Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Zanimiv članek Mihana Mazzinija v Delovi sobotni prilogi (danes) --

.

.

.

Bravo prijatelj :worship: . Take članke z veseljem preberem. Velika resnica veje iz njih. Mnogokrat preverjeno in videno, odlično in koncentrirano je Mazzini spisal, ti pa prilimal. LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če nočeš pihati in greš na odvzem, kdo plača.....je/ni pozitivno... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če mi lahko policist napiše kazen če se vozim(treniram) na zaprtem parkirišču. Ni v centru mesta, tako da ne motim ljudi, imam homologiran, nič predelan, komplet legalen in registriran motor(tablico gor). Praktično ne morem nobenemu škodovati, razen sebi v primeru padca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če odkloniš ti gre avtomatsko vozniško dovoljenje.....

ni tako kot prej, ko si plačal kazen, kot če bi bil vinjen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če mi lahko policist napiše kazen če se vozim(treniram) na zaprtem parkirišču. Ni v centru mesta, tako da ne motim ljudi, imam homologiran, nič predelan, komplet legalen in registriran motor(tablico gor). Praktično ne morem nobenemu škodovati, razen sebi v primeru padca.

kazen lih ne vem če, te pa lahko varnostnik spodi od tam....in ker si napisal da je zaprto parkirišče, je verjetno od kakega trgovskega centra in ima rampo, in tista rampa je tam zato da se ne more kdorkoli vozit po prakirišču

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kazen lih ne vem če, te pa lahko varnostnik spodi od tam....in ker si napisal da je zaprto parkirišče, je verjetno od kakega trgovskega centra in ima rampo, in tista rampa je tam zato da se ne more kdorkoli vozit po prakirišču

Rampa je ja.

Varnostnika ni, oz. čez dan verjetno jih ni. Vsaj jaz nisem še nikoli videl. Z varnostniki bi se že zmenil, zanima me če lahko dobim kazen in na podlagi česa mi jo napiše.

Fora je v tem da je to v industrijski coni, in se mi zdi malo bedno da bi nas/me od tam preganjali, ker res nobenemu ne škodujemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah nimaš kaj, če pa bodo policaji prišli in te hoteli spodit pa reč da če tu ne smeš d greš na cesto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rampa je ja.

Varnostnika ni, oz. čez dan verjetno jih ni. Vsaj jaz nisem še nikoli videl. Z varnostniki bi se že zmenil, zanima me če lahko dobim kazen in na podlagi česa mi jo napiše.

Fora je v tem da je to v industrijski coni, in se mi zdi malo bedno da bi nas/me od tam preganjali, ker res nobenemu ne škodujemo.

Mislim da ne bi pristali da se tam preganjas... Ce pades, se bojijo tozbe itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ne bi pristali da se tam preganjas... Ce pades, se bojijo tozbe itd...

to pa res ja, najbol bi blo d bi kakega na višjem položaju tam dobil in mu dal list, kjer podpisuješ da sam odgovarjaš za posledicami morebitne nesreče.......mislim dobi ga nekje pa vprašaj če sploh lahko to, list pa valda overjen potem, če se bo sploh dalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa res ja, najbol bi blo d bi kakega na višjem položaju tam dobil in mu dal list, kjer podpisuješ da sam odgovarjaš za posledicami morebitne nesreče.......smilim dabi ga nekje pa vprašaj če sploh lahko to, list pa valda overjen potem, če se bo sploh dalo

To bi bil po moje edini nacin... da je potrdilo overjeno itd... Pa se to je vprasanje, ker mogoce bi pa prislo to na naprimer 24ur ali pa Svet na k**** A, oni pa vse napihnejo do onemoglosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, meni ni problem podpisat da je na mojo lastno odgovornost, najmanjši problem. Samo dvomim da se bo en tip, ki ima v lasti 100takih parkirišč ukvarjal z mano... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, meni ni problem podpisat da je na mojo lastno odgovornost, najmanjši problem. Samo dvomim da se bo en tip, ki ima v lasti 100takih parkirišč ukvarjal z mano... :closedeyes:

1. noben tip nima v lasti 100 parkirišč

2. na javnih parkiriščih velja ZVCP, tudi kadar to ni posebej označeno (napisano)

3. parkirišče trgovskega centra se kvalificira kot javno parkirišče

4. parkirišče, katero je primerno za izvajanje spretnostnih (tudi brezizpitnih na zelo lastno odgovornost) voženj mora za te potrebe biti predhodno rezervirano s strani organizatorja, ki pridobi pisno dovoljenje. Odločitev organizatorja je, če bo zahteval podpis izjave o lastni odgovornosti udeležencev. Upravnik/lastnik/varnostnik parkirišča nima s tem v takšnem primeru nobenega vpliva ali odgovornosti, razen kadar se poškoduje lastnina (infrastruktura in naprave na parkirišču).

Na zasebni parceli brez soglasij lahko.

Na "rezerviranem/zaprtem" fabriškem parkirišču glej tč. 4

Če zraven vrtiš glasbo ali kdo špila na harmoniko, glej temo "SAZAS".

Vem, da se sliši bedno, ampak meni vedno napišejo, da smo sami tako volili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...točka številka 3 :hmm: torej če jaz obidem rampo mi nima nobeden kaj, saj to je ja javno parkirišče :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. noben tip nima v lasti 100 parkirišč

2. na javnih parkiriščih velja ZVCP, tudi kadar to ni posebej označeno (napisano)

3. parkirišče trgovskega centra se kvalificira kot javno parkirišče

4. parkirišče, katero je primerno za izvajanje spretnostnih (tudi brezizpitnih na zelo lastno odgovornost) voženj mora za te potrebe biti predhodno rezervirano s strani organizatorja, ki pridobi pisno dovoljenje. Odločitev organizatorja je, če bo zahteval podpis izjave o lastni odgovornosti udeležencev. Upravnik/lastnik/varnostnik parkirišča nima s tem v takšnem primeru nobenega vpliva ali odgovornosti, razen kadar se poškoduje lastnina (infrastruktura in naprave na parkirišču).

Na zasebni parceli brez soglasij lahko.

Na "rezerviranem/zaprtem" fabriškem parkirišču glej tč. 4

Če zraven vrtiš glasbo ali kdo špila na harmoniko, glej temo "SAZAS".

Vem, da se sliši bedno, ampak meni vedno napišejo, da smo sami tako volili.

kolikor so meni rekli, (ko sem se pritoževal nad parkirno kulturo ljudi pred šoping centri, ki zaparkirajo mesta invalidov) na teh parkiriščih nimajo pristojnosti ne policija, ne redarske službe, v kolikor lastnik parkirišča z njimi nima sklenjenega dogovora.

Sem vprašal na policiji, če po takem lahko zaparkiram idiote na mestih rezerviranih za invalide in jih pustim čakati kak dan, pa so rekli da ja... enak odgovor sem dobil pri mestnem redarstvu.. lahko jih edino lastnik parkirišča pokliče in naroči odvoz.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj točno pomeni da je javno parkirišče? S tega vidika? Jaz grem pač mimo rampe, ker je ena tlakovana potka zraven za it peš. Policisti noter ne morejo(razen čez robnik). Pa tudi če bi prišli bi itak ustavil in se pač pogovoril z njimi, nebi se igral budale, ker se mi zdi brezveze in neumno. Tam kaj/koga poškodovati je skoraj popolnoma nemogoče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj točno pomeni da je javno parkirišče? S tega vidika? Jaz grem pač mimo rampe, ...

Glede na rampo ne bi ravno smatral o javnem. Verjetno ni tam za slonji zobotrebec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodilo se je točno tako, dogajalo se bo tudi dalje, ljudje v uniformah so isti, zneski pa krepko višji.

M. G.

2310 Slovenska Bistrica

Policijska postaja Gorišnica

Gorišnica 78

2272 GORIŠNICA Slov. Bistrica 30.5.2008

- komandirju PP-

ZADEVA: v razmislek o korektnem in poštenem delu policista Golavška

V prilogi pošiljam pritožbo, ki sem vam jo poslal po pošti aprila 2005. Moje pojasnilo vam ni zaleglo, če ste ga sploh dobili na vpogled in sodnik za prekrške me je kaznoval s 125 euri kazni. Ker sem se preselil iz Maribora v Slovensko Bistrico, sem za kazen zvedel šele po pravnomočnosti sodbe. Zamudil sem pritožbeni rok, odločbe pa nisem prejel !!! Da nekaj ne štima sem zvedel ob povabilu na uklonilni zapor. Pritožil sem se, vendar sodišče tega ni upoštevalo, ker nisem pravočasno ugovarjal na nekaj, kar sploh nisem vedel, da sem dobil.

Ob povabilu na služenje uklonilnega zapora, sem „kazen“ plačal.

Pošiljam Vam pojasnitev okoliščin glede prekoračitve hitrosti v naselju še enkrat na vpogled in razmislek, ali je omenjeni policaj v danem primeru ravnal korektno. Jaz smatram, da je ob danih pogojih, ki so opisani, izkoristil uniformo in mi dobesedno ukradel del težko prisluženega zaslužka. Ne čutim se krivega! Da take lopovščine policija v tujini ne dela vam povem iz prve roke, saj sem stalno na poti. Namen tega pisanja je, da policistovo delo bolj kontrolirate, ker s takim odnosom blati uniformo, ki jo nosi.

Pojasnilo:

V nedeljo 27.03.05 sva se peljala skupaj z mojo punco z motornim kolesom iz smeri Maribora proti Zavrču. Pred slovensko-hrvaško mejo sem naletel na Vašo policijsko patruljo, ki je opravljala meritev hitrosti. Izmerili so mi hitrost 65 km/h na razdalji 207 metrov.

Rad bi poudaril, da sem iz prej omejene hitrosti devetdeset le to zmanjševal in sem pri naseljenih hišah že imel hitrost 50 km/h. Policist g. Golavšek mi je izmeril hitrost takoj izza ovinka, kjer še ni hiš in tam bi naj bila 65 km/h!? Malo naprej sta dve nenaseljeni hiši in šele nato se začnejo naseljene hiše. Moram poudariti, da kot motorist s svojo vožnjo nisem ogrožal nikogar, ne sopotnice in ne sebe, ki sem kot motorist izredno izpostavljen. S tem se je strinjal tudi policist g. Golavšek. Kot dolgoleten motorist, s prevoženimi cca 150 000 km in preko 300 000 km z osebnimi vozili, do sedaj nisem imel prometne nesreče in je tudi še nisem povzročil!!! Verjetno veste, da pri vožnji z motorjem ni pametno umikati pogleda s ceste, kajti le tako lahko preživiš pri vozniški nekulturi posameznikov. Zato obstaja majhna možnost, da sem, po izjavi policista, peljal na razdalji 207 metrov celo 65 km/h. Vendar bi lahko bil g Golavšek toliko »profesionalen«, da bi mi lahko »pogledal skozi prste«. Moral bi oceniti težo prekrška, razdaljo, majhno hitrost, vrsto vozila, neprometno cesto (na cesti ni bilo »žive duše«!!!) in odreagirati korektno. Podvomiti bi moral tudi o kvaliteti svoje meritve. Je možna točna meritev hitrosti z laserskim merilnikom na razdalji preko 200 m in to motorja znamke BMW 1100 S, ki nima v sprednjem delu ene ravne površine za pravilni 2 kratni odboj žarka? Zveni futuristično! Korektno mi je svetoval, da naj te okoliščine spravim na papir in da boste Vi razumno in okoliščinam primerno odločili.

Poudaril bi rad, da kot turni motorist na cestah uživam v vožnji in prekoračim hitrost samo na progah, ki so za to narejene (Grobnik, Cerklje). Sem strog nasprotnik objestne vožnje in »frajerisanja« ki se dogajajo v naseljih. V kolikor ne bi bil, bi me v 11 letnem stažu motorista policija in sodniki že dobro poznali, lahko pa preverite, to možnost imate in boste videli, da sem po tej plati neproblematičen.

Po moji oceni sem vozil pravilno, tako kot znam, nisem izzival nesreče, cesta je bila suha, peljal sem tudi moje dekle, na cesti ni bilo otrok – pešcev,… Kljub 26 letom nisem novinec na cesti - vozim od 15 leta, zato sem upravičeno užaljen, če ima nekdo mojo vožnjo za tako, da me je potrebno »kaznovati«. Nenazadnje sem že večkrat prevozil Evropo, kjer nisem bil niti enkrat kaznovan. Zato me takšne »nabiralne« akcije za težko zaslužen denar upravičeno jezijo!

Če bi mi g. Golavšek izmeril hitrost 10m kasneje, bi že imel hitrost 50 km/h (če je še nisem imel?!) in še vedno bi bilo več kot 20 m do prvih naseljenih hiš. Zato bi vas še enkrat prosil, da preučite okoliščine mojega »prekrška« - bilo je pregledno, ni še bilo stanovanjskih objektov, hitrost 65 km/h, in postopek ustavite.

V upanju, da je spisano prikazalo drugačno sliko, Vas lepo pozdravljam.

M.G.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaji večinoma delajo strogo po črki zakona. In če je na ravni cesti omejitev 50/uro, bodo tam merili in kaznovali. Tam se pač najlažje zasluži. Da bi pa lovili divjake, to pa ne.

AtaIBA, verjetno si peljal 65 že po znaku za 50 omejitve. To je tipičen primer, kako izpolnjujejo kvoto za kazni. V Šentjanu pri Dravogradu je še vedno znak za 60 omejitve, čeprav objekta, zaradi katerega je omejitev bila postavljena, že dve leti ni več. In tam veselo merijo in kasirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo ataIba..... očitno je vse odvisno od policaja. Mene je izmeril pri tabli za naselje...68km/h. Tudi v mojem primeru hiš še ni bilo.... (zanimivo je tudi, da je bila tabla za naselje naslednji teden premaknjena bližje prvim hišam v naselju) cca 100 od table. Mi je policaj rekel približno tako. Glede na to, da še nisi bil pri prvih hišah s tako hitrostjo in glede na to da ga motoristi tukaj palijo tudi po 150km/h ti izrekam ustno upozorilo!!! In še vprašal me je, če bo opozorilo zaleglo. Veš da bo.!! In tud mislim da je res..... mogoče drugič ne bom naletel na tako korektnega policaja.....

Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas se dajo na konec ravnine, tabla za konec naselja je pa približno 100-150m po zadnji hiši oz. križišču. Mimo table za konec naselja imaš že prav komot 90km/h brez da koga niti najmanj ogrožaš. Obiranje, pa nič drugega. Na eni lokaciji se pa naštimajo na dvorišče ali pa 50m stran na križišče, kjer kot vem nebi smeli ustavljati, oz. imeti parkiranega vozila. Da ne govorim da potem promet ovirajo in tako naprej... Pol ko se pa folk po mestu brez čelade vozi prehitro pa jih ni na spregled. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo 27.03.05 sva se peljala skupaj z mojo punco z motornim kolesom iz smeri Maribora proti Zavrču. Pred slovensko-hrvaško mejo sem naletel na Vašo policijsko patruljo, ki je opravljala meritev hitrosti. Izmerili so mi hitrost 65 km/h na razdalji 207 metrov.

čista znanstvena fantastika......zelo rad bi spoznal policaja, ki lahko "ustreli" z laserskim merilnikom na 207 metrov BREZ stojala in izmeri hitrost motoristu....vsak, ki je kadarkoli "streljal" z Trafficpatrolom ve, da je takšna meritev nemogoča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čista znanstvena fantastika......zelo rad bi spoznal policaja, ki lahko "ustreli" z laserskim merilnikom na 207 metrov BREZ stojala in izmeri hitrost motoristu....vsak, ki je kadarkoli "streljal" z Trafficpatrolom ve, da je takšna meritev nemogoča.

Dobro, da sploh vidi, kje stoji znak za omejitev. Mene je dobil na 85m...snajper... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policijska postaja Gorišnica

Gorišnica 78

Tile v Girišnici pa so itaq modeli, da ni večjih.

Mene je enkrat uatvil Lukezič, mi na cesti, kjer je docvoljeno 40 km/h nameril 52. (ne oporekam, je prkršek)

Ko mi je njegov kolega pisal papiruse, se je po cesti, kjer je to prepovedano, peljal tovornjak, kateremu je Lukezič nameril hitrost 67 km/h (videl sem, ker sem stal za njim), pa ga ni ustavil.

Ko sem ga vpršal, zakaj, je rekel, da ni bilo časa, ker je bil prehiter. Na mojo opombo, da tovornjak itaq nima kaj iskati tukaj, ker je prepovedano, mi je odvrnil, da to ni res.

Ker sem bil jezen, da me je kaznoval zaradi nekaj km/h, istočasno pa spustil tovornjakarja, ki je peljal hitreje kot jaz, po cesti, kjer je vožnja tovornjakom prepovedana, sem napisal dopis komandirju policijske postaje.

Odgovora še do danes nisem dobil Lukezič pa je sedaj že višjem delovnem mestu.

Od kolegov, ki so policisti na tej postaji pa se izvedel, da je Kostanjevec, ki je lastnik tovornjaka, ki se je takrat peljal mimo, vsakoletni prirediteljpolicijskega piknika .........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaji večinoma delajo strogo po črki zakona. In če je na ravni cesti omejitev 50/uro, bodo tam merili in kaznovali. Tam se pač najlažje zasluži. Da bi pa lovili divjake, to pa ne.

AtaIBA, verjetno si peljal 65 že po znaku za 50 omejitve. To je tipičen primer, kako izpolnjujejo kvoto za kazni. V Šentjanu pri Dravogradu je še vedno znak za 60 omejitve, čeprav objekta, zaradi katerega je omejitev bila postavljena, že dve leti ni več. In tam veselo merijo in kasirajo.

Peljal je moj sin, IBA. Vozi pa res po pameti in je bil v tem primeru upravičeno besen. Na policijsko postajo Gorišnica pa bom jaz odnesel pritožbo osebno, da spoznam dotičnega bučmana. Pri naslednji furi v ono smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!