Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Tebe so pa veliko lasali :smoke:

Tu je ena fajn razlaga med Halogen, HID (xsenon), LED in Laser. Tak je tudi vrstni red.

http://www.angieslist.com/articles/which-headlights-shine-best-halogen-hid-or-led.htm

 

Kje je napaka in kaj te moti oziroma kaj ni resnično v mojem postu ,W=W to smo že obdelali,svetilnost se meri v lux-ih in ne lumnih oz. kandelih .....in še enkrat koliko pa porabi določena tehnika W in kako jih izkoristi za svetilnost v to se nisem spotikal in se globalno strinjam !

In kolikor so mene veliko so tebe očitno premalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš popolnoma prav, samo saj sem že v štartu pisal, da gre za 21W=100W, da led pri manjši moči da več lumnov in da manj obremenjuje vodnike. Pol pa se je začelo, saj veš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok sem jaz srečen da nimam žav z wati, luxi, in podobni sranjem.... mal je težava z Euroti ampak to se zrihta :)

 

je pa fajn brat tole, vsakič se nasmejem :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš popolnoma prav, samo saj sem že v štartu pisal, da gre za 21W=100W, da led pri manjši moči da več lumnov in da manj obremenjuje vodnike. Pol pa se je začelo, saj veš :)

Ja in to samo za to ker je obremenjevanje vodnikov samo v tvoji glavi ,vsak vodnik ki ga imaš na motorju je vsaj 2x predimenzioniran glede na priporočene uporabnike na tem vodniku itd......ti samo naprej indivizualiraj pa sproti mal poglej da ne boš zaradi teh nadgradenj nevaren seb in prometu v katerem se bolj poredko giblješ ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in to samo za to ker je obremenjevanje vodnikov samo v tvoji glavi ,vsak vodnik ki ga imaš na motorju je vsaj 2x predimenzioniran glede na priporočene uporabnike na tem vodniku itd......ti samo naprej indivizualiraj pa sproti mal poglej da ne boš zaradi teh nadgradenj nevaren seb in prometu v katerem se bolj poredko giblješ ;)

ne sekiraj se Snecko še gasilni aparat s seboj vozi!  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in to samo za to ker je obremenjevanje vodnikov samo v tvoji glavi ,vsak vodnik ki ga imaš na motorju je vsaj 2x predimenzioniran glede na priporočene uporabnike na tem vodniku itd......ti samo naprej indivizualiraj pa sproti mal poglej da ne boš zaradi teh nadgradenj nevaren seb in prometu v katerem se bolj poredko giblješ ;)

jaz se držim mota: manj je več.

Itak alternator večino proizvedene elektrike spusti v okvir v ozemljitev. 

p.s.

doma imaš še klasične žarnice 100W? od Edisona?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne... Luks je enota za merjenje osvetljenosti. Za svetilnost so lumni oz. kandele. ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliko kaj se s kom meri in v čem se meri !

http://www.dat-con.si/novice/merilnik-svetilnosti-lux-meter

In če nisem edini sem vrjetno tukaj edini ki je v razredu poslušal ;)

W=W še enkrat če komu ni jasno koliko pa kateri sistem porabi oziroma koliko izkoristi moči za svetilnost je pa druga zgodba!

Pa ne moreš marketing oznak dat za referenco, no... :lol1:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Svetilnost - Mednarodni sistem enot predpisuje za merjenje svetilnosti v fizikalnem merilu izpeljano enoto vat/steradian (oznaka W ali W/sr), za merjenje svetilnosti v fiziološkem merilu pa osnovno enoto kandela (oznaka cd).

https://sl.wikipedia.org/wiki/Osvetljenost - V sistemu SI je enota za merjenje osvetljenosti luks (oznaka lx), ki je 1lumen na kvadratni meter.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne moreš marketing oznak dat za referenco, no... :lol1:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Svetilnost - Mednarodni sistem enot predpisuje za merjenje svetilnosti v fizikalnem merilu izpeljano enoto vat/steradian (oznaka W ali W/sr), za merjenje svetilnosti v fiziološkem merilu pa osnovno enoto kandela (oznaka cd).

https://sl.wikipedia.org/wiki/Osvetljenost - V sistemu SI je enota za merjenje osvetljenosti luks (oznaka lx), ki je 1lumen na kvadratni meter.

 

Hvala, si mi prihranil veliko časa... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se držim mota: manj je več.

Itak alternator večino proizvedene elektrike spusti v okvir v ozemljitev. 

p.s.

doma imaš še klasične žarnice 100W? od Edisona?

Jp še od Edisona :OK:

Pa ne moreš marketing oznak dat za referenco, no... :lol1:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Svetilnost - Mednarodni sistem enot predpisuje za merjenje svetilnosti v fizikalnem merilu izpeljano enoto vat/steradian (oznaka W ali W/sr), za merjenje svetilnosti v fiziološkem merilu pa osnovno enoto kandela (oznaka cd).

https://sl.wikipedia.org/wiki/Osvetljenost - V sistemu SI je enota za merjenje osvetljenosti luks (oznaka lx), ki je 1lumen na kvadratni meter.

 

Pa sej sem ti rekel da gledam na zadevo plastično (elektrikar -energetik) in ne elektroinžinjer :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim, ravno zaradi tega, ker je oblikovanje žarometa (torej parabole, leče in vsega ostalega) zasnovano na lastnostih točno določene žarnicie.

Nove in boljše tehnologije že obstajajo (HID, LED, laser), ampak imajo tako drugačne lastnosti, da morajo žarometi biti zasnovani po njihovih lastnostih - ne morejo pa '1 na 1' nadomestiti starih žarnic.

 

Si že sprobal mogoče kakšne Osram NightBreaker Unlimited ali Philips XTreme Vision? Je kar razlika v primerjavi z navadnimi iz Špara ali Petrola... Je pa res, da jim življenska doba ni ravno v ponos (čeprav Philipsove niti niso tako grozne).

 

da, itak nimam navadnih iz špara, čeprav so najbolje svetile ene philipsove iz Petrola :D pa pred leti sem imel ene japonske polnjene s Xenonom in so bile fantastične (blue vision xtreme) vsaj se mi zdi.

Drgač pa kar se tiče žarnic, vse se da, če je moč zaslužit in če bo dobiček. Sej je pred 15 leti tudi Gejtsov Bill trdil da je 512 Mb rama dovolj....life goes on

Še enkrat za vse vseznalce W je W .......nisem še slišal za halogenskiW ali ledW  koliko pa kater sistem porabi W ,to je pa druga pesem .....

Danci1973 ......za svetilnost so lux-i  in je povsem enaka zgodba kot z Watti ,en Lux je en Lux ,imaš tudi merilec svetilnosti Luxmeter in vrjem ko meriš z njim ti pri led svetlobi ne meri  LedLuxov in pri halogen svetlobi ne HalogenLux........   a me zdaj zastopiš?

Seveda pa gledam na zadevo plastično saj sem iz elektro stroke;)

 

elektro stroka gor al dol, matka pa fizika-sedi ena. Obesil si se na izjavo kjer trdim da 50w halogen ne sveti enako kot 50w led. Nima iste svetilnosti. Za enako svetilnost rabiš približno 30-35w led. Je zadaj jasno al ne?

 

Drgač mi je pa najbolj všeč izjava nekoga (nebompovedukdo) ki je modro dejal, če ne bo razpršene svetlobe in čudne barve, lahko vtakneš karkolhočeš. :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavajaš.......napisal si da da W pri led ni isto kot W pri halogen ..........W=W  sem pa že prej napisal da koliko izkoristi kater sistem moči za svojo svetilnost pa je druga zgodba.....

Elektro stroka ti ne gre,men grejo vsaj osnove,matematika in fizika in za moje potrebe zadovoljivo ,za odkrivanje tople vode.....veliko premalo :P

Vidim da ti tudi branje povzroča probleme saj bereš selektivno in tisto kar želiš in ne celoto to isto počne en Kawasakijevc(nebompovedukdo).....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nočeš razumet, tvoj problem, pojdi še v trgovine pa vsem prizvajalcem LED in podobnih svetilk lepo pojasni da si eletričar in da kaj jim ni jasno ko pišejo na svoje žarulje 25W=75W. Sej pravm, kdo hoče bo razumel, kdor noče se bo delal pametnega.

Pa sam o LED žaruljah smo hoteli mnenje "STOP POLICIJE"...pa prec pizdarja izpade.Jebenti dež da ti jebem, pa slabo vreme :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nočeš razumet, tvoj problem, pojdi še v trgovine pa vsem prizvajalcem LED in podobnih svetilk lepo pojasni da si eletričar in da kaj jim ni jasno ko pišejo na svoje žarulje 25W=75W. Sej pravm, kdo hoče bo razumel, kdor noče se bo delal pametnega.

Pa sam o LED žaruljah smo hoteli mnenje "STOP POLICIJE"...pa prec pizdarja izpade.Jebenti dež da ti jebem, pa slabo vreme :ras:

Prov .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov .

Tut prou.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je STOP policija, je stop policija, kaj je zdj tok debate okol tega :?

ajnfok ... če te ustaula, te ustaula... sj hoče verjetn sam dobr, lahko ti kj dol visi in ti hoče rečt in ti pomagat, za zapri fršlus, da ti ne uide med ketno, ker zna bit zajeban :eek:

:P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je STOP policija, je stop policija, kaj je zdj tok debate okol tega :?

ajnfok ... če te ustaula, te ustaula... sj hoče verjetn sam dobr, lahko ti kj dol visi in ti hoče rečt in ti pomagat, za zapri fršlus, da ti ne uide med ketno, ker zna bit zajeban :eek:

:P

 

 

A ti še ni posvetl :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti še ni posvetl :D

če bi mi med zeleno ketno ušu, bi se mi kr zabliskalo :jezik:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elektro stroka ti ne gre,men grejo vsaj osnove,matematika in fizika in za moje potrebe zadovoljivo ,za odkrivanje tople vode.....veliko premalo :P

Zdej ko maš versuperduperysa spelješ (itak preobremenjene) vodnike preko hladne vode, prižgeš luč in maš toplo vodo. A vidš da jo ni težko izumit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nočeš razumet, tvoj problem, pojdi še v trgovine pa vsem prizvajalcem LED in podobnih svetilk lepo pojasni da si eletričar in da kaj jim ni jasno ko pišejo na svoje žarulje 25W=75W. Sej pravm, kdo hoče bo razumel, kdor noče se bo delal pametnega.

Pa sam o LED žaruljah smo hoteli mnenje "STOP POLICIJE"...pa prec pizdarja izpade.Jebenti dež da ti jebem, pa slabo vreme :ras:

Ma ne morem da ne bi :P oznaka na "žarulji" primer kot si navedel je samo za končnega uporabnika 25W=75W pomeni da led žarulja(25W) da isto svetilnost kot halogenska 75W kar pomeni da je W še vedno samo W  oznaka pa je marketinškega pomena da potrošnik bolje razume katera po domače bolj sveti in porabi manj moči ,za lajka ne bi bilo priporočljivo imeti oznak v Lux-ih itd tako pa je že tud kakšnemu bumbarju takoj jasno kaj kupuje :P

Zdej pa ti men razloži kje sem se v prejšnjih postih motil ko sem trdil da je W pać samo W enota za električno moč   in da ne obstajajo LedW in HalogenW  ampak samo W  ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nočeš razumet, tvoj problem, pojdi še v trgovine pa vsem prizvajalcem LED in podobnih svetilk lepo pojasni da si eletričar in da kaj jim ni jasno ko pišejo na svoje žarulje 25W=75W. Sej pravm, kdo hoče bo razumel, kdor noče se bo delal pametnega.

Pa sam o LED žaruljah smo hoteli mnenje "STOP POLICIJE"...pa prec pizdarja izpade.Jebenti dež da ti jebem, pa slabo vreme :ras:

Ker ste že glih hoteli...in ker sem na šihtu, in to kar zdej počnem spada delno tudi v moj šiht...

glih včeraj sem risal embalažo, glej ga zlomek kaj sem gor napisal...nikoli ne moreš napisat 10 W = 50 W, lahko pa še zdraven dodaš simbol, ki navadnim smrtnikom simbolira, da lahko ob nakupu 10 W svetilke pričakujejo toliko svetlobe kot jo "da" navadna žarnica / svetilka (gledano glede na uradni list - direktiva 2005/32/ES )..

ch1234a-7w.jpg

 

pa še za vse vas se glih kar skeniral odlomek iz uradnega lista.

motosvet....pdf

 

 

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne morem da ne bi :P oznaka na "žarulji" primer kot si navedel je samo za končnega uporabnika 25W=75W pomeni da led žarulja(25W) da isto svetilnost kot halogenska 75W kar pomeni da je W še vedno samo W  oznaka pa je marketinškega pomena da potrošnik bolje razume katera po domače bolj sveti in porabi manj moči ,za lajka ne bi bilo priporočljivo imeti oznak v Lux-ih itd tako pa je že tud kakšnemu bumbarju takoj jasno kaj kupuje :P

Zdej pa ti men razloži kje sem se v prejšnjih postih motil ko sem trdil da je W pać samo W enota za električno moč   in da ne obstajajo LedW in HalogenW  ampak samo W  ;)

Nikjer, svetil si razsvetljenim, torej, vse to že vemo. Nč posebnega, sploh ni bilo govora o tem ampak o LED žarnici, ki ne rabi enakih W za podobno ali enako svetilnost kot jo ima halogenka. Ampak, če lahko trgovec to napiše zaradi boljšega razumevanja, lahko tudi mi tule uporabimo. Sicer pa prepucavanje o žarnicah je tule in predlagam, da greva sem: žarnice

Glede na to, da sem nezadovoljen s svetlobnim snopom na mojem mopedu, me zanima upgrade in legalnost. Je pa lepo da mi vsake toliko kdo pove da vozim jajca in da nimam pojma. Ja 1kg sena je enako težek kot 1kg železa (tvoja razlaga), nima pa istega volumna (moje trditve).

A razumeš sedaj, ti obiraš hruške, jaz sm hruške že pobral in sem pri jabolkah.

Zato je najbolje, da pod debato napiševa:

prov :D

Ker ste že glih hoteli...in ker sem na šihtu, in to kar zdej počnem spada delno tudi v moj šiht...

glih včeraj sem risal embalažo, glej ga zlomek kaj sem gor napisal...nikoli ne moreš napisat 10 W = 50 W, lahko pa še zdraven dodaš simbol, ki navadnim smrtnikom simbolira, da lahko ob nakupu 10 W svetilke pričakujejo toliko svetlobe kot jo "da" navadna žarnica / svetilka (gledano glede na uradni list)..

ch1234a-7w.jpg

 

pa še za vse vas se glih kar skeniral odlomek iz uradnega lista.

motosvet....pdf

 

 

prou :fyou:

Smeško ti ne kaže fingerja, ampak moj odgovor en post višje :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer, svetil si razsvetljenim, torej, vse to že vemo. Nč posebnega, sploh ni bilo govora o tem ampak o LED žarnici, ki ne rabi enakih W za podobno ali enako svetilnost kot jo ima halogenka. Ampak, če lahko trgovec to napiše zaradi boljšega razumevanja, lahko tudi mi tule uporabimo. Sicer pa prepucavanje o žarnicah je tule in predlagam, da greva sem: žarnice

Glede na to, da sem nezadovoljen s svetlobnim snopom na mojem mopedu, me zanima upgrade in legalnost. Je pa lepo da mi vsake toliko kdo pove da vozim jajca in da nimam pojma. Ja 1kg sena je enako težek kot 1kg železa (tvoja razlaga), nima pa istega volumna (moje trditve).

A razumeš sedaj, ti obiraš hruške, jaz sm hruške že pobral in sem pri jabolkah.

Zato je najbolje, da pod debato napiševa:

prov :D

prou :fyou:

Smeško ti ne kaže fingerja, ampak moj odgovor en post višje :P

s tem :fyou: (gor) napisanim se čist strinjam B) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti, ode prijateljstvo zbog žarulja :lol1:

spet en k bi rad, da se to zgodi? :ras:

e neče tako, brate...stališča so stališča, vsak zagovarja svoja, dokler je v nekem normalnem okvirju ne vidim razloga, da zgubiš/zgubim frenda.

Važno, da smo si mal posvetili, drug drugemu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!