če je za to kategorijo vozila zahtevan, brezhibno delujoče predpisane dele in opremo ter nekaj v zvezi varstva okolja. Skoraj enako, kot do sedaj z eno majhno spremembo. Do sedaj je bila predpisana obvezna oprema (tista škatla z nekimi obliži in ostalo šaro), vendar ni bilo kazni za neupoštevanje tega določila. Pa so sedaj uvedli spremembo in v kazenski določbi vnesli besedi naprav in opreme. Od jutri dalje bo zopet mogoče kaznovati voznika brez obvezne opreme. Ker bo pa jutri dež, boste lahko izkoristili deževne ure za iskanje prostora za prvo pomoč. 

 

So pa dodali še en člen, kateri določa kdo opravlja naloge nacionalne kontaktne točke v zvezi izmenjave podatkov iz evidenc registriranih vozil držav članic Evropske unije za namen čezmejne izmenjave podatkov o lastnikih vozil. Podatki se bodo izmenjevali  za prekrške povezane z varnostjo v cestnem prometu in sicer za prehitro vožnjo, neuporabo varnostnega pasu, vožnjo skozi rdečo luč, vožnjo pod vplivom alkohola, drog in ostalih snovi, vožnjo brez zaščitne čelade, nedovoljeno uporabo prepovedanega prometnega pasu in uporabo telefona ali kakšne druge tehnične igračke med vožnjo. Zaenkrat to še ne velja, vendar je 01.07. zelo blizu. 

 

Z upoštevanjem predpisov skrbimo zase in za druge ter hkrati siromašimo državno blagajno. To zadnje bo pa kmalu prekršek, če ne celo kaznivo dejanje. Mi pa nismo storilci prekrškov oziroma kaznivih dejanj, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem si pa skopiral.

Se že učim (na pamet!) :grim

 

Verjetno boš res znal na pamet. Me pa zanima, če razumeš zadevo oziroma zakaj sem sploh prilepil oba člena. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno boš res znal na pamet. Me pa zanima, če razumeš zadevo oziroma zakaj sem sploh prilepil oba člena. 

 

Bom razmislu. Če mi ne bo šlo, bom pa kakšnega policaja vprašu. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom razmislu. Če mi ne bo šlo, bom pa kakšnega policaja vprašu. :P

 

Poglej kazen za vožnjo z 200 km/h. Bo potrebno kljuke namontirati na poršeje in ostale športive ter prikolico vleči. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa so prišle prve pike. Glede na mojo objestno vožnjo v naselju je bil že skrajni čas.

A mogoče kdo ve, a je bil radar prejšnji teden v soboto na Bledu v srebrnem cliotu (dvomim, da sem ga spregledal), a so uporabili kakšno bolj prefinjeno kamuflažo?

 

bled.jpg

 

 

2015-04-17-180241-2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej kazen za vožnjo z 200 km/h. Bo potrebno kljuke namontirati na poršeje in ostale športive ter prikolico vleči. 

ja, sam pr 200/h je prikolca full nemirna, preverjeno. Sm moral ojačane amortizerje namontirat. Pol je pa šlo :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spodnja člena nekako nimata nič skupnega. Razen ene stvari in sicer človeškega faktorja. Za kaj se sploh gre. Vožnja v krožnem križišču v nasprotno smer. Na ušesa mi je prišlo, da se nekateri poslužujejo 38. člena in sicer materialno določbo 6. odstavka in kazensko določbo 8. odstavka. Potem pa ne znajo odgovoriti, kako utemeljiti ta člen pri krožnem križišču z enim prometnim pasom. Pri vožnji v krožnem križišču v nasprotno smer je potrebno uporabiti 98. člen, tako kot za vožnjo v enosmerno ulico v nasprotno smer. Torej, ko bo nekdo šel kontra v krožišču, ga lahko doleti kazen v višini 160€ in nikakor ne 1.200€ in 18 KT. 

 

38. člen
(vožnja z vozilom po smernem vozišču z dvema ali več označenimi pasovi)
(1) Na smernem vozišču z dvema ali več označenimi prometnimi pasovi mora voznik voziti po sredini prometnega pasu.
(2) Na smernem vozišču iz prejšnjega odstavka mora voznik voziti po desnem prometnem pasu. Če ima smerno vozišče tri prometne pasove, je dovoljena vožnja po desnih dveh prometnih pasovih, levi pa je namenjen prehitevanju.
(3) Na cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer v naselju sme voziti voznik motornega vozila, katerega največja dovoljena masa ne presega 7,5 t, ki lahko brez oviranja sledi prometnemu toku, tudi po prometnem pasu, ki ni ob desnem robu smernega vozišča.
(4) Kadar se na cesti iz prejšnjega odstavka promet zgosti toliko, da vozila zasedajo vse prometne pasove na smernem vozišču in se premikajo s hitrostjo, ki jo pogojujejo pred njimi vozeča vozila, ni dovoljeno zapeljati z enega na drugi prometni pas, razen zaradi razvrščanja pred križiščem ali ustavitve vozila.
(5) Če je na smernem vozišču iz prvega odstavka tega člena na enem od prometnih pasov onemogočen promet vozil zaradi ovire ali se pas konča, so vozniki, ki vozijo po sosednjem prometnem pasu dolžni omogočiti vključevanje na ta prometni pas tako, da vozijo s primerno hitrostjo in na takšni razdalji do vozila pred seboj, da se lahko izmenoma vključi v promet še po eno vozilo (v nadaljnjem besedilu: sistem zadrge).
(6) Na cesti, ki ima dva ali več označenih prometnih pasov za vožnjo v eno smer, ni dovoljeno voziti po smernem vozišču, namenjenem vožnji v nasprotni smeri.
(7) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega, četrtega ali petega odstavka tega člena.
(8) Z globo najmanj 1.200 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo šestega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.

 

98. člen
(prometna signalizacija)
(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.
(2) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo, razen tistega, ki ravna v nasprotju s prometnim znakom za:

-       prepoved ustavljanja in parkiranja,
-       prepoved ali omejitev prometa zaradi vremenskih razmer,
-       varnostno razdaljo,
-       omejitev hitrosti,
-       prednost na križišču,
-       obvezno uporabo snežnih verig,
-       omejitev skupne mase ali osne obremenitve, urejene v zakonu, ki ureja ceste,
-       omejitev največje dovoljene mase, urejene v zakonu, ki ureja ceste,
-       "prepovedano prehitevanje za tovorna vozila", postavljenim na avtocesti in hitri cesti ali
-       samoizločanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa v primeru krožišč z dvema pasovoma? V tem primeru verjetno lahko uporabite/jo 6. odstavek 38. člena.

Sicer mi pa ni čisto jasno zakaj bi vozil v nasprotno smer v krožišču. Uvozi so tako ali tako v večini primerov narejeni tako, da je veliko lažje zaviti desno kot levo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa v primeru krožišč z dvema pasovoma? V tem primeru verjetno lahko uporabite/jo 6. odstavek 38. člena.

Sicer mi pa ni čisto jasno zakaj bi vozil v nasprotno smer v krožišču. Uvozi so tako ali tako v večini primerov narejeni tako, da je veliko lažje zaviti desno kot levo.

Italjani znajo tut tam v levo zaviti...preverjeno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

6.     z globo 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 60 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk.

 

Torej, če ga že žgeš po AC, ima smisel voziti res hitro. Poleg tega je manj možnosti, da te s Provido dohitijo.

Da ne omenjam slave, ker tvoje dejanje objavijo na TV, radiju in dnevnem časopisu. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!