Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

En dan v tednu ko posije sonček ti ortodoksni paraziti spravijo svojo neumno rit na ceste da grenijo življenje. Kdor se ne strinja, je izgleda voljan javnega bičanja in obmetavanja s paradajzi.

Vse v imenu "varnosti", vse na ogroženih odsekih, ki terjajo življenja mnogih. Pa ne zaradi trkov z smrtnim izidom, tega je tu bore malo. Vse, kar naše policiste skrbi, ko vidijo število smrtnih žrtev je to, da so izgubili še eno stranko.

 

Škoda, da je zdrsnil vn iz krožišča ko mu je neki penzionist izsilil prednost. Skoda, da je dečko na kraju mesta umrl, ker smo videli nehomologirane žmigavce in bi iz uboge duše lahko še kakih 300€ izcuzali preden je crknil.

 

Motoristi v naši državi so kot hipiji ki igrajo akustično kitaro v javnem parku, z marjetico v laseh, umazanimi lasmi in okroglimi lečami na očalih.

Tej PEW-PEW-PEW radaristi pa so FBI pristojen za pretepanje in odganjanje "narobe-mislečih" svododnjakov.

Vse v imenu varnosti.

Naslednjič, ko se potepate z otrokom po gozdni regionalni cesti sredi Kozine, pomislite na varnost in vse te objestneže ki Vam tako zelo nagajajo, da jim je vredno odvzeti izpit.

Saj se vsi sprehajate po sredini ceste sredi Planine, ne? Dihajte in ponavljajte si, da je roka pravice na teh zloveščih, kritičnih območjih s skritimi radarji samo zaradi varnosti.

Vse v imenu varnosti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne diujat, pa bo vse v redu :jezik: 

včeraj na Kalu tvoja izjava ni nč pomagala :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je kak link do tega uradnega lista  ki ga borutt lepi sm gor ?

V Uradnem listu! :P

En dan v tednu ko posije sonček ...

 

Motoristi v naši državi so kot hipiji ki igrajo akustično kitaro v javnem parku, .

Naslednjič, ko se potepate z otrokom po gozdni regionalni cesti ...

Vse v imenu varnosti.

In kaj je treba skaditi, da te tako lepo mede?:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Uradnem listu! :P

in zakaj mu nisi dau link .. al pa kr pdf fajl ... matr si zajeban :O

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj mu nisi dau link .. al pa kr pdf fajl ... matr si zajeban :O

Sj je sam uprašu kje je.:blush:

Če pa b lepo prosu, de mu ga dam, bi pa za kšn velk beu kafe mrbit tud link dau.:whistle:

De sm zajeban, ni pa nč novga, ampak se bom vseen delu, de sm užalen!:twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kolikem času pa dobiš domov sliko z izmerjeno hitrostjo?

Namreč avgusta so me pred Kozino posneli (na postajališču je stal bel VW Caddy), čez par 100m pa me je ustavil policist, kjer mu je potem nekdo po radijski zvezi sporočil namerjeno hitrost. Potem sem dobil samo še plačilni nalog in to je bilo to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kolikem času pa dobiš domov sliko z izmerjeno hitrostjo?

Namreč avgusta so me pred Kozino posneli (na postajališču je stal bel VW Caddy), čez par 100m pa me je ustavil policist, kjer mu je potem nekdo po radijski zvezi sporočil namerjeno hitrost. Potem sem dobil samo še plačilni nalog in to je bilo to.

selfije si kr sam deli :jezik:

če plačaš na licu mesta, selfija ni ... kokr js vem :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt, kako pa je v primeru prekomerne vlažnosti; v UL je navedeno:

-  relativna vlažnost                                                   60 % ± 15%,

Ali ima merilec "možgane" tudi za primer, ko relativna vlažnost presega 75%?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče veš zakaj ne?

ne vem natančno, ampak če si plačal na licu mesta, si itak vse priznal in mu ni treba več nič dokazovat. Podpisal si zapisnik in to je to ... quilty ...

js tega še nism doživu, men so samo domou poslali ... leta 2005 (motor) namesto 60 peljau 70 in pred dvema letoma na AC (avto) sem peljou 139 namest 130 ... in to je to kar sem biu ujet kot diujak :blush: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

selfije si kr sam deli :jezik:

če plačaš na licu mesta, selfija ni ... kokr js vem :)

 

 

:ras:

Sem vse plačal, tud pritoževal se nisem nič, ker vem da sem šel preko omejitve. Samo čudno mi je, ker nisem dobil nobene meritve razen to da sem slišal prek zveze da sem šel 106 km/h.

Caddy je stal tukaj:

https://www.google.si/maps/@45.6219393,13.9531079,3a,75y,226.53h,85.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWB33zl3I83nFQDKLUuM5cw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Policaj pa me je ustavil tu:

https://www.google.si/maps/@45.613865,13.9442806,3a,54y,244.87h,82.83t/data=!3m6!1e1!3m4!1smvf8AZLSTMlaE6p3LAm_bA!2e0!7i13312!8i6656

 

 

Popravljeno . Popravil igor0203
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem natančno, ampak če si plačal na licu mesta, si itak vse priznal in mu ni treba več nič dokazovat. Podpisal si zapisnik in to je to ... quilty ...

js tega še nism doživu, men so samo domou poslali ... leta 2005 (motor) namesto 60 peljau 70 in pred dvema letoma na AC (avto) sem peljou 139 namest 130 ... in to je to kar sem biu ujet kot diujak :blush: 

Nisem plačal na licu mesta, dobil sem položnico. Posneli so me v soboto, plačal takoj v ponedeljek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posnetek bi dobil če te ne bi ustavili. Tudi za Provido ne dobiš posnetka, žal. Bi ga vsi dajali na Youtube, mogoče bi z veliko ogledi dobil del kazni povrnjene 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, tako torej, hvala! Sem mislil da te takoj ustavijo zaradi prekrška, fotografijo z izmerjeno hitrostjo pa kasneje dobiš na dom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, tako torej, hvala! Sem mislil da te takoj ustavijo zaradi prekrška, fotografijo z izmerjeno hitrostjo pa kasneje dobiš na dom.

Stvar je enostavna, včasih so te na licu mesta kasirali, zdaj dobiš pa obvestilo o prekršku, katerega mora plačati. Ti si bil ujet takoj, kar se smatra, da je bil postopek izveden in zaključen. Seveda imaš možnost pritožbe v 8 dneh.

Če nisi u jet v trenutku dobiš položnico in sliko (dokaz o prekršku)  v max 30 dneh (ne vem točno, Borutt bi vedel) nakar je zadeva zastarala. Tudi v tem primeru imaš 8 dni, za ugovor.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kolikem času pa dobiš domov sliko z izmerjeno hitrostjo?

Namreč avgusta so me pred Kozino posneli (na postajališču je stal bel VW Caddy), čez par 100m pa me je ustavil policist, kjer mu je potem nekdo po radijski zvezi sporočil namerjeno hitrost. Potem sem dobil samo še plačilni nalog in to je bilo to.

Na kraju ustavitve ti je bil predstavljen prekršek in pojasnjeno s čim, kje ter kdaj si bil izmerjen. Vsaj upam, da so ti vse to povedali. Prav tako si imel možnost vpogleda v meritev, vendar bi se moral zapeljati do belega VW Caddyja. Slike se pošilja na sodišče v primeru zahteve za sodno varstvo zaradi dokazovanja storitve prekrška. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt, kako pa je v primeru prekomerne vlažnosti; v UL je navedeno:

-  relativna vlažnost                                                   60 % ± 15%,

Ali ima merilec "možgane" tudi za primer, ko relativna vlažnost presega 75%?

 

Nekaj iz pravilnika. 

Merilniki hitrosti morajo delovati pod naslednjimi pogoji:

1.     Referenčni pogoji:

-  okoliška temperatura                                             23 °C ± 2 °C,

-  relativna vlažnost                                                   60 % ± 15%,

-  napajalna napetost                                                nazivna vrednost ± 2%.

2.     Delovni pogoji (za dele, ki so med delovanjem izpostavljeni okoliškim vplivom):

-  okoliška temperatura najmanj v območju             od 0 °C do +50 °C.

3.     Pogoji skladiščenja (za dele, ki so med delovanjem izpostavljeni okoliškim vplivom):

-  temperatura skladiščenja najmanj v območju      od –25 °C do +70 °C.

Pa še nekaj za pojasnitev posameznega izraza. 

Referenčni pogoji niso delovni pogoji za merilo, so pogoji na podlagi katerih lahko primerjamo rezultate delovanja posameznega merila. Referenčni pogoji so pogoji, ki se uporabljajo pri kalibriranju, preskušanju, ugotavljanju skladnosti merila ali pri medsebojni primerjavi meril v laboratorijskih pogojih, kjer lahko natančno nadziramo okoliško temperaturo, relativno vlažnost in napajalno napetost merila.
 

Je sedaj bolj jasno ? Ker v primeru dežja je vlažnost precej velika. Žabe že vedo. 

Stvar je enostavna, včasih so te na licu mesta kasirali, zdaj dobiš pa obvestilo o prekršku, katerega mora plačati. Ti si bil ujet takoj, kar se smatra, da je bil postopek izveden in zaključen. Seveda imaš možnost pritožbe v 8 dneh.

Če nisi u jet v trenutku dobiš položnico in sliko (dokaz o prekršku)  v max 30 dneh (ne vem točno, Borutt bi vedel) nakar je zadeva zastarala. Tudi v tem primeru imaš 8 dni, za ugovor.

(1) Postopek o prekršku ni dopusten, če pretečeta dve leti od dneva, ko je bil prekršek storjen. Če je prekršek storjen na področju varstva konkurence, postopek o prekršku ni dopusten, če preteče pet let od dneva, ko je bil prekršek storjen. Postopka o prekršku zoper varnost cestnega prometa, ki je bil ugotovljen s tehničnimi sredstvi in storilec s kršitvijo ni bil seznanjen, ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni.

...

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LED pozicijske žarnice, pa LED osvetlitev tablice W5W zamenjava žarnice, kaj poreče policija, oziroma kar vem nimajo kaj težit, mam prav al JA? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js namest ledic iskrice mećem .. a sm kj kriu :O

:ninja: 

Si, tvoje so Magnesium, ne pa LEDium :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kraju ustavitve ti je bil predstavljen prekršek in pojasnjeno s čim, kje ter kdaj si bil izmerjen. Vsaj upam, da so ti vse to povedali. Prav tako si imel možnost vpogleda v meritev, vendar bi se moral zapeljati do belega VW Caddyja. Slike se pošilja na sodišče v primeru zahteve za sodno varstvo zaradi dokazovanja storitve prekrška. 

Aha, to za vpogled pa nisem vedel, niti mi je policist povedal za to opcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, to za vpogled pa nisem vedel, niti mi je policist povedal za to opcijo.

prjatu moj .. drugič reč da si moj prijatu ... al pocen skoz prideš, al ga pa trojno najebeš ... rizik :P

sj ponavad ne povejo vse opcije ... mi je pa žau, ker vem, da ti ne diujaš ... grem za pričo :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!