Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

haha fakju, oni so bl brihtni ker "menijo" :P

Pojma nimajo pizde kak se hrup meri :P

ps. kapo dol za vs trud, ki ga vlagaš, ampak birokracija je prasica, mar ne..

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt :OK:  ... odgovori so pa taki, da padejo ob pritožbi ... 

po mojem laičnem mnenju ;)

:ninja: 

 

js mam itak vse legalno :whistle: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Pa kje jest to živim ??????

a ne veš :eek:

poklič policijo pa nj te pospremi domou .. sam osebno jim daj in te bodo spravili u postlo :P

štekaš :jezik: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

a ne veš :eek:

poklič policijo pa nj te pospremi domou .. sam osebno jim daj in te bodo spravili u postlo :P

štekaš :jezik: 

Hvala za njihovo pojstlo, domov me pa več ne vozijo :blush:

So se zamenal, sami neki mladi dons :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Svetlobni prometni znak, na katerem se izmenjujeta prometni znak za nevarnost "oster ovinek" in prometni znak "omejitev hitrosti". V tem primeru ima omejitev hitrosti samo obvestilni pomen. 

 

 

 

Nekaj v razmislek. 

 

Lep pozdrav. 

Opažam, da v zadnjem času policisti opravljajo meritve hrupa
motornim vozilom in sicer predvsem motornim kolesom. Glede tega nimam
pripomb in se strinjam s sankcioniranjem preglasnih oziroma neprilagojenih.
Pri vsem tem me pa zanima, kje ima policija pooblastilo za opravljanje
meritve hrupa motornim vozilom na cesti, saj je v 2. točki 3. odstavka 75.
člena Zakona o motornih vozilih napisano pooblastilo v zvezi suma na
nepravilnosti v zvezi emisij onesnaževal in hrupa. In v omenjenem členu ne
piše, da policisti opravljajo meritve hrupa motornim vozilom na cesti,
ampak je potrebno ob sumu na nepravilnost v zvezi emisij onesnaževal in
hrupa odrediti izredni tehnični pregled in odvzeti registrske tablice. Prav
tako se  meritve hrupa motornim vozilom opravljajo na cesti, čeprav v
pravilniku piše o posebnih pogojih za opravljanje meritve hrupa motornim
vozilom.  Se mogoče meritve hrupa motornim vozilom opravljajo nezakonito
oziroma brez ustreznega pooblastila ? V zvezi tega bi vas prosil, da me
seznanite s pooblastilom, katero policistom omogoča opravljanje meritve
hrupa motornim vozilom na cesti. 

Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem.

Borut

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Spoštovani!

Policisti na podlagi 73. člena Zakona o motornih vozilih (ZMV) nadzirajo
izvajanje tega zakona v okviru nadzora cestnega prometa. V 42. členu ZMV je
določeno, da mora biti vozilo v cestnem prometu tehnično brezhibno. Med
drugim se šteje, da je vozilo tehnično brezhibno, če ima brezhibno delujoče
predpisane dele in opremo, kamor sodi tudi izpušni sistem. Tehnična
brezhibnost vozil se ugotavlja z opravljanjem nadzora v cestnem prometu.
Naprava, s katero ugotavljajo policisti raven hrupa, ima certifikat o
skladnosti in letno overovitev. Meritve hrupa policisti opravljajo v skladu
z navodili proizvajalca in so za to tudi usposobljeni.


Lep pozdrav!
Sektor za odnose z javnostmi

Generalna policijska uprava
Ministrstvo za notranje zadeve - Policija
Štefanova 2
1501 Ljubljana

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Lep pozdrav.

Zahvaljujem se vam za odgovor in vas hkrati prosim za pojasnilo.

Omenjate 73. člen ZMV, na podlagi katerega policija nadzira izvajanje tega
zakona v okviru cestnega prometa. S tem se popolnima strinjam, saj je
pravilno in potrebno zaradi varnosti. Prav tako se tudi strinjam, da so
policijska pooblastila določena v posameznem členu ZMV in ne na splošno za
celoten zakon. V 42. členu ZMV je določeno, da mora biti vozilo v cestnem
prometu tehnično brezhibno.Piše tudi, da se tehnična brezhibnost vozil
ugotavlja z opravljanjem nadzora v cestnem prometu. Naj se mogoče opravlja
v garaži lastnika vozila ? Seveda je zelo enostavno ugotoviti ali delujejo
luči ali so pnevmatike brezhibne ali so stekla cela. Policist v teh
primerih vidi brezhibnost oziroma pomanjkljivost določene naprave. Kaj pa
glede naprav za upravljanje, zaviranje, delov podvozja, izpušnega sistema
oziroma glede emisij onesnaževal in hrupa ? Naj policist v tem primeru vidi
napako ? Ne more. Zato pa je v 75. členu ZMV točno določeno, kaj je
potrebno narediti ob sumu na nepravilnosti. In je jasno napisano, da se v
tem primeru odredi izredni tehnični pregled. In ta izredni tehnični pregled
opravi strokovna organizacija v prostorih namenjenim in opremljenim za ta
namen. Res pa je, da v 74. členu ZMV piše, da lahko policisti nadzirajo
tehnično brezhibnost vozil v cestnem prometu s pomočjo merilne opreme in
naprav, ki se uporabljajo pri tehničnih pregledih vozil in so nameščene v
posebnem vozilu (mobilna enota). Ima policija posebno vozilo oziroma
mobilno enoto opremljeno z vso merilno opremo in napravami za opravljanje
tehničnih pregledov ? Nima, kajne.

Zato vas prosim za pojasnilo, zakaj policija opravlja meritve hrupa
motornih vozil na cesti, čeprav je v 75. členu ZMV jasno napisano, da se ob
sumu, da vozilo ne izpolnjuje predpisanih emisij onesnaževal in hrupa
odredi izredni tehnični pregled in odvzame registrske tablice. Ne glede na
usposobljenost policistov za rokovanje z napravo in na vse njene
certifikate in letne overitve je zakon tisti, ki policistom določa in
omogoča izvajanje določene naloge oziroma je zakon tisti, ki daje
policistom določeno pooblastilo. In v 75. členu ZMV je napisano pooblastilo
policistom, kako se ravna v primeru suma na eno od treh točk. In vas
prosim, da mi pojasnite, zakaj policisti ravnajo v nasprotju z zakonom
oziroma s 75. členom ZMV.

Borut

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Spoštovani!

Policija izvaja pregled tehnične brezhibnosti v okviru kontrole cestnega
prometa in z napravami, ki se lahko uporabljajo pri tehničnih pregledih
vozil.  Zato menimo, da policisti  ne ravnajo v nasprotju s predpisi.

Lep pozdrav!
Sektor za odnose z javnostmi

Generalna policijska uprava
Ministrstvo za notranje zadeve - Policija
Štefanova 2
1501 Ljubljana

Ki se lahko uporabljajo? Na katerem tehničnem se pa uporabljajo??? 

 

Hvala za trud, dobis za kavo ce se kdaj srecamo! ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HD-Dyna pravi:

Pa kje jest to živim ??????

"menim" da v urejeni državi, ki jo vodijo pametni ljudje :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut svaka čast za trud 

Ampak kod vidim razen Boruta ste se " vdali " vsi v usodo ( jaz delno tudi, sem pa totalni abeveznik glede zakonov iskanje le teh) je pa dejstvo, da pri odgovorih vsaj na končnem ni nobenega konkretnega odgovora na vse zakone ki jih je izplunju torej delajo kot hočejo imajo prav pa čeprav jim je Borut iz rokava iztrosil vse zakone v njihov minus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, exclan pravi:

Borut svaka čast za trud 

Ampak kod vidim razen Boruta ste se " vdali " vsi v usodo ( jaz delno tudi, sem pa totalni abeveznik glede zakonov iskanje le teh) je pa dejstvo, da pri odgovorih vsaj na končnem ni nobenega konkretnega odgovora na vse zakone ki jih je izplunju torej delajo kot hočejo imajo prav pa čeprav jim je Borut iz rokava iztrosil vse zakone v njihov minus.

Sej to je to!

Kadija tuži, kadija sudi.

Saj se lahko na tramvajkomando pritožiš...

Pa tvoja beseda proti policajevi tudi zaleže bolj malo na sodišču. Ker on je v uniformi in je zaupanja vreden, ti si pa navaden divjak z motorjem.

Če nimaš dovolj denarja za DOBREGA odvetnika, si že v štartu obsojen na poraz.

My 2¢…

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem obupal  ko sem dopovedoval da je večina zakonov napisanih na kožo 90-ih pajacev . Toda ljudje so tako zabiti da mislijo da se nič ne da . Sam vsi na ulice , prekinit z delom ampak vsi , pa bojo na kolenih ,toda dokler predlagajo zakone ,da te bodo lahko odpustili  če si delodajalcu nesimpatičen bo čedalje slabše .....groza kaj se nam obeta ,jaz probam živet na polno ker drvimo v prepad z veliko hitrostjo !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Kmet2 said:

Jaz sem obupal  ko sem dopovedoval da je večina zakonov napisanih na kožo 90-ih pajacev . Toda ljudje so tako zabiti da mislijo da se nič ne da . Sam vsi na ulice , prekinit z delom ampak vsi , pa bojo na kolenih ,toda dokler predlagajo zakone ,da te bodo lahko odpustili  če si delodajalcu nesimpatičen bo čedalje slabše .....groza kaj se nam obeta ,jaz probam živet na polno ker drvimo v prepad z veliko hitrostjo !!

Delavec s pogodbo za nedolocen cas je zavarovan cist prevec. 

Strajka samo javna uprava, jaz v privat fermi tudi pomislim ne nato. ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vedno menil, da pač kokr je pr ljudeh določen procent idiotov, ki izkoriščajo svojo moč in vpliv, je tako tudi pri policajih. Zdaj pa, če si se zakona držal, ti tudi ti idioti ne morejo nič, če pa narediš neumnost, pa moli, da bo policaj tudi človek na mestu. Dobro, če greš 150 km/h tam kjer je omejitev 50 km/h, potem takemu želim najbolj zajebanega policaja, ki bo udaril po tem človeku kolikor se le da.

Sem bil pa razočaran nad policajem, ker je krivca določil samo po eni izjavi. Ni pa se potrudil, da bi mogoče preveril kamere ali druge priče. Tako da tudi policaji marsikdaj pokažejo, da so v službi ker morajo biti in da delajo po liniji najmanjšega odpora.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ukica pravi:

Delavec s pogodbo za nedolocen cas je zavarovan cist prevec. 

Strajka samo javna uprava, jaz v privat fermi tudi pomislim ne nato. ;) 

Namesto da bi se boril , da bi bil zaščiten tudi ti,  se bi ti rajši boril ,da imajo tisti ki imajo več zaščite vsaj toliko kot ti ali še manj .........zaradi takšnega razmišljanja smo kjer smo .............boh ne daj da bi bilo sosedu bolje ......super:cool:

Vsi smo delavci in če ne bi bili glupi bi stopili skupaj in dali po pič..... vsem izkoriščevalcem , tako pa smo spodaj zavistni eni drugim , zgoraj si pa manejo roke in smejijo.

Ni lepšega za 90 pajacev da spodaj nismo složni ker samo v slogi je moč in tega se politični lopovi zavedajo , spodaj so pa preglupi , da pridejo do tega ...........vsaj tako kaže .

In isto je v Policiji  ko jim ni dobro iščejo podporo ljudstva in jokcajo in čivkajo , ko jim pajaci odobrijo par briketov spet udarijo po raji z vso silo ....... glupa je raja ,glupa ............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

...

In isto je v Policiji  ko jim ni dobro iščejo podporo ljudstva in jokcajo in čivkajo , ko jim pajaci odobrijo par briketov spet udarijo po raji z vso silo ....... glupa je raja ,glupa ............

Delo policije je tudi odkrivanje in sankcioniranje prekrškov in ostalih nečednosti. In, če nekdo stori prekršek, je lahko za to sankcioniran. Zato ne nabijaj, da je delo policista udarjanje po raji. Ne delaj prekrškov, pa ne boš sankcioniran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Delo policije je tudi odkrivanje in sankcioniranje prekrškov in ostalih nečednosti. In, če nekdo stori prekršek, je lahko za to sankcioniran. Zato ne nabijaj, da je delo policista udarjanje po raji. Ne delaj prekrškov, pa ne boš sankcioniran.

Sem ti že napisal marsikaj in tudi pobrisal se ne splača ......................vem vem ,vse smo sami krivi :fyou:

Pa ne nabijaj , postavi raje kakšen inkasantski radar na mesto kjer ni bilo še nobene nesreče in izloči z lučkami kakšnega ki ni privezan z pasom , pa ne pozabi ujet kakšnega kurjega tatu in to posredovat 24kur .........:lol1:

Vmes pa so nam ukradli državo in pri tem ste zelo pomagali .

 

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kmet2 pravi:

Sem ti že napisal marsikaj in tudi pobrisal se ne splača ......................vem vem ,vse smo sami krivi :fyou:

Pa ne nabijaj , postavi raje kakšen inkasantski radar na mesto kjer ni bilo še nobene nesreče in izloči z lučkami kakšnega ki ni privezan z pasom , pa ne pozabi ujet kakšnega kurjega tatu in to posredovat 24kur .........:lol1:

Vmes pa so nam ukradli državo in pri tem ste zelo pomagali .

 

 

saj so zraven bili!  :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kmet2 pravi:

Jaz sem obupal  ko sem dopovedoval da je večina zakonov napisanih na kožo 90-ih pajacev . Toda ljudje so tako zabiti da mislijo da se nič ne da . Sam vsi na ulice , prekinit z delom ampak vsi , pa bojo na kolenih ,toda dokler predlagajo zakone ,da te bodo lahko odpustili  če si delodajalcu nesimpatičen bo čedalje slabše .....groza kaj se nam obeta ,jaz probam živet na polno ker drvimo v prepad z veliko hitrostjo !!

Ni napisana na kožo teh pajacov vsaj iz primera, s katerim se ukvarja  Borut enostavno ignorirajo vse naštete zakone in člene in pod člene in je tako kot oni rečejo.Bolj ko jim je Borut našteval zakone zmeraj manj so imeli za kontra odgovorit z zakonskimi členi na koncu je pa v stilu " ne najedaj mi imamo prav in basta "

Spominja me na čase ko sem bil mulac pa je prišel zraven miličnik in zviz po uhih naslednjič sem dobro premislil, če bom naredil še kakšno kagado.Niso mahali z zakoni samo roka je pela so pač bili bog in batina zdaj pa naj bi bili bolj demokratično in pravno usmerjeni ( in manj krešenja človeških pravic - myass) pa je isti kurac kot takrat razen batin jih pa na suho dobiš brez, da veš v ta zadnjo in to brez vazelina ( ko ga pa dobiš je pa prepozno ker oni imajo prav in so bog in batina) .

pred 2 urami, Borutt pravi:

Delo policije je tudi odkrivanje in sankcioniranje prekrškov in ostalih nečednosti. In, če nekdo stori prekršek, je lahko za to sankcioniran. Zato ne nabijaj, da je delo policista udarjanje po raji. Ne delaj prekrškov, pa ne boš sankcioniran.

Borut če nisi razumel med vrsticami ne misli,da  zdaj pa ta hude potolčete po rami in jim poveste par vzgojnih pa brez kazni ne mislimo na te mislimo na kazni katere se lahko brez problema po vzgojni debati uredi torej brez denarnega kaznovanja to pa ste pokazali med stavko lažje prekrške ste sankcinirali z opomini zakaj se tega več ne počne ? to pa je udri po raji .

Med vašo stavko me je ustavila prometna dokumenti in ostalo in vzgojna gospod za neuporabo pasa je predvidena denarna kazen vendar vas tokrat opozorimo lep dan.

pred 2 dnevi isto druga patrulja a veste zakaj ste zaustavljeni ja zaradi pasa ja bo treba plačat globo  lep dan

O takih primerih se govori ne o odpuščanju kriminalcem ,uničevalcem itd.... ampak raji.

p.s. borut nisem odvetnik od kmeta2.Ampak samostojna možganska celica no seveda v omejenem obsegu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Delo policije je tudi odkrivanje in sankcioniranje prekrškov in ostalih nečednosti. In, če nekdo stori prekršek, je lahko za to sankcioniran. Zato ne nabijaj, da je delo policista udarjanje po raji. Ne delaj prekrškov, pa ne boš sankcioniran.

Delno je sicer to res, delno pa je bullshit ...

Nekateri policisti samo nabirajo "davke", ne znajo biti človeški in normalni, ker šefi to zahtevajo od vas in so nekateri popolnoma striktni, kar pa tudi ni v redu...

Mi raja samo vidimo kako milijarde izginjajo, rajo pa se deložira in jebe za par €...

Ni pravice na tem svetu, še manj v tej državi...

Bom pa še enkrat poudaril, velika večina policistov je "kapo dol", tista jebena manjšina vas jebe :blush:

Tudi jaz lahko opravljam svoje delo tako ali drugače...

Bistveno vprašanja je : Ali si človeški in se lahko zjutraj pogledaš brez sramu v ogledalo ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt je zelo človeški in ga spoštujem ,trudi se  in pomaga ,to nam je jasno in jasno nam je da  mora javno zagovarjat pač kakor zagovarja !  Če bi bili vsi Borutti bi imeli korektno policijo ,žal niso in naše diskusije oz. vsaj moje z njim niso na osebni ravni ,zame je za tipkovnico predstavnik modrih pajacov ki jih preziram !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Kmet2 said:

Borutt je zelo človeški in ga spoštujem ,trudi se  in pomaga ,to nam je jasno in jasno nam je da  mora javno zagovarjat pač kakor zagovarja !  Če bi bili vsi Borutti bi imeli korektno policijo ,žal niso in naše diskusije oz. vsaj moje z njim niso na osebni ravni ,zame je za tipkovnico predstavnik modrih pajacov ki jih preziram !!!

05d35a6c69c46bd860d67b40c1dd923f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Kmet2 pravi:

 

12509587_1008964742459748_9026320555387865911_n.jpg

Ako se jebu onda se razmnožavaju, a to nije dobro!  :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt je res kul! Me je 2x izlocil,pa lepo ogovoril :) Pa nic iz zepa vzel :P Res en redkih,ki je na mestu.....pa ja....khm,ni lepo,ampak sem jih dosti srecal v lajfu :) vecina jih kar lebdi nad tlemi,k majo znacko na rami,samo duvanje.....ko jih pa rabis,pa izgovori....

Aja pa se to :)..... Ja,men gre tud na kurac,k je pametovanje,ne delaj prekrskov,pa bo vse ok. Kaj ce bi debilne zakone raj mal spremenil rajs a?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!