Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Tile v Girišnici pa so itaq modeli, da ni večjih.

Mene je enkrat uatvil Lukezič, mi na cesti, kjer je docvoljeno 40 km/h nameril 52. (ne oporekam, je prkršek)

Ko mi je njegov kolega pisal papiruse, se je po cesti, kjer je to prepovedano, peljal tovornjak, kateremu je Lukezič nameril hitrost 67 km/h (videl sem, ker sem stal za njim), pa ga ni ustavil.

Ko sem ga vpršal, zakaj, je rekel, da ni bilo časa, ker je bil prehiter. Na mojo opombo, da tovornjak itaq nima kaj iskati tukaj, ker je prepovedano, mi je odvrnil, da to ni res.

Ker sem bil jezen, da me je kaznoval zaradi nekaj km/h, istočasno pa spustil tovornjakarja, ki je peljal hitreje kot jaz, po cesti, kjer je vožnja tovornjakom prepovedana, sem napisal dopis komandirju policijske postaje.

Odgovora še do danes nisem dobil Lukezič pa je sedaj že višjem delovnem mestu.

Od kolegov, ki so policisti na tej postaji pa se izvedel, da je Kostanjevec, ki je lastnik tovornjaka, ki se je takrat peljal mimo, vsakoletni prirediteljpolicijskega piknika .........

ma ja... zato pa tem driskačem sploh ne ustavim več... saj nisem nor.. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peljal je moj sin, IBA. Vozi pa res po pameti in je bil v tem primeru upravičeno besen. Na policijsko postajo Gorišnica pa bom jaz odnesel pritožbo osebno, da spoznam dotičnega bučmana. Pri naslednji furi v ono smer.

Ne pozabi na kak šopek rož :whistle: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je pa z 'nehomologiranimi deli' če motor sploh nima homologacijskega kartončka? ker moja xt-jka je letnik '93, nimam homologacijskega kartončka, kot ga imajo novejši letniki, le prometno. z registracijo ni problemov, zanima me pa, ali mi lahko policist napiše kazen za nehomologiran del, če ne obstaja papir, kamor bi ta del vpisal? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je pa z 'nehomologiranimi deli' če motor sploh nima homologacijskega kartončka? ker moja xt-jka je letnik '93, nimam homologacijskega kartončka, kot ga imajo novejši letniki, le prometno. z registracijo ni problemov, zanima me pa, ali mi lahko policist napiše kazen za nehomologiran del, če ne obstaja papir, kamor bi ta del vpisal? :blink:

:topic:

Preberi temo o homologacijah.

Aja, še prometno stran vrž, pa ti ne bo treba met registriranga, ker ne bo kam štempla dat. :D

Seveda mora bit uradno vsak del homologiran. Pred neekaj leti si dobil kartonček pri uvozniku, ne vem, kako je zdaj. Vprašaj tam, kjer boš delal homologacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bo pa policist sploh lahko ugotovil, da del ni ustrezen? Motor je itak že star, in takrat ni bilo treba kupovat original robe... Tudi mene zanima tole poglavje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bo pa policist sploh lahko ugotovil, da del ni ustrezen? Motor je itak že star, in takrat ni bilo treba kupovat original robe... Tudi mene zanima tole poglavje...

Ne rabi vedet. Če se mu tako zdi, te gladko pošlje na tehničnega. Vsak dan, če je treba in če tam ugotovijo nepravilnosti, plačaš stroške TP, kazen in še originalni del moraš kupit. To je teorija, v praksi pa ti povem, da tipi ne vedo niti, kaj je obvezna oprema za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem videl Policaja na motorju ki se je skrival pri Dolgem mostu (LJ).

En tip je biu zravn pa sta se neki pogovarjala :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jejž in ti moraš na licu mesta na tehnični pregled in se ne smeš vozit naprej... Kaj pa, če se na tehničnem pregleu izkaže, da se škif moti? Kdo v tem primeru krije stroške tehničnega pregleda, tvojega časa in sivih las, morebiti še izgubljenega posla...? Je škif kej kaznovan, ker te je brez razloga izločil iz prometa, ker se mu je zdelo, da je nekje videl ali pa slišal, da se je nekomu zdelo, da stvar ni originalna? Jest namreč tud ne smem reči, da je bil tisti znak "omejitev 60 km/h" zadnič 90 km/h in da sem prepričan, da ga je nekdo danes okrog obrnil? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jejž in ti moraš na licu mesta na tehnični pregled in se ne smeš vozit naprej... Kaj pa, če se na tehničnem pregleu izkaže, da se škif moti? Kdo v tem primeru krije stroške tehničnega pregleda, tvojega časa in sivih las, morebiti še izgubljenega posla...? Je škif kej kaznovan, ker te je brez razloga izločil iz prometa, ker se mu je zdelo, da je nekje videl ali pa slišal, da se je nekomu zdelo, da stvar ni originalna? Jest namreč tud ne smem reči, da je bil tisti znak "omejitev 60 km/h" zadnič 90 km/h in da sem prepričan, da ga je nekdo danes okrog obrnil? :headbang:

Če je vse po PS-u, časti država, drugače ti; enako kot pri odvzemu krvi. In ne, policist ni nič kaznovan, ker sumi, saj to je njegovo delo. Če bi že v štartu "vedel", potem nebi pošiljali na TP, ampak kar na licu mesta kaznovali. Tvojega časa ti ne povrne nihče, las pa nimam, k sreči.

In če obrneš znak 90 okrog, ne dobiš 60, ampak 06. Na 06 (2x0,3) pa lahko greva midva kdaj, da malo pokomentirama babe, plave pa pustima na miru.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kljub temu....se ne bo dogajal, da bojo škifi vsepovprek pošiljali na izredne tehnične....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabi na kak šopek rož :whistle: :naughty:

Hvala na dobri ideji :worship: . Šopek bo v teglu :whistle: , pošta leteča :evilgrin: , vmes se bo pa čulo:" Tu mateeee...." :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je taksna, da so me na Planini slikali policaji. Hitrost v naselju 84. upostevali so -5 tolerance, se pravi, da sem vozil 29 prevec. Slikal me je tocno, ko sem prehiteval avto pri polni crti. Zdaj me pa zanima, ce jaz napisem pritozbo, da je vozilo pred menoj peljalo zelo pocasi in sem jaz zaradi varnega prehitevanja pac stopil malo po gasu, da cimprej prehitim pocasno vozilo pred menoj. Mislite, da bi pritozba uspela?

Lp, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabi vedet. Če se mu tako zdi, te gladko pošlje na tehničnega. Vsak dan, če je treba in če tam ugotovijo nepravilnosti, plačaš stroške TP, kazen in še originalni del moraš kupit. To je teorija, v praksi pa ti povem, da tipi ne vedo niti, kaj je obvezna oprema za motor.

Tolaži se........... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala na dobri ideji :worship: . Šopek bo v teglu :whistle: , pošta leteča :evilgrin: , vmes se bo pa čulo:" Tu mateeee...." :lol1:

Se mi zdi, da nisi najbolj štekal....... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je taksna, da so me na Planini slikali policaji. Hitrost v naselju 84. upostevali so -5 tolerance, se pravi, da sem vozil 29 prevec. Slikal me je tocno, ko sem prehiteval avto pri polni crti. Zdaj me pa zanima, ce jaz napisem pritozbo, da je vozilo pred menoj peljalo zelo pocasi in sem jaz zaradi varnega prehitevanja pac stopil malo po gasu, da cimprej prehitim pocasno vozilo pred menoj. Mislite, da bi pritozba uspela?

Lp, S.

Ne.. Škoda plačevat še sodne stroške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je taksna, da so me na Planini slikali policaji. Hitrost v naselju 84. upostevali so -5 tolerance, se pravi, da sem vozil 29 prevec. Slikal me je tocno, ko sem prehiteval avto pri polni crti. Zdaj me pa zanima, ce jaz napisem pritozbo, da je vozilo pred menoj peljalo zelo pocasi in sem jaz zaradi varnega prehitevanja pac stopil malo po gasu, da cimprej prehitim pocasno vozilo pred menoj. Mislite, da bi pritozba uspela?

Lp, S.

Če sta na sliki vidna dva vozila je meritev neveljavna. lahko ti dajo kazen za prehitevanje po polni.

V zvezi s delovanjem stacionarnega radarja me zanima, kako je z določanjem, kdo je sprožil meritev in kdo vozi s preveliko hitrostjo v primeru dveh ali treh kolon vozil na cesti?

Če sta na fotografiji vidni dve ali več vozil, je meritev neveljavna, saj postopek opravljanja meritev s stacionarnim merilnikom jasno predpisuje, da je meritev veljavna, kadar je na fotografiji vidno le eno vozilo.

vir:policija.si

Če pa si sam na sliki....pa bodi srečen, da ti niso obesili še polno črto.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sliki ta videni 2 vozili v smeri voznje. Torej jaz in prehitevani. Na sliki sem pred avtom za dolzino motorja. Avto se pa na sliki vidi do njegovih zadnjih vrat. Torej na sliki nisem vzporedno z avtom, ampak ze malo pred njim. Se pa seveda jasno vidi, da sta na sliki 2 vozili. Po tem takem bi moja pritozba lahko uspela. Zanima me pa se, ce se pritozim, ali se vedno velja polovicka?

Lp, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem takem bi pritožba uspela. Pri tem moraš napisati po katerem členu se sklicuješ.....

Če ne uspe, polovička ne velja.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sta na sliki vidna dva vozila je meritev neveljavna. lahko ti dajo kazen za prehitevanje po polni.

vir:policija.si

Če pa si sam na sliki....pa bodi srečen, da ti niso obesili še polno črto.

So mi obesili preveliko hitrost+polno crto. Torej po mojih izracunih 500€+250€+10 pik.

Lp, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem takem bi pritožba uspela. Pri tem moraš napisati po katerem členu se sklicuješ.....

Če ne uspe, polovička ne velja.

Frips najlepsa hvala za odgovore. Zanima me pa se, kje najdem ta clen na katerega se moram sklicevat. Torej, da sta na posnetku videni 2 vozili?

Lp, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.uradni-list.si/1/content?id=25215

9. člen

....

– za dokumentiranje meritev je obvezna uporaba fotoaparata ali video sistema. Iz posnetka mora biti razvidno, da se je v merjeni smeri vožnje na merilnem območju merilnika hitrosti nahajalo samo eno vozilo. ......

preberi še ostalo.

Je pa res, da ne vem kako si oni razlagajo tole:

Na sliki ta videni 2 vozili v smeri voznje. Torej jaz in prehitevani. Na sliki sem pred avtom za dolzino motorja. Avto se pa na sliki vidi do njegovih zadnjih vrat. Torej na sliki nisem vzporedno z avtom, ampak ze malo pred njim.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No se se bom pozanimal kako si to razlagajo. Frips najlepsa hvala, da si mi poiskal clene :worship: . Mas pir v dobrem

Lp, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!